Najnowsze

Najnowsze

Dziewczynka zatruta grzybami już po przeszczepie

Czterolatka, która zatruła się muchomorem sromotnikowym przeszła w nocy operację transplantacji wątroby. Jak relacjonują lekarze, w usuniętej i zatrutej wątrobie nie było ani jednej żywej komórki. Dziecku przeszczepiono nowy narząd od dorosłego dawcy. Operacja trwała dziewięć godzin, była skomplikowana, ale zakończyła się sukcesem. Teraz lekarze czekają, aż nowa wątroba zacznie pracować.

Zbieracze kradną śmieci gminom

Zaskakujący efekt uboczny ustawy śmieciowej. Posegregowane śmieci stały się obiektem pożądania zbieraczy złomu i makulatury. Zamiast ich szukać, pojawiają się przed firmami zbierającymi posortowane odpady. Zabierają śmieci i oddają je do punktu skupu. Zbieracze zarabiają na nich pieniądze, tracą firmy, którym zapłaciły gminy.

Anna Przybylska walczy z paparazzi

Znana aktorka ma dość fotoreporterów i próbuje chronić swoją prywatność. Paparazzi czatowali na dzieci Anny Przybylskiej przed szkołą, a na nią samą czekają też przed domem. Przybylska postanowiła wziąć odwet na tropiących i pokonać ich ta samą bronią. W Internecie publikuje zdjęcia i filmy, które ujawniają tożsamość fotoreporterów i pokazują ich napastliwość.

Prezydent USA napisał usprawiedliwienie pięciolatce

Pięcioletnia Alanah, podbiegła do Baracka Obamy podczas uroczystości w Białym Domu. „Proszę o usprawiedliwienie nieobecności Alany w szkole. Była ze mną” – napisał prezydent USA. Dziewczynka przyjechała ze swoim ojcem na uroczystość odznaczenia weteranów wojennych. Tego dnia musiała zrezygnować z zajęć w przedszkolu. Barack Obama bez chwili namysłu zgodził się napisać usprawiedliwienie.

Spór o ekspertów

"Piloci byli prowadzeni na śmierć, ale uciekli - wtedy nastąpił wybuch" - Antoni Macierewicz brnie. Szef rządowego zespołu Maciej Lasek ma dość - "to punkt przełomowy, ten zespół manipuluje opinią publiczną, a jego eksperci poważyli własne kompetencje."

Forbes komentuje zmiany w OFE

"Duch Stalina nieźle sie bawi patrząc jak polski rząd zmienia reformę emerytalną", "to nacjonalizacja , złodziejstwo i głupota" - z tak ostrym komentarzem Polska trafiła na czołówkę amerykańskiego magazynu "Forbes". Zmiany w OFE ocenił sam naczelny - Steve Forbes nie zostawiając na pomyśle rządu Tuska suchej nitki.

Na Broad Peaku zawiódł sprzęt?

Ratowałem własne życie - nie biorę odpowiedzialności za śmierć kolegów - szedłem trzy kroki i wymiotowałem - atak szczytowy sie załamał - Adam Bielecki który zdobył i przeżył Broad Peak - na dzisiejszym zjeździe alpinistów nadal jest tematem numer jeden. Choć nie był w czasie wyprawy problemem numer jeden. Kierownik wyprawy mówi o dramatycznym momencie - gdy zawiódł sprzęt do łączności.

Książeczki Sanepidu na sprzedaż

W Faktach i w ukrytej kamerze - kupowanie zaświadczeń z Sanepidu - do pracy w gastronomii, w każdej kuchni i restauracji. Czarny rynek kwitnie, a z nim bakterie i pasożyty.

Michał Rusinek publikuje fotografie złodziei

Okradziony sekretarz Wisławy Szymborskiej. Michał Rusinek nie stracił niczego cennego, ale zdobywa bezcenne doświadczenie. Sam ściga złodziei, wrzucając ich zdjęcia do internetu. "Czy pytał ich pan o zgodę" - słyszy i dowiaduje się , że złamał prawo.

