Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 13 marca

W sobotę przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem (1-5 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy o prędkości do 140 km/h.

Nauka hybrydowa w klasach 1-3. Ważne zmiany w czterech regionach

Ministerstwo Edukacji i Nauki w rozporządzeniu doprecyzowało zasady dotyczące dalszej nauki. O kolejne dwa tygodnie przedłużono nauczanie zdalne dla starszych dzieci - od czwartej klasy szkoły podstawowej w górę. Z kolei od 15 do 28 marca dzieci z klas 1-3 w województwach pomorskim, mazowieckim i lubuskim będą uczyły się hybrydowo. W pozostałych rejonach Polski dzieci nadal będą chodziły normalnie do szkół.

Zaatakował ratowników medycznych podczas wesela. Grzegorz Ł. usłyszał wyrok

Sąd w Świdwinie orzekł karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności dla Grzegorza Ł. W sierpniu ubiegłego roku mężczyzna bawił się na weselu, w trakcie którego zasłabła 30-latka. Pogotowie przyjechało, ale medycy mieli problem z udzieleniem pomocy. Grzegorz Ł. najpierw ich zwyzywał, potem przeszedł do rękoczynów. Medycy wrócili z dyżuru z siniakami, stłuczeniami, wstrząśnieniem mózgu, podartym ubraniem.

Kolejne wątpliwości wokół majątku Daniela Obajtka

Majątek Daniela Obajtka wciąż pod lupą, ale tylko polityków opozycji. Pytają między innymi o to, dlaczego prezes Orlenu nie godzi się na ujawnienie części oświadczeń majątkowych. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki problemu nie widzi, widzi za to atak na człowieka, który dokonuje fundamentalnych zmian.

AstraZeneca zmniejsza dostawy szczepionek do Polski

Mogą być zmiany w harmonogramie szczepień - ostrzega rząd. Chodzi między innymi o przesunięcia terminów, co ma związek ze zmniejszeniem dostaw szczepionki AstraZeneca. Do końca marca dotrze do Polski o około 550 tysięcy mniej dawek preparatu. Od maja za to pulę uzupełnić ma preparat firmy Johnson & Johnson. Jednodawkowa szczepionka w czwartek uzyskała formalne dopuszczenie na unijny rynek.

Blisko 19 tysięcy nowych zakażeń. "Idziemy w kierunku szczytu trzeciej fali"

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18775 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 351 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. To wciąż jeszcze nie jest kulminacja trzeciej fali pandemii COVID-19. - Nie jesteśmy nawet pod szczytem, musimy się liczyć z falą kolejnych wzrostów - słychać z resortu zdrowia. Zwłaszcza, że w Polsce jest coraz więcej odnotowywanych przypadków zakażenia brytyjskim wariantem koronawirusa. Rząd liczy, że regionalizacja obostrzeń zadziała, ale nie wyklucza też wprowadzenia ich w całej Polsce.

"Materializuje się czarny scenariusz". Lockdown w dwóch kolejnych województwach

Materializuje się czarny scenariusz - stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. W czwartek Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad 21 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Lockdown od poniedziałku obejmie województwa mazowieckie i lubuskie. Dobra wiadomość jest taka, że EMA dopuściła do użytku w UE jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Do Polski pierwsze jej dostawy mają trafić w drugiej połowie kwietnia.

"Rozmowa o yeti"? Waszczykowski o dyskryminacji osób LGBT

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata nad prześladowaniem osób LGBT w Polsce. Witold Waszczykowski - były szef polskiej dyplomacji, a teraz europoseł - przekonuje, że nie ma dyskryminacji, prześladowań, a rozmowa o "strefach wolnych od LGBT" to "rozmowa o yeti".

Kuracjusze wracają do sanatoriów. Warunkiem negatywny wynik testu lub szczepienie

W czwartek ponowie zostały otwarte sanatoria. Kuracjusze przed rozpoczęciem leczenia muszą być zaszczepieni dwoma dawkami preparatu lub muszą mieć negatywny wyniku testu na koronawirusa, wykonany nie wcześniej niż na 4 dni przed wyjazdem do uzdrowiska. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia do końca marca do sanatoriów pojedzie 25 tysięcy osób.

"BrzydUla 2", Piotr Kraśko, Małgorzata Socha. Kto jeszcze znalazł się wśród laureatów Telekamer?

W środę odbyło się rozdanie Telekamer "Tele Tygodnia". Wśród laureatów znalazł się Piotr Kraśko, prowadzący "Fakty" TVN, który zwyciężył w kategorii Prezenter informacji. Widzowie zdecydowali, że w kategorii Prezenter pogody bezkonkurencyjny jest Bartek Jędrzejak. Statuetkę otrzymał także Przemek Kossakowski w kategorii Osobowość telewizyjna. Za najlepszą aktorkę uznana została Małgorzata Socha, a najlepszym aktorem został Maciej Stuhr. Wyróżniony został także serial "BrzydUla 2".

