"Wykazała się lekkomyślnością". Wyrok za wykąpanie dziecka we wrzątku

Jest wyrok dla matki, która poparzyła 5-letnią córkę, kąpiąc ją w bardzo gorącej wodzie. Kobieta została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo dostała nadzór kuratora. 29-letnia matka zapewnia, że nie chciała dziecka skrzywdzić, ale córka w szpitalu znalazła się dopiero po kilku dniach.

Prezydent otworzył nową kolej linową dla narciarzy

Prezydent Andrzej Duda udał się do Szczyrku, aby dać narciarzom wyjątkowy prezent. Otworzył nową kolej linową na Skrzyczne. Po zakończeniu przebudowy czas, który jest potrzebny do pokonania dwóch odcinków kolejki skrócił się z trzydziestu do dziesięciu minut. Wszystko by do sukcesów Polaków w skokach narciarskich, dołączyły też medale za narciarstwo alpejskie. Do treningów prezydent namawiał uczniów tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Kilkumiesięczna Tosia potrzebuje pomocy. Wykryto u niej neuroblastomę

W listopadzie u dziewczynki wykryto neuroblastomę - nowotwór złośliwy wywodzący się z komórek nerwowych. Niewykluczone, że będzie potrzebowała kosztownego leczenia. Zebrać trzeba ponad milion złotych. W zbiórkę pieniędzy już zaangażowali się między innymi Jarosław Bieniuk i były bramkarz Lechii - Mateusz Bąk.

Prezydent Gdańska spotkał się z rodziną Dzieżyców

Poruszająca historia państwa Dzieżyców. Wreszcie ze szczęśliwym zakończeniem, na które wielodzietna rodzina musiała czekać ponad rok. Wyjechali z Ukrainy, teraz mieszkają w Gdańsku. Problemy zaczęły się od wystawionej z błędem Karty Polaka dla ojca rodziny Pana Eugeniusza. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska spotkał się we wtorek z państwem Dzieżyc, by omówić szczegóły pomocy.

W sklepach, w pracy, na drogach. Ważne zmiany w 2018 roku

Nowy rok - duże zmiany. Większa płaca minimalna, szersze miejsca parkingowe, koniec z darmowymi foliówkami. Łatwiej będzie się zameldować i zrobić przelew do ZUS-u, trudniej będzie młodym kierowcom. Część zmian życie ma ułatwić, ale niektóre mogą nam je utrudnić.

U pań loki i gwiazdki, u panów fryzura "na Lewego"

Wielkie odliczanie i gorączkowe przygotowania przed sylwestrową nocą. Salony fryzjerskie i kosmetyczne są przepełnione, bo każda pani chce w noworoczną noc wyglądać jak królowa balu. Sprawdziliśmy, jakie trendy są najpopularniejsze w tym sezonie.

"Na sędziego Tuleyę wywierana jest presja przez nominata Zbigniewa Ziobry"

Odczytał fragmenty zeznań polityków PiS w sprawie obrad Sejmu w Sali Kolumnowej, a teraz musi się z tego wytłumaczyć. Nowy wiceprezes stołecznego sądu czeka na pisemne wyjaśnienia sędziego Igora Tulei. PiS zarzuca mu zaangażowanie polityczne, a dla opozycji to najbardziej jaskrawy przykład na zastraszanie sędziów.

W stolicy powstaje biblioteka dla bezdomnych

Miedzy innymi dzięki łodzianom, półki biblioteki już się uginają. Zebrane w Łodzi i Warszawie książki trafiają do tworzonej właśnie w stołecznym Pensjonacie Socjalnym "Św. Łazarz" Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Dostęp do książek będzie miało ponad 90 mieszkańców schroniska, ale także mieszkańcy lokali treningowych prowadzonych przez Misję oraz bezdomni, korzystający z jej pomocy doraźnie. To w sumie ponad 400 osób.

Nie ustają problemy w szpitalach. Kolejni lekarze wypowiadają klauzule opt-out

W najbliższą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, w związku z trudną sytuacja szpitali w całym kraju. Od nowego roku w niektórych placówkach może zabraknąć lekarzy. Specjaliści i rezydenci w ramach protestu nie chcą już pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu i wypowiadają klauzulę opt-out, która im to umożliwiała.

