Spalił kukłę Ryszarda Petru, trafił na listę PiS

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. To Bartosz Sokołowski - znany między innymi ze spalenia kukły Ryszarda Petru - i Marcin Zabłudowski. Opozycja nazywa tę sytuację skandalem.

Użył w internecie "słowa nieprzyzwoitego". Wzywa go straż miejska

Spór o przekleństwa w Poznaniu. Straż miejska wzywa do siebie internautę, który na jednym z portali społecznościowych umieścił emocjonalny wpis okraszony niecenzuralnym słowem. Jak mówią strażnicy - nie wyłapują osób, które przeklinają w sieci. Na tego internautę ktoś złożył doniesienie.

Marszałek wyznaczył tymczasowe miejsce dla śmieci z Małkowa

Ponad sto ton śmieci niewiadomego pochodzenia miało być wyrzuconych na terenie starej żwirowni w Małkowie w woj. łódzkim, ale nie udało się - sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Marszałek właśnie wyznaczył trzy punkty - tzw. parkingi zastępcze, gdzie składowane będą śmieci z przejętych nielegalnych transportów. Trafią tam jednak dopiero wtedy, gdy będzie znany ich skład i to, jakie zagrożenie dla środowiska stanowią.

"Wstałem rano, a żona mówi: piszą, że to przez ciebie". Kot o przygodzie z Bondem

16 filmów powalczy o Złote i Srebrne Lwy. W Gdyni ruszył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W Konkursie Głównym znalazły się produkcje między innymi: Pawlikowskiego, Szumowskiej, Zanussiego, Smarzowskiego i Bajona. Jedną z gwiazd festiwalu jest też Tomasz Kot, który w rozmowie z Piotrem Jaconiem opowiada o zamieszaniu w sprawie jego potencjalnego występu w powstającym filmie o Jamesie Bondzie.

Gorąca kampanijna niedziela. Deklaracja Jakiego: biorę urlop

Kampanijna niedziela: w Warszawie piknik Koalicji Obywatelskiej, a w Zachodniopomorskiem wizyta Zjednoczonej Prawicy. Premier mówi o niestrasznych PiS pomrukach opozycji i zagranicy, Jarosław Kaczyński o patriotyzmie jako niezbędnej motywacji dla polityków. W Warszawie polityczny rodzinny piknik, czyli ramię w ramię - Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka, Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski. I również w Warszawie deklaracja Patryka Jakiego który, by mieć czas na kampanię, w ministerstwie sprawiedliwości bierze urlop.

Zajechała drogę policjantom, poprosiła o pomoc. Policja zawiozła jej synka do szpitala

Radiowozem na sygnale przez zatłoczone ulice prosto do szpitala. Policjanci z Koluszek zawieźli matkę z rannym 10-letnim chłopcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kacper w wyniku nieszczęśliwego wypadku miał zmiażdżone dwa palce, musiał błyskawicznie trafić na blok operacyjny. Najpierw wiozła go mama, ale do szpitala miała ponad 30 kilometrów. Kiedy zobaczyła na drodze policyjny radiowóz, zajechała drogę i poprosiła o pomoc. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy podróż trwała nie półtorej godziny, tylko 20 minut.

Za czy przeciw? Co Patryk Jaki sądzi o in vitro

Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki z jednej strony mówi, że jest za utrzymaniem miejskiego programu wsparcia in vitro, a z drugiej, że jego poglądy są zbieżne z poglądami Konferencji Episkopatu Polski. Jakie jest dokładnie jego zdanie na ten temat?

Podpalał śmietniki, wiaty, spłonął warzywniak. Poszukiwany sam zgłosił się na policję

Była cała seria podpaleń - na poznańskim Grunwaldzie... I jest podpalacz. Na policję zgłosił się 34-latek, który twierdzi, że to on jest osobą widoczną na opublikowanych nagraniach monitoringu. Na razie jeszcze nie usłyszał zarzutów, czeka na przesłuchanie. Może mu grozić do 5 lat więzienia. Tydzień temu w nocy doszło do 18 pożarów. Paliły się wiaty, śmietniki, samochody ale również osiedlowy warzywniak. Jego właściel stracił jedyne źródło utrzymania, teraz okoliczni mieszkańcy chcą mu pomóc.

