Najnowsze

Najnowsze

Gersdorf: aktualna władza nauczyła nas nierespektowania wykładni i reguł

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego udzieliła wywiadu agencji Reuters. Małgorzata Gersdorf przekonywała, że polski rząd gra na zwłokę, Unia Europejska musi działać szybciej. Porównała sędziów do wyciętych drzew w Puszczy Białowieskiej. Wtedy - jak mówiła, rząd się cofnął. Teraz - jak dodała - "nie będzie jak się cofać, bo kiedy zostaną zwolnieni, nie będzie jak się cofać, bo sędziów nie będzie".

Prognoza pogody na czwartek 16 sierpnia

W czwartek pogodnie. Tylko na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu do 5-20 mm i burze. Na Warmii i Mazurach pochmurno i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Podlasiu i Suwalszczyźnie i 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr na zachodzie południowy, na pozostałym obszarze kraju północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h.

Dziennik pokazał zdjęcie wiaduktu sprzed katastrofy. "Nie wygląda to dobrze"

Nie wygląda to dobrze. Zwłaszcza, że ten wiadukt dwa lata temu przeszedł remont - ocenił stan wiaduktu, który we wtorek runął w Genui architekt Maciej Jakub Zawadzki z biura MJZ. - Jednak to chyba wiązało się z takimi prostymi robotami, bo widać, że wymagał naprawy. To jest coś, co rzuca się w oczy - dodał gość "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

KE przechodzi do kolejnego etapu. "Byłoby zdumiewające, gdyby Unia nie reagowała"

PiS myśli o Unii jak o bankomacie, z którego państwo członkowskie może brać i robić co chce. Jednym słowem: hulaj dusza, piekła nie ma - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Leszek Miller, komentując fakt, że KE rozpoczyna drugi etap postępowania w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. - Byłoby zdumiewające, gdyby Unia Europejska nie reagowała w takich przypadkach jak Polski czy Węgier - dodał były premier.

Rusza wielki maraton wyborczy. "Test dla partii opozycyjnych"

Premier ogłosił datę wyborów. 21 października pierwsza tura, a 4 listopada - druga. Kampania samorządowa może startować oficjalnie. Nieoficjalnie maraton już trwa. Lista startowa, w niektórych miastach, jest bardzo długa. Warszawa ma 11 kandydatów na prezydenta. Te wybory to będzie pierwszy prawdziwy sprawdzian politycznego poparcia od 2015 roku.

Prognoza pogody na środę 15 sierpnia

Na wschodzie, Podkarpaciu i Kaszubach wystąpią przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć 90 km/h.

3 dni zabawy, ponad 60 artystów. Rusza Top Of The Top Festiwal

Przebój za przebojem i plejada muzycznych gwiazd - czyli Top Of The Top Sopot Festiwal. Zacznie się od koncertu "Forever Young". W ciągu trzech dni, na scenie Opery Leśnej pojawi się ponad 60 artystów. Będą najnowsze hity i te, które na listach przebojów królowały w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Zwłoki 77-latka wyłowiono z rzeki w walizce. Jego "opiekun" usłyszał wyrok

Miał opiekować się starszym mężczyzną, ale udusił go torebką foliową, a następnie włożył ciało do walizki i wrzucił do rzeki. Jest wyrok za te zbrodnię. 55-letni mężczyzna ma spędzić 25 lat za kratami. Skazany do winy się nie przyznawał. Twierdził, że wrzucił zwłoki do wody, bo taka była ostatnia wola zmarłego.

Dziś startuje Top Of The Top. Na początek jubileusz Lady Pank

To będą trzy dni pełne muzyki. Rusza Top of The Top Festiwal. Już dziś wyjątkowy koncert - jubileusz 35-lecia wydania pierwszej płyty zespołu Lady Pank. Legendarny zespół pojawi się w Sopocie wraz z gośćmi, wśród których są między innymi Organek czy Maciej Maleńczuk. W ciągu kilku dni na sopockiej scenie wystąpią polskie i zagraniczne muzyczne gwiazdy.

Turcja go oskarża, USA chcą jego uwolnienia. Sprawa pastora zakończy strategiczny sojusz?

To gospodarcza wojna światowa - tak działania Amerykanów określił przewodniczący tureckiego parlamentu, a prezydent Erdogan sugeruje, że Waszyngton może utracić swojego strategicznego sojusznika. To największy kryzys w stosunkach Stanów Zjednoczonych i Turcji od dziesięcioleci. Jednym z jego bohaterów jest mało znany amerykański pastor, którego Turcy zamknęli w więzieniu i oskarżają o terroryzm.

Na kryzys w Turcji nakłada się "nieprzewidywalny konflikt dwóch autorytarnych osobowości"

Tu może się rodzić kolejny kryzys gospodarczy, światowy lub regionalny. Kluczem jest ratowanie tureckiej liry - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były marszałek Sejmu Ludwik Dorn, komentując możliwość wyjścia Turcji z NATO. Jego zdaniem taka sytuacja odbije się "rykoszetem" m.in. na bankach we Włoszech i w Polsce. - Wszystko nałożone jest na trochę nieprzewidywalny konflikt dwóch autorytarnych osobowości: Erdogana i Trumpa - stwierdził z kolei Paweł Zalewski, były eurodeputpowany PO. - Trwa testowanie do jakiej granicy jeden i drugi może się posunąć. Ewidentnie Erdogan przegrywa, bo ten spadek liry jest dramatem i tego kosztem, więc widać że Erdogan przekroczył pewną czerwoną linię i pytanie kiedy się cofnie - dodał Zalewski.