Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 13 stycznia

W sobotę na południu słabe opady śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki powodującej gołoledź. Rano mglisto. Poza tym dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, umiarkowany i wschodni.

Sędzia Dariusz Zawistowski odchodzi z Krajowej Rady Sądownictwa

Dariusz Zawistowski był przewodniczącym, ale teraz protestuje. Od poniedziałku nie będzie szefem Krajowej Rady Sądownictwa, bo już od wtorku będzie nowa ustawa, a ta - zdaniem sędziów - jest niezgodna z konstytucją. Nową KRS wybiorą politycy w Sejmie i może być tak, że zrobi to tylko partia rządząca.

"Można przyjąć 10 uchodźców i zdjąć z siebie krytykę"

Można zastosować taki manewr jak wiele krajów. Przyjąć 10 uchodźców i zdjąć z siebie krytykę. Tak robi wiele krajów - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BIS Piotr Strzembosz z Prawicy RP. Dodał, że uchodźcom "trzeba pomagać na miejscu, bo to jest tańsze". - To, czego Unia od nas oczekiwała, to nie właśnie humanitarnej pomocy (...) Tu był problem przepełnionych obozów w krajach członkowskich UE - powiedział drugi gość programu Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.

"Do oceanu co minutę trafia cała ciężarówka plastiku"

- To jest zapewnienie Brytyjczyków o tym, że brexit nie oznacza rezygnacji z ekologii. Unia Europejska to światowy lider jeśli chodzi o różne inicjatywny ekologiczne - mówił Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marek Józefiak z Greenpeace Polska. Ekspert koalicji odniósł się do walki z plastikiem w Wielkiej Brytanii. - W przypadku plastikowych torebek problem jest taki, że plastik jest później ciężko odzyskać, bo się wyrzuca w plastikowej torebce na przykład szkło i to nie idzie później do recyklingu - zwracał z kolei uwagę drugi gość programu Ignacy Morawski, ekonomista. Dodał, że w Polsce problemy środowiska wynikają między innymi z zanieczyszczań kraju smogiem, gdzie na walkę z nim "trzeba wydać kilkaset miliardów złotych w przeciągu 15 lat".

Kary, krytyka, tłumaczenia i przeprosiny. Czarny dzień dla opozycji

Konsekwencje, kary, wzburzenie i przeprosiny. Przez opozycję przepadł obywatelski projekt łagodzący przepisy aborcyjne. Platforma Obywatelska wyrzuca trojkę posłów z partii. Z Nowoczesnej posłowie odchodzą sami. Swoją decyzję zawieszania członkostwa tłumaczą tym, że partia zawiodła nie tylko kobiety, ale również własnych członków. Kiedyś był wielki Czarny Protest, dziś czarny dzień dla opozycji.

Jagience pomógł sprzęt od WOŚP. Teraz sama rusza pomagać

Sama wygrała życie, teraz walczy dla innych. Jagna ma dopiero siedem lat i to są lata spędzone głównie na szpitalnych korytarzach. To właśnie tam będzie zbierała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bo gdyby nie akcja stworzona przez Jurka Owsiaka, nie byłoby księżniczki o wielkim sercu.

Prognoza pogody na piątek 12 stycznia

W piątek na ogół pochmurno. Nieco rozpogodzeń we wschodniej części Polski. Na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku stopniowy zanik opadów. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Rosyjska ambasada w Waszyngtonie będzie przy placu Borysa Niemcowa

Od 28 lutego ambasador Rosji będzie w Waszyngtonie urzędował przy placu Borysa Niemcowa. Ten dzień to będzie trzecia rocznica śmierci słynnego rosyjskiego opozycjonisty. Ale co ciekawe, by Rosjanie mogli wyjść z tego z twarzą, pozwolono im dalej w oficjalnych dokumentach posługiwać się adresem dotychczasowym, czyli Wisconsin Avenue. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Echa rozmowy Morawiecki-Juncker. "Na tego typu spotkaniach osiąga się najwięcej"

- Zbigniew Ziobro jest uznawany za twórcę i realizatora zamachu na niezależność sądów. Z tego co wiem, Frans Timmermans bardzo wyraźnie miał Mateuszowi Morawieckiemu zasugerować, że Komisja Europejska oczekuje wycofania się z tych przedsięwzięć - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ryszard Kalisz, były szef MSWiA, komentując wtorkowe zmiany w rządzie oraz spotkanie Mateusza Morawieckiego i Jean-Claude Junckera. Polski premier rozmawiał m.in. o budzącej obiekcje KE reformie sądownictwa. - Na tego typu spotkaniach osiąga się najwięcej - mówił drugi gość programu, historyk dr Zbigniew Girzyński. Były polityk zaznaczył, że także KE musi być gotowa do ustępstw w sprawie reformy sądownictwa w Polsce. - Politycy unijni rozumieją, że jeśli chce się porozumienia, to muszą być gesty z dwóch stron. Jak ma być kompromis, to nikt nie może odejść od stołu przegrany - przekonywał.

Kontrowersyjny list na temat molestowania. "Odróżnijmy oskarżenie od winy"

- Catherine Deneuve nie popiera ani molestowania, ani gwałtu, ani przemocy, ona mówi tylko o tym, do czego może dojść, jeśli tą akcją dajemy upust czemuś może nie aż tak złemu, ale równie niebezpiecznemu - mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS psychoterapeutka Tatiana Mindewicz-Puacz. - Odróżnijmy oskarżenie od winy - dodała. Drugi gość programu, psycholog Leszek Mellibruda, zwrócił uwagę, że presja społeczna może zmienić postrzeganie danego zdarzenia. - Psycholodzy wiedzą o tzw. fałszywych wspomnieniach. Wiemy o tym, że w dużym stopniu presja społeczna, kulturowa może formatować na nowo wspomnienia - tłumaczył.

Jaka przyszłość czeka polską armię po zmianie szefa MON?

Czy zakończy wojnę z prezydentem? Czy kupi armii obiecane śmigłowce? Czy generałowie, którzy walczyli w Iraku i Afganistanie, przestaną być traktowani wrogo i tropieni jak obcy agenci? Jaka będzie armia pod dowództwem ministra Mariusza Błaszczaka, skoro PiS uznał że ma dość dowództwa Antoniego Macierewicza?

Minister Kowalczyk dla "Faktów": będziemy wykonywać wyroki

Broniący Puszczy Białowieskiej ekolodzy niewinni - sąd w Hajnówce uznał, że blokując harwestery ministra Szyszki, działali w stanie wyższej konieczności. Ten wyrok to zadatek zwycięstwa. Bo już nie ma ministra i chyba nie będzie harwesterów. - Europejskie wyroki w sprawie Białowieży będziemy szanować - jak zapewnia nowy minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Prognoza pogody na czwartek 11 stycznia

W czwartek na wschód od linii Wisły pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.