Cena za jego życie jego to 350 tysięcy złotych. Mały Mikołaj jest jeszcze w brzuchu mamy, ale już wiadomo, że cierpi na bardzo rzadką chorobę - w jego sercu pojawiła się dziura. Chłopiec ma szansę na życie, ale operacja w Niemczech jest bardzo droga. Tata Mikołaja jest strażakiem w Opolu i na co dzień ratuje ludzkie życie. Teraz życie jego syna postanowili uratować koledzy ze straży i razem z fundacją SiePomaga zorganizowali zbiórkę w czasie festynu "Święto Lata" w Opolu. Trwa też zbiórka w internecie.

Remont zupełnie inny niż wszystkie. Tak przynajmniej twierdzą kierowcy, którzy próbują przebić się przez zakorkowaną Łódź. Bo choć utrudnienia w ruchu są potężne i całkiem realne, to prowadzone prace remontowe - czysto teoretyczne. Tam, gdzie powinien pełną parą iść remont, zamiast robotników najczęściej hula wiatr.

Z trzech ustaw PiS o sądownictwie prezydent podpisał jedną. Głośnym echem odbiły się dwa jego weta, ale trzecia ustawa weszła w życie i dała ministrowi Zbigniewowi Ziobro większą władzę w sądach. Chodzi o możliwość wymiany prezesów. Pojawią się apele, by nie przyjmować nominacji. Opozycja mówi o ręcznym sterowaniu sądownictwem, a minister Ziobro o tym, że u niektórych sędziów "nauka poszła w las". O to, żeby sędziowie nie obejmowali stanowisk po prezesach sądów odwołanych w tym trybie, apeluje stowarzyszenie sędziów polskich Iustitia.

Zamieszki przed meczem Odry Opole i GKS Katowice. Policjanci eskortowali kibiców pierwszej drużyny, gdy zaatakowali ich fani drugiej. W stronę policji poleciały kamienie, w odpowiedzi padły strzały z broni gładkolufowej. Dwie osoby są ranne - policjant i kibic. Zatrzymanych zostało dwóch, najbardziej agresywnych, mężczyzn. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Podkarpacie wspiera Pomorze. Mieszkańcy południa jadą na drugi koniec Polski, by pomóc poszkodowanym przez nawałnice. I to jest misja wdzięczności, bo kiedy w 2010 roku ich miasta i wsie zniknęły pod wodą, to właśnie mieszkańcy Pomorza jako pierwsi ruszyli z pomocą.

Pierwszy raz za darmo, ale ponad 120 tysięcy wejściówek rozeszło się migiem i to już dawno. W Radomiu odbywają się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze. To największa taka impreza w Polsce. A na niej: 80 samolotów i śmigłowców z 10 państw i 10 godzin na to, żeby się nimi nacieszyć. Jest co oglądać, między innymi polskie F-16 i rumuńskie MIG-i, a także coś, czego jeszcze nie było - amerykańskie bombowce dalekiego zasięgu. Imprezę rozpoczęła defilada polskich sił powietrznych z ministrem Antonim Macierewiczem w roli komentatora.

Nie mają ani gaśniczego sprzętu, ani strażackiego wozu. Pożary gaszą przy pomocy wiader. Dlatego mieszkańcom Butiamy w Tanzanii pomóc postanowił Jakub Walkowiak, strażak z Wielkopolski. Chce zebrać 200 tysięcy złotych, by kupić używany strażacki wóz i odpowiednio go wyposażyć, a następnie dostarczyć go do Afryki. Chce także przeszkolić tamtejszych strażaków. Akcję wspierają już między innymi wielkopolska straż pożarna i fundacja „Usłyszeć Afrykę”.

Przyniosła martwa córkę na pogotowie, choć wcześniej nie zrobiła nic, żeby ją obronić przed przemocą. Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 4-letniej Oliwii, nad którą znęcał się konkubent matki. Według prokuratury, 28-lenia Joanna N. patrzyła na cierpienie dziecka, siniaki smarowała maścią i milczała. Kiedy przerwała milczenie i zaczęła szukać pomocy, było już za późno.

