Zachwycała na ekranie, dawała przykład w domu. Marzyła o aktorstwie, ale na pierwszym planie była rodzina. Anna Przybylska we wspomnieniach jej najbliższych. Bez lukrowania i koloryzowania. Biografia zmarłej trzy lata temu aktorki właśnie trafiła do księgarń. Ewelina Woźnica rozmawiała z mamą artystki, dotarła też do materiałów archiwalnych z pierwszych castingów aktorki, sprzed ponad 20 lat.

Napastnik trzykrotnie zażądał wydania pieniędzy. W pewnym momencie - wyciągnął nawet nóż. I wszystko na nic. Niewzruszony pracownik stacji benzynowej we Wschowie przez cały czas trwania napadu... przeglądał gazetę. Zdezorientowany napastnik w końcu postanowił uciec.

Przejazd w Nowym Dworze Mazowiecki był strzeżony. Rogatki - opuszczone. Było także czerwone światło na sygnalizatorze. A mimo to, autobus pełen pasażerów wjechał na tory i zderzył się z pociągiem pendolino. Nikt nie ucierpiał, ale oba pojazdy zostały uszkodzone. Kierowca usłyszał zarzut bezpośredniego sprowadzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym.

PiS nie bojkotuje konsultacji u prezydenta. Klub reprezentuje jego szef, czyli wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki. Pytanie, czy partia zbojkotuje prezydenckie propozycje, czy, a jeśli tak, to jak mocno zmieni je w parlamencie? Jak zmienią się relacje na linii rząd - Nowogrodzka - Pałac Prezydencki? I według jakich linii będą teraz przebiegały podziały w obozie Zjednoczonej Prawicy?

Osiem miesięcy, 60 tysięcy kilometrów i dwa kontynenty. Martę i Łukasza połączyła miłość do motocykli. Postanowili więc porzucić życie w korporacji i wyjechać w podróż. Na swoim jednośladzie, który pieszczotliwie nazywają "osiołkiem", zwiedzili Amerykę Północną i Południową. I już planują kolejną wyprawę.

Nieudolność policjantów czy lokalny układ? Są nowe ustalenia w sprawie śmierci Iwony Cygan. Młoda dziewczyna ze Szczucina została brutalnie zamordowana niemal 20 lat temu, a jej oprawcy do tej pory nie zostali ukarani. Reporterom "Superwizjera" udało się dotrzeć do nowych świadków i nigdy dotąd niepublikowanych dokumentów. Jako pierwsi zrekonstruowali ostatnie chwile życia nastolatki.

Spotkanie z prokuratorem, sędzią, policyjne przesłuchanie - dla dziecka to niezwykle stresujące i trudne doświadczenie. Zwłaszcza, kiedy dziecko jest ofiarą czy świadkiem przestępstwa. Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim to pierwsza w Polsce placówka, która oferuje pomoc psychologiczną, prawną oraz medyczną dzieciom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa. Założycielem jest Fundacja "Dajemy dzieciom siłę". Inwestycja kosztowała pół miliona złotych. W planach jest otwarcie jeszcze trzech takich placówek, bo do tej pory dzieci, które były ofiara przemocy czy wykorzystywania seksualnego, pomocy musiały szukać w rożnych miejscach.

Ten aktor skradł show gwiazdom tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jego głos rozpoznaje niemal każdy i uwielbiają go pokolenia filmowych widzów. W Gdyni 90. urodziny świętował Franciszek Pieczka. Od Stowarzyszenia Filmowców Polskich odebrał kilka statuetek, a od publiczności setki urodzinowych życzeń. Podczas festiwalu udzielił tylko dwóch wywiadów, w tym redakcji "Faktów po Południu" TVN24.

Ponure i zatłoczone poczekalnie w przychodniach onkologicznych to częste zjawisko. Jak mówią lekarze, przyjazne otoczenie pacjenta odgrywa dużą rolę. Fundacja Rak'n'roll od kilku lat remontuje poczekalnie onkologiczne. Wszystko po to, by pacjenci choć przez chwilę mogli poczuć się lepiej.

