Druga tura wyborów. Do urn poszli mieszkańcy 649 gmin

II tura wyborów trwa w 649 gminach - tam gdzie dwa tygodnie temu żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta nie uzyskał więcej niż połowy ważnych głosów. Do urn po raz drugi idą mieszkańcy pięciu miast wojewódzkich.

Biblioteka uśmiechu. Oryginalny pomysł w jednym z polskich szpitali

Znani aktorzy otworzyli biblioteczkę dla małych pacjentów w szpitalu w szczecińskich Zdrojach. Regały pełne książek stanęły na oddziale okulistycznym. Wszystko po to, by dzieci na chwile mogły zapomnieć o chorobie i łatwiej mogły znieść pobyt w placówce zdrowia. Pomysłodawcą bibliotek w szpitalach, ale również w hospicjach czy domach dziecka, jest Fundacja Zaczytani. W ten sposób chce zarażać i dzieci i dorosłych czytaniem.

Eksplozja i pożar w Mieszkowicach. Osiem rodzin straciło swoje domy

8 rodzin straciło dach nad głową w wyniku wybuchu gazu w kamienicy w Mieszkowicach w Zachodniopomorskiem. Doszczętnie zniszczone zostało poddasze, częściowo pierwsze piętro, a mieszkania na parterze są zalane. Balkony grożą zawaleniem. Do eksplozji i pożaru doszło w środę po godzinie 12. Na szczęście nikt nie zginął. 3 osoby zostały ranne. Najbardziej poparzony lokator trafił do szpitala w Gryficach.

Finał poszukiwań pedofila. Na klatce schodowej zaatakował 9-latkę

Zaatakował 9-latkę na klatce schodowej i wykorzystał ją seksualnie. W środę 36-letni mieszkaniec Torunia usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło 14 października na osiedlu Młodych w Toruniu. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek późnym popołudniem, po tym, jak policja opublikowała nagranie z monitoringu.

Rewolucja podczas badań technicznych. Rząd przyjął nowelizację

Przyjedzie później, zapłaci więcej. O połowę może wzrosnąć koszt badania technicznego pojazdu, jeśli jego właściciel zrobi to półtora miesiąca po terminie. To nie jedyna nowość w przyjętej przez rząd nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Zmiany dotyczą także organizacji pracy samych stacji diagnostycznych.

Premier wykonał postanowienie sądu. Sprostowania w gazetach

Premier Morawiecki znowu prostuje nieprawdziwe słowa wypowiedziane w kampanii, po drugim przegranym procesie w trybie wyborczym. W krakowskich dziennikach wycofuje się z zarzutów pod adresem władz Krakowa, jakoby nie zrobili "nic lub prawie nic" w walce ze smogiem. Prezydent Jacek Majchrowski - zadowolony. Jego kontrkandydatka Małgorzata Wassermann wyroku nie komentuje. Oboje spotkają się w niedzielę w drugiej turze walki o prezydenturę. Wyborcza dogrywka odbędzie się w ponad 600 miastach i gminach.

Nie żyje 13-latek, przygnieciony konarem na lekcji WF-u

Nie żyje chłopiec, który został przygnieciony konarem na lekcji wychowania fizycznego. 12 października trzynastolatek trafił do legnickiego szpitala z rozległymi obrażeniami głowy. Przeszedł operacje i cały czas był w stanie śpiączki farmakologicznej. Niestety, chłopca nie udało się uratować.

Marek Jakubiak zapowiada założenie partii

Coraz wyraźniejsze pęknięcia w klubie Kukiz '15. Po weekendowych wulgarnych wpisach lidera i odejściu następnego posła rozważany jest kolejny krok. - Trzeba założyć partię, reorganizacja musi nastąpić - mówi Marek Jakubiak. Jaka polityczna przyszłość czeka ruch Pawła Kukiza?

Zniknął słupek wkopany przez Jarosława Kaczyńskiego

Niespełna dwa tygodnie temu odbyło się oficjalne wkopywanie słupka w miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. Na uroczystości był sam prezes Jarosław Kaczyński. W trakcie wydarzenia prezes PiS i kandydat tej partii na prezydenta Elbląga wkopali symboliczny słupek, który miał wskazywać miejsce wykopu. Po dwóch tygodniach słupka już nie ma.

"Ojciec Paleczny przyszedł do nas i mówi: panowie, budujemy statek"

Kończy się budowa jachtu, którym bezdomni planują wyruszyć w rejs dookoła świata. Prace trwały 12 lat, teraz statek ma trafić do stoczni, gdzie zostanie wykończony. Dzięki budowie jachtu, bezdomni na nowo nauczyli się rytmu pracy, zdobyli międzynarodowe certyfikaty, pokonali depresję i zyskali życiowy cel.

