5 osób zmarło ostatniej doby z powodu wyziębienia

Mróz nie odpuszcza. Z taką temperaturą nie ma żartów. Mija kolejna doba, kolejnych pięć osób nie żyje. W środę rano na termometrach w Polsce było miejscami minus 18 stopni. Jakby tego było mało, to mieszkańcy Świnoujścia nie mieli ogrzewania i ciepłej wody.

Urubko: na K2 wpadłem w szczelinę, cudem się wydostałem

Denis Urubko opuszcza bazę, a rosyjskim dziennikarzom zdradza, co się z nim działo, kiedy odłączył się od kolegów. Spadłem w pięciometrową szczelinę. Potrzebowałem cudu, żeby się stamtąd wydostać - mówi. Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 potrzebuje teraz dobrej pogody, żeby ruszyć na szczyt.

Chciał wysadzić samochód z żoną w środku. Grozi mu dożywocie

Prokuratura w Świeciu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężowi nauczycielki z Warlubia w województwie kujawsko-pomorskim. Mężczyzna podłożył bombę zegarową pod jej samochodem. Śledczy oskarżyli 42-letniego mężczyznę o usiłowanie zabójstwa. Przeprowadzony w trakcie śledztwa eksperyment procesowy nie pozostawił wątpliwości – bomba, gdyby eksplodowała, mogła zabić kierowcę.

ORP Pułaski już w Gdyni. Okręt wrócił z ćwiczeń

ORP Pułaski wrócił do Gdyni po trwających dwa tygodnie międzynarodowych ćwiczeniach TG-18 na Morzu Północnym. Załoga w arktycznych warunkach ćwiczyła między innymi zwalczanie okrętów podwodnych. Ekipę powitały stęsknione rodziny.

Dzień krwiodawstwa dla zwierząt w Łodzi. One też potrzebują pomocy

Psy i koty również mogą uratować życie. W jednej z łódzkich lecznic został zorganizowany dzień krwiodawstwa dla zwierząt, bo krew - tak jak u ludzi - tak i u zwierząt jest niezastąpiona. Szczególnie po wypadkach albo przy nowotworach czy chorobach odkleszczowych. Od kilkunastu lat działają w Polsce banki krwi, ale mimo to jej brakuje.

Pierwsze zarzuty po strzelaninie w Zgierzu

Dwaj obcokrajowcy odpowiedzą za czynną napaść na policjantów. Obaj do winy się nie przyznają. Ich jedenastu kolegów czeka na przesłuchanie. Funkcjonariusze w Zgierzu otworzyli ogień po tym, jak w czasie interwencji w ich stronę poleciały wyzwiska, a później płyty chodnikowe i kamienie.

MSWiA chce zmian w zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. Organizacje samorządowe: zostawmy dobre prawo

Blisko 30 organizacji pozarządowych apeluje do MSWiA, by nie zmieniać przepisów regulujących zbiórki publiczne. Według planowanych zmian resort będzie mógł zablokować każdą, której cel uzna za sprzeczny z zasadami życia społecznego lub naruszający ważny interes publiczny. Ministerstwo tłumaczy, że nowe przepisy to odpowiedź na zbiórkę zarejestrowaną w połowie stycznia przez stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność" i zapewnia, że "proponowane rozwiązanie będzie miało zastosowanie jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych". Organizacje pozarządowe pytają, jak szef MSWiA będzie oceniał co jest, a co nie jest zgodne z interesem publicznym.

Śmigłowiec Sokół jest już 25 lat w służbie TOPR

Ma za sobą tysiące akcji ratunkowych w górach, także po stronie słowackiej. Śmigłowiec Sokół - mimo sędziwego wieku i sporego przebiegu - nadal pozostaje najbardziej niezawodną maszyną tatrzańskich ratowników.

Koń padł z wycieńczenia na oczach turystów

Koń ciągnął sanie, na których jechało 14 osób, przewrócił się i już nie wstał. Świadkowie zarejestrowali ten moment telefonami komórkowymi. relacjonują, że morderczy rajd zwierzęcia mógł trwać przez wiele godzin.

Medyczne zajęcia praktyczno-techniczne w Łodzi

Ćwiczenia z laparoskopii, ale nie na prawdziwych pacjentach. Jednak na tyle realistycznie, że studentom medycyny dają szanse sprawdzić, jak to robić, żeby nie zaszkodzić. Specjalna pracownia powstała w Łodzi. To tam uczą się przyszli lekarze.

Matka podejrzewana o zabicie 2-latka

Rodzinny dramat w podprzemyskiej Śliwnicy, gdzie matka zabiła nożem dwuletniego syna, potem chciała zabić też siebie. Po zadaniu dziecku i sobie kilku ciosów - podpaliła mieszkanie. Już usłyszała zarzut zabójstwa. Kobieta jest Brazylijką.

Polscy naukowcy chcą kupić kawałek kolumbijskiej dżungli. Trwa zbiórka

Trwa zbiórka na... kawałek kolumbijskiej dżungli. Naukowcy z Instytutu Badań nad Bioróżnorodnością chcą zebrać dwieście tysięcy złotych, by wybudować w Ameryce Środkowej, w samym środku tropikalnej puszczy, polską stację badawczą. Pozwoliłoby to na pracę nad poszukiwaniem nieodkrytych jeszcze gatunków roślin i zwierząt. W ramach praktyk odwiedzaliby ją też studenci. Byłaby to trzecia polska stacja badawcza na świecie.

"Dzień dobry. Mam na imię Ania. Szukamy mamy. Podaję rysopis"

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce szuka rodziców, którzy stworzą rodziny dla dzieci, które nie mogą być z biologicznymi rodzicami. Praca w roli Rodzica SOS wiąże się z przeprowadzką do Wioski w wybranej lokalizacji. Tam wolontariusze zamieszkują jeden z domów, w którym tworzą rodzinę dla 5-8 dzieci. Opiekują się swoimi podopiecznymi 24 godziny na dobę, tak jak zwykli rodzice. W trzeciej edycji kampanii rekrutacyjnej stowarzyszenie szuka 10 osób gotowych do zamieszkania w Wioskach SOS. Będą tworzyli rodziny dla 80 dzieci.