Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 27 października

W piątek zapowiada się zachmurzona aura w całej Polsce. Opady deszczu są spodziewane na południu kraju i w górach. Temperatura maksymalna od 9 stopniu Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni, dość silny. W porywach na zachodzie i południu może osiągnąć do 60 km/h.

Karetka przyjechała po godzinie, pacjent zmarł. Prokuratura bada sprawę

Mężczyzna z Jeleniej Góry musiał czekać na pomoc blisko godzinę, bo nie było wolnych karetek pogotowia. Czy mogło się to przyczynić do jego śmierci? Dyrektor pogotowia ratunkowego w Legnicy mówi, że w momencie przyjazdu karetki, pacjent był jeszcze przytomny, ale uratować go już się nie udało. Prokuratura ma wyjaśnić, co było przyczyną śmierci i opóźnienia w niesieniu pomocy.

Lekarze: jeżeli będzie potrzeba, będziemy głośniej. Minister: powody do protestu znikły

Minister zdrowia dziwi się, że protest rezydentów jest kontynuowany. Podobnie jak pani premier twierdzi, że postulaty lekarzy zostały już przez rząd spełnione. Rząd opowiedział się za zwiększeniem nakładów na służbę zdrowia nie do 6,8 procent PKB - jak postulują środowiska medyczne - lecz do do 6 procent. I nie w wciągu trzech lat, lecz ośmiu. Opozycja twierdzi, że w ten sposób rząd przesuwa tę sprawę na kolejne kadencje Sejmu i następne rządy.

Luwr chce odkupić modlitewnik króla. Zorganizował zbiórkę publiczną

Muzeum w Luwrze rozpoczęło publiczną zbiórkę datków, aby nabyć bezcenny rękopis. Cel to milion euro, a chodzi o modlitewnik nazwany "Godzinkami" króla Franciszka I. Poza tym, że ma wielką wartość historyczną, to do tego jest w złotej oprawie wysadzanej kamieniami szlachetnymi. Przez jakiś czas modlitewnik był w posiadaniu matki Henryka Walezego, który był też królem Polski. Jak to się stało, że tak ważna dla Francji rzecz musi teraz być odkupowana od Brytyjczyka? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Prezydent Niemiec w Rosji. Rotfeld: chodzi o podjęcie dialogu

To wizyta niewątpliwie ważna - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Adam Daniel Rotfeld, komentując spotkanie prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera z Władimirem Putinem. - Stosunki między Rosją a Niemcami są złe - ocenił i przypomniał, że to pierwsza wizyta prezydenta Niemiec w Moskwie od 7 lat. - Faktycznie chodzi o to, żeby podjąć z Rosją dialog w sprawie rozwiązania tych spraw, które są dla Europy i świata bardzo niebezpieczne - stwierdził i dodał, że "konkretnie chodzi o kwestię Ukrainy".

Dżihadyści z Bliskiego Wschodu mogą wrócić do Europy. "Żadna ze służb nie jest przygotowana"

Służby boją się nie tyle zradykalizowania wszystkich dookoła, ale tego, co ci zradykalizowani mogą zrobić w Europie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie UW, komentując fakt, że europejskie służby ostrzegają przed dżihadystami powracającymi do Europy po przegranej tak zwanego Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie. - To jest, jak się szacuje, około 6-7 tysięcy Europejczyków, którzy mogą wrócić po całkowitym upadku tak zwanego Państwa Islamskiego - przypomniał Sokołowski. - Żadna ze służb w Europie nie jest przygotowana, żeby tak wiele osób objąć stałą obserwacją - dodał.

Sąd uchylił grzywnę nałożoną na Hannę Gronkiewicz-Waltz

Nie ma przepisu, który pozwala karać grzywną Hannę Gronkiewicz-Waltz. Sąd Administracyjny staje po stronie prezydent Warszawy i uchyla pierwszą grzywnę. Zdaniem sądu przed komisją weryfikacyjną stroną jest miasto. Czy za nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz będzie płacił ratusz?

