Amerykanie potwierdzają: Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol weszli na szczyt Nanga Parbat

Raport o dramatycznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat "American Alpine Journal" opublikował w kilka miesięcy po tym, jak swój raport opublikowało kierownictwo programu Polski Himalaizm Zimowy. Na Nanga Parbat Polacy uratowali Francuzkę Elisabeth Revol. Jej górski partner Tomasz Mackiewicz zginął podczas schodzenia ze szczytu. Już na wstępie raport oznajmia, że zdobyli oni szczyt.

"Grzechotka", "skarbonka". Tak przedszkolanka miała znęcać się nad dziećmi

To, co miało dziać się za zamkniętymi drzwiami w przedszkolu w Gorzowie, przeraża. Jedna z nauczycielek miała znęcać się nad grupą 6-latków. Podnosiła za rękę i uderzała dziećmi o podłogę, a także miała robić podopiecznym tzw. "skarbonkę", czyli uderzać w szczękę od dołu. Miała się także znęcać psychicznie, na przykład wyśmiewając prace plastyczne dzieci. Dyrektor przedszkola złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Opozycja: premier powinien odejść. Dworczyk: to teza antypaństwowa

Pytania o kolejne taśmy z udziałem szefa rządu, apel o dymisje i zapewnienia szefa kancelarii premiera. Po tym jak światło dzienne ujrzały nagrania, na których słychać rozmowę Mateusza Morawieckiego, minister Michał Dworczyk mówi o antypaństwowej tezie i o braku przesłanek za dymisją. Przesłanki są - twierdzi opozycja. Są też wnioski do prokuratury i o powołanie komisji śledczej.

Tusk: Unia osiągnęła sukces w sprawie nielegalnej imigracji

Mniej emigrantów niż przed wybuchem kryzysu przedostało się w tym roku na teren Unii Europejskiej. Donald Tusk mówi o sukcesie. Także dlatego, że - jego zdaniem - udało się go osiągnąć metodami "cywilizowanymi" - bez nacjonalistycznych haseł. Ale problem śmiertelnie niebezpiecznych przepraw przez Morze Śródziemne wciąż jest. I to poważniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Spór o odholowywane banery wyborcze. Kandydat PiS: brudna kampania

Kampania wyborcza w Gdyni. Mobilne banery kandydatów PiS-u zostały odholowane, bo - według Straży Miejskiej - były źle zaparkowane. Poszkodowani politycy są przekonani, że to element brudnej, kampanijnej gry. Według nich usunięcie reklam miał zlecić Wojciech Szczurek, który jest prezydentem Gdyni i walczy o reelekcję. Będzie skarga do prokuratury.

Myśleli, że po latach będą nie do wykrycia. Przy zatrzymaniu byli zaskoczeni

Zostali zatrzymani po dwudziestu latach. Byli kompletnie zaskoczeni, bo byli pewni, że po takim czasie będą nie do wykrycia. A jednak. Policja zatrzymała czterech przestępców, którzy w latach 90. z bronią w ręku napadali na konwoje, kantory i hurtownie. Byli brutalni i bezwzględni. Mogli ukraść nawet 15 milionów złotych. Prokuratura już pracuje nad zarzutami.

Miał w czaszce dziurę wielkości dłoni. Lekarze za darmo zoperowali Patryka

Gdyby nie chirurdzy z prywatnej kliniki, którzy podjęli się operacji za darmo, 15-letni kolarz nadal by czekał na zabieg, ryzykując życiem. Na operację rekonstrukcji czaszki refundowaną przez NFZ musiałby czekać nawet 3 lata. Pół roku temu jadąc rowerem na trening, Patryk został potrącony przez samochód. Miał tak duży obrzęk mózgu, że lekarze musieli usunąć mu część czaszki wielkości dłoni. Przez kilka miesięcy jego mózg osłaniała tylko skóra.

"Tak prokurator Piotrowicz mówił o śledztwie ws. księdza pedofila". Poseł grozi sądem

Poseł Stanisław Piotrowicz grozi procesem posłance Joannie Scheuring-Wielgus za jej wpis w internecie. "Przeczytajcie, zobaczcie i podajcie dalej. Tak prokurator Piotrowicz mówił o śledztwie w sprawie księdza pedofila". Chodzi o głośną sprawę proboszcza z Tylawy. Ostatecznie został skazany, ale wcześniej prokuratura umorzyła śledztwo. Piotrowicz zapewnia, że on nie umarzał i nie miał z tym śledztwem nic wspólnego. A Scheuring-Wielgus przypomina jego ówczesne wypowiedzi.

