Białostocka szkoła uczy języka migowego

Wyjątkowe lekcje wyjątkowego języka. Uczniowie jednej z białostockich szkół społecznych uczą się języka migowego. W przyszłości chcą wiedzieć, jak porozumieć się z osobami, które nie słyszą i nie mówią. Pomysłodawcą zajęć i nauczycielem jest certyfikowany tłumacz języka migowego, a prywatnie ojciec jednej z uczennic. Na Podlasiu to nie jedyna placówka, w której dzieci i młodzież poznają język głuchych i głuchoniemych.

Rybka Gustaw nie mogła pływać. Trafiła na stół operacyjny

Ryba na stole operacyjnym. To był zabieg ratujący życie pod pełną narkozą. 3-letni welon o imieniu Gustaw cierpiał od dłuższego czasu. Na jego głowie pojawiła się narośl, która spowodowała, że stracił wzrok. Ale na szczęście trafił w dobre ręce warszawskich weterynarzy.

Polski poseł spotkał się z politykiem Hezbollahu

Poseł Kukiz '15 rozmawia w Libanie z Hezbollahem i przyznaje, że "jest między nami chemia". Rzecznik dyscyplinarny klubu zapewnia, że Paweł Skutecki tego spotkania z nim nie uzgodnił. Teraz w tej sprawie będą rozmawiały władze ruchu.

"Nas przyzwyczajono, że będziemy pod pręgierzem krytyki przez całe życie". Wywiad z Jerzym Stuhrem

Jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Uznanie i sympatię widzów zdobył rolami w "Wodzireju", "Seksmisji", "Kilerze" czy "Pogodzie na jutro". Wkrótce odbierze Polską Nagrodę Filmową - Orła - za osiągnięcia życia. Z Jerzym Stuhrem o aktorstwie, dzieciństwie i o tym, co odegrało w jego życiu największą rolę, rozmawiał reporter TVN24 Mateusz Kudła.

Usuwali plamę oleju, obok zatrzymał się samochód. Strażacy odebrali poród

Usuwali plamy oleju na drodze, a chwilę później musieli odebrać poród w wozie strażackim. Ta niezwykła historia wydarzyła się w Budach Czarnockich koło Łomży. O drugiej w nocy do mundurowych podjechał mąż rodzącej kobiety. Strażacy musieli zainterweniować i pomóc dziecku przyjść na świat. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Zarówno mama jak i córka trafiły do szpitala, gdzie już po południu odwiedzili ich dzielni brygadziści.

Podsumowania po pierwszej niedzieli bez handlu

Pierwsze podsumowania po pierwszej niedzieli bez handlu. "Solidarność" zgłosiła około 50 przypadków możliwego złamania prawa. Państwowa Inspekcja Pracy liczy mandaty, przedsiębiorcy liczą straty, a część pracowników liczy na to, że niedzielny handel jednak wróci.

Nikt nie odpowie za skazanie Tomasza Komendy? "Karalność przedawnia się po upływie 10 lat"

Znikające dowody, pobicia i wrobienie niewinnej osoby. Tomasz Komenda za kratkami spędził 18 lat za bestialski gwałt i morderstwo, którego nie popełnił. Czy to fatalna pomyłka, czy celowe działanie? I czy ktokolwiek za to odpowie? W sprawie, którą prześwietlili dziennikarze "Superwizjera", mnożą się pytania. Śledczy spróbują na nie odpowiedzieć. Na razie prokuratura pracuje nad wnioskiem o zwolnienie Komendy z więzienia.

Są niepełnosprawni, stworzyli prawdziwy dom. Teraz mogą go stracić

Udowodnili, że miłość nie zna granic. Marta i Rafał są niepełnosprawni, ale od 5 lat są szczęśliwym małżeństwem. Każdego dnia pokonują przeszkody. Mieszkają w Jarosławiu na Podkarpaciu. Są samodzielni, pracują, ale niestety mogą stracić dach nad głową. Muszą się wyprowadzić z mieszkania, które od kilku lat wynajmują. Właścicielka chce je sprzedać, oni maja prawo pierwokupu, ale potrzebują 90 tysięcy złotych. Na wynajem innego mieszkania ich nie stać, bo tu płacili niewiele ponad 500 złotych miesięcznie. Małżeństwu chce pomóc Caritas Archidiecezji Przemyskiej i rozpoczął zbiórkę pieniędzy na zakup mieszkania.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości. "Samorząd odzyskuje władztwo"

Lokalna prohibicja od teraz możliwa. Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Na jej mocy samorządy będą miały prawo decydowania o tym, kiedy i gdzie jest sprzedawany alkohol. Ustawa wprowadza także całkowity zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, ale daje możliwość radnym wyznaczania miejsc, gdzie jest to możliwe.

