Najnowsze

Najnowsze

Zamiast ratować życie, wożą pijanych. Bo straż miejska ma problemy kadrowe

Zamiast ratować, wożą pijanych. Ratownicy z łódzkiego pogotowia przypominają: karetka to nie taksówka. Wcześniej "trudnych" pacjentów do izby wytrzeźwień przewoziła straż miejska, ale odmówiła współpracy. Teraz ratownicy są sami. I są w kropce. Bo taki kurs " z procentowym klientem" może opóźnić pomoc dla tych, którzy potrzebują jej naprawdę.

Moskiewska strefa kibica pełna emocji. "Przygotowanie jest na wysokim poziomie"

- Będziemy odnosić się lojalnie do wszystkich kibiców. Może nawet przymkniemy oko na drobne wykroczenia, wynikające z niektórych naszych przepisów - mówi Anton Gusiew, z MSW Federacji Rosyjskiej. - Biorąc pod uwagę to, że przyjadą do nas z całego świata. Jesteśmy gotowi w dowolnym miejscu i w każdym czasie bardzo ostro potraktować tych, którzy złamią prawo - zastrzega jednak. Bezpieczeństwo kibiców i zespołów ma chronić specjalne centrum międzynarodowej współpracy policyjnej. Wszystkie kraje, których drużyny grają na mundialu oddelegowały tu swoich najlepszych policjantów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Jestem zadziwiony, że USA są tak naiwne i nieodpowiedzialne"

- Jeśli uznać, że jakaś forma osłabienia napięcia jest znacząca i ważna, to trzeba powiedzieć: "czemu nie?" - mówił w programie "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS Marek Ostrowski, publicysta "Polityki". Jak dodał, nie wierzy w deklaracje po spotkaniu Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem, ale - powiedział - "dzisiejsza atmosfera w świecie" w porównaniu do tej sprzed kilku miesięcy, jest niewątpliwie lepsza. Ostrowski wyraził zadziwienie tym, że "duży, wielki, przewodzący wszystkim kraj - USA - są tak naiwne i nieodpowiedzialne". - Trump traci autorytet - uważa z kolei Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej". - Musi się pokazywać światu, jest przywódcą światowego mocarstwa - przypomniał. - Musi dbać o swoją reputację jako przywódcy wolnego świata, jako prezydenta, który jest racjonalny, jest przewidywalny, nie robi rzeczy, które się dzieją same, bez żadnego opanowania - przekonywał Wieliński. Jak dodał, w sytuacji kiedy prezydent USA "na własną rękę" nawiązuje dialog z Koreą Północną - pokazuje, że "coś w prowadzeniu polityki zagranicznej nie działa". - Ja mam ciągle wrażenie, że Donald Trump myśli, że przywództwo w państwie jest jak prowadzenie jego biznesu w nieruchomościach: agresywna działalność, kupowanie tanio i oszukanie innych, wykołowanie, wyrzucenie ludzi niepotrzebnych i zwinięcie się jak najszybciej z interesem z pieniędzmi w walizkach. To nie działa, to jest Ameryka, kraj wolności i demokracji! To po prostu nie pasuje. Ten kraj traci - mówił Wieliński.

Tomasz Komenda wyściskany przez papieża Franciszka

Tomasz Komenda został wyściskany przez papieża Franciszka. Niesłusznie skazany przez lata w więzieniu modlił się o wolność do Jana Pawła II. Teraz, gdy wolność odzyskał, chciał podziękować i klęknąć przy jego grobie. Ale na miejscu w Watykanie czekało coś więcej.

