Najnowsze

Najnowsze

Letnia pogoda jesienią. Ciepło ma być do czwartku

Słońce grzeje, temperatura rośnie, a jesień na chwilę ustępuje. Pogoda zrobiła nam ciepły prezent, choć nie wszystkich ona tak rozpieszcza. Na południu Europy można smażyć się na plaży, ale na północy - trzeba walczyć z huraganem Ofelia.

Prognoza pogody na wtorek 17 października

Wtorek w całej Polsce przyniesie słoneczną, nawet miejscami letnią aurę. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopniu Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Jednak rano lokalne mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność nawet do 300 m. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ma 69 lat i wciąż wygrywa. Niezwykłe wyczyny najstarszej uczestniczki zawodów BMX

Ma 69 lat i jest najstarszą w Stanach Zjednoczonych uczestniczką wyścigów na rowerach BMX. Co więcej, nadal wygrywa. Swój wiek podsumowuje krótko - to tylko liczba. Podobno wszystko zaczęło się 30 lat temu, kiedy trenowała swojego syna. Zdenerwowany powiedział jej kiedyś, że jeśli uważa, że to takie proste, to niech spróbuje sama. I tak zrobiła. Swoje umiejętności zaprezentowała w Fort Wayne w Indianie.

Są ekspertyzy, ale winnych brak. Niebawem rusza remont katedry w Gorzowie Wielkopolskim

Ponad trzy miesiące od wybuchu pożaru w katedrze w Gorzowie Wielkopolskim nadal nie wiadomo, czy ktoś w tej sprawie zawinił. Prokuratura przedstawiła wprawdzie wyniki ekspertyzy biegłych mówiące o zwarciu instalacji elektrycznej, ale czy ktoś miał na nią wpływ - być może - wyjaśnią kolejne badania. Wkrótce rozpocznie się remont świątyni. Pierwsze rusztowania stanąć mają już za kilka dni.

Udusił dwie kobiety. Stanął przed sądem, grozi mu dożywocie

Za zabójstwo dwóch młodych kobiet grozi mu dożywocie. Przed Sądem Okręgowym w Radomiu ruszył właśnie proces Sławomira T. Według biegłych mężczyzna jest poczytalny, ma skłonności sadystyczne. Wcześniej 30-latek był już karany za kilkanaście innych przestępstw.

"Nie możemy oczekiwać cudów". Skąd wziąć pieniądze na służbę zdrowia?

Protest, problem, pieniądze. Skoro budżet ma się tak dobrze, dlaczego zdrowie ma się mieć tak źle? Skoro gospodarka idzie naprzód, wyniki cieszą, a wpływy rosną, to czemu czekać? 6 procent PKB przeznaczane na służbę zdrowia to 30 miliardów złotych więcej. Tak ma być za osiem lat. Czy chory system będzie cierpliwie czekał na ten zastrzyk?

Prognoza pogody na poniedziałek 16 października

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami słonecznie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Podlasiu do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Nad morzem możliwe porywy do 50 km/h. Ciśnienie spada, w południe 1010 hPa.

Za darmo tworzą projekty protez. Absolwenci pomagają niepełnosprawnym

Niezwykli ludzie robią niezwykłe rzeczy. Pomagają chorym i robią to za darmo. Absolwenci Politechniki Śląskiej tworzą projekty protez do druku w technologii 3D. Dzięki temu koszt takiej protezy jest nawet ośmiokrotnie niższy, bo płaci się tylko za jej wydrukowanie. W Bytomiu młodzi inżynierowie prowadzą warsztat z własnej kieszeni, ale można wesprzeć ich finansowo, wpłacając pieniądze na Fundację Rzeczy Niezwykłych.

Łódź ma nowe boisko dla dzieci, które jest nieczynne w weekendy

Sportowe boisko jak urząd - otwarte od poniedziałku do piątku. W weekendy wstępu brak. Kosztowało milion złotych. O jego budowie zdecydowali mieszkańcy Łodzi, w ramach budżetu obywatelskiego. Dzieci i młodzież nie mogą z niego w pełni korzystać, podobnie jak z placu zabaw, który stoi obok.

Ma 17 miesięcy, przeszedł 10 chemioterapii. Nadzieja dla Filipka kosztuje 2 miliony złotych

Neuroblastoma to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów dziecięcych. Pierwszą operację Filip przeszedł, gdy miał nieco ponad 2 miesiące. Ma za sobą 10 chemioterapii. Rak cały czas wygrywa. Ale pojawiła się szansa, by go pokonać. Daje ją klinika w Niemczech. Za nadzieję trzeba jednak zapłacić. Prawie 2 miliony złotych. Do zakończenia zbiórki i rozpoczęcia terapii zostało 5 dni. Więcej szans nie będzie.

