Najnowsze

Najnowsze

Białorusin mieszkający w Polsce, który pchał autobus, stał się sławny

Dzmitry Salahub to Białorusin mieszkający w Polsce. Ostatnio zasłynął tym, że razem z reporterem TVN24 pchał autobus w Warszawie, żeby pomóc wyjechać mu z zasypanego śniegiem przystanku. O wyczynie Białorusina zrobiło się głośno. Pisały o nim BBC, media amerykańskie i niezależne media białoruskie. Znalazła go też szkoła języka polskiego i zaoferowała prezent.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 lutego

W poniedziałek pochmurno z rozpogodzeniami. W pasie od Zatoki Gdańskiej i Warmii przez centrum kraju po Małopolskę i Podkarpacie przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -1 stopnia Celsjusza na Pomorzu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany.

Lawina pod Kopą Kondracką. Zginęły dwie osoby

W Tatrach w rejonie Kopy Kondrackiej zeszła lawina, która porwała trójkę skialpinistów. Zniosła ich na słowacką stronę. Jeden z nich zdołał wydostać się spod śniegu i zawiadomić ratowników. Niestety, zanim dotarli na miejsce, na pomoc pozostałej dwójce było już za późno.

Szczepienia medyków z "grupy zero" wstrzymane. "Zamieszanie wynika z ograniczonych dostaw"

Część medyków wciąż czeka na pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Wstrzymane szczepienia "grupy zero" odbijają się na studentach kierunków medycznych, którzy praktyki muszą odbyć w szpitalach. W Polsce dotychczas dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało ponad 600 tysięcy osób, ale i tu pojawiają się problemy. Część seniorów na drugą dawkę będzie musiała poczekać dłużej niż zakładano.

Zmuszał swoją dziewczynę, a potem żonę, do prostytucji. Reportaż "Superwizjera"

Przez cztery lata młoda kobieta zmuszana była do prostytucji przez swojego chłopaka, a potem męża. Straszył ją pobiciem, oblaniem kwasem, pocięciem twarzy. Groził, że jeśli ucieknie, nie da jej żyć. Koszmar się skończył dopiero, gdy został aresztowany. Jak to możliwe, że trwało to latami - o tym w sobotę o godzinie 20:00 w "Superwizjerze" na antenie TVN24.

"Zwykle zabieramy głos wtedy, kiedy mamy coś do powiedzenia"

Dezerter to jeden z najsłynniejszych zespołów ostatnich czterdziestu lat. Jego pierwszy singiel nosił tytuł "Ku przyszłości". Słuchając najnowszej płyty zespołu, można nabrać przekonania, że według członków zespołu Polska może teraz zmierzać "ku przeszłości" - tej z czasów PRL-u. Nowy album nosi tytuł "Kłamstwo to nowa prawda".

Prognoza pogody na niedzielę 14 lutego

W niedzielę pogodnie, tylko na wschodzie Polski przelotne opady śniegu (1-5 cm). Temperatura maksymalna w dzień od -6 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku do 0 w skali Celsjusza na Kaszubach i Mazurach. Wiatr umiarkowany, w porywach osiągający prędkość do 35 km/h.

Dziesiątki seriali, setki programów. Bez pieniędzy nie ma dobrych produkcji

Dziesiątki seriali, setki programów, tysiące różnych treści. Wielkie telewizyjne formaty, reportaże czy dokumenty. To między innymi na ich produkcję idą pieniądze z reklam, na które rząd chce nałożyć dodatkową daninę. Bez tych nakładów Martyna Wojciechowska pewnie nie dotarłaby na wszystkie krańce świata, Hubert Urbański nie mógłby szukać nowych milionerów, a Magda Gessler nie mogłaby zmieniać oblicza polskiej gastronomii. "Media bez wyboru" to akcja, by wybór mieli widzowie.

Podatek od reklam w innych krajach? Konkret24 sprawdził, jak to wygląda

Austria, Francja, Grecja, Węgry - na te państwa powołuje się rząd uzasadniając wprowadzenie nowej daniny od reklam. Słyszymy "o opłacie solidarnościowej, która obowiązuje w wielu krajach Unii Europejskiej". Tak jednak nie jest. Redakcja Konkret24 przeanalizowała przepisy i podsumowuje: skonstruowana w ten sposób opłata od reklam nie obowiązuje w żadnym kraju.

Otwarte hotele i stoki przyciągnęły turystów

Po tygodniach lockdownu hotele i wyciągi narciarskie zostały w końcu odmrożone. Jednak luzowanie obostrzeń jest warunkowe i obowiązywać ma na razie przez najbliższe dwa tygodnie. Turystom to nie przeszkadza. Tłumnie ruszyli do zimowych kurortów - na Zakopiance korki, a na Krupówkach tłumy.

W Polsce wykonano już ponad dwa miliony szczepień

W Polsce cały czas trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. Według rządowych danych do tej pory wykonano ponad dwa miliony szczepień. Od poniedziałku na szczepienia rejestrować się mogą kolejni nauczyciele, także akademiccy. Jak poinformował w piątek minister Michał Dworczyk, preparatem firmy AstraZeneca mogą być szczepione osoby od 18. do 65. roku życia. Początkowo szczepionka miała zostać podana tylko osobom do 60. roku życia.

Ciąg dalszy konfliktu w Porozumieniu. Z partii wykluczono ośmiu polityków

W Porozumieniu ciąg dalszy personalnych rozliczeń. W piątek wieczorem odbyło się posiedzenie zarządu, a w sobotę przekazano informację, że sąd koleżeński zdecydował o wykluczeniu z Porozumienia ośmiorga członków, w tym trzech posłów. W ich przypadku wykluczenie oznacza także cofnięcie rekomendacji do zasiadania w Radzie Ministrów. W piątek Porozumienie zaprezentowało również swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy o opłacie medialnej. Partia sprzeciwia się przepisom w proponowanym kształcie.

Pierwszy dzień szczepień nauczycieli przeciwko COVID-19

W piątek rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19. Preparat w pierwszej kolejności otrzymają ci, którzy pracują stacjonarnie, czyli nauczycieli przedszkoli, klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz pracownicy żłobków. Początkowo szczepionka firmy AstraZeneca miała zostać podana osobom do 60. roku życia, ale to właśnie się zmieniło. Jak poinformował w piątek minister Michał Dworczyk, preparatem mogą być szczepione osoby od 18. do 65. roku życia.