Najnowsze

Najnowsze

„Leonard Cohen i David Bowie zaplanowali swoje pożegnanie ze światem”

– Szczególnie zapamiętałem śmierć Cohena i Bowiego, bo zaplanowali swoje pożegnanie ze światem – wyznał w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS szef muzyczny Programu III Polskiego Radia Piotr Metz. – Oni pozwolili mi się uśmiechnąć – dodał w rozmowie poświęconej artystom, którzy odeszli w 2016 roku. Z kolei Anna Wendzikowska z „Dzień Dobry TVN” stwierdziła, że trudno pogodzić się ze śmiercią swoich idoli – m.in. dlatego, że jesteśmy z nimi mocno związani na poziomie emocjonalnym. – Nie jesteśmy na to przygotowani jako widzowie, fani, słuchacze – mówiła.

Elżbieta Jakubiak: mieliśmy obowiązek prowadzenia śledztwa prokuratorskiego ws. śmierci prezydenta

– Sześć lat temu Polska miała obowiązek podjęcia prokuratorskiego śledztwa w sprawie śmierci prezydenta, niezależnie od dochodzenia w sprawie przyczyn katastrofy – przekonywała w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS była szefowa gabinetu prezydenta RP Elżbieta Jakubiak. – Nie wiemy, jak prezydent zginął tego dnia (tj. 10 kwietnia 2001 roku - przyp. red.) – podkreśliła. – Mieliśmy obowiązek prowadzenia śledztwa prokuratorskiego w sprawie śmierci prezydenta – podkreśliła, dodając, że raport MAK jest niewiarygodny. Drugi gość programu, poseł Andrzej Halicki z PO, przypomniał, że ówczesny rząd PO-PSL zgłosił „160 uwag” do tego raportu.

Spięcia na linii Obama-Trump. „Myślałem, że to będzie płynne przekazanie władzy”

Między odchodzącym Obamą, a szykującym się do przejęcia władzy Trumpem relacje nie są najlepsze. Trump krytycznie wyrażał się o działaniach odchodzącego prezydenta, który stwierdził, że gdyby mógł ponownie kandydować, wygrałby z Trumpem. Ale nie tylko to oburza prezydenta elekta USA – oburzył się na administrację Obamy także za umożliwienie uchwalenia przez Radę Bezpieczeństwa ONZ krytycznej wobec Izraela rezolucji w sprawie osadnictwa żydowskiego na terenach palestyńskich. Trump uznał, że ustępująca administracja potraktowała Izrael „z totalną pogardą” i obiecał, odnosząc się do zabiegów o pokojowe rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego, że jego administracja „i tak do tego doprowadzi”.

Ostatnie przygotowania do zabawy sylwestrowej z TVN na Placu Defilad

Nie starczy czasu, by wymienić wszystkie gwiazdy, artystów, muzyków i wszystkie atrakcje – ale warto przypomnieć i zaprosić Państwa na zabawę Sylwestrową z TVN. Pierwszy raz od wielu lat Warszawa będzie miała wielki koncert i pokaz fajerwerków. Miejsce: Plac Defilad. Hasło: hello, 2017.

Mrożące krew w żyłach lądowanie w Gdańsku

Samolot podchodzi do lądowania na lotnisku im. Lecha Wałęsy, a pilot – walczy z silnymi podmuchami wiatru. Szczęśliwie w tej walce żywioł zostaje poskromiony – samolot bezpiecznie ląduje. Film nagrano dwa dni temu, gdy nad Polską szalał orkan Barbara. Na Pomorzu prędkość wiatru momentami przekraczała 120 km/h.

Ułaskawiono kobietę, która zastrzeliła męża. Bił ją przez 47 lat

Prezydent Francji ułaskawił 69-letnią kobietę, która zastrzeliła swojego męża, za co została w 2014 roku skazana na 10 lat więzienia. Mężczyzna znęcał się nad Jacqueline Sauvage przez 47 lat. Zdaniem sądu – kobieta nie okazała należytej skruchy za zabójstwo, dlatego jej apelacja została odrzucona. Pod petycją o jej uwolnienie podpisało się ponad 430 tysięcy Francuzów , a w walkę o przywrócenie jej wolności włączali się też parlamentarzyści – ze wszystkich opcji politycznych.

Eksperci: rosyjski tupolew mógł być przeciążony

– Piętą achillesową tego samolotu (TU 154 – przyp. red.) jest wyważenie – powiedział w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS emerytowany pilot kpt Marian Nowotnik komentując katastrofę, w której zginęli m.in. muzycy z Chóru Aleksandrowa. – Samolot, który nie ma nośności, nie może być sterowany – dodał kapitan. Zgodził się z nim drugi gość, ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński. Jego zdaniem mogła być przekroczona masa startowa samolotu.

„Islam to religia podboju” kontra „są prądy w islamie, które są pokojowe”

– Dzisiaj Europa nie wierzy w swoje wartości i dlatego jest przedmiotem pogardy w oczach muzułmanów – mówił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS Marian Piłka z Prawicy RP. Przekonywał, że „islam to religia podboju”. Róża Thun (PO), posłanka do Parlamentu Europejskiego, powiedziała z kolei, że „społeczeństwa wielokulturowe są o wiele ciekawsze niż monokulturowe”. – Naszym zadaniem jest wzmacniać te prądy w islamie, które są pokojowe – przekonywała.

Wciąż nie opublikowano nagrań z dwóch kamer z Sali Kolumnowej

Kamery na Sali Kolumnowej były trzy – to już wersja oficjalna – ale opublikowane zostało nagranie tylko z jednej z nich. Nie można więc rozwiać wątpliwości wokół głosowania nad budżetem. PiS chce zamknąć sprawę twierdzeniem, że wszystko było zgodnie z prawem.

Błaszczykowski z Orderem Uśmiechu za pomaganie dzieciom

Dostał Order Uśmiechu, bo ma Ludzki Gest – fundację charytatywną – także duże możliwości i wielką wolę pomagania potrzebującym. Jakub Błaszczykowski zaprosił na „Świąteczne granie z Kubą” – po jednej stronie jego przyjaciele, po drugiej – sportowcy, artyści i kabareciarze. Wygrały dzieci.

Nie chciał zostawić rannej suczki. Psia przyjaźń z Ukrainy

Wzruszające zdjęcia i niewiarygodne wręcz przywiązanie i poświęcenie psa. Ogrzewał własnym ciałem ranną sukę leżącą na torach. Nie mogła z nich zejść, więc gdy nadjeżdżał pociąg, to jej towarzysz kładł się obok. Te zdjęcia nagrał bloger z Ukrainy.

Śpiewanie, rymowanie, recytowanie. Pucz kanapkowy czy operetkowy?

Wystarczyło jedno słowo w wywiadzie prezesa PiS – „pucz”. I zaczęło się – śpiewanie, rymowanie, recytowanie. Posłowie popuścili wodze fantazji. Tym samym z puczu kanapkowego zrobił się bardziej pucz operetkowy – jak określił to Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

Prognoza pogody na czwartek 29 grudnia

W czwartek na ogół pogodnie. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce słaby śnieg. W Tatrach i Beskidach opady śniegu do 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy i zachodu. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe – 1028 hPa.