Miał być piękny skwer, jest budowlany absurd

Miał być piękny skwer, a są chodniki urywające się w pół drogi. To budowlany absurd w Gdańsku. Nowa inwestycja realizowana była w ramach budżetu obywatelskiego. Ale nie została skończona, bo inicjatorzy projektu i miasto nie mogą dojść do porozumienia ze spółdzielnią mieszkaniową, która jest właścicielem części gruntów.

"Patryku, będziemy współpracować". Na słowa ministra zareagowała Hanna Gronkiewicz-Waltz

Kandydat na prezydenta Warszawy ze wsparciem urzędującego ministra. Patryk Jaki obiecuje mieszkańcom stolicy trzecią i czwartą linię metra, a szef resortu rozwoju zapewnia: będziemy współpracować, znajdziemy pieniądze. Opozycja pyta, czy to polityczny szantaż. Czy bez wygranej Jakiego też znajdą się pieniądze na rozbudowę warszawskiego metra? Na konferencję zareagowała w prezydent Warszawy. Zwróciła się bezpośrednio do ministra Jerzego Kwiecińskiego. "Znam Cię prawie 40 lat i zawsze miałam Cię za bezstronnego fachowca. Mam nadzieję, że pieniądze na metro dla Warszawy znajdą się bez względu na to, kto wygra wybory" - napisała.

Są zarzuty dla polskich kierowców za wypadek na Słowacji

Są zarzuty dla polskich kierowców, którzy z drogi na Słowacji zrobili sobie tor wyścigowy. Jechali trzema luksusowymi autami. Za kierownicą był m.in. młody dziennikarz, który wziął auto do przetestowania. Zamiast testu był jednak szalony rajd zakończony tragedią. W wypadku zginął jadący zgodnie z przepisami słowacki kierowca. Jego rodzina trafiła do szpitala.

W Sejmie nie będzie informacji o "układzie radomskim", bo... "nie ma powodu"?

Prezes PiS chciał wyjaśnień w sprawie układu radomskiego. Po emisji reportażu "Superwizjera" TVN Jarosław Kaczyński miał pytać o szczegóły ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Chciała je poznać także opozycja - ale już wiadomo, że taki punkt nie pojawi się na posiedzeniu Sejmu. Oficjalne stanowisko partii brzmi: nie ma żadnego układu. A przebieg trasy S12 nie jest jeszcze wytyczony.

Sasin: to opozycja wprowadziła zamęt w umysłach kilku sędziów w Europie

Niektórzy sędziowie, którzy czują się bardziej politykami - jak chociażby sędzia Igor Tuleya - odchodzą od sądzenia groźnych przestępców, kierując zapytania do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. - Wprowadziliście zamęt w umysłach kilku sędziów w Europie - dodał. - Nie ma praworządności w Polsce, zachwiana jest niezawisłość sędziowska, nominacje mają charakter polityczny. To powoduje, że jest znak zapytania nad polskim wymiarem sprawiedliwości - ocenił poseł PO Andrzej Halicki. Gośćmi pierwszej części programu byli Paweł Papke i Krzysztof Ignaczak.

Każdy kilometr to wsparcie. "Widać było, że wszyscy biegną ze zdwojoną motywacją"

Szósty finał T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami i kolejny milion na koncie fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Zakończyła się akcja zbierania kilometrów - a każdy kilometr to finansowe wsparcie dla potrzebujących. Czek trafił już do fundacji. Ambasadorka akcji Maja Włoszczowska opowiada, że atmosfera była "nieziemska". - Mnóstwo, mnóstwo energii. Widać było, że wszyscy biegną w tym biegu ze zdwojoną motywacją, po to, aby zbierać kilometry i dołączyć się do akcji - mówi ambasadorka akcji w rozmowie z Adrianem Mielnikiem.

Pytania prejudycjalne Sądu Najwyższego do TSUE zostaną wycofane? "To prawdopodobne"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wycofał zażalenie, na kanwie którego Sąd Najwyższy skierował pięć pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości UE i zawiesił stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. - Cofnięcie skargi powoduje umorzenie postępowania. Umorzenie postępowania może także spowodować wycofanie pytań z Trybunału Sprawiedliwości - stwierdził rzecznik SN sędzia Michał Laskowski.