Grad bramek i pomoc dzieciom. Wielki Mecz przy pełnych trybunach

03.09.2017 | Grad bramek i pomoc dzieciom. Wielki Mecz przy pełnych trybunach
03.09.2017 | Grad bramek i pomoc dzieciom. Wielki Mecz przy pełnych trybunach
Katarzyna Górniak | Fakty TVN
03.09.2017 | Grad bramek i pomoc dzieciom. Wielki Mecz przy pełnych trybunachKatarzyna Górniak | Fakty TVN

Charytatywny mecz TVN kontra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozegrany był na stadionie warszawskiej Legii. Najpierw było 4:3 dla TVN, potem - w karnych - 6:5 dla Orkiestry. I na meczu i na sobotnim Balu Nocy Letniej Fundacja TVN "Nie jesteś sam" zbierała pieniądze na pomoc potrzebującym.

- Morale są fantastyczne. Mimo mojej kontuzji, drużyna jest gotowa - mówił przed meczem kapitan WOŚP Jerzy Owsiak. - Oni się spięli strasznie, ja myślę, że naszą siłą jest to, że gramy ze sobą długo, jesteśmy dość dobrze zgrani - odpowiadał przed wielką rozgrywką kapitan drużyny TVN Grzegorz Kajdanowicz. Wszyscy byli zgrani i to w szczytnym celu. Drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozegrały dziś charytatywny mecz, z którego dochód pomoże pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka, takich jak Marcin, który sam ma wielkie serce. - Na ten mecz dzisiejszy kupił 10 biletów, z czego 7 podarował dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka - opowiada ojciec Marcina Aleksander Szymczak. Nie tylko bilety. Marcin podaruje też makietę CZD, którą budował trzy lata. Stworzył ją po to, by innym pacjentom w gąszczu korytarzy łatwiej się było odnaleźć. [CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE MARCINA]

Gra warta świeczki

Pomaganie to jeden, wspólny cel, który w ten weekend łączy wielu różnych ludzi. W sobotę na charytatywnym balu Fundacji TVN "Nie jesteś sam" spotkali się dziennikarze, politycy, celebryci i sportowcy. - Naszym zadaniem jest dziś wprowadzić ludzi w taki nastrój, by otworzyli swoje serca i swoje portfele - mówił w trakcie balu TVN prezes firmy Jim Samples. Wszystkim tym działaniom przyświecała idea, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Zwłaszcza, że - jak podkreśla dyrektor programowy TVN Edward Miszczak - zbiórka była na "cele charytatywne, które potrzebują mocnego wsparcia w tym roku".

I takie dostały. Na charytatywnej aukcji podczas balu zebrano milion czterysta tysięcy złotych.

- Te pieniądze są nam potrzebne po to, żeby wszystkim potrzebującym, którzy się do nas zgłaszają - chorym dzieciom, starszym ludziom - pomóc - podkreśla prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Pieniądze są też potrzebne na sprzęt. I właśnie o wartą pół miliona złotych specjalistyczną karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka, przy pełnych trybunach, grały drużyny TVN i WOŚP.

Mecz zakończył się wynikiem cztery do trzech dla drużyny TVN. WOŚP zrewanżował się w rzutach karnych. Ale prawdziwi wygrani nie znajdowali się na boisku.

Autor: Katarzyna Górniak / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Dla tych młodych ludzi - studenta, aktywistki, pracowniczki unijnej instytucji - wybory europejskie to, jak mówią, ich być albo nie być. Unia Europejska dała im możliwości, których nie mieli w ich wieku ich rodzice. Młodzi studiują na europejskich uniwersytetach w międzynarodowym towarzystwie.

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Źródło:
Fakty TVN

55 ocalałych z zagłady Żydów było wśród ponad sześciu tysięcy osób, które w tym roku wzięły udział w Marszu Żywych. To projekt edukacyjny, więc do Oświęcimia przybyli w większości młodzi ludzie pochodzenia żydowskiego z całego świata. Obok trasy Marszu ustawiły się osoby protestujące przeciwko "ludobójstwu w Gazie".

Marsz Żywych w tym roku był wyjątkowy. "Upamiętniamy pierwszy Holocaust, ale teraz przeżywamy drugi"

Marsz Żywych w tym roku był wyjątkowy. "Upamiętniamy pierwszy Holocaust, ale teraz przeżywamy drugi"

Źródło:
Fakty TVN

Maj to miesiąc świadomości czerniaka. To najpoważniejszy rodzaj nowotworu złośliwego skóry. Blisko 60 tysięcy ludzi umiera rocznie z powodu tej choroby. Jeśli nowotwór zostanie wcześnie wykryty, można go wyleczyć. Warto zbadać się teraz, przed nadejściem lata. We Wrocławiu mieszkańcy mogli przebadać swoje znamiona na placu Solnym. Akcję profilaktyczną zorganizowali lekarze z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy pracują znacznie dłużej, niż wynosi średnia unijna i światowa. Z badań wynika też, że nie potrafimy zachować równowagi między aktywnością zawodową a życiem prywatnym i odpoczynkiem. - Jako społeczeństwo jesteśmy cały czas na dorobku, w związku z tym podejmujemy dodatkowe prace, dodatkowe zatrudnienie, ale odbija się to na naszym życiu społecznym i rodzinnym - zwraca uwagę dr Tomasz Kopyściański, ekonomista na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Najważniejsze pytanie dla mnie jest takie: jak to jest możliwe i jak pan sędzia mógł w ogóle wpaść na taki pomysł? - mówił w "Faktach po Faktach" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. Odniósł się do sprawy Tomasza Szmydta, zamieszanego w aferę hejterską, który zwrócił się do białoruskich władz o azyl.

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Źródło:
TVN24

Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, potwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że rozmawia z Kancelarią Prezydenta w sprawie poparcia nowelizacji ustawy o KRS. Ocenił, że to "ostatni etap, kiedy można jeszcze coś z panem prezydentem skonsultować i nie narazić się na ryzyko weta".

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Źródło:
TVN24

Gospodarzem jest Emmanuel Macron, gościem - Xi Jinping. Chiński przywódca rozpoczął wizytę w Europie od Francji, gdzie dołączyła do obu prezydentów przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

"Liczymy na to, że Chiny wykorzystają cały swój wpływ na Rosję". Xi Jinping z wizytą w Paryżu

"Liczymy na to, że Chiny wykorzystają cały swój wpływ na Rosję". Xi Jinping z wizytą w Paryżu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Wybory do brytyjskiego parlamentu muszą się odbyć najpóźniej w styczniu 2025 roku. Z każdym dniem rośnie pewność co do jednego: Partia Konserwatywna powinna spodziewać się klęski. Najnowsza poszlaka to wynik wyborów lokalnych, które przegrała z kretesem. Obecna opozycja ma powody do radości. A torysi? Jest praca do wykonania - przyznaje premier Rishi Sunak. Jego koleżanki i koledzy z partii twierdzą, że jest za późno na zmianę lidera.

Torysi po 14 latach u władzy mogą przejść do opozycji.  "Zmiana lidera teraz nie zadziała: czas na to był i minął"

Torysi po 14 latach u władzy mogą przejść do opozycji. "Zmiana lidera teraz nie zadziała: czas na to był i minął"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS