Dramat w Łaniętach. Kobieta raniła nastolatka i zabiła jego ciotkę

Dramatyczne sceny w Łaniętach w Łódzkiem, a w tle zazdrość i zemsta. Kobieta z nożem wtargnęła do domu, zaatakowała nastolatka i jego ciotkę. Rany zadane 28-latce były śmiertelne, chłopiec przeżył. Napastniczka wszystkim była znana. Bywała agresywna, konfliktowa, miała grozić również innym mieszkańcom małej wioski. Usłyszała już zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych. Grozi jej nawet dożywocie.

Dopalacze jak narkotyki? Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Zażycie dopalaczy to może być pewna śmierć. W najlepszym wypadku kończy się spustoszeniem w organizmie. Teraz dopalacze będą traktowane jak narkotyki. Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która zakłada surowsze kary dla ludzi, którzy sprzedają lub posiadają dopalacze. Trudniejsze będzie też wprowadzanie na rynek nowych substancji.

Burmistrz uciekał przed zastępcą. "Badanie wykazało 2,5 promila"

Burmistrz, za nim jego zastępca, próbujący zabrać mu kluczyki do auta, a potem interwencja policji - tak wyglądała akcja koło Urzędu Miasta w Golczewie (województwo zachodniopomorskie) utrwalona przez dziennikarzy. - Wypiłem flaszkę wódki, ale to ustawka przeciwko mnie - bronił się burmistrz.

Apelują o zawetowanie zmian w ordynacji. Prezydent "analizuje"

PSL, Kukiz‘15, Partia Razem i Prawica RP razem przed eurowyborami. Łączy ich nie wspólna lista, a wspólna sprawa. Jednym głosem apelują o prezydenckie weto pod znowelizowaną ordynacją do Parlamentu Europejskiego. W ich ocenie zmiany naruszają zasadę proporcjonalności i uderzają w małe partie. Senat przyjął nowelizację w miniony piątek, bez poprawek, bez wzięcia pod uwagę opinii ani biura legislacyjnego, ani opozycji.

Rekordowy Karaś. "Wyznaczył górną granicę wytrzymałości psychicznej i fizycznej"

Robert Karaś przesunął granicę ludzkich możliwości. Polak został mistrzem świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana. Przepłynął ponad 11 kilometrów, na rowerze pokonał 540 kilometrów i przebiegł dystans trzech maratonów. Zajęło mu to niespełna 31 godzin. Dodatkowym utrudnieniem była temperatura, która wynosiła ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Autorka napisu "PZPR+" na szybie biura PiS: zrobiłam to w geście solidarności

Napis ''PZPR+'' na szybie biura PiS w Warszawie. To kolejny akt wandalizmu i jest kolejne śledztwo. Stołeczna policja szuka sprawców, których uchwyciły kamery monitoringu. Do wykonania napisu przyznaje się działaczka Obywateli RP Ewa Błaszczyk, która podkreśla, że zrobiła to "w akcie solidarności" z działaczką Warszawskiego Strajku Kobiet, która usłyszała zarzut propagowania komunizmu za namalowanie napisu "PZPR" na biurze posła PiS Krzysztofa Czabańskiego.

Ma nowe, sztuczne serce. I czeka na szarlotkę od żony

To pierwsza taka operacja w Polsce. Lekarze wszczepili pacjentowi sztuczne serce. Pionierami w naszym kraju są specjaliści ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 66-letni pacjent - pan Mieczysław - czuje się coraz lepiej, wraca do sił i nie może się doczekać szarlotki, którą obiecała mu żona.

Nocna prohibicja w Katowicach. Nie wszyscy są zadowoleni

W Katowicach sklepy i stacje benzynowe nie będą mogły sprzedawać alkoholu od 22:00 do 6:00 rano. Jak twierdzą urzędnicy - to z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, bo w centrum było najwięcej interwencji. Sami mieszkańcy jednak nieszczególnie cieszą się z takiej troski, bo jak twierdzą - teraz będą po alkohol jeździć dalej i kupować na zapas.

Protesty w wielu miastach w Polsce. "Czas karnawału się kończy"

Senat, po wielogodzinnej dyskusji w nocy z wtorku na środę przyjął bez poprawek nowelizację ustaw między innymi o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. W trakcie obrad Senatu przed budynkiem Izby i w miastach w całej Polsce trwały protesty środowisk opozycyjnych, w tym Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji. Nie tak liczne jak przed rokiem. Ale ciągle w tej samej sprawie- praworządności.

Łódzka policja ostrzega przed tabletkami gwałtu. Ruszyła specjalna kampania

Uważaj na drinka - ostrzegają policjanci z Łodzi i rozpoczynają kampanię, która ma uświadomić potencjalne zagrożenie związane z tabletkami gwałtu. Łódzcy dzielnicowi instruują kelnerów i barmanów jak rozpoznać działanie takich środków psychoaktywnych, a w restauracjach, pubach i dyskotekach zawisną specjalne plakaty.

Żar leje się z nieba. Nad Polskę z dwóch kierunków nadciąga fala upałów

Afrykański żar w Skandynawii. Temperatura za kołem podbiegunowym wyniosła 30 stopni Celsjusza, a w okolicach Tokio 41 stopni. W całej Japonii jest co najmniej 65 ofiar śmiertelnych upałów i tysiące osób z udarami. Europa sucha jak pieprz. Płoną lasy nie tylko w Szwecji. Skwar w Polsce cieszy tylko urlopowiczów. Na dłuższą metę może być jednak nie do zniesienia. A szybko nie odpuści. Nad Polskę nadciągają upały, i to z dwóch kierunków - znad Afryki i znad Bliskiego Wschodu - ostrzegają meteorolodzy.

PO wycofuje poparcie dla Ujazdowskiego. Nowego kandydata wskaże Nowoczesna

Kandydat bez poparcia - i na razie bez deklaracji co dalej... Platforma Obywatelska rezygnuje z Kazimierza Michała Ujazdowskiego w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia. Po trzech miesiącach. Powodem mają być kiepskie sondaże. Nowe nazwisko wspólnego kandydata poda Nowoczesna. Obie partie zacieśniają sojusz. Celem ma być koalicja krajowa.

Strażak wypala. Tworzy dzieła i pomaga

Strażak i artysta z powołania. Krzysztof Skubik w czasie wolnym od pracy nie gasi, a wypala - obrazy, portrety, artystyczne zegary, blaty i deski kuchenne. Swoje dzieła tworzy w drewnie metodą pirografii. Talent wykorzystuje także w działalności charytatywnej. Prowadzi warsztaty dla dzieci cierpiących na autyzm i zespół Downa oraz starszych osób.

Mały pacjent jak mały kangurek. Stresu w karetce od razu mniej

Brzuch kangura na piersi matki, w środku chory niemowlak - wszystko po to, by w drodze do szpitala oszczędzić stresu i ratownikom, i matce, i w końcu małemu choremu. Kangoofix to specjalna torba i szelki do transportu karetką dzieci do pierwszego roku życia. Na razie korzystać z nich mogą pacjenci w Poznaniu.

Zakaz wodowania kajaków - by chronić przyrodę

Zakaz wodowania kajaków wprowadzono na półtorakilometrowym odcinku rezerwatu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, bo turyści - często nieświadomie - płoszyli zwierzynę, niszczyli roślinność i linię brzegową, a z rzeki Krutyni zrobili sobie śmietnik.

Nowy trop w poszukiwaniach pytona

Jest nowy trop w poszukiwaniach pytona. Zwierzę, który grasuje nad Wisłą pod Warszawą, wciąż jest nieuchwytne. Służby szukają go już od blisko dwóch tygodni, w piątek obecność gada w rejonie rzeki "wywąchał" pies tropiący. Pyton najwyraźniej dobrze się ukrywa - na dodatek, to nie jedyny wąż, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu. W Jastrzębiu-Zdroju, w piwnicy jednego z bloków mieszkańcy natknęli się na dwumetrowego boa dusiciela.