Najnowsze

Najnowsze

Chcą referendum w sprawie niepodległości Kalifornii. Inicjator akcji wyjechał do Rosji

Szósta gospodarka świata chce niepodległości. Kalifornijczycy po raz kolejny zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum, by odłączyć się od Stanów Zjednoczonych. Będzie to już dwusetna taka próba w historii. Jednak tym razem ma być inaczej, bo tak wielkich różnic między polityką stanu Kalifornia, a Białym Domem dawno nie było. Ale sam pomysł akurat tego referendum wcale nie musiał zrodzić się w Ameryce. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Psychoterapeuta: Medycyna czasem się myli. Prawnik: ile cierpienia ryzykujemy?

Wychodząc poza ramy swojego zawodu, wiem jedno: medycyna (czasem - przyp. red.) się myli - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Robert Rutkowski, psychoterapeuta, komentując sprawę Alfiego Evansa. - Ja sam postawiłbym się w sytuacji nie rodziców, a dziecka - stwierdził z kolei mecenas Piotr Kaszewiak. - Ile cierpienia ryzykujemy, licząc na cud? - pytał.

Schnepf: Polska znajdzie się na liście Departamentu Stanu

Administracja amerykańska nie będzie siłą sprawczą. To nasza suwerenna, polska decyzja, co stanie się z tymi majątkami, które zostały. Czy będzie jakaś ustawa o zwrocie mienia, czy też nie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ryszard Schnepf, komentując przyjęcie przez Kongres ustawy nr 447, zwanej "aktem sprawiedliwości". Zdaniem byłego ambasadora RP w USA ustawa, która ma sprawić, że ocaleni Holocaustu lub ich spadkobiercy będą mogli odzyskać rekompensatę za utracone mienie "jest przykra", "buduje atmosferę niepewności wobec Polski" i "tworzy nam niedobrą markę i tym należy się przejmować". - Myślę, że powinniśmy się odnieść do niej z szacunkiem - ocenił dyplomata i dodał, że Trump "z całą pewnością ją podpisze".

Kolejne spotkanie i kolejne fiasko rozmów. Protest w sejmie trwa

Spotkanie na szczycie w sejmie i szczyt emocji wokół sejmu. Pani minister przyjeżdża do protestujących matek niepełnosprawnych, ale to oznacza tylko rozmowę, a nie rozwiązanie. Pieniędzy na postulaty nie będzie, dodatkowego posiedzenia Sejmu też nie. Wicemarszałek Terlecki jest nieugięty i zdziwiony, że "tak bardzo można nie mieć serca, żeby niepełnosprawnych tyle w sejmie trzymać".

Prognoza pogody na czwartek 26 kwietnia

W czwartek w całym kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na Pomorzu po południu mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 70km/h.

Migalski o sejmowym proteście: nikt nie ma pomysłu na to, jak sobie poradzić z problemem

- PiS rozpętało gigantyczną demagogię socjalną i w czasie, kiedy byli w opozycji, nie bali się sięgać po żaden z argumentów, żeby tylko tym, którzy wówczas rządzili, dowalić - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, komentując sejmowy protest opiekunów osób niepełnosprawnych. - Kto mieczem wojuje, od miecza ginie - skwitował. - Tu nie ma żadnej obrony stanowiska rządu - ocenił politolog dr Marek Migalski. - Najważniejsze jest to, że nikt nie ma pomysłu na to, jak sobie poradzić z problemem - dodał.

Lewicki: Trump musi zrozumieć, że prawdziwego przeciwnika ma w Moskwie

- To jest logika wrastania w urząd - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki, komentując fakt, że Donald Trump pogłębia swoje relacje z europejskimi politykami, zwłaszcza Emmanuelem Macronem i Angelą Merkel. Zdaniem Lewickiego Europa to dla Ameryki naturalny sojusznik ze względu na wspólne wartości. - Trump musi to zrozumieć, że nie może walczyć z całym światem, że ma prawdziwego przeciwnika w Moskwie i że ma bardzo wątpliwego partnera w Pekinie - ocenił.