Prognoza pogody na piątek 12 marca

W piątek pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 1-5 mm. Na północy, wschodzie i w centrum kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60-80 km/h, w górach powyżej 100 km/h.

Player.pl liderem serwisów VoD w Polsce

W lutym Player.pl awansował na pierwsze miejsce wśród witryn VoD, wyprzedzając platformę Netflix. Serwis odwiedziło w lutym niemal siedem milionów internautów, co dało ponad 23 procent zasięgu - to aż 74 procent więcej użytkowników niż w styczniu. Oglądalność online była tematem Forum Gospodarczego TIME.

Ruszyło wyburzanie wież elektrowni w Ostrołęce. Budowa kosztowała ponad miliard złotych

To miała być ostatnia elektrownia węglowa w Polsce i w Europie. Budowa pochłonęła ponad miliard złotych, a teraz miliony pójdą na jej zburzenie. W Ostrołęce nie powstanie jednak blok węglowy, a gazowo-parowy. Rozbiórka elementów już się rozpoczęła. Nie kończą się jednak pytania: po co forsowano budowę na przekór światowym trendom, wbrew protestom ekologów i pomimo sprzeciwu opozycji.

"Panie Kaczyński, panie Orban, na pewno nie zgodzimy się na homofobiczną krucjatę"

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej "strefą wolności LGBTIQ". Europosłowie podkreślają, że nie ma zgody na homofobię, dyskryminację ani wykluczenie. Nie kryją również do kogo kierowany jest ten sprzeciw - nazwa rezolucji to wprost reakcja na uchwały stu polskich samorządów, które ogłaszały się "strefą wolną od ideologii LGBT".

"Dziękuję Państwu, że jesteście z nami". Laureaci Telekamer mówią o wdzięczności wobec widzów

W środę odbyła się gala rozdania Telekamer. Piotr Kraśko, prowadzący "Fakty" TVN, został laureatem w kategorii Prezenter informacji. Bartek Jędrzejak z "Dzień Dobry TVN" otrzymał statuetkę w kategorii Prezenter pogody, a Przemek Kossakowski w kategorii Osobowość telewizyjna. Z kolei produkcja "BrzydUla 2" została uznana za Najlepszy serial. Małgorzata Socha zwyciężyła w kategorii Aktorka, a Maciej Stuhr otrzymał statuetkę w kategorii Aktor. Tytuł Człowieka Roku kapituła Telekamer przyznała tenisistce Idze Świątek.

"Unia Europejska to nie jest bankomat". Padały przykłady z Polski i Węgier

Unia Europejska to nie jest bankomat - po raz kolejny słychać z Parlamentu Europejskiego, i po raz kolejny te słowa padają w kontekście Polski. Czwartkowa debata w Brukseli na temat praworządności jest jasnym sygnałem, że presja powiązania mechanizmu warunkowości z unijnym budżetem jest coraz większa i nie zmienią tego pełne oburzenia wystąpienia europosłów PiS.

Ruszyła rejestracja na szczepienia dla kolejnej grupy osób

W czwartek Europejska Agencja Leków zarekomendowała warunkowe pozwolenie na wprowadzenie na unijny rynek szczepionki koncernu Johnson & Johnson. Zielone światło dla preparatu jest kolejnym krokiem w walce z trzecią falą pandemii COVID-19. Z kolei polski rząd wprowadza zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Od czwartku na szczepienie przeciwko COVID-19 mogą zapisać się wszystkie chętne osoby z rocznika 1952.

Kolejne dwa regiony objęte dodatkowymi obostrzeniami

Trzecia fala pandemii wciąż wzbiera. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 21 tysiącach nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. - Materializuje się czarny scenariusz - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski i rozszerza częściowy lockdown. Od poniedziałku 15 marca zaostrzone restrykcje będą obowiązywać w dwóch kolejnych województwach: mazowieckim i lubuskim.

"Jak Niemcy sobie poradzili z pierwszą falą, kompletnie pogubili się w drugiej i trzeciej"

- Ta akcja wystartowała bardzo szybko i została przeprowadzona bardzo sprawnie - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Igor Kaczmarczyk z Instytutu Naukowego Weizmanna, komentując akcję szczepień przeciw COVID-19 w Izraelu. - W Niemczech nie jest dobrze. Jak Niemcy sobie poradzili z pierwszą falą, kompletnie pogubili się w drugiej i trzeciej, z którą mamy obecnie do czynienia - ocenił Bartosz Dudek, kierownik redakcji polskiej Deutsche Welle. - To przypomina akcję w stylu "wszystkie ręce na pokład" i tak się faktycznie dzieje - powiedział o akcji szczepień w USA Marcin Wrona, korespondent "Faktów" TVN w Waszyngtonie.