Najnowsze

Najnowsze

12 listopada wolny od handlu. "Fanaberia za 6,5 mld złotych"

11 listopada pod znakiem zapytania, bo nie wiadomo kto w stulecie odzyskania niepodległości przemaszeruje. Z kim, albo - co gorsza - przeciw komu? Za to 12 listopada będzie wolny. Ale ten wolny - przyjmowano w Sejmie w takim tempie, że warto dopytać jak ten poniedziałek ma wyglądać w handlu, szkołach szpitalach czy sądach.

Prognoza pogody na czwartek 8 listopada

Czwartek będzie pochmurny. Rano wystąpią mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna od 11 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, 16 stopnia Celsjusza w centrum kraju do 17 stopnia Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, tylko na zachodzie zachodni, słaby i umiarkowany.

Karawana migrantów w centrum wyborczego sporu. "Stawką jest to, kim jesteśmy"

W ostatnich dniach kampanii temat przewodni był tylko jeden: bezpieczeństwo południowej granicy. Republikanie ostrzegają przed karawaną migrantów, która przemierza Meksyk. Prezydent Trump mówi o rosłych i niebezpiecznych mężczyznach. Demokraci odpowiadają - każdy człowiek ma prawo ubiegać się o azyl w Stanach Zjednoczonych.

Spice Girls wracają z trasą koncertową. Ale w niepełnym składzie

Od czasu Beatlesów żaden brytyjski zespół nie zrobił takiej furory jak one. Już pierwszy ich singiel "Wannabee" zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w 37 krajach. Pierwsza płyta sprzedała się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. W sumie sprzedały ponad 80 milionów płyt. Ale tak jak błyskawicznie zdobyły ogromną sławę i jeszcze większe pieniądze, tak samo szybko doszły do wniosku, że nie są w stanie już ze sobą wytrzymać. Zespół Spice Girls przestał istnieć w 2000 roku. I chyba nikt się nie spodziewał wtedy dwóch rzeczy - ani tego, że są w stanie znowu razem występować, ani tego, że 19 lat później będzie to robić taką furorę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Ameryka jest podzielona niemal w połowie. To są różne kultury"

Ameryka ma dzisiaj dwie twarze. Jedna to jest ta współczująca z otwartymi ramionami, a z drugiej strony są ludzie, którzy są wystraszeni - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA. Jego zdaniem strach w Ameryce to "strach oparty na fikcji, na nieprawdzie". - Ameryka jest podzielona niemal w połowie. To są różne kultury, to są różne sposoby pojmowania świata i roli Stanów Zjednoczonych, więc te wybory będą decydowały o sprawach większych - dodał.

Opozycja patrzy z nadzieją, PiS z niepokojem. Spekulacje o powrocie Donalda Tuska

Niczego nie potwierdza, ale wpada coraz częściej i podgrzewa spekulacje. Donald Tusk 11 listopada będzie świętował w Polsce. Mimo zaproszenia od prezydenta Macrona. Po siedmiogodzinnym przesłuchaniu przed komisją śledczą mówił, że "nie czuje się jak zwierzyna łowna. - Dla mnie to dopiero rozgrzewka - dodał. Czy Tusk rozgrzewa się przed powrotem do polskiej polityki?

Prognoza pogody na środę 7 listopada

W środę rano na Suwalszczyźnie będzie pochmurno i mglisto. Na pozostałym obszarze kraju będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prezes Gersdorf informuje Komisję Europejską o stosowaniu się do postanowienia TSUE

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w celu zastosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. "Wszyscy sędziowie zostali zawezwani do podjęcia obowiązków. 22 stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części już przydzielono sprawy do rozpoznania" - informuje profesor Gersdorf.