Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 1 maja

W pierwszy dzień maja zachmurzenie duże lub umiarkowane praktycznie w całym kraju. Czekają nas także dość gwałtowne burze. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza nad morzem do 19 stopni na Podkarpaciu.

Wybory wygrałaby Platforma, KORWIN na podium. Sondaż dla Faktów TVN i TVN24

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższy weekend, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 35 proc. poparcia. Na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby swój głos 31 proc. ankietowanych, a trzecią siłą w Sejmie byłaby partia KORWIN z poparciem na poziomie 7 proc. – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24. Poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej zadeklarowało 6 proc. uprawnionych do głosowania, a Polskie Stronnictwo Ludowe z 3 proc. poparcia nie przekroczyłoby progu wyborczego. Poza Sejmem znalazłby się także Twój Ruch (2 proc.), Ruch Narodowy (1 proc.) i Nowa Prawica (1 proc.). 14 proc. ankietowanych powiedziało, że nie wie, na kogo zagłosować.

Ma powstać sojusz, który może popsuć szyki PiS-owi

To nie będzie sojusz, który ma szanse rządzić Polską, ale może zamknąć drogę do władzy PiS-owi. Janusz Korwin-Mikke i Paweł Kukiz mają zaskakująco wysokie poparcie w sondażach prezydenckich. I już planują wspólną przyszłość parlamentarną. Nic dziwnego, że nerwowo zrobiło się w PiS-ie, bo to partia Jarosława Kaczyńskiego ma do stracenia najwięcej.

SLD traci cierpliwość do Magdaleny Ogórek?

Wygląda na to, że to już jest koniec – Magdalena Ogórek ma nie dostać od SLD więcej pieniędzy na kampanię wyborczą. Jest list w tej sprawie i ostre opinie działaczy. To konsekwencja nie tyle słabych sondaży, słabej kampanii i iluzorycznych szans na dobry wynik. To także, a może przede wszystkim, wynik odcinania się kandydatki od SLD i jego lewicowości. Niemalże ostentacyjnego.

Opiekunka Villas skazana na karę więzienia

Opiekunka Violetty Villas idzie do więzienia – sąd w Świdnicy odrzucił apelację prokuratury w sprawie nieudzielenia pomocy znanej piosenkarce. Kobietę czeka jeszcze jeden proces – o znęcanie się nad Villas.

Pigułka „dzień po” już oficjalnie dostępna w aptekach. Ale nie wszystkich

Można ją kupić już oficjalnie i bez problemu – oczywiście tylko w tych aptekach, których właściciele nie uznali za grzech sprzedaży pigułki „dzień po”. Specjalne rozporządzenie reguluje, że można ją sprzedawać osobom, które ukończyły 15 lat. Pytanie, jak aptekarze będą to sprawdzać, no i czy pigułka nie będzie przyjmowana bez umiaru.

Oficjalna zapowiedź najnowszych „Gwiezdnych wojen” robi furorę w sieci

Trzeba było trochę czekać, ale podobno warto – taka jest zgodna opinia fanów filmowej sagi „Gwiezdne wojny”. Najnowszy film wejdzie do kin dopiero w grudniu, ale już teraz mamy próbkę. I wiemy, jak wyglądają bohaterowie, czym latają, jak brzmi muzyka. A wszystko z krótkiego zwiastuna filmu.

Prognoza pogody na sobotę 18 kwietnia

W sobotę tylko na zachodzie pogodnie, poza tym pochmurnie z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Na wschodzie możliwy nawet deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza w okolicach Szczecina. Wiatr raczej słaby lub umiarkowany, ale nad morzem może być porywisty.

Kraków: niezaszczepione dzieci nie pójdą do przedszkola i żłobka?

