Rusztowanie runęło na plac zabaw

Do niebezpiecznego wypadku doszło w Płońsku, w województwie mazowieckim. Na zdjęciach, które otrzymaliśmy na Kontakt24 widać rusztowanie leżące między blokami. Spadło w środę po południu podczas wichury. Przyjechali strażacy, którzy potwierdzili, że nikomu nic się nie stało oraz policja. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zbada, jak mogło dojść do przewrócenia się konstrukcji.

Pracownicy ubojni mieli znęcać się nad zwierzętami. Ruszył proces

Przed sądem w Stargardzie zaczął się proces dwunastu pracowników ubojni, którzy mieli się znęcać nad zwierzętami. Trzynasty przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Według prokuratury, podczas rozładunku świni i krów oskarżeni kopali je, bili kijami, młotkami i łańcuchami, a także używali w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego, co zostało nagrane przez obrońców zwierząt.

Plaga pijanych kierowców. Policja chce walczyć z nią w nietypowy sposób

20-latek po imprezie i alkoholu wsiada za kierownicę. Pędzi ulicami Żor na Śląsku, a na liczniku ma dużo za dużo. Na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z przeciwka samochód. Dwie osoby zostały poszkodowane . Kierowca usłyszał zarzuty. Tylko w poniedziałek policja zatrzymała 261 prowadzących z procentami. By jak najrzadziej dochodziło do takich sytuacji, lekcję katowickim kierowcom postanowili dać policjanci - w iście teatralnym stylu. Aktor, uprzednio skropiony alkoholem, zataczającym się krokiem zaczepiał kierowców i prosił o pomoc w wycofaniu.

Publiczne czytanie "Don Kichota" na Uniwersytecie Warszawskim

Czytanie Cervantesa na Uniwersytecie Warszawskim. Don Kichot w oryginale i po polsku z udziałem osobistości ze świata kultury, polityki i mediów oraz szerokiej publiczności. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Instytutem Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW z okazji Międzynarodowego Dnia Książki.

Zeznawał świadek Tusk. Spór o lot trwa od ośmiu lat

Donald Tusk - tym razem nie w prokuraturze, ale jako świadek przed sądem. Zeznawał w sprawie byłego szefa swojej kancelarii, Tomasza Arabskiego, który - zdaniem skarżących - miał nie dopełnić obowiązków w zakresie nadzoru i koordynacji specjalnego transportu wojskowego dla prezydenta 10 kwietnia 2010 roku. Spór o organizację tego wyjazdu trwa od ośmiu lat.

Został dotkliwie pobity, przejechał po nim samochód. Koledzy zorganizowali zbiórkę, by mu pomóc

Zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym usłyszał Krzysztof M., który w październiku w centrum Poznania miał pobić 21-letniego Alberta Radomskiego. Chłopak upadł na jezdnię, a po chwili przejechał po nim samochód. Pomimo ciężkiego stanu chłopak nie poddał się. Nie poddali się również jego koledzy, z którymi jeździł na deskorolce. Tak powstała akcja zbiórki pieniędzy na rehabilitację Alberta.

Dziesiąta odsłona akcji "Motoserce". Motocykliści oddają krew

Przyjechali do Łodzi na motocyklach nie tylko po to, żeby pochwalić się swoimi maszynami, ale żeby promować honorowe krwiodawstwo. Bo tego najcenniejszego lekarstwa prawie zawsze brakuje. Szczególnie w okresie letnim, w którym dochodzi do wielu wypadków. Ogólnopolska akcja pod hasłem "Motoserce" odbyła się po raz dziesiąty.

Kosmiczna szkoła i kosmiczny program

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 71 w Poznaniu trenują tak jak astronauci. Jest to możliwe w ramach programu edukacyjnego współtworzonego przez NASA. Już w maju mają połączyć się radiowo z Międzynarodową Stacją Kosmiczną i zadać astronautom pytania.

Nietypowy przemyt. Setki monet w nadkolach i biżuteria zatopiona w baku

Niecodzienny przemyt udaremniły służby na granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili przemyt 680 monet ukrytych w nadkolach samochodu prowadzonego przez 62-letnią Białorusinkę. Kobieta przemycała też 40 sztuk biżuterii, pochodzącej z epoki brązu i żelaza. Archeologiczne artefakty owinięte były w woreczki foliowe i zatopione w zbiorniku paliwa volkswagena. Monety ważą 37 kilogramów, a biżuteria pochodzi aż z Kaukazu. Nie udało się namierzyć prawowitych właścicieli, więc wszystkie znaleziska trafiły do Muzeum Historycznego w Białymstoku.