Pogoda na czwartek 14 czerwca

Zachmurzenie w całej Polsce będzie umiarkowane i duże. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie oraz w Małopolsce i na Śląsku Górnym wystąpią opady deszczu. Na wschodzie kraju, będzie można zaobserwować przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 24 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

Hakerzy, broń chemiczna i milionowa armia. Arsenał Kima to nie tylko broń atomowa

Po szczycie nie jest znany konkretny harmonogram, nie wiadomo, kiedy zacznie się ten proces ani kto go będzie nadzorował. Pewne jest tylko to, że denuklearyzacja Korei Północnej będzie trwała latami. Pytanie czy to wystarczy? Reżim Kima nadal dysponuje potężnym arsenałem broni konwencjonalnej. I on także może być zagrożeniem dla świata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Od radości i nadziei do zwątpienia i podejrzliwości. Reakcje na spotkanie Trump-Kim

Mieszkańcy Korei Południowej spotkanie w Singapurze odbierają jako wstęp do zażegnania konfliktu, który na kilkadziesiąt lat rozdzielił wiele rodzin, a ci, którzy uciekli przed reżimem, mówią wprost, że cała nadzieja w Donaldzie Trumpie. Mniej idealistycznie do sprawy podchodzą eksperci i liderzy innych państw, którzy nie mają złudzeń, że to spotkanie nie wystarczy, by reżim przeprowadził denuklearyzację i otworzył się na świat. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Kim "absolutnie nie wyrzeknie się broni nuklearnej"

- Jeśli chodzi o skutki realne, to na razie nie da się wycenić - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar, komentując szczyt Donald Trump-Kim Dzong Un. - Historia dopiero oceni, co się stało - zgodził się drugi gość programu, sinolog prof. Bogdan Góralczyk. Zdaniem Góralczyka Kim Dzong Un "absolutnie nie wyrzeknie się broni nuklearnej, bo to dla niego jedyna polisa ubezpieczeniowa". Jednocześnie ocenił, że dyktator Korei Północnej faktycznie chce "zmodernizować swoje państwo".

Schnepf: jeśli Amerykanie się wycofają z Korei, to następnym krokiem może być zjednoczenie

- Donald Trump właściwie zapowiedział możliwość wycofania wojsk amerykańskich z Korei Południowej. To oznacza stworzenie przestrzeni dla Chin - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf, komentując słowa amerykańskiego prezydenta po spotkaniu z Kim Dzong Unem. - Niewykluczone, że te wszystkie kroki czynione przez Kim Dzong Una są w uzgodnieniu z prezydentem (Chin - przyp. red.) Xi i w takim razie możemy oczekiwać, że następnym krokiem, o ile Amerykanie się wycofają, będzie próba zjednoczenia obu Korei, ale pod kierownictwem Kim Dzong Una - stwierdził były dyplomata.

Manifestacje przed sądami w całym kraju. Chcą reakcji Komisji Europejskiej

"Europo, nie odpuszczaj" - pod tym hasłem we wtorek przeciwnicy zmian w sądownictwie protestowali pod polskimi sądami. Na pierwszy rzut oka widać, że skala tych protestów jest nieporównywalna do tej z zeszłego roku, gdy się domagano prezydenckich wet, ale też jest inna sytuacja, inne emocje i coraz mniejsze nadzieje na to, że wymiar sprawiedliwości pozostanie niezależny od władzy. Czy protest obronie sądów ma jeszcze sens?

Działanie Okęcia "nie ma żadnego sensu". Ale ma zostać rozbudowane

Jest nowy pomysł - by rozbudować lotnisko na Okęciu. I byłby świetny, gdyby nie plan budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Na konferencji poświęconej rozwojowi Okęcia dyrektor Portów Lotniczych przyznał, że działanie lotniska w Warszawie nie będzie miało sensu po powstaniu CPK.

Dwa dni, trzy wypadki. Dzieci na quadach to coraz większy problem

Ośmiolatek, który quadem zderzył się z autobusem, wciąż jest w stanie ciężkim. Ale to nie był jedyny wypadek dziecka na quadzie w ostatnim czasie. 15 i 17-latek stracili nad taką maszyną panowanie i zderzyli się z wozem strażackim. Quady to popularny prezent, a dzieci na quadach to realny problem.