59-latek z województwa lubuskiego miał wyjść na spacer, ale kontakt z nim się urwał. Na nogi postawiono służby. Udało im się go odnaleźć dzięki pomocy jego psa. Owczarek niemiecki nie opuścił mężczyzny w potrzebie. Owczarek zaprowadził funkcjonariuszy do leżącego nad brzegiem rzeki nieprzytomnego 59-latka niemal w ostatniej chwili.

Zmuszali do niewolniczej pracy bezdomnych w gospodarstwie w Annowie. Wojciech i Maria H. wraz z 40-letnim synem Patrykiem stanęli przed sądem - dziś ruszył ich proces. Przetrzymywali i znęcaniem zmuszali do pracy mężczyzn w trudnej sytuacji życiowej. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z ofiar próbowała popełnić samobójstwo. Cała rodzina odpowie za znęcanie się. Patryk H. również za nielegalne posiadanie broni.

- Musiałam umrzeć, by narodzić się na nowo - tak mówi pani Aneta, której podczas operacji usunięcia tętniaka wewnątrzczaszkowego lekarze trzykrotnie zatrzymali krążenie. Nową w Polsce metodę zastosował zespół chirurgów i anestezjologów z wojewódzkiego szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Operację wykonano w kwietniu, ale by mówić o jej powodzeniu, 32-letnia kobieta przez kilka miesięcy musiała być pod kontrolą lekarzy.

Jesteśmy przyzwyczajeni do rosyjskich manewrów i trenujemy jak co dzień - tak o ćwiczeniach Zapad'17 mówią estońscy żołnierze. Na rosyjsko-białoruskie ćwiczenia z większym niepokojem i uwagą patrzą kraje bałtyckie. Oficjalne zakończenie wojskowych ćwiczeń zaplanowano na środę.

- Po przekroczeniu progu strat wynoszącego ponad półtora (1,57 mld), zł będzie można złożyć wniosek o unijne wsparcie z Funduszu Solidarności dla trzech województw najbardziej poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic - poinformowało w poniedziałek MSWiA. Ministerstwo potwierdziło ewentualne złożenie takiego wniosku przez Polskę. Na razie jeszcze ta kwota nie została przekroczona, ale mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego czekają na dalszą pomoc. Pierwsze pieniądze już dostali, ale potrzeby są znacznie większe.

"Maluch", "kaszlak, a oficjalnie Fiat 126p. Określany jako cud motoryzacji okresu PRL. Dokładnie 42 lata temu z fabryki w Tychach wyjechał pierwszy egzemplarz tego samochodu. Kiedyś królował na polskich drogach, dziś sympatią cieszy się wśród kolekcjonerów, a przede wszystkim swoich właścicieli. Ostatni z ponad 3 milionów wyprodukowanych w Polce maluchów zjechał z taśmy produkcyjnej 17 lat temu.

Są zarzuty, jest areszt i będzie dotkliwa kara. Nawet do 15 lat więzienia za gwałt ze szczególnym okrucieństwem na 8-letnim dziecku. Pedofil z województwa lubuskiego przyznał się do uprowadzenia i zgwałcenia dziewczynki. Według śledczych nie po raz pierwszy złamał prawo. Może mieć na koncie inne tego typu przestępstwa. Są też inne zatrzymane w tej sprawie osoby. To rodzina sprawcy, którzy pomagali mu się ukrywać przed policją. Śledztwo nadzoruje gorzowska prokuratura.

Był już georadar i psy tropiące. Teraz policjanci mają wskazać kilkanaście lokalizacji, które będą sprawdzone z użyciem małej koparki. Rusza kolejny etap poszukiwań Iwony Wieczorek. 19-letnia wówczas dziewczyna zaginęła siedem lat temu. Wracała z imprezy w Sopocie. Po raz ostatni miejski monitoring zarejestrował ją w okolicy Parku Reagana w Gdańsku i to na tym miejscu ponownie koncentrują się śledczy.

