Biły i wyzywały koleżankę. Nastolatki usłyszały wyrok

Brutalne gimnazjalistki usłyszały wyrok. Cztery trafią do ośrodka wychowawczego, a trzy będą pod opieką kuratora. Wszystkie mają też pracować społecznie. Zdaniem sądu dziewczyny "działały w grupie noszącej znamiona gangu". Obrońca skazanych zapowiada apelację.

Ich siła tkwi w ich historiach. Najbardziej wyjątkowi wolontariusze WOŚP

Czy padnie w tym roku kolejny rekord? To także pytanie o międzyregionalną rywalizację. Komu uda się zebrać najwięcej? Na pewno każdy wolontariusz walczy o każda złotówkę. Nawet wtedy, kiedy dla niego samego to walka ze słabością i chorobą. Łukasz Berezak ze Szczecina i w tym roku nie zawiódł. Ale to nie jedyny wyjątkowy wolontariusz WOŚP.

Przyszłe mamy z cukrzycą mogą korzystać z pomp insulinowych dzięki pomocy WOŚP

Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Kto jak nie ci którym orkiestrowe granie już pomogło powiedzą o tym, jak te zbiórki są ważne. To na przykład przyszłe mamy chorujące na cukrzycę, które mogą korzystać nieodpłatnie z osobistych pomp insulinowych.

WOŚP gra od ponad ćwierćwiecza i nie zamierza przestać

Styczniowy kalendarz trudno sobie wyobrazić finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki niej zebrano już ponad 825 milionów złotych, za które kupiono blisko 50 tysięcy urządzeń medycznych. To wymierne efekty, ale też poczucie, że duch jedności ma się dobrze!

Sędzia Dariusz Zawistowski odchodzi z Krajowej Rady Sądownictwa

Dariusz Zawistowski był przewodniczącym, ale teraz protestuje. Od poniedziałku nie będzie szefem Krajowej Rady Sądownictwa, bo już od wtorku będzie nowa ustawa, a ta - zdaniem sędziów - jest niezgodna z konstytucją. Nową KRS wybiorą politycy w Sejmie i może być tak, że zrobi to tylko partia rządząca.

Żona zaginionego żeglarza wciąż ma nadzieję

Po raz pierwszy żona zaginionego w listopadzie żeglarza z Gdańska relacjonuje przed kamerą, jak doszło do tragedii podczas rejsu dookoła świata. Stanisław Dąbrowny wypadł za burtę, a żona nie była w stanie mu pomóc. Wciąż ma nadzieję, że jej mąż żyje.

Potrącił mężczyznę na pasach i uciekł. Szuka go policja

W miejscu, gdzie doszło do wypadku, nie ma monitoringu, dlatego funkcjonariusze z wydziału kryminalnego proszą o pilny kontakt każdego, kto był świadkiem zdarzenia. Doszło do niego 6 stycznia najprawdopodobniej przed godzina 6 rano. Ranny mężczyzna nie odzyskał przytomności, lezy na intensywnej terapii. Pogotowie wezwali ratownicy medyczni, którzy swoim prywatnym autem jechali do pracy.

Na manifestacji padło "jestem wk*****a". Żona prezydenta przesłuchiwana, protest przed komisariatem

Kilkadziesiąt osób na ulicy z transparentami w obronie żony prezydenta Poznania. Joanna Jaśkowiak została we wtorek przesłuchana przez policję w sprawie zawiadomienia, które wpłynęło od anonimowej osoby. Ktoś poczuł się urażony wulgarnymi słowami, które wypowiedziała w czasie czarnego protestu w marcu ubiegłego roku. Co dalej - na razie nie wiadomo. Przynajmniej jeśli chodzi o Joannę Jaśkowiak. Bo po wtorkowej manifestacji policja spisała dane kolejnych protestujących.

Lex Szyszko, córka leśnika i wycinka. 785 dni ministra środowiska

Po międzynarodowej aferze o Puszczę Białowieską resort środowiska przejmuje Henryk Kowalczyk. Skończyła się cierpliwość dla Jana Szyszki, który otrzymał dymisję. Walczył z kornikiem, wprowadzając do Puszczy kolejne harwestery i mocno wspierał myśliwych. Czy podobną politykę będzie prowadził jego następca, który wcześniej był szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów?

"Ekspert", "dobry teoretyk". Opozycja o nowym szefie MSZ

Polską dyplomacją nie pokieruje już Witold Waszczykowski. Jego obowiązki przejmie Jacek Czaputowicz - dotychczasowy podsekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych. O dymisji Witolda Waszczykowskiego mówiło się już od dłuższego czasu, wzbudzał wiele kontrowersji, wprowadził Polskę na kurs konfliktu z Brukselą.

Uszkodził 16 samochodów. Jest poszukiwany

Szesnaście uszkodzonych samochodów i szlaban. To efekt nocnego rajdu dwudziestoletniego studenta z Krakowa. Policja poszukuje sprawcy, który najprawdopodobniej był wpływem alkoholu lub narkotyków.

Awantura we Wrocławiu. Pijani mężczyźni zaatakowali Hindusa

Ofiarą trzech pijanych mężczyzn padł czekający na przystanku tramwajowym obywatel Indii. Przez jednego z napastników został uderzony. Na pomoc ruszył mu 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Agresywni mężczyźni zostali szybko po tym zdarzeniu zatrzymani. Usłyszeli zarzuty.

Zima mu niestraszna. Ten pies uwielbia sanki

Jak zima to i sanki. Nie tylko ludzie lubią na nich zjeżdżać. Okazuje się, że pewien owczarek australijski z amerykańskiego stanu Iowa też. Według właścicielki potrafi zjechać nawet 50 razy dziennie i sam wciąga sanki.