Lekarze apelują o badanie nerek. 8 marca - szczególnie kobiety

4 miliony Polaków chorych na nerki umrze przedwcześnie, najczęściej przed postawieniem diagnozy - alarmują lekarze. A już podstawowe badania mogą wykryć chorobę i dać szansę na leczenie. Z okazji Dnia Kobiet i Światowego Dnia Nerek, nefrolodzy zachęcają szczególnie panie do zrobienia badań. To tanie i proste, a może uratować życie.

Uciekał przed policją. Wpadł pod własne auto

Kiedy zatrzymał samochód, nie zaciągnął hamulca ręcznego. Po wyjściu z auta od razu pod nie wpadł. Policjanci gonili mężczyznę na sygnale w stanie Wirginia, bo nie zatrzymał się na ich polecenie. Podejrzewali, że jedzie uszkodzonym samochodem. Mężczyzna uciekając przed nimi, skręcił na parking, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Nie zaciągnął jednak hamulca ręcznego i samochód jechał dalej. Kierowca wpadł na maskę i sturlał się pod koła. Nic poważnego mu się nie stało. Usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających i posiadania marihuany.

Lokomotywa do odśnieżania torów

Niezwykłe zdjęcia ze wschodniej Anglii, gdzie tory są tak zasypane, że kolejarze musieli doczepić do kilku pociągów pługi śnieżne. Podziałało. Spychacze, skonstruowane przez angielskich kolejarzy, składały się z dwóch lokomotyw, żeby mieć wystarczająco dużo mocy do kruszenia grubego lodu zalegającego na torach. Pługi mogły zacząć pracę dopiero, kiedy śnieg przestał padać. A takiej zimy w Wielkiej Brytanii nie było od 30 lat. W zeszłym tygodniu sparaliżowany został ruch samochodów, pociągów, odwołano wiele lotów i pozamykano szkoły.

Zarabiał na pirackim streamingu. Usłyszał wyrok

Lubelscy policjanci zatrzymali 30-latka z okolic Biłgoraja, który w internecie nielegalnie udostępniał sygnały płatnych kanałów telewizyjnych. Usłyszał już zarzuty i poddał się dobrowolnie karze. Mężczyzna prowadził dwie platformy do oglądania telewizji w sieci. Internauci nie płacili za dostęp do kanałów telewizyjnych, ale właściciel zarabiał na reklamach. W zeszłym tygodniu w mieszkaniu mężczyzny pojawili się policjanci, którzy przeszukali dom, zabezpieczyli pieniądze, dwa komputery i twardy dysk. 30-latek usłyszał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Będzie musiał też zapłacić 2 tysiące złotych grzywny.

Wszyli mu rękę w brzuch. Pozwoliło to ją uratować

Mowa o ręce 9-latka spod Łodzi, który w styczniu został pogryziony przez psa. Z rozległymi obrażeniami trafił do szpitala w Trzebnicy. Lewe przedramię, jak mówili lekarze, było niemal „oszkieletowane”. Wtedy podjęli walkę i wszyli rękę do brzucha. Po trzech tygodniach ją oddzielili.

Oscar dla Oldmana? "Jak on nie dostanie, to świat się skończy"

Czy będzie wielka wygrana? Dla "Twojego Vincenta" sama nominacja do Oscara już jest sukcesem. Polsko-brytyjska animacja - jako pierwsza w historii całkowicie namalowana na płótnie - walczy o statuetkę w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany. Między innymi z twórcami filmu w Los Angeles rozmawiał korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona.

Samorządy obiecały wsparcie dla Oksany. Przez przepisy nie mogą wypłacić pieniędzy

Pomoc dla pani Oksany - Ukrainki, która dostała wylewu na terenie zakładu pracy - popłynęła z wielu stron. By kobieta stanęła na nogi potrzeba zarówno ćwiczeń, pieniędzy, jak i fachowej opieki. Samorządowcy mieli przekazać fundusze, ale ze względów formalnych nie jest to takie proste. Kobieta ma dostać zezwolenie na pobyt czasowy. A żeby otrzymać pieniądze, wymagany jest pobyt stały.

Fani elektronicznej rozrywki zjechali do Katowic

Światowe święto e-sportu, czyli najlepsi gracze komputerowi globu znowu w Katowicach. Po raz szósty odbywa się tam turniej Intel Extreme Masters. Gra toczy się o wysoką stawkę. Pula nagród to 7 milionów złotych. Zmagania współczesnych idoli młodego pokolenia w Spodku śledzą tysiące fanów, a miliony - obserwują rywalizację dzięki internetowej transmisji.