Justyn Piskorski został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Był kandydatem PiS i przeszedł głosami tej partii. Politycy PO, Nowoczesnej, PSL i Unii Europejskich Demokratów, w geście protestu nie głosowali. Sprzeciwiają się poglądom kandydata oraz obsadzaniu w Trybunale miejsc już zajętych.

Niecodzienny gość w Owczarach w Lubuskiem. Po tamtejszych drogach i polach spacerował żubr nazywany wędrowniczkiem. Jak się okazuje, samiec zwiedził już wiele miast i wsi, przez co sława zaczęła go nawet wyprzedzać. Mieszkańcy nagrali jego wędrówkę i pytają o jej cel, bo żubr przeszedł już ponad sto pięćdziesiąt kilometrów.

Nietypowa kontuzja gwiazdy Realu Madryt. Marco Asensio nie mógł zagrać przeciwko APOEL Nikozja z powodu krosty na nodze. Hiszpańskie media nie są zgodne co do tego, co mogło ją spowodować. Pojawiła się hipoteza, że tak naprawdę chodzi o rankę, która powstała pogoleniu nóg. Ponoć z tego właśnie powodu nie mógł założyć getrów i możliwe, że będzie pauzował jeszcze w jednym meczu.

Co skrywa sejf, który znaleziono w Dzierżoniowie? Podczas budowy centrum przesiadkowego, znaleziono dwie kasy pancerne mające ponad 100 lat. Jedna z nich była już otwarta i pusta, druga - większa - pozostaje zamknięta. Jej zawartość rozpala ciekawość mieszkańców, którzy liczą, że w środku znajdują się sztabki złota i mapa, która pomoże odnaleźć złoty pociąg. Dostanie się do sejfu nie będzie łatwe, potrzebny jest specjalista.

Coraz więcej zwolnień z wychowania fizycznego i coraz mniej dzieci, które ćwiczą. By zachęcić do sportu, nauczyciele muszą się wysilić. Dlatego w Rudzie Śląskiej na alternatywnej lekcji wychowania fizycznego można było pojeździć na rowerze w wirtualnymi świecie z goglami na oczach, a także przejść test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza.

Komisja Europejska ma cztery dni na uzasadnienie wniosku o ukaranie Polski w sprawie działań w Puszczy Białowieskiej. Przez kolejne cztery odpowiedzieć musi Ministerstwo Środowiska. Od tego, co znajdzie się w dokumentach zależy czy - i ewentualnie jakie - kary Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałoży na Polskę za wycinkę w Puszczy Białowieskiej. Ostateczny wyrok w tej sprawie może zapaść nawet za kilkanaście miesięcy.

Nie ma wojny z prezydentem - przekonuje marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jest za to nacisk, żeby było tak jak jest - odpowiada opozycja. W środę Andrzej Duda ma spotkać się z przedstawicielami klubów parlamentarnych w sprawie reformy sądownictwa. Formą nacisku, według opozycji, mają być plakaty o patologiach wśród sędziów. Kosztowały 19 milionów złotych, a zapłaciły za nie Polska Fundacja Narodowa, która pieniądze zebrała od Spółek Skarbu Państwa. Platforma Obywatelska mówi o aferze billboardowej i zawiadamia CBA.

Jeszcze rok temu jego życie wisiało na włosku, teraz rozpiera go energia. Wszystko dzięki ludziom, których poruszyła historia małego chłopca z ciężką wadą serca. Na leczenie za granicą 6-letniego Emila Koryczana z Krakowa potrzeba było ponad 7 milionów złotych. Pieniądze udało się zebrać. Mija niemal rok od operacji, dzięki której Emil w końcu może w pełni korzystać z uroków dzieciństwa.

Gdy trzeba było wesprzeć poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach, strażacy z Dziemian (woj. pomorskie) ruszyli bez wahania. Pracowali w dzień i w nocy. Pomagali ludziom, jednak teraz oni potrzebują pomocy. Po tej akcji strażackie ubrania i sprzęt już do niczego się nie nadają, a zakup nowych przerasta ich finansowe możliwości. Dlatego proszą o pomoc.