Spada odsetek osób, które chcą dymisji Macierewicza. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Spada odsetek osób, które chcą dymisji Macierewicza. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Spada odsetek osób, które chcą dymisji Macierewicza. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Fakty po południu
Fakty po południuSpada odsetek osób, które chcą dymisji Macierewicza. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

59 procent respondentów uważa, że szef MON Antoni Macierewicz "powinien zostać zdymisjonowany" - wynika z sondażu Kantar Millward Browna SA dla "Faktów" TVN i TVN24. To o 6 punktów procentowych mniej niż w poprzednim badaniu.

Na pytanie "Czy Pana(i) zdaniem minister obrony narodowej Antoni Macierewicz..." 59 proc. ankietowanych odpowiedziało "powinien zostać zdymisjonowany". To o 6 punktów procentowych mniej niż w badaniu z kwietnia 2017 roku.

26 procent badanych uważa, że szef MON "powinien pozostać na tym stanowisku" (wzrost o 5 pp. w porównaniu z kwietniowym badaniem).

Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 15 procent badanych (wzrost o 1 pp. w porównaniu z kwietniowym badaniem).

Czy szef MON powinien zostać zdymisjonowany?tvn24.pl

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w daniach 21-22 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1000 osób.

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN i TVN24

Poprzednie badania

Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 dwukrotnie pytał o to, czy Antoni Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany.

W badaniu z marca 2017 roku za dymisją szefa MON opowiadało się 57 procent badanych. 26 procent ankietowanych uznało wówczas, że Macierewicz "powinien pozostać na tym stanowisku".

ZOBACZ WYNIKI BADANIA Z MARCA

W badaniu z kwietnia 2017 roku 65 procent ankietowanych uznało, że Macierewicz "powinien zostać zdymisjonowany". Przeciwnego zdania było 21 procent badanych.

ZOBACZ WYNIKI Z KWIETNIA

Kontrowersje wokół szefa MON

Antoni Macierewicz jest jednym z najbardziej krytykowanych ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Opozycja zarzuca obecnemu szefowi MON, że szkodzi on polskiej armii i przypomina kontrowersyjne decyzje szefa resortu obrony takie jak wejście Żandarmerii Wojskowej do siedziby Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, zerwanie negocjacji na zakup caracali dla polskiej armii, a także konflikt z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie nominacji generalskich.

W Sejmie dwukrotnie głosowano nad wnioskiem o wyrażeniem wotum nieufności wobec szefa MON. Zarówno w lipcu 2016 roku jak i w maju 2017 wnioski opozycji odrzucono.

Autor: dln / Źródło: Fakty Online

Pozostałe wiadomości

Jedną z pierwszych rzeczy, którą zajmie sie nowy rząd, będzie wymiar sprawiedliwości. Po to, żeby przywrócić praworządność i odblokować dla Polski miliardy euro z Unii. Ma się tym zająć ekipa profesora Adama Bodnara, byłego Rzecznika Praw Obywatelskich, teraz senatora.

Ekipa Adama Bodnara ma uprzątnąć wymiar sprawiedliwości. "Naprawienie tego będzie wymagało dużo energii i determinacji"

Ekipa Adama Bodnara ma uprzątnąć wymiar sprawiedliwości. "Naprawienie tego będzie wymagało dużo energii i determinacji"

Źródło:
Fakty TVN

W Poznaniu studenci okupują odebrany im akademik. Budynek jest w złym stanie. Studenci obawiają się, że Uniwersytet im. Mickiewicza go sprzeda. Studenci chcą wrócić do akademika po pilnym remoncie. Skarżą się, że nie stać ich na wynajmowanie kwater na mieście.

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Źródło:
Fakty TVN

W opuszczonych altanach działkowych, przy węzłach ciepłowniczych, w pustostanach - w takich miejscach przed chłodem próbują kryć się ludzie w kryzysie bezdomności. Dla nich zima to najtrudniejszy okres w roku. Od początku miesiąca z wychłodzenia zmarły trzy osoby.

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. Warto wiedzieć, jak możemy im pomóc

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. Warto wiedzieć, jak możemy im pomóc

Autor:
Tomasz
Wesołowski
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Źle przygotowana, a do tego przeprowadzona bez nadzoru i bez kontroli - tak Najwyższa Izba Kontroli ocenia pomoc państwa udzieloną przedsiębiorcom w latach 2020-2021. Wsparcie to miało pomóc łagodzić ekonomiczne skutki pandemii COVID-19, ale - zdaniem kontrolerów - niekoniecznie trafiało do tych, którzy go rzeczywiście potrzebowali.

NIK: w wielu przypadkach rządowa pomoc trafiła do przedsiębiorców, którzy jej nie potrzebowali

NIK: w wielu przypadkach rządowa pomoc trafiła do przedsiębiorców, którzy jej nie potrzebowali

Autor:
Marta
Warchoł
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Piotr Woźniak, były minister gospodarki, były prezes PGNiG, w "Faktach po Faktach" komentował opinię ABW w sprawie budowy przez spółkę Orlen Synthos Green Energy tak zwanych małych reaktorów jądrowych. - Decyzja dla Polski, na szczęście, będzie zależała od kogoś innego - dodał.

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

My spokojnie będziemy porządkować sytuację w Krajowej Radzie Sądownictwa - powiedział w piątek w "Faktach po Faktach" senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiciel Senatu w neo-KRS. Komentując sytuację w wymiarze sprawiedliwości, dodał, że dotychczasowi rzecznicy dyscyplinarni sędziów, "symbol najgorszego wywierania wpływu na wymiar sprawiedliwości", będą musieli "szybko odejść". - To są ostatnie chwile funkcjonowania tej instytucji w tak złym kształcie - zapewnił z kolei senator Kazimierz Michał Ujazdowski (KP-PSL), odnosząc się do neo-KRS.

Kwiatkowski: ta trójka, Lasota, Schab i Radzik, te osoby szybko będą musiały odejść

Kwiatkowski: ta trójka, Lasota, Schab i Radzik, te osoby szybko będą musiały odejść

Autor:
momo
Źródło:
TVN24

Amerykański dziennikarz Evan Gershkovich, który został aresztowany pod koniec marca 2023 w Jekaterynburgu, wciąż przebywa w moskiewskim areszcie. Jest oskarżony o szpiegostwo na rzecz USA. Jak przekazał rzecznik Departamentu Stanu USA, Rosja w ostatnich tygodniach otrzymała od Stanów Zjednoczonych ofertę w sprawie uwolnienia uwięzionych Amerykanów: Evana Gershkovicha i Paula Whelana, ale ją odrzuciła. Do sprawy Gershkovicha odniósł się również korespondent "The Wall Street Journal" Matthew Luxmoore.

Korespondent WSJ: Evan Gershkovich dobrze się czuje, po prostu próbuje przetrwać jakoś ten okres

Korespondent WSJ: Evan Gershkovich dobrze się czuje, po prostu próbuje przetrwać jakoś ten okres

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Rumunia ogłasza epidemię odry. Wzrost liczby zachorowań jest dramatyczny, a większość dotkniętych nią dzieci nie była zaszczepiona. Tamtejsze ministerstwo zdrowia wprost przyznaje, że liczba zaszczepionych dzieci regularnie od lat spada. To skutek braku wiedzy rodziców i dezinformacji.

Epidemia odry w Rumunii. Wiele dzieci zostało niezaszczepionych, tysiące przypadków

Epidemia odry w Rumunii. Wiele dzieci zostało niezaszczepionych, tysiące przypadków

Autor:
Justyna
Zuber
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS