Najnowsze

Najnowsze

Wzmożone kontrole drogowe w czasie ferii

Warto dzwonić, pytać i prosić o sprawdzenie autokarów przed wyjazdem na zimowy wypoczynek. Zachęcają do tego policja i Inspekcja Transportu Drogowego - kierowcy muszą być trzeźwi, autobusy sprawne, a dzieci bezpieczne.

Prognoza pogody na niedzielę 15 stycznia

W całym kraju pochmurno. Możliwe przejaśnienia oraz opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na wschodzie i południu kraju, -1 stopnia Celsjusza w centrum, do 1 stopnia Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu. Wiatr z zachodu, słaby i umiarkowany.

Misja żołnierzy NATO. „Mają rewelacyjne nastawienie do Polski”

– Żołnierze amerykańscy są specyficzni przez to, że mają cały czas swoje procedury. Ich funkcjonowanie w jednostce na trasie było poddane rygorom, które towarzyszą armii amerykańskiej – powiedział w „Faktach z Zagranicy” Dariusz Prosiecki, reporter „Faktów” TVN, który od początku relacjonuje przyjazd wojsk NATO do Polski. Reporter dodał jednak, że żołnierze NATO „mają rewelacyjne nastawienie do Polski”.

Olechowski: Tusk nie skończy kadencji. Ma poparcie dużych mocarstw

– Nie sądzę by Tusk skończył tę kadencję. On ma poparcie także dużych mocarstw – powiedział w „Faktach z Zagranicy” Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów. – Na dzisiaj dawałbym więcej niż 50 proc. na to, że zostanie – dodał i stwierdził, że „powrót Tuska do Polski byłby rodzajem porażki”. Olechowski mówił także o integracji UE, o „szkodach”, jakie Viktor Orban wyrządza na Węgrzech i w regionie oraz o tym, czy Putin i Trump zawrą swego rodzaju pakt.

„Zderzenie z rzeczywistością”. Jaka będzie administracja Trumpa?

Ameryka równoległych rzeczywistości. W jednej Donalda Trump mówi, że z Putinem się dogada, w drugiej Rex Tillerson - kandydat na sekretarza stanu - twierdzi, że Rosja to zagrożenie. Amerykańska prasa twierdzi, że przesłuchania w Kongresie ujawniły różnice poglądów między przyszłą administracją Trumpa a jego wypowiedziami z okresu kampanii prezydenckiej.

Ziobro zaskarża metodę wyboru 3 sędziów TK. „To hipokryzja”

Przez sześć lat nie było żadnych wątpliwości, a teraz nagle Zbigniew Ziobro skarży do Trybunału Konstytucyjnego wybór trzech sędziów Trybunału z 2010 roku. Śmieszne i straszne – komentuje konstytucjonalista. Straszne dlatego, że konsekwencją byłaby wymiana sędziów i unieważnienie ich orzeczeń.

Prognoza pogody na sobotę 14 stycznia

W całym kraju pochmurno. Możliwe opady śniegu do 1-4 cm. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 0 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej. Wiatr z zachodu, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie. W południe w Warszawie 986 hPa.

Lekarze nie dawali Tymkowi szans. Nadzieją leczenie w USA

Jest nadzieja na zdrowie dla 11-miesięcznego Tymoteusza. Lekarze w Polsce nie dawali mu szans, bo cierpi na chorobę, którą bardzo trudno wyleczyć. Jest jednak możliwość leczenia w Stanach Zjednoczonych, dlatego mama dziecka się nie poddaje i walczy o zdrowie syna.

Własnoręcznie zbudowali "Szkutę Wiślaną". Wylicytuj rejs na aukcji WOŚP

Chcesz poczuć wiatr niczym marynarz pięć wieków temu? Szkuta o wdzięcznej nazwie "Oskar Kolberg" może zabrać w podróż w czasie. Zbudowana jest przez ekipę pasjonatów, którzy wzorowali się na XV-wiecznych "Szkutach Wiślanych". Niezwykły rejs można wylicytować na aukcji Allegro, a całość zysku wesprze 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Były ambasador RP w USA: Polska może stać się elementem przetargowym

– Być może polityka zagraniczna za Donalda Trumpa będzie trochę inna niż zapowiadano – powiedział w „Faktach z Zagranicy” Ryszard Schnepf, były ambasador RP w USA. Gość Michała Sznajdera w programie „Fakty z Zagranicy” rozmawiał o tym, jak będzie wyglądać polityka zagraniczna USA oraz o konsekwencjach omawianych scenariuszy – które dosięgnąć mogą również Polski. Dyskutowali również, czy kompromitujący prezydenta-elekta raport mocno nadszarpnie zaufanie, jakim darzą go Amerykanów.

Breivik narzeka na warunki odsiadki. „Więzienie ma być karą, a nie sanatorium”

– Kara ma być sprawiedliwym zadośćuczynieniem za zło, które zostało uczynione. Dawanie jakichkolwiek przywilejów jest naśmiewaniem się z ofiar i ich rodzin – powiedział w „Faktach z Zagranicy” Marian Piłka z Prawicy RP. Goście Michała Sznajdera rozmawiali o tym, czym właściwie jest „nieludzkie traktowanie” oraz jak norweska i światowa opinia publiczna komentuje kolejny proces Andersa Breivika przeciwko Norwegii. – Nie ma czegoś takiego, jak bezwzględne normy zachodu. Jeżeli rodziny osób zamordowanych nie żądają dodatkowych sankcji dla Breivika, tzn., że to jest zgodne ze stanem społeczeństwa norweskiego. Dla nas może być to dziwne – zauważył na antenie TVN24 BiS były polityk i publicysta „Trybuny” Piotr Gadzinowski, drugi gość Michała Sznajdera. Publicysta dodał, że „każde ograniczenie wolności jest ciężką karą”.

