Było spotkanie, są spekulacje. Joachim Brudziński wejdzie do rządu?

Cztery godziny rozmowy w dobrej atmosferze - tyle wiadomo o naradzie przy Nowogrodzkiej, czyli spotkaniu najważniejszych postaci obozu rządzącego. Mieli ustalić kształt rządu po rekonstrukcji. Ale chyba się nie dogadali, bo zamiast szczegółów znowu słychać spekulacje. Jedynie Jarosław Gowin ujawnił, że żadne decyzje personalne w środę nie zapadły.

Ścieżka rowerowa donikąd. "Na papierze wszystko się zgadza"

Ścieżka rowerowa w Szczecinie jak tor przeszkód. Miała być wygodna, szeroka i komfortowa. I faktycznie taka jest, tylko do pewnego momentu. Potem miłośnicy jazdy na jednośladzie muszą muszą przygotować się na wyzwania. Zdaniem miejskich urzędników wszystko odbywa się zgodnie z planem.

"Są elementy, które mnie niepokoją". Prezydent o polityce MON

Oficjalne obchody święta 11 listopada prawdopodobnie znów odbędą się bez nominacji generalskich. Zgody pomiędzy Pałacem Prezydenckim i resortem obrony wciąż nie ma. Sporu o to, kto ma sprawować władzę na armią, nie ma końca. I choć ministerstwo Antoniego Macierewicza twierdzi, że to drobna różnica zdań, to sam prezydent Andrzej Duda nie kryje, że do MON ma spore zastrzeżenia m.in. w sprawie polityki kadrowej.

Biorą urlopy, wypowiadają klauzule. Rezydenci nie rezygnują z protestu

Medycy nie zawieszają swojego protestu, bo nie są zadowoleni z rządowych propozycji dotyczących finansowania służby zdrowia. Lekarze rezydenci nie wykonywali dziś planowych zabiegów m.in. Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. "Dzień bez lekarza" był również w Grudziądzu. Ponadto część rezydentów wypowiada klauzule umożliwiające pracę w dłuższym wymiarze.

Napięcie polsko-ukraińskie. "Realizacja scenariusza Władimira Putina"

Napięte relacje polsko-ukraińskie po zapowiedzi szefa MSZ o wprowadzeniu ograniczeń prawa wjazdu do Polski wobec osób, które przedstawiają skrajnie "antypolskie stanowisko". Ukraiński MSZ odpowiada, że takich nastrojów nie ma, a opozycja dodaje, że Witold Waszczykowski przed rekonstrukcją rządu zachowuje się nerwowo.

11-latek zobaczył nietrzeźwego kierowcę. Powiadomił policję

Obywatelska postawa jedenastoletniego Patryka z podkarpackiej Gorliczyny. Chłopiec zobaczył, jak kierowca po wyjściu z pojazdu zatacza się. Patryk chwycił za telefon i zaalarmował policjantów. Jego trzeźwa reakcja pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego mężczyznę, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zmarł Walery Pisarek, wybitny polski językoznawca

Założył Radę Języka Polskiego i to dzięki niemu mamy dziś ustawę o języku polskim. Nie żyje profesor Walery Pisarek, jeden z najwybitniejszych językoznawców. Miał 86 lat. Zmarł nagle w niedzielę wieczorem. Jeszcze tego samego dnia miał wystąpić na katowickiej gali Ambasador Polszczyzny.

Paweł Ciesielski nie ma nóg, ale nie przeszkadza mu to nurkować

Nie ma obydwu nóg, ale nie stracił pogody ducha i wiary w to, że chcieć to móc. Paweł Ciesielski z Tarnowa porusza się na wózku inwalidzkim, ale pod wodą radzi sobie lepiej niż niejeden sprawny kolega. O nurkowaniu marzył od dziecka i to paradoksalnie choroba dała mu siłę i motywację, by to marzenie spełnić. Udało mu się i stawia sobie kolejne cele.