Zabrze: zamknięty dom dziecka po pożarze

Podopieczni placówki zostali przymusowo przeniesieni do hostelu. W środowym pożarze nikt nie został poszkodowany, ale sam budynek ucierpiał. Trzeba go wyremontować, a prace mogą potrwać nawet 3 miesiące. Władze miasta już starają się o pieniądze

Tragiczny wypadek w Raniewie koło Kwidzyna. Cztery osoby nie żyją

Rozpędzone BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i zmiażdżyło renault. Wszyscy pasażerowie zginęli. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, kto za ten dramat odpowie, bo wciąż nie wiadomo, kto siedział za kierownicą BMW. Zatrzymani zostali 22 i 32-latek, którzy składają sprzeczne zeznania. Ten straszy był pod wpływem alkoholu.

Zamiast na śmietnik do rąk potrzebujących. Trwa zbiórka świątecznej żywności

Na święta kupujemy za dużo jedzenia, a tuż po nich w wielu przypadkach część z zapasów trafia do śmietnika. Nie musi tak być. W całej Polsce po raz szósty ruszyła akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi". W ciągu najbliższych trzech dni wystarczy zanieść jedzenie do punktu zbiórki, zadzwonić albo wypełnić internetowy formularz. Wolontariusze odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym.

Trwają zdjęcia do świątecznej komedii "Miłość jest wszystkim"

TVN pracuje nad nową komedią świąteczną pt. "Miłość jest wszystkim". W roli głównej Olaf Lubaszenko. W pozostałych między innymi Mateusz Damięcki i Agnieszka Grochowska. Akcja dzieje się w Gdańsku w czasie przedświątecznej gorączki. Film wejdzie do kin dopiero za rok, ale właśnie trwają zdjęcia i mieliśmy okazję się nim przyjrzeć.

Bańka pękła. Cena Bitcoina szybko spada

W piątek gwałtownie spadły ceny Bitcoina. Kryptowaluta straciła niemal jedną trzecią wartości. Jeszcze na początku tygodnia jeden kosztował blisko 70 tysięcy złotych. Od początku roku można było na nich zarobić ponad tysiąc procent. Eksperci i instytucje nadzoru przestrzegają jednak, że inwestowanie w wirtualny pieniądz to ogromne ryzyko, które w konsekwencji skutkować może wielkimi stratami.

Pogłębia się kryzys w szpitalach po wypowiedzeniu przez lekarzy klauzul opt-out

Lekarzy brakuje, a kolejne szpitale są w zawieszeniu. Wszystko po tym, jak lekarze w ramach protestu zaczęli zawieszać tzw klauzule opt-out, które pozwalały im na pracę ponad normę. Beskidzki oddział onkologii w Bielsku-Białej zawiesza pracę na najbliższe trzy miesiące, z oddziału wewnętrznego w Oleśnie pacjenci przewożeni są do innych szpitali, a pielęgniarki boją się, że stracą pracę. Część lekarzy złożyła wypowiedzenia - domaga się wyższych wynagrodzeń, ale to ponad możliwości szpitala.

Senat pracuje nad kodeksem wyborczym. Ma wrócić głosowanie korespondencyjne

Senat decyduje o zmianach w Kodeksie wyborczym. W projekcie PiS jest nowa definicja znaku X. Zdaniem Państwowej Komisji Wyborczej wprowadzi to chaos. Są nowe uprawnienia dla szefa MSWIA. Ma pozostać głosowanie korespondencyjne. W Sejmie posłowie PiS je zlikwidowali, w izbie wyższej - senatorowie partii rządzącej chcą je przywrócić.

Premier Wielkiej Brytanii w Polsce. Jednym z tematów współpraca w sprawach bezpieczeństwa

Brexitowe negocjacje, samo wyjście Londynu z UE i przyszłość Polaków - dziś żyjących i pracujących na Wyspach to jedne z najważniejszych spraw w negocjacjach między Polską a Wielką Brytanią. Ale nie mniej ważne są także te dotyczące bezpieczeństwa. Brytyjska premier przyjechała do Warszawy z najważniejszymi członkami swojego rządu, by podpisać dwustronny pakt bezpieczeństwa i obrony.

"Ja nawet nie wiem jakie są zarzuty". Senator Kogut bez immunitetu

Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich pozytywnie zaopiniowała rezygnację z immunitetu złożoną przez senatora Stanisława Koguta. Jeszcze w środę Prokuratura Krajowa ma podjąć decyzję czy skieruje do sądu wniosek o jego areszt. To efekt śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które we wtorek zatrzymało syna senatora PiS-u i cztery inne osoby.