Minister Zbigniew Ziobro do nowo mianowanych asesorów sądowych mówi o niezależności i niezawisłości. Opozycja jest poruszona, bo właśnie łamanie tych zasad zarzuca ministrowi. Zwłaszcza po tym, jak minister Ziobro bez podania powodu usunął trzy wiceprezes warszawskiego sądu okręgowego. Zgromadzenie ogólne sędziów tego sądu w specjalnej uchwale wyraziło dezaprobatę. Minister powołuje się w tej sprawie na ustawę, która zdaniem opozycji jest niekonstytucyjna.

59-latek z województwa lubuskiego miał wyjść na spacer, ale kontakt z nim się urwał. Na nogi postawiono służby. Udało im się go odnaleźć dzięki pomocy jego psa. Owczarek niemiecki nie opuścił mężczyzny w potrzebie. Owczarek zaprowadził funkcjonariuszy do leżącego nad brzegiem rzeki nieprzytomnego 59-latka niemal w ostatniej chwili.

Zmuszali do niewolniczej pracy bezdomnych w gospodarstwie w Annowie. Wojciech i Maria H. wraz z 40-letnim synem Patrykiem stanęli przed sądem - dziś ruszył ich proces. Przetrzymywali i znęcaniem zmuszali do pracy mężczyzn w trudnej sytuacji życiowej. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z ofiar próbowała popełnić samobójstwo. Cała rodzina odpowie za znęcanie się. Patryk H. również za nielegalne posiadanie broni.

- Musiałam umrzeć, by narodzić się na nowo - tak mówi pani Aneta, której podczas operacji usunięcia tętniaka wewnątrzczaszkowego lekarze trzykrotnie zatrzymali krążenie. Nową w Polsce metodę zastosował zespół chirurgów i anestezjologów z wojewódzkiego szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Operację wykonano w kwietniu, ale by mówić o jej powodzeniu, 32-letnia kobieta przez kilka miesięcy musiała być pod kontrolą lekarzy.

Jesteśmy przyzwyczajeni do rosyjskich manewrów i trenujemy jak co dzień - tak o ćwiczeniach Zapad'17 mówią estońscy żołnierze. Na rosyjsko-białoruskie ćwiczenia z większym niepokojem i uwagą patrzą kraje bałtyckie. Oficjalne zakończenie wojskowych ćwiczeń zaplanowano na środę.

- Po przekroczeniu progu strat wynoszącego ponad półtora (1,57 mld), zł będzie można złożyć wniosek o unijne wsparcie z Funduszu Solidarności dla trzech województw najbardziej poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic - poinformowało w poniedziałek MSWiA. Ministerstwo potwierdziło ewentualne złożenie takiego wniosku przez Polskę. Na razie jeszcze ta kwota nie została przekroczona, ale mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego czekają na dalszą pomoc. Pierwsze pieniądze już dostali, ale potrzeby są znacznie większe.

"Maluch", "kaszlak, a oficjalnie Fiat 126p. Określany jako cud motoryzacji okresu PRL. Dokładnie 42 lata temu z fabryki w Tychach wyjechał pierwszy egzemplarz tego samochodu. Kiedyś królował na polskich drogach, dziś sympatią cieszy się wśród kolekcjonerów, a przede wszystkim swoich właścicieli. Ostatni z ponad 3 milionów wyprodukowanych w Polce maluchów zjechał z taśmy produkcyjnej 17 lat temu.

Są zarzuty, jest areszt i będzie dotkliwa kara. Nawet do 15 lat więzienia za gwałt ze szczególnym okrucieństwem na 8-letnim dziecku. Pedofil z województwa lubuskiego przyznał się do uprowadzenia i zgwałcenia dziewczynki. Według śledczych nie po raz pierwszy złamał prawo. Może mieć na koncie inne tego typu przestępstwa. Są też inne zatrzymane w tej sprawie osoby. To rodzina sprawcy, którzy pomagali mu się ukrywać przed policją. Śledztwo nadzoruje gorzowska prokuratura.