Należy być czujnym i zwracać uwagę na każdy niepokojący sygnał mogący zwiastować oszustwo. To główne cele akcji "Mądrze pomagam", która właśnie ruszyła. Ma być platformą wymiany informacji o podejrzanych zbiórkach pieniędzy w Internecie. Bo zagrożenie jest, o czym przekonali się ci, którzy wpłacali datki na leczenie 2,5-letniego Antosia. Akcja okazała się oszustwem.

Ed Sheeran szuka dawcy szpiku dla chorej dziewczynki. Mała Jasmi cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 7-latkę może uratować jedynie przeszczep komórek macierzystych. W znalezienie bliźniaka genetycznego dla dziewczynki zaangażował się brytyjski wokalista. Sheeran na swoim instagramie apeluje i zachęca, by zarejestrować się w specjalnej ogólnoświatowej bazie i zostać dawcą. Pomóc można nie tylko Jasmi, ale i innym chorym.

Czteromiesięczny mały wilk był na skraju wyczerpania, ale uratowali go mieszkańcy podkarpackiej wsi Liskowate. Nie wiadomo dlaczego odłączył się od watahy. Teraz zwierzę jest pod opieką weterynarzy z Przemyśla, którzy walczą nie tylko o to, by wrócił do zdrowia, ale także o to, by mógł znów żyć na wolności.

Mały, ale bardzo dokuczliwy. Nazwę ma adekwatną: doskwiert pastwiskowy. To gatunek komara, który ostatnio jest zmorą mieszkańców i turystów w Świnoujściu i Międzyzdrojach. Samorządy łączą siły, by walczyć z niespotykaną w ostatnich latach plagą tych owadów. Świnoujście przeznaczy w tym sezonie na walkę z tym problemem aż 210 tysięcy złotych.

Policjant po służbie został pobity przed swoim domem w Szczecinku w Zachodniopomorskiem. Policjant próbował uspokoić grupę nietrzeźwych, którzy zachowywali się głośno i demolowali klatkę schodową. Oni się na niego rzucili. Trzy osoby zostały zatrzymane.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego i Prokurator Generalny wnioskują do Sądu Najwyższego o zawieszenie postępowania kasacyjnego w sprawie Mariusza Kamińskiego. Sąd Najwyższy zbierze się 1 sierpnia na dodatkowym posiedzeniu, by rozpatrzyć wniosek. Jakie mogą być dalsze scenariusze w sprawie dotyczącej ministra koordynatora służb specjalnych?

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla agresywnego rowerzysty z Poznania. Mężczyzna, który 3 lipca brutalnie pobił przypadkowych starszych ludzi, usłyszał zarzuty. Do winy się przyznał i tłumaczył: pobicie to efekt doświadczeń z dzieciństwa.

Agresywny rowerzysta z Poznania zaatakował bez powodu dwie przypadkowe osoby. Do zdarzenia doszło na początku lipca. Rowerzysta najpierw bezbronnemu 76-latkowi połamał ręce, a potem kopnął w plecy i uderzył w głowę starszą kobietę. Agresora udało się namierzyć dzięki monitoringowi i pomocy mieszkańców Poznania.

"Trzy razy nie" skandowali protestujący od kilku dni na ulicach polskich miast. Wzywali prezydenta, by zawetował on trzy ustawy, które zmieniałyby system sądownictwa w Polsce. Weta są dwa, a ustawa o ustroju sądów powszechnych ma zostać podpisana. Jak zauważają prawnicy i politycy opozycji, ona sama wystarczy, by mówić o upartyjnieniu sądów i uzależnieniu ich od decyzji Prokuratora Generalnego. Organizatorzy manifestacji zapowiadają więc, że mimo decyzji prezydenta, "łańcuch światła nie zgaśnie".

Ten film ma być rewolucją na miarę "Avatara". Zbliża się premiera superprodukcji "Valerian i miasto tysiąca planet". To najdroższy film w historii europejskiego kina, bo kosztował ponad 200 milionów dolarów. Na ekranie zobaczymy między innymi Rihannę, Carę Delevigne, a w tytułowej roli, Dane'a Dehaana. Reżyserem filmu jest legenda światowej kinematografii - Luc Besson. Z twórcą "Valeriana" rozmawiała dziennikarka TVN24, Ewelina Woźnica.

Policjanci z Myszkowa natknęli się w Poraju na nietypową parę. 3-letni chłopiec i mały york błąkali się po ulicach. Jak się okazało, nie bez celu. Chłopiec, choć wystraszony i zdezorientowany, był też zdeterminowany, żeby sprowadzić pomoc dla mamy. Pies doprowadził policjantów do mieszkania, w którym leżała nieprzytomna kobieta. A ci, reanimowali ją tak długo, aż odzyskała przytomność.

Politycy obozu rządzącego nie kryją swojego stosunku do tysięcy osób protestujących na ulicach od kilku dni w dużych i mniejszych miastach. Demonstrują oni w obronie wolnych sądów i z niezmiennym żądaniem zawetowania zmian przez prezydenta. "3 razy nie" dla ustaw zmieniających sądownictwo brzmiało w sobotę przed domem Jarosława Kaczyńskiego, a w niedzielę - przed bramą Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie Andrzej Duda gościł na obchodach Święta Policji. Z protestującymi prezydent się nie spotkał.

Muzyczny debiut, który okazał się historycznym wydarzeniem i płyta, która już na starcie zrobiła z autorów gwiazdy rocka. "Appetite for Destruction" to album, który rozpoczął karierę zespołu Guns N' Roses. Mija 30 lat od jego premiery. Do dziś to jedna z najlepiej sprzedających się płyt w historii muzyki. Według wielu krytyków, pierwszy album zespołu jest prawdziwym punktem zwrotnym dla hard rocka.

Mniej skrajnej biedy, ale wciąż jest dużo samobójstw. Z najnowszego raportu dotyczącego sytuacji dzieci w Polsce wynika, że borykają się one z przemocą, agresją czy molestowaniem. A kiedy mają problem, nie mają z kim porozmawiać. Ani rodzice, ani nauczyciele nie mówią im, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji. I właśnie to ma prowadzić do samobójstw nastolatków.