Najnowsze

Najnowsze

Pacjentom pomagają do końca. Teraz sami potrzebują pomocy

Przy pacjentach z chorobami onkologicznymi są do ostatnich chwil życia, ale dziś sami potrzebują pomocy. Hospicjum dla dorosłych Świętego Krzysztofa w Warszawie apeluje do mieszkańców o wsparcie materialne. Potrzebne są podkłady, pampersy, środki higieniczne, opatrunki, materace, czy pościel. Tego wszystkiego brakuje prawe co miesiąc, bo Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa zaledwie 70 procent wydatków placówki.

Dramatyczne nagrania uwięzionych w piekle. "Módlcie się za nas"

Groźne pożary na północy Kalifornii. Ogień zajął obszar ponad 3 tysięcy hektarów. Dziesiątki tysięcy osób zostało zmuszonych do ewakuacji. Silny wiatr i suchy klimat sprzyjają rozprzestrzenianiu się żywiołu. Pożar przeszedł między innymi przez miasteczko Paradise, gdzie płomienie sięgnęły nawet 20 metrów wysokości. Zniszczeniu uległy setki domów i miejscowy szpital. Niektórzy mieszkańcy porzucili swoje pojazdy i zaczęli uciekać na piechotę. Służby, które próbowały dotrzeć do osób uwięzionych w szpitalu, użyły buldożera, aby przedrzeć się przez pozostawione samochody.

"Ambasador Magierowski wyznacza bardzo dobry standard"

Ambasador Magierowski wyznacza bardzo dobry standard i bardzo dobry kierunek - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. Artur Nowak-Far komentując film polskiej ambasady w Izraelu zamieszczony z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości. - Warto zwrócić uwagę, że to jest narracja skierowana do publiki zagranicznej - dodał były podsekretarz stanu w MSZ. - Filmik jest bardzo fajny i dobrze wymyślony - zgodził się drugi gość programu doktor Mirosław Oczkoś. - Ale żebyśmy się nie dali zwieść, bo na bezrybiu i rak ryba - dodał ekspert do spraw wizerunku nawiązując do braku podobnych przedsięwzięć.

Prognoza pogody na sobotę 10 listopada

Sobota będzie mglista. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu, zachodzie i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 13 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Pod wieczór dość silny.

Akcja Rekord dla Niepodległej. Dzieci śpiewały hymn

Cała Polska zaśpiewała hymn. Akcja Rekord dla Niepodległej odbyła się w szkołach i przedszkolach. W całej Polsce - dokładnie o 11.11 - z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci śpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".

Amerykanista: nie spodziewam się odwołania Roberta Muellera

- Sam Trump wielokrotnie mówił o tym, że jest zawiedziony postawą swojego prokuratura generalnego, który wyłączył się z nadzorowania śledztwa Roberta Muellera - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dr Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej", komentując rezygnację Jeffa Sessionsa z urzędu prokuratora generalnego USA. - Więc te napięcia były tam widoczne od dawna - dodał. - Trudno spodziewać się, że nastąpi coś gwałtownego, jak odwołanie Roberta Muellera - stwierdził z kolei amerykanista Artur Wróblewski, drugi gość programu.

Sąd we Wrocławiu zezwolił na marsz narodowców

Marsz narodowców we Wrocławiu może się odbyć, to prawo chronione konstytucyjnie - uznał wrocławski sąd. Uchylił zakaz wydany przez prezydenta miasta. Jeszcze w czwartek wieczorem decyzję sądu w analogicznej sprawie pozna Warszawa. 11 listopada będzie dla służb ogromnym wyzwaniem. Coraz więcej marszów, coraz mniej policjantów.

Zorganizował urodziny Hitlera w lesie. Twierdzi, że miał dostać za to 20 tysięcy złotych

Tort ze swastyką i linia obrony głównego oskarżonego. Twierdzi, że za zorganizowanie urodzin Adolfa Hitlera dostał 20 tysięcy złotych, rzekomo od dziennikarzy "Superwizjera" TVN, z tym warunkiem, że w imprezie miała wziąć udział dziennikarka programu. Rzeczywiście, dziennikarka "Superwizjera" TVN przeniknęła do środowiska neonazistów i sfilmowała leśną imprezę z tortem i swastyką. Nie przekazywała nikomu pieniędzy. Przekazała nam wszystkim ostrzeżenie o tym, co czai się w lesie.

Prognoza pogody na piątek 9 listopada

W piątek miejscami mgły, na północy utrzymujące się przez większą część dnia. Od południa postępujące w głąb kraju rozpogodzenia. Temperatura maksymalna w dzień od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Tarczyński wezwany przed oblicze prezesa. Nerwowy dzień na Wiejskiej

Ostre polemiki, obraźliwe słowa, reprymendy i prawdopodobne kary - w atmosferze pełnej emocji Sejm decydował o dodatkowym dniu wolnym. Kamery zarejestrowały, jak poseł Dominik Tarczyński został nagle wezwany przed oblicze prezesa PiS-u. Po wystąpieniu Ryszarda Petru posłowie spierali się o różnicę między przewodem pokarmowym a łańcuchem pokarmowym.

Eksplozja w kamienicy na Dolnym Śląsku. Wybuchł bojler

Dziesięć osób zostało ewakuowanych po wybuchu w kamienicy w Leśnej na Dolnym Śląsku. Do eksplozji doszło nad ranem, prawdopodobnie wybuchł elektryczny bojler. Ściany zewnętrzne budynku nie zostały zniszczone, ale wnętrze jest w kompletnej ruinie.

Kto wygrał wybory w USA? "Nie było niebieskiej fali". "Nie klęska, ale umiarkowana porażka"

W tych wyborach Obama poniósł klęskę, Clinton też - uważa amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Jak zaznaczył w "Faktach o Świecie" TVN24, "nie było niebieskiej fali". - To nie klęska, ale umiarkowana porażka. Wybory odbywały się w korzystnej (dla Donalda Trumpa) koniunkturze. Ludzie nie mają na co narzekać. Bezrobocie wynosi 3 proc, PKB: 3,2 - stwierdził z kolei Marek Ostrowski, ale - jak zauważył - "w tych warunkach Trump mógł zrobić jeszcze więcej". Wybory w USA - twierdzi prof. Lewicki - "były głównie lokalne" i - jego zdaniem - decydowały w nich kwestie lokalne. Marek Ostrowski uważa jednak, że w wyborach tych zwyciężyły kobiety, których jest "najwięcej w historii Kongresu". - I dużo kobiet głosowało przeciwko Trumpowi - zauważył.

Zakaz Marszu Niepodległości. Niespodziewany ruch prezydenta

Ostatnia bitwa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy zakazuje niedzielnego marszu narodowców. Tłumaczy, że policja zwraca się do miasta o grodzenie miasta barierkami, wojewoda apeluje o gotowość szpitali a miasto nie wie nawet, czy wystarczy sił policyjnych na zabezpieczenie marszu. Prezydent Andrzej Duda wzywa premiera i ogłasza - w takim razie będzie marsz pod patronatem prezydenta.