Wspomnienie Grzegorza Miecugowa dziś o 22:00 w TVN24

2 listopada to Dzień Zaduszny. W tym dniu wspominamy osoby, które odszeły. Wśród tych, którzy odeszli w tym roku jest między innymi Grzegorz Miecugow, jeden ze współtwórców "Faktów" TVN i stacji TVN24. Trudno pogodzić się z jego stratą i trudno oglądać "Szkło Kontaktowe" bez jego udziału. Dlatego dziś o godzinie 22:00 zapraszamy Państwa na film, w którym Cyprian Jopek zebrał wspomnienia o naszym redakcyjnym koledze.

Prokuratura odmawia śledztwa po słowach prezesa PiS o "mordach zdradzieckich"

Śledczy postanowili, że nie zajmą się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które wypowiedział w lipcu z sejmowej mównicy. Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania, bo w wystąpieniu nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. Podczas gorącej dyskusji o sądownictwie, prezes PiS mówił do opozycji: "nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata".

Pamiętają o najstarszych nagrobkach. Kwesty na polskich cmentarzach

Zniszczone i czasem zapomniane zabytkowe, ale przegrywające walkę z czasem. Na wielu nekropoliach są takie pomniki, które pilnie wymagają renowacji. Pamiętają o nich wolontariusze, którzy zbierali do puszek pieniądze na odnowienie zniszczonych nagrobków. Nie brakuje wśród nich znanych osób. Dzięki temu wiele z nich udało się uratować m.in. na Powązkach w Warszawie i cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Zatrzymali "elkę" do kontroli, kursant był pijany

W miejscowości Stasikówka na Podhalu policjanci z zakopiańskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd nauki jazdy. Okazało się, że kierujący nim 26-latek był pod wpływem alkoholu. Instruktor niczego nie wyczuł, a kursant w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Za kilka dni miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Teraz grozi mu 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Ostatnie przygotowania do Wszystkich Świętych. Na drogach już tłoczno

W środę Wszystkich Świętych, ale w największych polskich nekropoliach tłoczno jest już dzień wcześniej. Organizacja ruchu wokół cmentarzy została zmieniona, a na drogach jest więcej patroli drogówki. Prognozy pokazują, że pogoda 1 listopada nie będzie sprzyjała kierowcom. Dodatkowo w komunikacji miejskiej i na nekropoliach trzeba uważać na kieszonkowców.

Ministerstwo cyfryzacji do likwidacji? "Dywagacje, spekulacje, żadne decyzje nie zapadły"

Tydzień po deklaracji premier Beaty Szydło w sprawie rekonstrukcji rządu nadal brakuje konkretów. Niektórzy ministrowie liczą się z tym, że wkrótce mogą stracić stanowiska, a dla niektórych trwają już nawet poszukiwania następców. Dużo mówi się o ewentualnej likwidacji resortu cyfryzacji. Szefowa tego ministerstwa Anna Streżyńska mówi, że taka decyzja byłaby dużym błędem.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Trwają akcje "Znicz" i "Hiena"

5 tysięcy funkcjonariuszy drogówki, dodatkowo policjanci kryminalni i strażnicy miejscy będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze w całej Polsce. Od piątku trwają akcje "Znicz" i "Hiena". Wszystko po to, żeby usprawnić ruch przed nekropoliami i uniemożliwić kradzieże zniczy i kwiatów oraz powstrzymać kieszonkowców.

Potrzebują pół miliona złotych na operację. Inaczej Nikoś straci nóżkę

Pomoc potrzebna od zaraz, najlepiej jak najszybciej. Chodzi o zdrowie małego Nikosia. Jego bliźniaczka Pola urodziła się zdrowia, on z poważną wadą nóżki. W Polsce jedynym rozwiązaniem jest amputacja. Nadzieję rodzicom dał lekarz ze Stanów Zjednoczonych. Na operację potrzeba jeszcze 160 tysięcy dolarów. A czasu jest coraz mniej.

Sprawa byłego księdza Jacka M. wraca do prokuratury. "Konieczność dopuszczenia dowodu z opinii biegłych"

Sprawa byłego księdza Jacka M. wraca do prokuratury do ponownego rozpatrzenia. Tak zdecydował sąd, który nie dopatrzył się wystarczających dowodów na mowę nienawiści w trakcie zeszłorocznego marszu w Święto Niepodległości. Przemówienie Jacka M. ocenią teraz językoznawcy, historycy i politolodzy. Według prawników, ten zabieg może zmierzać do umorzenia postępowania.