Koniec ze szczepionkową samowolką – mówią władze Krakowa i szykują nowe przepisy. Sam prezydent zapowiada: „rodzice – macie rok, żeby u swoich dzieci nadrobić szczepionkowe zaległości”. Później dla niezaszczepionego dziecka w publicznym przedszkolu lub żłobku miejsca nie będzie. Dlaczego miasto idzie na wojnę i co z niej może wyniknąć?

Marilyn Monroe jak skarb narodowy

Trzy tysiące fotografii Marilyn Monroe kosztowały prawie sześć i pół miliona złotych i do Wrocławia miały przyciągnąć tłumy. Na razie miasto pokazuje prawie 50 zdjęć i wpuszcza na wystawę tylko 300 osób. Reszta kolekcji, jako dobro kultury narodowej, trafi do Archiwum Państwowego.

Radny dorabiał jako weterynarz, choć nie miał uprawnień

Radny z rolniczej agencji po godzinach zostaje weterynarzem, wydaje medyczne wyroki, choć nie zawsze trafia z diagnozą. Po tym jak w oborze zostawił chorego psa na pewną śmierć, wywęszyła go prokuratura i pewne jest to, że mężczyzna ma kłopoty.

Bydgoszcz: dom dziecka jak więzienie

W domu dziecka jak w piekle – znowu wychowawcy jak kaci i kary jak tortury. Bieganie na mrozie w piżamach, zamykanie w piwnicy, straszenie szczurem i polewanie zimną wodą – w placówce w Bydgoszczy dla dzieci to codzienność, więc prokuratorzy znowu mają co robić.

Komorowski nie wygrałby w pierwszej turze. Sondaż dla Faktów TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 42 proc. Polaków – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Poparcie dla urzędującego prezydenta spadło więc od czasu poprzedniego sondażu o 4 punkty procentowe. Drugie miejsce z deklarowanym poparciem na poziomie 26 proc. zajmuje kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda (spadek poparcia o 5 punktów procentowych). Na trzecim miejscu znalazła się kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Magdalena Ogórek, na którą chciałoby teraz zagłosować 7 proc. ankietowanych (wzrost poparcia o 3 punkty procentowe).

Prawie połowa młodych wyborców chce głosować na Komorowskiego. Sondaż dla Faktów TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, Bronisław Komorowski wygrałby wśród osób w wieku 18-34 lata – tak wynika z sondażu przygotowanego przez Millward Brown dla Faktów TVN. Na obecnie urzędującego prezydenta chce oddać swój głos 44% ankietowanych. Z badania wynika także, że do drugiej tury wszedłby Andrzej Duda, który zyskałby poparcie 19% młodych Polaków. Na trzecim miejscu w sondażu znalazł się Janusz Korwin-Mikke, na którego swój głos oddałoby 10% wyborców poniżej 35 roku życia. W sondażu ujęci zostali także – na ostatnich miejscach – pozostali kandydaci: Anna Grodzka – 1%, Marian Kowalski – 1%, Wanda Nowicka – 1%. Wciąż 5% ankietowanych nie wie, na kogo będzie głosować, zaś 3% odmówiło udzielenia odpowiedzi.

PiS wyprzedza PO. Sondaż dla Faktów TVN

W sondażu partyjnym Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe wypada za polityczną burtę, a w Sejmie znajdują się tylko trzy partie.

Bronisław Komorowski prowadzi w wyścigu prezydenckim, ale traci przewagę. Sondaż dla Faktów TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 46% Polaków. Tak wynika z sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Poparcie dla urzędującego prezydenta już w trzecim kolejnym sondażu Millward Brown (poprzednie: 2 tygodnie temu i miesiąc temu) oscyluje w granicach 46-47%. Drugie miejsce w wyścigu prezydenckim zajmuje Andrzej Duda. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości chce głosować 31% ankietowanych. To o 4 punkty procentowe więcej, niż dwa tygodnie temu i o 7 p.p. więcej, niż miesiąc temu.

Prognoza pogody na niedzielę 15 marca

Na zachodzie opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, w porywach 45km/h, południowo-wschodni.