Dzikie zwierzęta w nielegalnej hodowli. Tygrysy bez wybiegów, małpy w klatce z odchodami. O tym, co dzieje się pod Śremem głośno było już nie raz. Teraz jest szansa, by zwierzęta znalazły prawdziwą opiekę. Na drodze stanął jednak powiatowy lekarz weterynarii. Brak jego decyzji uniemożliwił przeniesienie części zwierząt.

Kolejny eksperyment procesowy na drodze ekspresowej S8 ma wyjaśnić, jak zginął poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski. Prokuratura nadal bada sprawę styczniowego wypadku samochodowego. Śledczy starają się odtworzyć dokładny przebieg zdarzenia i odpowiedzieć na pytanie, co stało się z hamulcami w aucie posła. Były zepsute, ale nie wiadomo, czy ktoś się do tego przyczynił.

Zalane ulice w Słupsku i pogotowie przeciwpowodziowe. Meteorolodzy ostrzegają przed ulewami i burzami nad morzem. Znów jest się czego bać. W trudnej sytuacji są rolnicy. Już liczą straty i pokazują podtopione zbiory.

To był piękny, a co najważniejsze skuteczny wyraz ludzkiej dobroci i solidarności. Darczyńcy zebrali prawie półtora miliona złotych na leczenie małej Nikoli. Dziewczynka jest chora na atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy. Podano jej pierwszą dawkę leku, a zebrane pieniądze pozwola na kolejne. Przez dwa lata. Pytanie co później. Nie tylko z Nikolą, ale i innymi pacjentami cierpiącymi na tę rzadką chorobę. Drogi lek nie jest w Polsce refundowany, a negocjacje Ministerstwa Zdrowia z jego producentem zostały właśnie zawieszone.

- Nie jesteśmy przestępcami, uciekłyśmy przed wojną - to słowa Walentyny, która ze swoją 9-letnią córką uciekła z Donbasu i szukała schronienia w Polsce. Kobieta chciała ubiegać się o status uchodźcy, ale zamiast tego aresztowano je i przeniesiono do ośrodka zamkniętego. Nie one jedne mają w Polsce problem z uzyskaniem takiego statusu. Także inni Ukraińcy, jak również Czeczeni, napotykają problemy.

Takiej kradzieży amerykański bank z pewnością się nie spodziewał. W mieście Conway w stanie Arkansas, złodziej ukradł bankomat. W całości. Po prostu podjechał po niego wózkiem widłowym. Policja wciąż poszukuje bandytów. Twierdzi, że złodziej lub złodzieje mogli pracować w branży budowlanej, z uwagi na to, z jaką łatwością poruszali się maszyną.

Chwilowe zatrzymanie kariery czy już poważniejszy problem? - to pytanie zadają sobie kibice piłkarskiej reprezentacji Polski w odniesieniu do Grzegorza Krychowiaka. Jeden z ważniejszych piłkarzy kadry tym razem nie dostał powołania na zgrupowanie reprezentacji. Nie mieści się bowiem w składzie swojego klubu, czyli Paris Saint Germain. Czas na zmianę klubu Krychowiak ma do końca sierpnia.

Najpierw do wagonu wbiegł konduktor i zaczął krzyczeć, żeby uciekać do tyłu, później usłyszeliśmy głośny huk - to dramatyczne relacje pasażerów pociągu Przewozów Regionalnych, który w czwartek po południu uderzył w betonową płytę. Element spadł z remontowanego wiaduktu pod Samborowem w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki błyskawicznej reakcji maszynisty i konduktorów, nikomu nic się nie stało.

Groźnie wyglądający wypadek w Małopolsce. Ucierpiało w nim 9 osób, w tym troje dzieci Wszystko zarejestrowała kamera samochodowa. Kierowca, który prawdopodobniej go spowodował, odjechał. Teraz szuka go policja.