Rekordowy Karaś. "Wyznaczył górną granicę wytrzymałości psychicznej i fizycznej"

Robert Karaś przesunął granicę ludzkich możliwości. Polak został mistrzem świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana. Przepłynął ponad 11 kilometrów, na rowerze pokonał 540 kilometrów i przebiegł dystans trzech maratonów. Zajęło mu to niespełna 31 godzin. Dodatkowym utrudnieniem była temperatura, która wynosiła ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Autorka napisu "PZPR+" na szybie biura PiS: zrobiłam to w geście solidarności

Napis ''PZPR+'' na szybie biura PiS w Warszawie. To kolejny akt wandalizmu i jest kolejne śledztwo. Stołeczna policja szuka sprawców, których uchwyciły kamery monitoringu. Do wykonania napisu przyznaje się działaczka Obywateli RP Ewa Błaszczyk, która podkreśla, że zrobiła to "w akcie solidarności" z działaczką Warszawskiego Strajku Kobiet, która usłyszała zarzut propagowania komunizmu za namalowanie napisu "PZPR" na biurze posła PiS Krzysztofa Czabańskiego.

Ma nowe, sztuczne serce. I czeka na szarlotkę od żony

To pierwsza taka operacja w Polsce. Lekarze wszczepili pacjentowi sztuczne serce. Pionierami w naszym kraju są specjaliści ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 66-letni pacjent - pan Mieczysław - czuje się coraz lepiej, wraca do sił i nie może się doczekać szarlotki, którą obiecała mu żona.

Nocna prohibicja w Katowicach. Nie wszyscy są zadowoleni

W Katowicach sklepy i stacje benzynowe nie będą mogły sprzedawać alkoholu od 22:00 do 6:00 rano. Jak twierdzą urzędnicy - to z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, bo w centrum było najwięcej interwencji. Sami mieszkańcy jednak nieszczególnie cieszą się z takiej troski, bo jak twierdzą - teraz będą po alkohol jeździć dalej i kupować na zapas.

Protesty w wielu miastach w Polsce. "Czas karnawału się kończy"

Senat, po wielogodzinnej dyskusji w nocy z wtorku na środę przyjął bez poprawek nowelizację ustaw między innymi o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. W trakcie obrad Senatu przed budynkiem Izby i w miastach w całej Polsce trwały protesty środowisk opozycyjnych, w tym Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji. Nie tak liczne jak przed rokiem. Ale ciągle w tej samej sprawie- praworządności.

Łódzka policja ostrzega przed tabletkami gwałtu. Ruszyła specjalna kampania

Uważaj na drinka - ostrzegają policjanci z Łodzi i rozpoczynają kampanię, która ma uświadomić potencjalne zagrożenie związane z tabletkami gwałtu. Łódzcy dzielnicowi instruują kelnerów i barmanów jak rozpoznać działanie takich środków psychoaktywnych, a w restauracjach, pubach i dyskotekach zawisną specjalne plakaty.

Żar leje się z nieba. Nad Polskę z dwóch kierunków nadciąga fala upałów

Afrykański żar w Skandynawii. Temperatura za kołem podbiegunowym wyniosła 30 stopni Celsjusza, a w okolicach Tokio 41 stopni. W całej Japonii jest co najmniej 65 ofiar śmiertelnych upałów i tysiące osób z udarami. Europa sucha jak pieprz. Płoną lasy nie tylko w Szwecji. Skwar w Polsce cieszy tylko urlopowiczów. Na dłuższą metę może być jednak nie do zniesienia. A szybko nie odpuści. Nad Polskę nadciągają upały, i to z dwóch kierunków - znad Afryki i znad Bliskiego Wschodu - ostrzegają meteorolodzy.

PO wycofuje poparcie dla Ujazdowskiego. Nowego kandydata wskaże Nowoczesna

Kandydat bez poparcia - i na razie bez deklaracji co dalej... Platforma Obywatelska rezygnuje z Kazimierza Michała Ujazdowskiego w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia. Po trzech miesiącach. Powodem mają być kiepskie sondaże. Nowe nazwisko wspólnego kandydata poda Nowoczesna. Obie partie zacieśniają sojusz. Celem ma być koalicja krajowa.

Strażak wypala. Tworzy dzieła i pomaga

Strażak i artysta z powołania. Krzysztof Skubik w czasie wolnym od pracy nie gasi, a wypala - obrazy, portrety, artystyczne zegary, blaty i deski kuchenne. Swoje dzieła tworzy w drewnie metodą pirografii. Talent wykorzystuje także w działalności charytatywnej. Prowadzi warsztaty dla dzieci cierpiących na autyzm i zespół Downa oraz starszych osób.

Mały pacjent jak mały kangurek. Stresu w karetce od razu mniej

Brzuch kangura na piersi matki, w środku chory niemowlak - wszystko po to, by w drodze do szpitala oszczędzić stresu i ratownikom, i matce, i w końcu małemu choremu. Kangoofix to specjalna torba i szelki do transportu karetką dzieci do pierwszego roku życia. Na razie korzystać z nich mogą pacjenci w Poznaniu.

Zakaz wodowania kajaków - by chronić przyrodę

Zakaz wodowania kajaków wprowadzono na półtorakilometrowym odcinku rezerwatu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, bo turyści - często nieświadomie - płoszyli zwierzynę, niszczyli roślinność i linię brzegową, a z rzeki Krutyni zrobili sobie śmietnik.

Nowy trop w poszukiwaniach pytona

Jest nowy trop w poszukiwaniach pytona. Zwierzę, który grasuje nad Wisłą pod Warszawą, wciąż jest nieuchwytne. Służby szukają go już od blisko dwóch tygodni, w piątek obecność gada w rejonie rzeki "wywąchał" pies tropiący. Pyton najwyraźniej dobrze się ukrywa - na dodatek, to nie jedyny wąż, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu. W Jastrzębiu-Zdroju, w piwnicy jednego z bloków mieszkańcy natknęli się na dwumetrowego boa dusiciela.

Decyzja dotycząca referendum "będzie trudna"

10 referendalnych pytań prezydenta i jedno zasadnicze - co na to Prawo i Sprawiedliwość. Wszystko w rękach senatorów - odpowiedź we wtorek lub środę - wtedy odbyć się ma debata i głosowanie nad prezydenckim wnioskiem. Sceptycyzm i krytyka płynie nie tylko z ław opozycyjnych, ale i dawnego zaplecza Andrzeja Dudy, a to rzadko spotykana polityczna jedność myśli.

Na wsi jak w kosmosie. Wyjątkowa inicjatywa w Beskidach

W Sopotni Wielkiej - małej wsi Beskidzie Żywieckim - jest niezwykłe miejsce stworzone przez pasjonatów astronomii - model jednego z modułów międzynarodowej stacji kosmicznej. W specjalnie przystosowanych do misji kosmicznych pomieszczeniach można sprawdzić, jak czuje się astronauta, który leci w kosmos.