Sławomir Nitras pozwał kancelarię i marszałka Sejmu

Sławomir Nitras złożył pozew przeciwko kancelarii Sejmu i marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu. Chce zapłaty za obniżenie uposażenia i odszkodowania za nierówne traktowanie. Według posła PO tym właśnie był m.in. brak zgody na jego udział w pracach Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE i wcześniejsze kary finansowe.

Zarzuty dla właściciela amstaffa. Pies pogryzł dwójkę dzieci

Właściciel psa, który w zeszłym tygodniu pogryzł dwoje dzieci w miejscowości Łomia, usłyszał zarzuty. Amstaff rzucił się na dzieci, bo nie miał kagańca, o który powinien zadbać Kamil G. Zwierzę było w domu dopiero jeden dzień i niemal rozszarpało 3-letniego chłopca i 8-miesięczną dziewczynkę.

Wraca projekt "Zatrzymaj aborcję"

Pomysł zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji powraca na Wiejską jak bumerang i, jak zawsze, wywołuje duże emocje. Sejmowa komisja w poniedziałek zajmie się projektem, który wyklucza możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Projekt "Zatrzymaj aborcję" trafił do Sejmu w listopadzie ubiegłego roku. W styczniu został skierowany do dalszych prac.

Protestujący krytykują, PiS zapowiada zmiany. "By nie było żadnych wątpliwości"

Ma wspierać niepełnosprawnych, ale wyklucza dzieci. Ustawa, która jest rządową odpowiedzią na 40-dniowy protest w Sejmie, nie obejmuje najmłodszych, a już jutro wchodzi w życie. PiS zapowiada nowelizację, a opozycja mówi, że to bubel napisany na kolanie. Niepełnosprawni, którzy domagali się 500 złotych dodatku, teraz będą sprawdzać, jak rządowe wsparcie wygląda w praktyce.

Arcybiskup z Polski, papieski jałmużnik, został kardynałem

Arcybiskup Konrad Krajewski wchodzi do grona kardynałów. Mówi się o nim, że to człowiek papieża do zadań specjalnych, bo kapelusz kardynalski dostaje człowiek, który od 5 lat kieruje papieskim biurem dobroczynności. To on w imieniu papieża idzie do bezdomnych, głodnych i uchodźców na ulicach Rzymu. Bezdomni mówią o nim po prostu - uczynny gość.

Dziewięć osób straciło w sumie pół miliona złotych. Podejrzany przed sądem

Przed sadem w Białymstoku rozpoczął się proces 24-latka, który mógł wyłudzić ponad pół miliona złotych od starszych ludzi. Poszkodowanych jest 9 osób, byli oszukiwani metodą na "na wnuczka", "na syna", "na córkę" czy "na policjanta". Mężczyzna podobno nie działał sam, ale do tej pory pozostałych sprawców nie udało się ustalić. Oskarżony Łukasz D. nie przyznaje się do winy.

5642 złote za 5642 metry. Mieszkańcy Krakowa walczą o marzenia dzieci

Chcą zdobyć Elbrus i zebrać 5642 złote, czyli tyle, ile - licząc w metrach - góra ma wysokości. Mieszkańcy Krakowa wyruszyli na wyprawę, dzięki której chcą spełnić marzenia chorych dzieci. Wszystko zaplanowali w najdrobniejszym szczególe, sami opłacili wyjazd, bo zebrane pieniądze przekażą podopiecznym fundacji Mam Marzenie.

Politycy debatują, imigranci dryfują. "Czas działa na niekorzyść sytuacji humanitarnej"

Politycy dyskutują, który port otworzyć, a migranci spędzają kolejne dni na wodach Morza Śródziemnego. Podczas, gdy jedne statki mogą wpłynąć do włoskich portów, drugie odsyłane są do innych krajów, bo nowy włoski rząd nie chce wpuszczać kolejnych uciekinierów do swojego kraju. W Unii coraz ostrzejszy spór o to jak radzić sobie z migracją. Coraz bliżej do unijnego szczytu, choć patrząc na różnice zdań w różnych stolicach - trudno oczekiwać przełomu.

Swoich sił próbowało wielu. Konkurs na "Asa Strefy Kibica" rozstrzygnięty

Duch sportowej rywalizacji i niezliczone bramki - jeśli komuś zabrakło tego w meczach naszej reprezentacji, wystarczyło śledzić zmagania polityków, dziennikarzy i gości TVN24 w zmaganiach o miano "Asa Strefy Kibica". Zwyciężył poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Gryglas, ale wszyscy uczestnicy i widzowie świetnie się bawili.

Potrzeba 50 tysięcy złotych. Harcerze zbierają na nowe namioty

Żadna z instytucji nie chciała im pomóc w zakupie nowych namiotów, dlatego harcerze z Lublińca na Śląsku wzięli sprawy w swoje ręce i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w internecie. Namioty, które mają, nie są już bezpiecznym schronieniem dla harcerzy. Są dziurawe i przemakają. Mają nawet 20 lat. Żeby wymienić wszystkie zepsute namioty, harcerze muszą zebrać 50 tysięcy złotych.

Na ratunek pies. Dogoterapia przywróci uśmiech na twarzach pacjentów

Badania nie pozostawiają wątpliwości. Towarzystwo psa pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w czasie pobytu w szpitalu. Podobne działanie ma śmiech, o który w polskich szpitalach od 19 lat dbają wolontariusze Fundacji Dr Clown. Teraz postanowili połączyć terapię śmiechem i dogoterapię i tak przywracać radość na twarzach chorych dzieci. Projekt został sfinansowany przez "Mars Polska".

Przerażający wypadek początkiem pięknej miłości

Potworny wypadek, ale piękna miłość. Kasia i Paweł razem z balkonem runęli na ziemię, ale to nie był wcale koniec, to był ich początek. Pan Paweł jest przykuty do łóżka, ale pani Katarzyna jest przy nim na dobre i na złe. A na jego nowe życie właśnie zbiera pieniądze.

Sprawa zdjęcia na profilu Jakiego. "Czas na stanowczą reakcję"

Donald Tusk kontra Patryk Jaki, czyli pretensje dotyczące zdjęcia, które miało śmieszyć - a oburzyło. Wiceminister sprawiedliwości co prawda najpierw przeprosił za to, że do żartu wykorzystano zdjęcie z pogrzebu, ale potem wdał się w długa dyskusję, w której przeprosiny jakoś się zgubiły. Sprawa jest głośno komentowana i prawdopodobnie znajdzie finał w sądzie.

Opozycja oburzona słowami prezydenta. "Propagandowa nadbudowa"

Andrzej Duda czeka na efekty reformy, pod którą sam się podpisał. To zdanie z ust polityków obozu władzy pada nie pierwszy raz, ale w ustach prezydenta wybrzmiało szczególnie wyraźnie: - Głęboko wierzę, że nowy Sąd Najwyższy zostanie obsadzony przez takich sędziów, którzy będą prawdziwą elitą, ale w oczach społeczeństwa. Którzy zasłużyli sobie w oczach społeczeństwa na miano elity, a nie tylko dlatego, że wysoko unoszą głowę - tak Andrzej Duda uzasadniał potrzebę wprowadzenia zmian w Sądzie Najwyższym. Opozycja pod jego słowami nie podpisuje się absolutnie. I mówi o ataku na sędziów, którzy Sąd Najwyższy tworzą teraz.