Skandal w szpitalu w Bydgoszczy

Lekarka z Bydgoszczy najpierw uznała za zmarłą żywą pacjentkę, a ostatnio odmówiła zbadania umierającej kobiety. Nie chciała jej też zabrać do szpitala, a rodzinę pouczała, że najlepszym miejscem dla umierających na raka jest hospicjum. Za tę pomoc w cierpieniu lekarka została odsunięta od dyżurów w pogotowiu.

Jezioro pod budową dworca.

1,2 mld unijnej dotacji - które Polska może stracić. A wszystko przez podziemne jezioro pod dworcem Łodź Fabryczna. Paraliżuje budowę - jest dużo większe niż sądzono. Jeziora przesunąć sie nie da - pieniędzy tak łatwo niestety też.

Macierewicz broni swoich ekspertów

Antoni Macierewicz kontratakuje. Dziennikarzom zarzuca nagonkę na świat polskiej nauki i zachwala kompetencje powołanych przez siebie ekspertów do sprawy wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Z zeznań prokuratury wynika, że są ekspertami, ale nie od lotnictwa.

Ocena wyprawy na Broad Peak

Polski Związek Alpinistów wytyka błędy i krytykuje postawy uczestników polskiej wyprawy na Broad Peak. Grupa nie powinna się rozdzielać, a najsilniejszy - zostawiać kolegów. Zdobywca szczytu Adam Bielecki - czytając płacze. W rozmowie z Dariuszem Kmiecikiem pyta, „czy gdybym zginął na tej górze byłbym bohaterem a nie kozłem ofiarnym?”

"Wałęsa" polskim kandydatem?

Najnowszy film Andrzeja Wajdy - „Wałęsa człowiek z nadziei” – będzie polskim kandydatem do Oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Papież o opłatach za sakramenty

Kościół to dom a nie biznes - papież Franciszek apeluje do księży, by nie brali pieniędzy za udzielanie sakramentów. Bezcenna papieska rada ma zbliżyć ludzi do kościoła - w którym cennik nie jest najważniejszy.

Policja sprawdza radary

Burza po informacji o nieprecyzyjnych pomiarach policyjnych radarów. Policja ogląda eksperymenty na których radar popełnia błąd za błędem i mówi „przetestujemy je sami”. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Na tropie przestępców

Akcja policji w Trójmieście. Na celowniku domy publiczne, które pełne są broni, pieniędzy i kobiet. Bitych, faszerowanych narkotykami i zmuszanych do prostytucji.

Fenomentalny Ronaldo

Hat-trick Christiano Ronaldo na inaugurację Ligi Mistrzów. Jest najlepiej wynagradzanym piłkarzem świata, wczoraj udowodnił dlaczego.

Strzelanina w Waszyngtonie

Dramat w USA. Strzelanina w dowództwie marynarki wojennej w Waszyngtonie. Informacje o ściganych napastnikach, rannych, zabitych i szpitalach gotowych do niesienia pomocy. Informacji jest mnóstwo i są sprzeczne. Na zdjęciach widać policyjne blokady, a chwilami kompletny chaos.

PiS bierze wszystko na Podkarpaciu

PiS triumfuje w wyborach uzupełniających do Senatu, które odbyły się na Podkarpaciu. Zdzisław Pupa deklasuje rywali i z 60-proc. poparciem zostaje senatorem. W tyle zostaje między innymi kandydat koalicji. Porażkę liderzy PO i PSL tłumaczą tradycyjnie: że Podkarpacie jest tradycyjnym bastionem Prawa i Sprawiedliwości. O trzecich z rzędu wygranych wyborach PiS i o tym, co mąci działaczom tej partii powyborczą radość.

Zbigniew Ziobro pokonany w wyborach

Działacze partii Zbigniewa Ziobry pewnie typowali zwycięzcę podkarpackiej batalii - Kazimierza Ziobrę. Zamiast wiktorii jest jednak klęska. PiS tryumfuje - Ziobro dołuje. To miał być pojedynek gigantów, prawdziwy test na sondażowe dołowanie Solidarnej Polski. Kandydat Ziobro dostał blisko 6 razy mniej głosów niż zwycięzca. To miała być chwila prawdy. Przed nią była więc wojna o wszystko, a w niej - tu cytaty - brudne ataki i podrzucone świnie. O tym czy klęska na Podkarpaciu to koniec marzeń o nowej partii.

