Wakacje w pełni, choć aura mało wakacyjna. Mimo kapryśnej pogody wielu Polaków wypoczywa nad morzem - także wiele rodzin z dziećmi. I to z myślą o nich na części plaż pojawiły się specjalne tablice. Mają być pomocne w przypadku, gdy najmłodsi plażowicze się zgubią.

Jest akt oskarżenia przeciw policjantom, którzy mieli pomóc bezdomnemu, ale zostawili go samego w lesie pod Wałbrzychem, bo dostali inne zgłoszenie. Kiedy wrócili na miejsce, mężczyzna już nie żył. Funkcjonariusze usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, za co grozi im nawet 5 lat więzienia.

Łódzki rowerzysta, mijając matkę spacerującą z synem, nie zachował bezpiecznej odległości i wywrócił wózek, z którego wypadł trzymiesięczny chłopiec. Upadek dziecka z takiej wysokości mógł być tragiczny w skutkach, ale na szczęście skończyło się tylko na potłuczeniach. Rowerzysta miał prawo jechać po chodniku w parku, ale nie z tak dużą prędkością. O czym muszą pamiętać użytkownicy jednośladów, kiedy nie ma ścieżek rowerowych?

Wrocław wytoczył wojnę nocnym klubom, ale ją przegrywa. Od czerwca obowiązuje uchwała, która w ścisłym centrum miasta zabrania między innymi "nagabywania czy informowania o towarach, usługach lub imprezach". Jest też przepis, który zakazuje "prowadzenia działalności usługowej o charakterze erotycznym". Tymczasem po miesiącu od wejścia w życie przepisów, na wrocławskim Rynku pracownice nocnych klubów cały czas zachęcają do skorzystania z ich usług.

Młody kierowca bez prawa jazdy zamienił ich życie w piekło. Półtora roku temu uderzył w auto, którym podróżowała rodzina Golimowskich. W samochodzie była kobieta w ciąży, jej mąż i dwójka dzieci. Od czasu wypadku Maja nie chodzi, nie mówi i nie widzi. W środę młody kierowca usłyszał w tej sprawie wyrok.

Pirat drogowy z Lublina. 36-latek bez uprawnień pędził ulicami miasta. Lekceważył przepisy ruchu drogowego oraz policję. Nocny pościg zakończył się strzałami i uszkodzeniem radiowozów, a dla kierowcy - za kratami. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Oprócz szeregu wykroczeń, odpowie on za ucieczkę i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za czynną napaść na funkcjonariuszy.

Zjednoczona Prawica stawia na jedność. Czy odpowiedzią będzie zjednoczona opozycja? Taką konsolidację pod własnymi skrzydłami proponuje Platforma Obywatelska. Wspólne listy wyborcze do wyborów samorządowych mają być szansą na odsunięcie PiS od władzy. To jest wspólny cel ugrupowań opozycyjnych, ale entuzjazmu wobec takiego porozumienia na razie nie widać. PSL mówi wprost, że partii tej nie interesuje bycie opozycją totalną, a Nowoczesna najpierw chce rozmawiać o programie.

Kolejny dowód na to, że ratownik medyczny to zawód wysokiego ryzyka, tym razem z Rogowa Górowskiego na Dolnym Śląsku. Pijany mężczyzna szarpał i wyzywał załogę karetki. Medycy zostali wezwani do jego żony, jednak nie byli w stanie zająć się pacjentką. Wezwali więc policję i napastnik został zatrzymany. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności ratowników.

Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie mówi "nie" i nie zamierza się stawić na wezwania przed komisję weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji w Warszawie. Za podwójną odmowę ma zapłacić 6 tysięcy złotych kary. Pytanie czy zapłaci także politycznie. W Platformie Obywatelskiej coraz głośniej mówi się o tym, że sprawa obciąża nie tylko wiceprzewodniczącą osobiście, ale całą partię.

Nie odstraszył ani deszcz, ani chłód - rozpoczęło się wielkie sprzątanie Tatr. Plastikowe butelki, puszki i papiery zbyt często zamiast do kosza trafiają do przydrożnych rowów. Dlatego na szlaki wyszli w sobotę wolontariusze, by je posprzątać. Do przejścia mają ponad 200 kilometrów. Pierwszy raz wolontariusze sprzątali góry w 2012 roku. Jednym z inicjatorów akcji "Czyste Tatry" jest Rafał Sonik, znany przedsiębiorca i kierowca rajdowy.