25 lat więzienia dla stalkera, który oblał kobietę kwasem

25 lat więzienia dla stalkera, który młodą kobietę oblał kwasem. Mężczyzna dręczył i prześladował ją latami. Kiedy został wezwany do sądu, stawił się, ale wyjął słoik z kwasem siarkowym. Oblał modelce twarz. Został skazany. Nie tylko za trwałe oszpecenie, również za usiłowanie zabójstwa.

Prognoza pogody na czwartek 26 października

Czwartek będzie pochmurny. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i województwach północnych możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Podlasiu do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami - w porywach - 40-60 km/h, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1007 hPa.

Sejm zajmie się zmianami w przepisach o obronie koniecznej

Mój dom, moja twierdza - czyli uzupełnianie prawa tak, by właściciele posesji mogli się bronić bez obaw, że to oni staną przed sądem. Sejm ma się pochylić nad zmianami przyjętymi przez rząd. Ministerstwo Sprawiedliwości, które opracowało nowe przepisy, argumentuje, że zmiany są konieczne, bo dotychczasowe przepisy chroniące tych, którzy się bronili, często były pomijane.

Komisja Wenecka znowu w Polsce. "Zbieramy fakty i opinie"

Komisja Wenecka z dwudniową wizytą w Warszawie. W planach seria rozmów z przedstawicielami organizacji pozarządowych, a także partii politycznych i klubów parlamentarnych. Ich efektem będzie opinia na temat zmian w prokuraturze. W listopadzie członkowie Komisji wrócą, by pod lupę wziąć zmiany w sądownictwie.

Tragiczny wypadek na "jedynce". Dwie osoby spłonęły

Na Drodze Krajowej nr 1, na wysokości Mykanowa na Śląsku zderzyły się dwa auta osobowe i trzy ciężarówki. Jedna z nich przewoziła łatwopalny styropian. Stanęła w płomieniach. Dopiero po kilku godzinach, kiedy całkowicie ugaszono pożar, okazało się, że pod naczepą ciężarówki zakleszczył się samochód osobowy. W nim odnaleziono zwęglone szczątki dwóch osób. Po południu ofiary zostały zidentyfikowane. I dopiero po południu udało się odblokować trasę.

Marcin P.: był parasol ochronny nad Amber Gold

Marcin P. nie przyznaje się do celowego oszukiwania klientów Amber Gold. Mówi, że to oni byli nastawieni tylko na zysk powierzając swoje pieniądze i nie czytali umów. To linia obrony oszustwa - komentuje członek komisji śledczej Marek Suski. Marcin P. mówił też o parasolu ochronnym nad jego działalnością, a szefowa komisji Małgorzata Wasserman uważa, że szef piramidy finansowej był tylko "słupem".

Jakubiak: premier u nas odgrywa rolę technicznego

- Popieram silną pozycję szefa frakcji, a nie premiera - oświadczyła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Elżbieta Jakubiak (PiS), komentując zapowiedź rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. - Ja jestem uradowana. Premier u nas odgrywa rolę technicznego - stwierdziła. Zdaniem drugiego gościa programu, senatora Grzegorza Napieralskiego (niezrzeszony), zapowiedź rekonstrukcji rządu na kilkanaście dni przed faktem jest podyktowana chęcią odwrócenia uwagi od opozycji. - Jarosław Kaczyński zobaczył, że jest konwencja PO i jest przyspieszenie przed wyborami samorządowymi - ocenił. - Dziś pani premier powiedziała, że będą zmiany i o tym mówimy - podkreślił.

"Zaapelowałbym, żeby traktować Chiny poważnie"

- To jest niemożliwe, by Polska była dla Chin drzwiami do Europy. Mnie to śmieszy - ocenił prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN. - Zaapelowałbym, żeby traktować Chiny poważnie. Jak słyszę, że oni nam pomogą, to ja się załamuje - przyznał gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. - Nikt niczego za darmo nie daje. Jak pożyczą pieniądze, to powiedzą: zbudujemy port lotniczy, ale naszymi pracownikami, naszymi surowcami, a potem będziemy tym zarządzać. Oni chcą się bogacić - mówił. - Ostrożnie z Chinami. Więcej mądrości, mniej romantyzmu - wezwał.