Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 22 listopada

W czwartek przeważnie pochmurno. W województwach południowych opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, rano mogą marznąć, może być ślisko. Temperatura maksymalna od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe 1014 hPa.

"Nikt nie chce się do niej przyznać". Debata w Senacie nad tajemniczą poprawką

W Senacie w środę odbyła się debata na temat zmian w prawie, które mają ułatwić przejmowanie banków. Poseł, który zgłosił poprawkę, nie chciał jej uzasadniać. Tłumaczył tylko, że zgłosił, bo miał zgłosić. Opozycja łączy ją z aferą KNF i "planem Zdzisława", o którym mowa w nagranej rozmowie byłego już szefa KNF z bankierem Leszkiem Czarneckim.

"Podejmiemy stosowne decyzje w odpowiednim czasie". Wiceszef KE o polskim sprawozdaniu

Polskie sprawozdanie dla Brukseli. Rząd odniósł się do decyzji unijnego trybunału, który miesiąc wcześniej zawiesił przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczące przechodzenia sędziów w stan spoczynku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w tym sprawozdaniu Polska kwestionuje prawo TSUE do zajmowania się polskim wymiarem sprawiedliwości. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Samotność w tłumie to jest coś, co charakteryzuje człowieka współczesnego"

- Jesteśmy teraz bardziej samotni, dlatego że styl życia, zwłaszcza w rozwiniętych krajach i dużych miastach, jest zupełnie inny niż taki, który jest bardziej naturalny dla człowieka, czyli taki, jaki mieliśmy w bardziej tradycyjnych społeczeństwach z lokalną społecznością - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS psycholog i socjolog dr Joanna Heidtmann. Dodała, że "funkcjonujemy w społecznym matrixie", gdzie "samotność staje się epidemią". - Dzisiaj mamy do czynienia z samotnością wynikającą z niepowodzeń z interakcji - ocenił z kolei psycholog dr Leszek Mellibruda. Heidtmann i Mellibruda, razem z Tomaszem Kwiecińskim - terapeutą relacji - rozmawiali o współczesnej "epidemii" samotności.

Syn ministra Kamińskiego z pracą w Banku Światowym. NBP komentuje

Ma 29 lat, wykształcenie prawnicze i pracę za pół miliona złotych rocznie w Banku Światowym. Syn Mariusza Kamińskiego - koordynatora służb specjalnych - trafił tam z rekomendacji NBP. Dlatego wracają pytania o nepotyzm i wiarygodność słów rzeczniczki rządu o tym, że "dzieci polityków są młode, zdolne, wykształcone" i nie potrzebują pomocy mamy ani taty.

Prognoza pogody na środę 21 listopada

Środa będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Na południu i krańcach zachodnich kraju wystąpią słabe opady śniegu z deszczem do 2mm. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 3 stopni Celsjusza na zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość do 50 km/h.

Polacy o słowach prezesa NBP. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

53 procent Polaków negatywnie ocenia słowa prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, który chwalił byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. 20 procent ankietowanych oceniło pozytywnie słowa Glapińskiego.

Sądowy koniec głośnej sprawy mechanika. Wyrok prawomocny

Sąd w Olsztynie uznał za prawomocny wyrok w głośnej sprawie mechanika, który nie wydał paragonu na dziesięć złotych. Mężczyzna, chcąc pomóc dwóm kobietom, wymienił żarówkę, gdy warsztat był już zamykany. Sąd rejonowy uznał mężczyznę winnym, ale jednocześnie odstąpił od wymierzenia kary. Teraz sąd uznał, że apelacja skarbówki, która już została wycofana, pozostanie nierozpoznana. To oznacza, że wyrok sądu rejonowego jest prawomocny.

Eksplodujące fajerwerki spadły na widzów

Birma i eksplozja w powietrzu. Podczas święta z okazji końca pory deszczowej wybuchł balon wypełniony fajerwerkami. Rannych zostało co najmniej 9 osób. Bezzałogowe balony wypełnione fajerwerkami to tradycja tego święta. Miejscowi buddyści wierzą, że wraz z nimi do nieba ulatują ich grzechy. Niestety często zdarza się, że sztuczne ognie wybuchają zbyt wcześnie i eksplodujące fajerwerki spadają w tłum.

"Przepraszamy Boga, ofiary wykorzystania i ich rodziny"

"Przepraszamy Boga, ofiary wykorzystania, ich rodziny i wspólnotę Kościoła za wszystkie krzywdy wyrządzone dzieciom i ludziom młodym oraz ich bliskim" - piszą polscy biskupi w przyjętym oficjalnie stanowisku w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych. Oświadczenie przekazano po Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze. Polski episkopat już dawno zapowiadał, że chce zebrać dane o skali pedofilii w swoich szeregach. Hierarchowie Kościoła również wyrazili gotowość i chęć niesienia pomocy ofiarom.

Raport: klimat wpływa na spożywanie alkoholu

Im zimniej i ciemniej, tym łatwiej popaść w alkoholizm. Najnowszy amerykański raport wyraźnie pokazuje związek między porami roku i piciem. Choć tego typu zależność była znana od lat, to po raz pierwszy ktoś połączył dane Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Meteorologicznej. Po raz pierwszy też zrobiono badania na taką skalę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Im zimniej i ciemniej, tym więcej się pije? "Najbardziej to dotyczy północy"

- Ludzie sięgają po alkohol z różnych powodów, niektóre osoby mają do tego predyspozycje - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Bohdan Woronowicz, terapeuta uzależnień. - Najbardziej to dotyczy krajów północy - ocenił drugi gość programu, Michał Cessanis z "National Geographic Traveler". - Wszyscy moi znajomi, których mam w Szwecji, Finlandii, Norwegii, piją - przyznał. Goście programu rozmawiali o ostatnim raporcie naukowców z USA, którzy wykazali zależność między warunkami atmosferycznymi a ilością spożywanego alkoholu.