Prognoza pogody na środę 25 kwietnia

W środę na południu i południowym wschodzie Polski pogodnie. Poza tym w kraju pochmurno, okresami opady deszczu do 5-10 mm, miejscami burze z gradem i opadami do 15-20 mm. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Warmii i Suwalszczyźnie, 21 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na południu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h, w burzach do 80 km/h.

Plaga pijanych kierowców. Policja chce walczyć z nią w nietypowy sposób

20-latek po imprezie i alkoholu wsiada za kierownicę. Pędzi ulicami Żor na Śląsku, a na liczniku ma dużo za dużo. Na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z przeciwka samochód. Dwie osoby zostały poszkodowane . Kierowca usłyszał zarzuty. Tylko w poniedziałek policja zatrzymała 261 prowadzących z procentami. By jak najrzadziej dochodziło do takich sytuacji, lekcję katowickim kierowcom postanowili dać policjanci - w iście teatralnym stylu. Aktor, uprzednio skropiony alkoholem, zataczającym się krokiem zaczepiał kierowców i prosił o pomoc w wycofaniu.

Marcinkiewicz o przesłuchaniu Tuska: to jest strzelanie sobie w kolano

To jest strzelanie sobie w kolano - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kazimierz Marcinkiewicz. Komentował fakt, że Donald Tusk zeznawał jako świadek ws. o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Zdaniem byłego premiera władza wysyła do opinii publicznej przekaz, że rozmawia z opozycją w prokuraturze i sądach. - To jest coraz bardziej dramatyczny obraz Polski - ocenił były premier i dodał, że "przesłuchanie jest bzdurne" i "żenujące". Marcinkiewicz komentował też protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. - To jest władza bizantyjska, kompletnie oderwana od społeczeństwa - ocenił.

"Rodzina królewska brytyjska jest wyjątkowa, a jej wpływ na ekonomię - ogromny"

Rodzina królewska brytyjska jest wyjątkowa, a jej wpływ na ekonomię - ogromny - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Robert Kozyra, komentując narodziny trzeciego dziecka księcia Williama i księżnej Kate. Wpływ ten w 2017 roku wynosił miliard 800 milionów funtów. - Ślub książęcy będzie show do kwadratu - stwierdził Kozyra, odpowiadając na pytanie, czy ślub księcia Harry'ego z aktorką Meghan Markle zostanie przyćmiony przez narodziny trzeciego dziecka Williama i Kate. - Nie chcą się afiszować ostentacyjnie. Chcą być normalni w swojej nienormalności i to sprawia, że są lepiej odbierani niż starsi członkowie rodziny królewskiej - skwitował gość programu.

Pytania o wizytę i spotkanie z Putinem. Tusk zeznawał przed sądem

Donald Tusk stanął przed sądem jako świadek i odpowiadał na pytania o lot do Smoleńska. "To nie premier organizuje lot". "To nie premier sprawdza techniczne okoliczności lotu" - podkreśla były premier i dodaje: "wspólnej wizyty z Lechem Kaczyńskim w ogóle nie było w planach". Padły też pytania o wspólny spacer z Putinem po molo. W odpowiedzi usłyszeliśmy: - Chodziło o ładne zdjęcia dla fotoreporterów.

Wnioski o skargę nadzwyczajną wpływają, Izba Kontroli nie istnieje. Co dalej z flagowym pomysłem prezydenta?

Jest już ponad 400 wniosków o skargę nadzwyczajną, jednak mimo tego, że flagowy pomysł prezydenta znalazł się w ustawie o Sądzie Najwyższym, to wnioski na razie lądują w szafach instytucji, do których wpływają. W Sądzie Najwyższym nie ma kto się nimi zająć. Pojawiają się też pytania, czy tak zostanie, skoro rząd chce poprawić relacje z Unią Europejską?