Macierewicz: moment eksplozji na pokładzie tupolewa został zidentyfikowany

Szef MON przedstawia nowe informacje w sprawie katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz twierdzi, że w zapisie jednego z rejestratorów znaleziono moment eksplozji. Raport podkomisji smoleńskiej mamy poznać w 2018 roku. W rocznicę katastrofy - także ostatnia - 96 miesięcznica na Krakowskim Przedmieściu.

Ma być jeszcze lepsza ściągalność VAT-u. "Zobaczymy w grudniu"

Wicepremier mówi o czarnym szlaku, bo to był rozbój w biały dzień. Rząd znalazł bat na wyłudzających VAT, więc w budżecie mają znaleźć się miliardy. Faktury są analizowane, towary kontrolowane, służby postawione na równe nogi. Wynik tego równania będzie dopiero w grudniu.

Działacz PiS z Kozienic wyłudzał i szantażował? Reportaż "Superwizjera"

Wielkie pieniądze, poważne paragrafy i ważne pytanie: czy działacz PiS z Kozienic wyłudzał i szantażował? W państwowej spółce Dariusz P. ma funkcję doradcy, w warszawskiej prokuraturze teczkę pełną akt. Reporterzy "Superwizjera TVN" przyjrzeli się działalności jego i jego żony. Dotarli też do ciekawych świadków. Więcej w sobotę 14 października o 20.00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 15 października

W niedzielę na północy i wschodzie kraju pochmurno z przejaśnieniami i słabe opady deszczu do 3 mm, po południu zanikające. Na pozostałym obszarze Polski pogodnie. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 17 stopni Celsjusza w centrum kraju do 22 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Marsz Nadziei w Białymstoku. Ma zachęcać do badań profilaktycznych

"Rak to nie wyrok" - pod tym hasłem ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Nadziei, by zachęcić mieszkańców do regularnych badań i przekonać do zdrowego trybu życia. Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi - najczęstszą chorobą nowotworową wśród Polek. Co roku, z powodu zbyt późno wykrytych zmian, walkę o życie przegrywa 6 tysięcy kobiet.

Trump ostro o porozumieniu z Iranem. "Zabrzmiało trochę jak szantaż"

To zabrzmiało trochę jak szantaż - tak w "Faktach z Zagranicy" amerykanista prof. Bohdan Szklarski ocenił słowa Donalda Trumpa o porozumieniu nuklearnym z Iranem. Jego zdaniem prezydent USA krytykując zapisy umowy z Teheranem sprzed dwóch lat stawia w niezręcznej sytuacji amerykański Kongres, jak i światowe mocarstwa. - Nie zaistniało nic w międzynarodowej sytuacji, co by zmusiło Trumpa do zabrania głosu w sprawie Iranu akurat dzisiaj - dodał prof. Szklarski. Natomiast dr Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk zwrócił uwagę na stanowczą politykę wschodnią w wykonaniu obecnego prezydenta USA. - Rok temu może znałem jedną osobę w Kijowie, która uważała, że Trump będzie potrafił tę politykę prowadzić. A dziś znam może jedną, która jest z tego niezadowolona - skomentował dr Kowal.

111 tomów, które przywracają pamięć. "Jedyne świadectwo, że te osoby w ogóle istniały"

Niezwykły dokument, który przedstawia historię walki o wolność. Podpisy tych, którzy przeżyli wojnę można obejrzeć w internecie. Często to jedyna pamiątka po nich, bo później wielu z nich nie miało już tyle szczęścia. Dzięki projektowi "Klasa 1926", który zgłębił tajemnice skrywane w "Polskiej Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych" można odszukać swoich przodków. Jak mówi prezes Ośrodka KARTA Zbigniew Gluza - deklaracja "jest punktem odniesienia dla wszystkiego, co zdarzyło się dalej".

Miała kochającą rodzinę, pojechała się uczyć. Została sprzedana do adopcji

Historia 5-letniej Namaty z Ugandy, która została adoptowana przez amerykańską rodzinę, poruszyła świat. Przyszli rodzice zostali zapewnieni, że ojciec dziewczynki nie żyje, a matka w ogóle dzieckiem się nie interesuje. Kiedy Namata nauczyła się angielskiego na tyle, że mogła swobodnie się porozumiewać, na jaw wyszła przerażająca prawda. Dziewczynka opowiedziała swoim nowym opiekunom o bliskich relacjach z matką. O tym jak wspólnie się bawiły, jak gotowały, jak bardzo ją kocha i jak za nią tęskni. Okazało się wówczas, że została odebrana matce podstępem. Miała wyjechać tylko na jakiś czas, żeby pójść do szkoły. Państwo Davies, bo tak nazywają się przybrani rodzice Maty z Ohio, za adopcję zapłacili 15 tysięcy dolarów. Kiedy zrozumieli, co się stało, zgłosili się do stacji CNN.