"Ciekawe, co powie Zbigniew Ziobro". Echa wydarzeń z Uniwersytetu Szczecińskiego

Policjanci weszli na teren ośrodka Uniwersytetu Szczecińskiego w piątek podczas konferencji "Karol Marks 1818-2018", organizowanej przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego i redakcję czasopisma filozoficznego "Nowa Krytyka" w ośrodku Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie. Pojawiają się pytania o to, jakim prawem na uniwersytet wchodzą służby i jakie prawo na Uniwersytecie służy nauce.

Wypadek w Częstochowie. Troje rowerzystów w szpitalu

Rowerzyści w szpitalu po serii niefortunnych zdarzeń w Częstochowie. Najpierw auto osobowe zahaczyło o samochód ciężarowy. Później z impetem wjechało w sygnalizator. Ten przewrócił się na troje rowerzystów, którzy akurat czekali na zielone światło. Wszyscy trafili do szpitala. Jedna mężczyzna jest w stanie ciężkim.

Policyjni związkowcy wyrażają żal wobec bliskich 36-latka z Pobiedzisk

Policjanci przepraszają. "Nie mieli prawa się tak zachować" - piszą związkowcy z woj. wielkopolskiego o interwencji dwójki funkcjonariuszy z Pobiedzisk. Pojechali oni do pijanego mężczyzny i, zamiast zawieźć go do izby wytrzeźwień, zostawili w lesie. 36-latek zmarł. Do jego bliskich policjanci kierują słowa żalu.

Tragedia nad Odrą i prokuratorskie śledztwo

Nie żyje jedna kobieta, druga jest w szpitalu. Obie wpadły do rzeki. Nie jest jasne, w jakich okolicznościach i dlaczego znalazły się w wodzie. Śledczy wyjaśniają, czy do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie.

Żonkilowe kwesty dla dzieci chorych na raka. Pomagają aktorzy, tancerze i harcerze

"Pola nadziei" i żółte żonkile w Białymstoku. Te kwiaty - rozdawane przez wolontariuszy - mają zachęcać do pomagania. Żonkilową kwestę organizuje Fundacja "Pomóż im", która na co dzień wspiera dzieci walczące z rakiem. Wolontariusze mają nie tylko wielkie serca, ale i niezwykłe talenty - są wśród nich aktorzy, tancerze i zawodnicy futbolu amerykańskiego.

Była tak pijana, że zabrakło skali na alkomacie. Odwoziła córkę do szkoły

42-letnia mieszkanka Łodzi odwoziła dziecko do szkoły pod wpływem alkoholu. Gdyby nie natychmiastowa reakcja świadka zdarzenia, który zabrał jej kluczyki i wezwał policję, mogło dojść od tragedii. Kobieta, która kierowała BMW, po tym jak wysadziła córkę z auta, chciała jechać dalej. Po przewiezieniu na komendę okazało się, że miała 4,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz może grozić jej nie tylko kara więzienia, ale również sprawa w sądzie rodzinnym.

Były wiceminister Michał K. usłyszał zarzut

Zarzut prania brudnych pieniędzy w celu osiągnięcia znacznej korzyści majątkowej dla byłego wiceministra sprawiedliwości. Michałowi K. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Patryk Jaki przekonywał wcześniej, że sprawa zatrzymania Michał K. nie ma podłoża politycznego.

15 ton czekolady na autostradzie. Służby miały ręce pełne roboty

To nie była łatwa akcja. Kilkanaście ton mlecznej czekolady rozlało się na autostradzie A2 między Wrześnią a Słupcą w Wielkopolsce. Kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku, a służby w zastygającej czekoladowej masie. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, ale czyszczenie jezdni zajęło dużo czasu.

"Nie kradnijmy ptasich dzieci". Zamiast pomóc, możemy zaszkodzić

Rozpoczyna się okres lęgowy ptaków, a wraz z nim pełne ręce roboty mają pracownicy ptasich azylów. Azyle istnieją z powodu ludzi, którzy zabierają z gniazd nie tylko pisklęta, ale i podloty. Należy wiedzieć, że zabieranie takich maluchów z ich naturalnego środowiska to błąd. Młode ptaki potrzebują naszej pomocy zdecydowanie rzadziej niż nam się wydaje.

Mają talent i pomysły. Mogą jechać na konkurs, ale nie mają pieniędzy

Są mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej i mają szansę podbić Stany Zjednoczone. Siedmioro uczniów z warszawskiego Żoliborza zakwalifikowało się do Finału Świata "Odysei Umysłu" - Międzynarodowego Konkursu Twórczego Rozwiązywania Problemów. Jedenastolatkowie mają ogromny talent i kreatywne pomysły, ale brakuje im pieniędzy na wyjazd.

Politycy PiS ruszyli w Polskę. Padają trudne pytania

Politycy PiS wyruszają w Polskę, spotykają się z wyborcami i... różnymi rekcjami. W czasie opowiadania o tym, jak jest dobrze i jakie niezbędne zmiany przeprowadza rząd, trzeba też poradzić sobie z krytyką, a niekiedy także z awanturą, jak w czasie spotkania w Garwolinie.

Zatrzymani w Katowicach to... antyfaszyści

W niespełna tydzień po wydarzeniach w Warszawie - podobny scenariusz w Katowicach. Po blokadach - między innymi obywateli RP - marsz środowisk narodowych został rozwiązany. Policja użyła siły i gazu, zatrzymano dziewięć osób, według informacji "Faktów" TVN - tylko antyfaszystów.