Najnowsze

Najnowsze

Komisja Weryfikacyjna zaprezentowała dokumenty w sprawie tzw. kamienicy Waltzów

Rodzina Waltzów miała świadomość, że działa w złej wierze, próbując odzyskać kamienicę przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie - to najnowsze ustalenia Komisji Weryfikacyjnej. Kierujący nią wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zarzucił rodzinie prezydent Warszawy oszustwo. W tej sprawie w ubiegłym tygodniu zeznawał Andrzej Waltz, jeden ze współwłaścicieli budynku.

Seryjni porywacze dzieci ujęci. W lesie mieli specjalną kryjówkę

10-latek został porwany dla okupu. Był trzymany w lesie, w specjalnej skrzyni. Policja zatrzymuje podejrzanych o porwanie i ujawnia ich metody działania. Śledczy pokazali między innymi kryjówkę w lesie, gdzie mogło trafić niejedno dziecko. Zatrzymanym w tej sprawie grozi 25 lat więzienia.

Prognoza pogody na wtorek 12 grudnia

We wtorek w całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu. Dodatkowo na Pomorzu może pojawić się deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może wiać z prędkością do 60 km/h. W górach pojawi się halny.

Senat pochyli się nad ustawami dotyczącymi sądownictwa

We wtorek w Senacie rozpoczną się prace nad uchwalonymi w piątek przez Sejm ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji ma w poniedziałek wieczorem rozpocząć prace nad prezydenckimi projektami ustaw. Jednak zawiera on już kilkadziesiąt poprawek autorstwa posłów PiS.

Jak będzie wyglądał rząd Mateusza Morawieckiego? Czy odejdzie Antoni Macierewicz?

Trzy dni po publicznym ogłoszeniu decyzji o zmianie premiera, Jarosław Kaczyński wciąż jej nie wyjaśnia, ale PiS zapowiada, że już wkrótce ruszy w podróż po Polsce i będzie przekonywał, że dobra zmiana z Mateuszem Morawieckim na czele będzie lepsza. Mieli się zmienić ministrowie, zmienił się premier. Na jakie zmiany szefów resortów PiS może sobie pozwolić?

Prognoza pogody na poniedziałek 11 grudnia

W poniedziałek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na północy oraz południu kraju okresami słabe opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny, w porywach od 50 km/h na północy do 90 km/h na południu, w górach powyżej 100 km/h.

Mikołaje w terenówkach odwiedzili szpital dziecięcy w Łodzi

Zamiast sań terenówki, a zamiast elfów - byli pacjenci. Do szpitala dziecięcego w Łodzi przyjechali członkowie miejscowego klubu offroadowego. Przebrani za Świętych Mikołajów i ich pomocników pojawili się z workami pełnymi prezentów, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

6-letni Tymek jedzie na leczenie do USA

Dla 6-latka to szansa na życie. Chłopczyk walczy z rzadkim nowotworem. W Polsce przeszedł 9 operacji mózgu, ale rak wciąż atakuje. Terapia za oceanem to koszt prawie dwóch milionów złotych. Rodzina Tymka nie miała takich pieniędzy, więc poprosiła o pomoc między innymi naszych widzów. I udało się. Teraz chłopczyk zbiera siły przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

Prognoza pogody na niedzielę 10 grudnia

Niedziela będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie słaby, przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Cesjusza w Małopolsce. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może przekroczyć 60 km/h. W Tatrach przejściowo halny. Ciśnienie spada, w południe 991 hPa.