Najnowsze

Najnowsze

Kurs dojenia krowy, porady od kota, nagrobek. Osobliwe aukcje dla WOŚP

Ten z Bayernu Monachium jest tylko jeden. Ale Robertów Lewandowskich mamy wielu. Jeśli ktoś bardzo chce, to jest okazja, by któregoś poznać - wystarczy ostro licytować. A jak ktoś woli lekcję dojenia krowy czy nagrobek, to w dniu finału Wielkiej Orkiestry też da się to kupić. Kreatywność osób tworzących aukcje charytatywne dla WOŚP nie zna chyba granic.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 stycznia

W poniedziałek pochmurno z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 0 w skali Celsjusza w centrum kraju do 3 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na Pomorzu do 60 km/h.

Ich siła tkwi w ich historiach. Najbardziej wyjątkowi wolontariusze WOŚP

Czy padnie w tym roku kolejny rekord? To także pytanie o międzyregionalną rywalizację. Komu uda się zebrać najwięcej? Na pewno każdy wolontariusz walczy o każda złotówkę. Nawet wtedy, kiedy dla niego samego to walka ze słabością i chorobą. Łukasz Berezak ze Szczecina i w tym roku nie zawiódł. Ale to nie jedyny wyjątkowy wolontariusz WOŚP.

"Listy do M. 3" pobiły rekord w kinach

Trzeba było czekać prawie dwie dekady, by kolejny polski film przebił magiczną granicę 3 milionów widzów w kinach. Udało się to romantyczno-świątecznej komedii "Listy do M 3", produkowanej przez TVN.

Prognoza pogody na niedzielę 14 stycznia

W niedzielę na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1022 hPa.

Przyszłe mamy z cukrzycą mogą korzystać z pomp insulinowych dzięki pomocy WOŚP

Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Kto jak nie ci którym orkiestrowe granie już pomogło powiedzą o tym, jak te zbiórki są ważne. To na przykład przyszłe mamy chorujące na cukrzycę, które mogą korzystać nieodpłatnie z osobistych pomp insulinowych.

WOŚP gra od ponad ćwierćwiecza i nie zamierza przestać

Styczniowy kalendarz trudno sobie wyobrazić finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki niej zebrano już ponad 825 milionów złotych, za które kupiono blisko 50 tysięcy urządzeń medycznych. To wymierne efekty, ale też poczucie, że duch jedności ma się dobrze!

Prezydent USA sprawdza swoją kondycje zdrowotną

Amerykański obyczaj, który mógłby zmienić bieg wydarzeń w polityce wielu państw, gdyby wszędzie został wprowadzony. Jest to bardzo ciekawe co by wynikło z przebadania przez lekarzy rządzących nami polityków. W USA raz w roku takie badania są obowiązkowe dla prezydentów. Co ciekawe wielu poprzedników Trumpa sporo przed swoimi rodakami w tej materii ukrywało. Wielu Amerykanów bardzo długo nie miało pojęcia, że Franklin Delano Roosevelt jest sparaliżowany od pasa w dół, John Kennedy tylko niewielu przyznawał, że w całym swoim dorosłym życiu nie pamięta nawet jednego dnia bez bólu, czego nie uśmierzały nawet gigantyczne ilości środków przeciwbólowych. Tuż po odejściu z Białego Domu, u Ronalda Reagana stwierdzono chorobę Alzheimera. Teraz na badania do wojskowego szpitala Walter Reed pod Waszyngtonem przyjechał Donald Trump. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Zalewski: Polska pozycja w Unii Europejskiej jest drastyczna

- Nie dlatego, że artykuł 7 został uruchomiony Polska nie dostanie tych pieniędzy, które powinna dostać z budżetu, który właśnie zaczął być negocjowany w UE. Problem polega na tym, że Polska pozycja w Unii Europejskiej jest drastyczna - powiedział Paweł Zalewski, były eurodeputowany PO w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. Drugi gość rozmowy, prof. Tadeusz Iwiński z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, mówił o problemie reputacji Polski w Unii. - Stara maksyma mówi, że zaufanie traci się szybko, a zyskuje powoli. My straciliśmy reputację. Nie wystarczy ubrać się w dobry garnitur i mówić dwoma, trzema językami, by zrobić dobre wrażenie. My naruszamy naszą własną konstytucję - podkreślił.

"Środowisko wewnątrz Hollywood wiedziało o wielu rzeczach"

- Trzeba przyznać, że Tom Hanks jest jednym z tych mężczyzn, który wspiera kobiety w Hollywood - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Dorota Warakomska z radia TOK FM. Odniosła się w ten sposób do nierównych płac w Hollywood i ostatniej gigantycznej różnicy wypłat dla Marka Wahlberga i Michelle Williams. Dziennikarka dodała, że aktorki już od kilku lat mówiły o tym, że mniej zarabiają. Warakomska mówiła też o problemie molestowania seksualnego w Hollywood i akcji #MeToo. - Środowisko wewnątrz Hollywood wiedziało o wielu rzeczach - podsumowała. Odniosła się także do listu podpisanego przez między innymi Catherine Denevue, broniącego "prawa do podrywu".

Komisja weryfikacyjna ma dostać nowe uprawnienia

Doprowadzenie siłą przed komisję, wyższe grzywny oraz możliwość zwrócenia się do prokuratora, aby ten przeprowadził czynności doprowadzenia na rozprawę. Komisja zajmująca się reprywatyzacją w Warszawie ma nowe i szersze uprawnienia. Zdaniem opozycji, organ ten cały czas jest niekonstytucyjny.

Prognoza pogody na sobotę 13 stycznia

W sobotę na południu słabe opady śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki powodującej gołoledź. Rano mglisto. Poza tym dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, umiarkowany i wschodni.