Komunikat zarządu TVN

Spółka TVN i Kamil Durczok osiągnęli wzajemne porozumienie ws. zakończenia współpracy ze skutkiem natychmiastowym – głosi wtorkowy komunikat TVN. Komisja powołana przez TVN – podano – zidentyfikowała przypadki niepożądanych zachowań, włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym.

Niedzielne starcie podczas kampanii prezydenckiej w Małopolsce

Kampania w Małopolsce czyli lekko zachrypnięty prezydent Komorowski nawołuje do zgody, ale wymachuje też góralską ciupagą. Andrzej Duda na krakowskim rynku rozdaje kwiaty i składa życzenia z okazji Dnia Kobiet. Politycy PiS krytykują ostre słowa premier Kopacz pod ich adresem, jakie padły na sobotniej konwencji. Mówią o prowokacji, w którą nie dadzą się wciągnąć.

WOŚP znów bije rekord – zebrano ponad 53 miliony złotych

Licznik zatrzymał się na kwocie ponad 53 milionów 109 tysięcy złotych. Tyle udało się zebrać podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pierwszy raz ogłoszono wynik poza Warszawą – w miejscowości Orneta w województwie warmińsko-mazurskiem.

Obroty z Rosjanami z Obwodu Kaliningradzkiego drastycznie spadły

Rosjanie z Obwodu Kaliningradzkiego przestają przyjeżdżać do Polski na zakupy. Jeszcze kilka miesięcy temu przygraniczne sklepy były oblegane przez Rosjan. Kupowali wszystko – żywność, sprzęty elektroniczne, kosmetyki. Zakupowe szaleństwo powoli się kończy. Kurs rubla spada, ceny polskich produktów przestały być atrakcyjne. Liczba Rosjan przekraczających granicę spadła aż o jedną trzecią w porównaniu do 2014 roku. Spadły tez obroty – według celników o 8 milionów złotych.

Na pogrzebie Borysa Niemcowa powinny być delegacje z Polski i Unii Europejskiej. Sondaż dla Faktów i TVN24

W pogrzebie Borysa Niemcowa powinna wziąć udział oficjalna delegacja z Polski – uważa 60% badanych w sondażu Millward Brown dla Faktów i TVN24. Tylko 1/3 ankietowanych jest przeciwnego zdania. Polacy chcieliby także oficjalnej delegacji Unii Europejskiej na pogrzebie. Na pytanie, czy wysocy przedstawiciele UE powinni wziąć udział w pogrzebie Borysa Niemcowa, 2/3 odpowiada, że tak. Negatywnie o takiej propozycji wypowiada się 26% badanych.

Ryzykowna decyzja wicepremiera. Wyszedł do manifestujących rolników

Z politycznego punktu widzenia to była bardzo ryzykowna decyzja. Wicepremier Janusz Piechociński obiecał w porannym programie Jeden na Jeden w TVN24, że pojedzie do protestujących rolników. I rzeczywiście pojawił się przed Kancelarią Premiera w południe. Właściwie nie miał nic do powiedzenia poza „nie czas na protesty – rozmawiajmy i negocjujmy”. To się nie mogło spodobać.

Odchodzi Komendant Główny Policji

Po trzech latach ze stanowiska odchodzi Komendant Główny Policji Marek Działoszyński. Rezygnację złoży oficjalnie w poniedziałek. Obowiązki komendanta przejmie jego zastępca Krzysztof Gajewski.

Pogoda na sobotę 7 lutego

W sobotę czeka nas marznący deszcz ze śniegiem i wiatr. Temperatura spadnie w nocy aż do -7 stopni Celsjusza na Śląsku, nad morzem około -2 stopnie Celsjusza. W dzień tylko na południowym-wschodzie temperatura może spaść poniżej zera. Pogodę przedstawi Maja Popielarska.