Jarosław Gowin opuszcza Platformę Obywatelską

Jarosław Gowin odchodzi z Platformy. Zaraz po tym jak rywal Tuska ogłosił swoją decyzję część działaczy PO głośno odetchnęła. W ostatnich dniach wyraźnie było widać jak obu stronom ze sobą ciężko. Gowin planów nie zdradza i ze świecą szukać tych, co wróżą mu sukces. Ale odejście jednego posła to dla koalicji aktualny i spory problem. Z sejmową większością.

Niedoszły mer Moskwy premierem Rosji?

Wybory mera Moskwy poważnym ostrzeżeniem dla Władimira Putina. Człowiek prezydenta Siergiej Sobianin co prawda wygrał, ale opozycja okazała się potężniejsza, niż na Kremlu sądzono. Jej kandydat Aleksiej Nawalny zdobył prawie 30 proc. głosów i zapowiedział, że domaga się drugiej tury, bo według jego sondaży Sobianin nie przekroczył 50-proc. progu. Rosjanie po raz pierwszy tak wyraźnie pokazali, że nie są zadowoleni z obecnych władz.

Pedofil ponownie dyrektorem szkoły?

Dyrektor szkoły skazany za pedofilskie treści w służbowym komputerze wraca do pracy. Znów pracuje z młodzieżą, bo wystartował w konkursie i go wygrał. Wyrok uległ zatarciu, mężczyzna w myśl prawa jest niekarany i niewinny. Sam mówi, że ta praca to dla niego szansa na nowe życie. Rodzice tej wiary nie podzielają i zaalarmowali kuratorium, ale przepisy są jasne.

Rowerzysta potrącony przez samochód

Groźnie wyglądający wypadek we Włocławku. Rozpędzone auto wjechało w rowerzystę na przejściu dla pieszych. Kierowca lekko zwalnia i zaraz potem ucieka. Choć to wszystko dzieje się w sobotę, kierowca zgłasza się na komendę dopiero dzień później.

Adam Hofman i "mały problem"

Adam Hofman w opałach? Prasa przynosi kolejne porcje dokumentacji zdjęciowej z wyjazdowego posiedzenia klubu PiS. Poseł Hofman ukazany jest podczas wesołej przerwy w partyjnej harówce. W scenariuszu niebanalne dialogi, a wersja oryginalna każe przypomnieć, że w serialu "polityka po godzinach" rzecznik PiS ani w tej roli pierwszy, ani najpewniej ostatni.

Ruch Palikota bez Janusza Palikota?

Janusz Palikot tworzy nową partię. Nie będzie już nazwy - Ruch Palikota. Za to będą nowe: szyld, program i ludzie. Janusz Palikot jeździ po kraju i przekonuje działaczy do zmian - wczoraj w Warszawie, dziś we Wrocławiu. Oficjalnie szczegóły nowego projektu politycznego poznamy na konwencji w październiku. Nie wiadomo tylko, dla kogo znajdzie się miejsce w nowej partii, no i kto zechce się przyłączyć.

Tokio zorganizuje igrzyska olimpijskie w 2020 roku

Tokio stanie się gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku - taka decyzja zapadła w nocy w Buenos Aires. Komitet Olimpijski postawił na Tokio, bo Japończycy mają pieniądze, bazę sportową, hotelową, infrastrukturę i doświadczenie. Co ważne, w programie igrzysk zostają zapasy, jedna z najstarszych dyscyplin w historii sportu.

Wojna w Syrii: czy senatorowie USA zgodzą się na interwencję militarną

Wciąż nie wiadomo, czy USA przeprowadzą militarną interwencję w Syrii. Gdyby jeszcze niektórzy amerykańscy senatorowie wahali się nad zielonym światłem do ataku na Syrię, to prezydencka administracja przekazała im wstrząsające nagrania z ataku bronią chemiczną w Damaszku. Materiały zostały zebrane przez CIA. Na 13 nieocenzurowanych filmach widać cierpiących i umierających ludzi.