Kowal: potrzebujemy prezydenta USA, który obniży napięcie z Rosją

– Donald Trump korzysta z przywileju, że jest świeży i jeszcze będzie trochę korzystał – tak politolog Paweł Kowal, który był gościem „Faktów z Zagranicy” TVN24 BiS, tłumaczył, dlaczego kolejne afery nie szkodzą wizerunkowi prezydenta elekta. W tym oskarżenia o współpracę z Kremlem. – Potrzebujemy prezydenta, który obniży napięcie (z Rosją – przyp. red.) – dodał Kowal. Zastrzegł przy tym, że jednak w „temperamencie” Trumpa tkwi niebezpieczeństwo, że mógłby ostro zareagować w momencie, gdyby poczuł się oszukany przez Rosjan. Zdaniem drugiego gościa, byłego ministra obrony Bogdana Klicha, temat rzekomych powiązań Trumpa z Rosją nie ucichnie.

Szklarski: za rok niewiele zostanie z dziedzictwa Obamy

Obama będzie zapamiętany jak Carter, który mówił: nie wszystko możemy, mamy takie, a takie priorytety – stwierdził w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS amerykanista prof. Bohdan Szklarski. Oceniając dziedzictwo 44. prezydenta USA, Szklarski stwierdził, że „za rok niewiele zostanie z (dokonań – przyp. red.) Obamy”, ale „za chęci dostaje piątkę”. Drugi gość programu, Marek Ostrowski bronił ustępującego prezydenta jeżeli chodzi o politykę zagraniczną.

Stolica „San Escobar”? „Santo Subito”. Internet drwi z wpadki szefa MSZ

Po 22 godzinach w samolotach i kilku przesiadkach można się przejęzyczyć – tłumaczy minister Waszczykowski swoją wpadkę. Starając się o to, by Polska znalazła się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, szef polskiej dyplomacji – jak mówił – spotkał się z przedstawicielami państwa „San Escobar”. Państwa, które nie istnieje.

Prognoza pogody na czwartek 12 stycznia

W czwartek w całej Polsce opady śniegu, przy czym na zachodzie kraju deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od -2 stopni Celsjusza na wschodzie do 3 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr dość silny i silny, w porywach 50-70 km/h, zachodni, powodujący lokalne zawieje śnieżne. Na Bałtyku sztorm o sile 8 stopni w skali Beauforta.

Grzegorz Schetyna ustąpi miejsca Tuskowi? Dorn: nikt sam nie idzie na śmietnik historii

– Jeśli Donald Tusk wróci do polskiej polityki, to będzie próbował znaleźć sobie w niej miejsce, ale nie na siłę – ocenił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna nie ustąpi Tuskowi funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. – Nikt sam nie idzie śmietnik historii – tłumaczył i dodał, że w polityce „wiadomo, że trzeba kopać i być kopanym”.

Anders Breivik ma prawo skarżyć się na warunki w celi? „Nie mieści mi się to w głowie”

– Więzień ma prawo do skargi – podkreślił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS kryminolog Paweł Moczydłowski. Zaznaczył, że oceniając Norwegów pod kątem tego, jak traktują więźniów, należy wziąć po uwagę różnice kulturowe. – Społeczeństwa polskie i norweskie są różne. Nie poprawiajmy Norwegów, poradzą sobie – mówił. Swojego oburzenia na pobłażliwe traktowanie Breivika nie krył natomiast drugi gość programu, mecenas Piotr Kruszyński. – Nie mieści mi się to w głowie – podkreślił. – Wszystko ma swoje granice, te granice zdrowego rozsądku zostały przekroczone przez Norwegów – stwierdził.

Wielka polityka na wielkiej gali. Trump nazwał Streep „najbardziej przereklamowaną aktorką”

– Naśmiewanie się przez Donalda Trumpa z niepełnosprawnego dziennikarza było ohydne – stwierdziła w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS Karolina Korwin-Piotrkowska z TVN Style. – Meryl Streep uderzała nie tyle w Trumpa, co przeciwko dyskryminacji – oceniła, komentując niedzielnie wystąpienie aktorki podczas gali Złotych Globów. Z kolei zdaniem drugiego gościa programu, amerykanisty prof. Zbigniewa Lewickiego, Streep nie powinna być gloryfikowana tylko dlatego, że skrytykowała prezydenta elekta USA, a nie grożą jej za to żadne konsekwencje.

Aleksander Smolar: Rosjanie liczą na szacunek, uznanie – sądzę, że Trump będzie tą monetą płacił

– To, czego obawiamy się od prezydentury Trumpa, zaczęło się za prezydentury Obamy – stwierdził w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego, mówiąc o wycofywaniu się USA z aktywnej roli na arenie międzynarodowej. Jako przykład podał brak mocnego zaangażowania Baracka Obamy w rozwiązanie konfliktu w Syrii. W sprawie polityki wobec Rosji natomiast Aleksander Smolar spodziewa się, że Trump będzie miał do Moskwy podejście odmienne niż Obama. – Rosjanie liczą na szacunek, uznanie. Sądzę, że Trump będzie tą monetą płacił, oczekując czegoś od Putina w zamian – mówił.

Kolejne ofiary mrozu. Zima coraz bardziej niebezpieczna

Ponad 30 stopni poniżej zera – takiego mrozu w tym sezonie w Polsce jeszcze nie było. Zima ma być krótka, ale zbiera tragiczne żniwo. Nad ranem – w różnych miejscach kraju – znaleziono w sumie zwłoki siedmiu zamarzniętych osób.