"Kaczyński w 2014 roku całował nasze ręce i mówił, że nam pomoże"

"Oczekujemy tutaj na osoby decyzyjne" mówią rodzice niepełnosprawnych dzieci i z sejmu się nie ruszają. Przypominają politykom PiS, że kiedy byli w opozycji obiecywali pomoc, więc teraz wyliczają obietnice i czekają na ich realizację. Nie chcą do tego posłów, chcą premiera, albo prezesa Kaczyńskiego.

Najdroższy sezon w historii Mazur? "Opłaty mogą spowodować wzrost cen"

Przedsiębiorcy biją na alarm - to może być najdroższy sezon w historii Mazur. Wszystko przez zmiany w prawie wodnym i podniesienie rocznych opłat. W Giżycku prezes "Wód polskich" spotkał się z przedsiębiorcami. Ci nie zgadzają się na wysokość nowych stawek. Ostrzegają, że - by nie doprowadzić do upadku firmy - będą zmuszeni podnosić ceny turystom - między innymi za cumowanie łódek, wypożyczenie kajaka czy roweru wodnego.

Tusk kontra Szymański. "Stać chyba ministra na coś na wyższym poziomie"

Donald Tusk kontra Konrad Szymański... w tle dyskusja o praworządności w Polsce. To był temat spotkania unijnych ministrów w Brukseli. Wiceszef polskiej dyplomacji informował o kolejnym pakiecie ustaw sądowych PiS. W kuluarach mówił, że Tusk stoi przed dylematem: polska racja stanu czy partyjny interes. Szef Rady Europejskiej zapewnił, że nie chce blokować porozumienia na linii Warszawa-Bruksela. A takie sugestie nazwał "absurdalnymi". - Stać chyba ministra na coś na wyższym poziomie - skomentował.

Zarzut zabójstwa za wjechanie w grupę osób w Rzezawie

Prokuratura potwierdza to, co od początku podejrzewali świadkowie niedzielnej tragedii w Rzezawie. Sprawca, który samochodem staranował pięcioro ludzi na chodniku, miał zrobić to celowo. Usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Prokuratura ujawnia szokujące szczegóły sprawy.

Propozycja Gowina: niech rodzice głosują za dzieci. "A z zaświadczeniem o ciąży?"

W znanym powiedzeniu dzieci - podobnie jak ryby - głosu nie mają. Jarosław Gowin chce, by to się zmieniło. W imieniu dzieci przy urnach wyborczych mieliby przemówić ich rodzice. Chyba żadna z propozycji sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy nie wzbudziła takich emocji jak ta. Padają różne komentarze. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podaje przykład sytuacji, w której każde z rodziców ma inne preferencje polityczne. Konstytucjonalista Marek Chmaj mówi, że na realizację tej propozycji nie pozwala konstytucja i zastanawia się, jak traktować kobietę, która przyniesie zaświadczenie, że jest w ciąży.

Kontrowersje wokół pielgrzymki ONR na Jasną Górę. Paulini się zgodzili

Członkowie Obozu Narodowo Radykalnego odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę. W sobotę uczestniczyli we mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. Roman Kneblewski. ONR dostał zgodę ojców paulinów, mimo listu kilkudziesięciu osób i stowarzyszeń do przeora klasztoru, o. Mariana Waligóry. "W polskim życiu społecznym i politycznym niepokojąco nabiera mocy narracja o supremacji narodu polskiego, definiowanego jako >czysty, biały, katolicki<Jest ona skrajnie wroga wobec różnorodności etnicznej i religijnej, a więc stanowi zaprzeczenie wartości i tradycji wyrosłych z cywilizacji Zachodu i jego chrześcijańskich korzeni" - ostrzegali.

Pierwsze wyprawki we wrześniu? Rodzice zachwyceni, szkoły mniej

Dla każdego coś dobrego. Politycy PiS przed wyborami samorządowymi ruszają w Polskę z całym pakietem nowych socjalnych prezentów. Wśród nich - wyprawka. 300 złotych wsparcia - dla każdego ucznia - na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Program startuje niemal od ręki... Pierwsza wypłata - już we wrześniu tego roku.