Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 16 marca

Piątek będzie pochmurny z przejaśnieniami na północy i postępującymi z południa w głąb kraju opadami. Deszcz spadnie na Podkarpaciu i w Małopolsce, a w pasie od Śląska przez centrum kraju po Lubelszczyznę i Mazowsze opady śniegu z deszczem, przechodzące miejscami wieczorem w intensywne opady śniegu do 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 7 stopni Celsjusza na południu. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje śnieżne.

Londyn oskarża Moskwę o otrucie Skripala. "Brytyjczycy wiedzą, co mówią"

- Mają dowody na to - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, komentując wydalenie przez Wielką Brytanię rosyjskich dyplomatów w reakcji na otrucie byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. Londyn jest przekonany, że stoi za tym Kreml. - Brytyjczycy wiedzą, co mówią - ocenił Siemoniak. - Rosja ma niską wiarygodność i cokolwiek powiedzą, to im się nie wierzy - dodał.

"Rosja chce mieć opinię chuligana"

- Tego typu działania powinny być zrobione już 12 temu - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dr Zbigniew Girzyński, historyk Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, komentując wydalenie przez Wielką Brytanię rosyjskich dyplomatów w reakcji na otrucie byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. Zdaniem Girzyńskiego należało to zrobić po otruciu Aleksandra Litwinienki. - Wreszcie Londyn się obudził - stwierdził historyk. - Rosja chce mieć opinię chuligana - skomentował z kolei drugi gość programu, Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. W ocenie Migalskiego niejeden reżim zabija ludzi, ale "Rosja jedna chce, by to było robione głośno".

Sondaże mają zdecydować o kandydacie PiS na prezydenta Warszawy

Marszałek Stanisław Karczewski wypada z gry o stolicę. Podobno na własną prośbę nie wystartuje w wyborach. Na placu boju pozostają Patryk Jaki i Michał Dworczyk. Tylko, że obaj wykazują niewielką determinację do startu, bo i niewielkie szanse, by wygrać z Rafałem Trzaskowskim.

Prognoza pogody na czwartek 15 marca

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami. Od Mazowsza i Ziemi Łódzkiej przez Śląsk, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską po Lubelszczyznę i Podkarpacie deszcz i deszcz ze śniegiem. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Białostocka szkoła uczy języka migowego

Wyjątkowe lekcje wyjątkowego języka. Uczniowie jednej z białostockich szkół społecznych uczą się języka migowego. W przyszłości chcą wiedzieć, jak porozumieć się z osobami, które nie słyszą i nie mówią. Pomysłodawcą zajęć i nauczycielem jest certyfikowany tłumacz języka migowego, a prywatnie ojciec jednej z uczennic. Na Podlasiu to nie jedyna placówka, w której dzieci i młodzież poznają język głuchych i głuchoniemych.

Rybka Gustaw nie mogła pływać. Trafiła na stół operacyjny

Ryba na stole operacyjnym. To był zabieg ratujący życie pod pełną narkozą. 3-letni welon o imieniu Gustaw cierpiał od dłuższego czasu. Na jego głowie pojawiła się narośl, która spowodowała, że stracił wzrok. Ale na szczęście trafił w dobre ręce warszawskich weterynarzy.

Mała Zuzia opuściła szpital. "Najważniejsze, że jesteśmy razem"

Lekarze ze szpitala, w którym leży Tomasz J. - podejrzewany o spowodowanie wybuchu w kamienicy w Poznaniu - nie wyrazili zgody na to, aby w środę mężczyznę przesłuchać. Prokuratura podejrzewa, że Tomasz J. mógł mieć związek ze śmiercią żony, która została zamordowana jeszcze przed eksplozją. Beata J. była jedną z pięciu ofiar katastrofy. O wielkim szczęściu może mówić rodzina Stanisławskich - znów są w komplecie, a ich 3-letnia córeczka Zuzia wyszła już ze szpitala. Uporać się z ranami, nie tylko fizycznymi, pomogli lekarze i psycholodzy.

Olechowski: poziom ryzyka na świecie się podniósł

- Rex Tillerson był twardym Teksańczykiem, ale z ogromnym własnym dorobkiem - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski, komentując dymisję szefa Departamentu Stanu USA. Jego zdaniem relacje Donalda Trumpa z Partią Republikańską polepszyły się na tyle, że prezydent mógł sobie na to pozwolić. - Establishment republikański nie wystąpi przeciwko Trumpowi - podkreślił. Jego zdaniem odejście Tillersona będzie miało wpływ na międzynarodową politykę - Po tej decyzji oraz po ultimatum premier Wielkiej Brytanii Theresy May poziom ryzyka na świecie podniósł się - stwierdził, odnosząc się również do napięcia na linii Londyn-Moskwa w sprawie otrucia Siergieja Skripala.

"Wiele rzeczy w tym scenariuszu zabójstwa nie pasuje"

- Nie było to skuteczne zabójstwo. Nikt nie zmarł - zauważył Wojciech Łuczak, wydawca magazynu "Raport Wojsko Technika Obronność", komentując otrucie w Wielkiej Brytanii Siergieja Skripala i jego córki. Oboje wciąż są w szpitalu. Zdaniem Łuczaka, ich otrucie niekoniecznie było próbą morderstwa dokonaną przez Kreml. - Wiele rzeczy w tym scenariuszu zabójstwa nie pasuje - ocenił. W opinii gościa programu, ataku mógł dokonać ktoś z Rosji, ale nie na zlecenie Władimira Putina. - Obracamy się wokół absolutnych hipotez - zaznaczył ekspert. - Faktem jest, że mamy prawo przypuszczać, iż doszło do użycia substancji bojowej - przyznał.

Więcej pieniędzy dla posłów. Tym razem na ochronę biur

Dwa tysiące złotych miesięcznie, a może i więcej. Posłowie znów dostaną kolejne pieniądze z państwowej kasy. Decyzję podjął marszałek Sejmu. Te pieniądze mają być przeznaczone na ochronę biur poselskich. Duża część opozycji mówi: nie, dziękujemy.

Inspektorzy PIP protestują. Nie chcą pracować w niedzielę

Nie wiadomo, czy zgodnie z linią przyjętą przez władzę chcieliby iść do kościoła czy spędzić czas z rodziną. Wiadomo, że nie chcą pracować w niedzielę. Mowa o Inspektorach Państwowej Inspekcji Pracy, którzy napisali list protestacyjny. Mieli kontrolować tych, którzy otwierając sklepy łamią nowe prawo.

Prognoza pogody na środę 14 marca

W środę pochmurno, okresami opady deszczu do 1-4 mm, na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach i Warmii - deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.