Policja spisała uczestników Marszu Równości. Chodziło o koszulki

Koszulki - znowu - formą znieważenia? Tym razem koszulki tęczowe - z orłem - miały znieważyć godło. Ubrani w nie uczestnicy katowickiego Marszu Równości byli legitymowani i spisywani przez policję. Policja tłumaczy, że reagowała na "sygnały osób postronnych". Rzecznik Praw Obywatelskich mówi, że takie działania korzysta z ochrony, przewidzianej wolnością słowa.

Agencja "Leżę i pracuję", pierwsza taka w Polsce

Pierwsza w Polsce i ewenement na skalę światową. Katowicka agencja "Leżę i pracuję". W nazwie kryje się clou jej działania. Powstała, by dać pracę osobom sparaliżowanym. Świadczy usługi marketingowe dla firm i organizacji pozarządowych. Przy okazji - jest bezcenną pomocą w aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Wtargnęli na ulicę i atakowali samochody. Szuka ich policja

Policja w Gorzowie Wielkopolskim szuka sprawców groźnego incydentu. Dwaj mężczyźni wtargnęli na ruchliwą ulicę i atakowali przejeżdżające samochody. Kopali karoserię, zatrzymywali się tuż przed maską. Stwarzali poważne zagrożenie dla siebie i dla innych. Możliwe, że byli pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych w Łodzi

Sędziowie, politycy, działacze opozycji z czasów PRL i uczestnicy ostatnich masowych demonstracji byli obecni w Łodzi na Kongresie Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Uczestnicy spotkania rozmawiali między innymi o tym jak współpracować w ramach pozaparlamentarnej opozycji, żeby wygrać wybory.

7 dni i kwota, która zdumiewa. Mogą dalej pomagać zwierzętom

Jeszcze tydzień temu wolontariusze Biura Ochrony Zwierząt z Zielonej Góry martwili się, że już nie będą mogli pomagać maltretowanym i zagłodzonym psom, kotom czy koniom. Sytuacja była tragiczna, bo stowarzyszenie miało dług w wysokości 20 tysięcy złotych. Żeby go spłacić wolontariusze zaczęli sprzedawać swoje rzeczy w sieci. Historia poruszyła internautów, którzy przyszli z pomocą.

Tą historią żył cały świat. Powstaje film o polskiej wyprawie na Broad Peak

Jako pierwsi zdobyli zimą Broad Peak, teraz będzie o nich film. Historyczne wejście Polaków na jeden z najwyższych szczytów świata to opowieść niezwykła, ale też tragiczna. Wyprawy sprzed pięciu lat nie przeżyli dwaj z czterech himalaistów: Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Z aktorami, którzy wcielą się w rolę bohaterów tamtych wydarzeń, rozmawiała na planie zdjęciowym Ewelina Woźnica.

Blisko 3 tysiące miejsc w całym kraju. Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

Aktorzy, politycy i sportowcy czytali "Przedwiośnie". W sobotę w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie. Tegoroczną akcję, która jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, prezydent z pierwszą damą zainaugurowali w warszawskim Ogrodzie Saskim. W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się w około trzech tysiącach miejsc w całym kraju.

Bieg dla hospicjum. "Musimy pomagać. Wszyscy się starzejemy"

Biegli, by dołożyć swą cegiełkę. W dolinie Narwi odbył się siódmy bieg dla Hospicjum Proroka Eliasza. Jego organizatorzy zbierają na budowę hospicjum stacjonarnego w Makówce na Podlasiu. Bo na razie pomoc osobom starszym w tym regionie może być udzielana tylko w ich domach.