Polacy wsparli szpital w Aleppo kwotą ponad miliona złotych

Biskup Aleppo Georges Abou Khazen z wizytą we Wrocławiu. Duchowny dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w ekumeniczną akcję wsparcia dla syryjskiego miasta. To była zbiórka ponad podziałami religijnymi i politycznymi. Tysiące osób ofiarowały w sumie ponad milion złotych. Wystarczy na remont szpitala i zakup niezbędnego sprzętu do ratowania życia. Jednak potrzeb na miejscu jest o wiele więcej.

Z domów znikają pieniądze, biżuteria, dokumenty. "Nie czujemy się bezpiecznie"

Mieszkańcy trzech wsi - Załomia, Pucic i Czarnej Łąki - twierdzą, że od miesiąca ktoś włamuje się do ich domów i kradnie wszystko co popadnie. Pieniądze, biżuterie, torby z dokumentami. Sprawę zgłaszali na policje, ale ich zdaniem policja niewiele robi, a przede wszystkim nie dostrzega, że problem jest naprawdę duży. Nie czekając na działania funkcjonariuszy, wynajęli firmę ochroniarską i zorganizowali nocne patrole.

Tworzył karkonoski GOPR, uratował wiele osób. "Maciek potrzebuje pomocy"

Maciej Abramowicz to legenda karkonoskiego GOPR-u. Uratował wiele osób - teraz sam potrzebuje pomocy. Od sześciu lat choruje na nowotwór, jedyną nadzieją dla niego jest niestandardowe leczenie. Niestety, miesięczna dawka leku kosztuje ponad dwanaście tysięcy złotych. Akcję pomocy zainicjowali koledzy ratownicy. Organizują zbiórki, pikniki i wierzą, że i tym razem uda się wygrać.

W pożarze stracili wszystko. Ruszyła zbiórka dla sześcioosobowej rodziny

Ogień zabrał im wszystko, ale została nadzieja, że jeszcze uda się wrócić do normalnego życia. Sześcioosobowa rodzina z Urbania w Wielkopolsce w pożarze straciła cały dobytek. Nie są w stanie odbudować domu własnymi siłami. Na szczęście chętnych do pomocy nie brakuje, a w akcję wsparcia może włączyć się każdy.

Wspomnienie Grzegorza Miecugowa dziś o 22:00 w TVN24

2 listopada to Dzień Zaduszny. W tym dniu wspominamy osoby, które odszeły. Wśród tych, którzy odeszli w tym roku jest między innymi Grzegorz Miecugow, jeden ze współtwórców "Faktów" TVN i stacji TVN24. Trudno pogodzić się z jego stratą i trudno oglądać "Szkło Kontaktowe" bez jego udziału. Dlatego dziś o godzinie 22:00 zapraszamy Państwa na film, w którym Cyprian Jopek zebrał wspomnienia o naszym redakcyjnym koledze.

Prokuratura odmawia śledztwa po słowach prezesa PiS o "mordach zdradzieckich"

Śledczy postanowili, że nie zajmą się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które wypowiedział w lipcu z sejmowej mównicy. Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania, bo w wystąpieniu nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. Podczas gorącej dyskusji o sądownictwie, prezes PiS mówił do opozycji: "nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata".

Pamiętają o najstarszych nagrobkach. Kwesty na polskich cmentarzach

Zniszczone i czasem zapomniane zabytkowe, ale przegrywające walkę z czasem. Na wielu nekropoliach są takie pomniki, które pilnie wymagają renowacji. Pamiętają o nich wolontariusze, którzy zbierali do puszek pieniądze na odnowienie zniszczonych nagrobków. Nie brakuje wśród nich znanych osób. Dzięki temu wiele z nich udało się uratować m.in. na Powązkach w Warszawie i cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Zatrzymali "elkę" do kontroli, kursant był pijany

W miejscowości Stasikówka na Podhalu policjanci z zakopiańskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd nauki jazdy. Okazało się, że kierujący nim 26-latek był pod wpływem alkoholu. Instruktor niczego nie wyczuł, a kursant w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Za kilka dni miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Teraz grozi mu 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.