Jest akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Vladyslavowi K. z Ukrainy, który w noc sylwestrową śmiertelnie potrącił dwie nastolatki w Jeleniej Górze. Miał we krwi blisko 2 promile alkoholu i pędził przez miasto z dużą prędkością. Nagle zjechał na chodnik i uderzył w idące dziewczyny - 14- i 16-latkę. Obie zginęły na miejscu. Samochód wpadł do rzeki, kierowcę wyciągnęli strażacy. Obywatelowi Ukrainy grozi mu do 12 lat więzienia.

Trwają przygotowania do zbliżającej się wizyty w Polsce brytyjskiej pary książęcej - Wiliama i Kate. To nie będzie jednak pierwsza taka wizyta. W 2010 roku Polskę odwiedził książę Karol z małżonką, a ponad 40 lat temu w Sopocie gościł książę Filip. O nieoficjalnej wizycie męża królowej Elżbiety II mało kto pamięta. Zachowało się z niej kilka zdjęć.

Wojna terytorialna o podatek poligonowy. Największy poligon w Europie leży na terenie Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego. Gminy czerpią z niego niezłe zyski, ale na tak zwany podatek poligonowy chrapkę ma sąsiednie Ińsko. Burmistrz tej gminy mówi, że mieszkańcy cierpią od huku wystrzałów, a drogi są rozjeżdżane przez wojskowy sprzęt, więc należy im się zadośćuczynienie. Władze Drawska i Kalisza nazywają to żądanie kuriozalnym żartem. Mówią, że nie oddadzą ani skrawka ziemi, a właściwie pieniędzy.

Gdyby nie pomoc plażowiczów, 11-letni chłopiec i jego rodzice mogliby utonąć. Choć wszystkich udało się wyciągnąć na brzeg, życie chłopca nadal jest zagrożone. Do dramatycznej akcji ratowniczej doszło na plaży w Niechorzu. Ratownicy pojawili się dopiero po kilkunastu minutach, bo kąpielisko nie było strzeżone.

Policja zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który może być sprawcą podpalenia człowieka w centrum Łodzi. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjantowi po służbie, który zauważył płonącego mężczyznę, nie udało się uratować mężczyzny. Ofiara to prawdopodobnie bezdomny, który został oblany łatwopalną substancją i podpalony. Zatrzymany 34-latek zostanie przesłuchany w czwartek.

Mateusz Kijowski, były lider Komitetu Obrony Demokracji, może stanąć przed sądem. Prokuratura zarzuciła mu poświadczenie nieprawdy i przywłaszczenie 121 tys złotych. Kijowski zapewnia, że nie popełnił przestępstwa, a twierdzenia prokuratury nie są - jego zdaniem - niczym poparte. Byłemu liderowi KOD może grozić nawet 8 lat wiezienia.

Środowe przesłuchanie byłego szefa Amber Gold wzbudziło wiele emocji. Piramida finansowa zbudowana m.in. przez Marcina P. upadła, przez co wielu klientów spółki straciło oszczędności całego życia. Reporterka TVN24 rozmawiała z syndykiem masy upadłościowej o tym, ile pieniędzy udało mu się odzyskać i jakie są szanse, że pozostałe wrócą do poszkodowanych.

"Czarna nie wchodzi" - miała usłyszeć kobieta, która przyszła z 2,5-letnią córeczką do kościoła. Bulwersująca sytuacja miała miejsce w kościele św. Jerzego w Sopocie. Na miejsce przyjechała policja. 59-letni mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia publicznego na tle rasowym. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dwa razy w tygodniu musi się stawiać na komendzie.

Przed sądem w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień. Na początku ubiegłego roku jeden z funkcjonariuszy podczas interwencji bił łomem klienta baru, a drugi go nie powstrzymywał. Wszystko pod okiem kamer monitoringu. W poniedziałek jeden z policjantów został uniewinniony, drugi ma zapłacić grzywnę i odszkodowanie. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiedziała apelację w sprawie skazanego.

Tanie mieszkanie socjalne w blaszanym kontenerze kosztuje zbyt wiele, więc eksperyment, jaki rozpoczęły władze Słupska, nie opłacił się. Gmina zdecydowała, że osiedle dla bezdomnych zniknie. - Jeżeli mamy kontenery, których wartość w stosunku do kosztów utrzymania się zrównuje, to nie jest ekonomiczne utrzymanie tego typu obiektów - mówi Adam Jaśkiewicz, zastępca wójta gminy Słupsk.