"Okładał taksówkarza pięściami, szarpał, wyrwał mu portfel"

Do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zaatakował taksówkarza w Zielonej Górze. Policja zatrzymała go na gorącym uczynku. Szarpał, bił pięściami, wyrwał portfel. Był pijany. Mężczyzna, który podejrzany jest o rozbój, nie przyznaje się do winy, choć całą akcję nagrał telefonem świadek.

Pierwsza taka operacja na świecie. Polscy lekarze korzystali z hologramu

Pierwszą na świecie operację aorty brzusznej z użyciem hologramu przeprowadzili lekarze z Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Angiologii w Szczecinie. Na pomysł wprowadzenia na salę operacyjną wirtualnej rzeczywistości wpadli sami lekarze. Gogle przypominają te, których używają gracze. Ale zamiast fikcyjnego otoczenia, specjaliści widzą wnętrze pacjenta w 3D.

Dwa podejścia do napadu na jubilera. Policja apeluje o pomoc

Policja poszukuje mężczyzny, który okradł jubilera w Oświęcimiu. W nocy z wtorku na środę staranował kradzionym samochodem witrynę sklepową po czym zabrał obrączki o wartości ponad 80 tysięcy złotych. Kradzież krok po kroku zarejestrowały kamery monitoringu. I najprawdopodobniej ten sam mężczyzna już dwa dni wcześniej planował skok na jubilera, ale wtedy ktoś go spłoszył.

50 lat powstała legenda Led Zeppelin. "Łączył w sobie ciężar i lekkość"

Choć wcześniej ze sobą już grali, to właśnie ten koncert był początkiem nowej muzycznej drogi. Dokładnie 50 lat temu Led Zeppelin wystąpili po raz pierwszy pod tą właśnie nazwą. Kilka miesięcy później wydali debiutancki album. Z czasem stali się jednym z najważniejszych zespołów w historii rocka. Sprzedali około trzystu milionów płyt. Do dziś są inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.

Silny wiatr i duże utrudnienia. Ostrzeżenia dla 12 województw

Mocno wieje i nie przestanie - mieszkańcy dwunastu województw walczą z silnym wiatrem i jego skutkami. Tylko w nocy z wtorku na środę w porywach wiało do 150 km/h, przez co kilkadziesiąt tysięcy odbiorców nie miało prądu. Wiatr łamał gałęzie i zrywał dachówki, a strażacy mieli ręce pełne roboty.

Sięgnęli po łopaty, obiecywali rozbudować lotnisko. Teraz już wiadomo, czy to pomogło kandydatom

Wyborcze rekordy i świetne wyniki. Prezydent Wałbrzycha może mieć aż ponad 85 procent poparcia. Podobne osiągnięcia mają także w Nowej Soli i Siemianowicach Śląskich. Za to prezydent Gliwic najwyraźniej zdobył kolejną kadencję i też będzie rekordzistą - będzie rządzić miastem w sumie przez 30 lat. Czy w wyborach pomogło sięgnięcie po łopatę ramię w ramię z Jarosławem Kaczyńskim? Jerzy Wilk, który kilka dni temu uczestniczył w symbolicznym wbiciu łopaty pod przekop Mierzei Wiślanej, zdobył niespełna 29 procent głosów i będzie musiał stanąć do walki w drugiej turze z dotychczasowym prezydentem miasta Witoldem Wróblewskim. Wiceministrowi obrony Wojciechowi Skurkiewiczowi mogła pomóc obietnica rozbudowy lotniska; zdobył 39 procent głosów i stanie do drugiej tury z urzędującym prezydentem Radosławem Witkowskim z Platformy Obywatelskiej.

"Tutaj wszystkie elementy muszą grać". Kulisy powstawania exit poll

2410 ankieterów i 1160 losowo wybranych lokali wyborczych. Od 7 do 21 ankieterzy wyposażeni w identyfikatory, urny i telefony z aplikacją będą prosić osoby biorące udział w wyborach o wypełnienie ankiety w ramach badania exit poll. W powstawaniu exit poll biorą udział jednak nie tylko ankieterzy, ale także pracownicy centrum operacji.

Niezwykła kawiarnia w Rzeszowie. "Wspieramy osoby niepełnosprawne"

Mają problemy psychiczne, są autystami, albo jeżdżą na wózku inwalidzkim, ale ich choroby nie przeszkadzają im w pracy. W Rzeszowie powstała kawiarnia, w której pracownikami są osoby niepełnosprawne. Jedni doskonale sprawdzają się jako kelnerzy, inni pieką ciasta. To nie pierwsza taka inicjatywa Zakładu Aktywności Zawodowej w Rzeszowie, który na co dzień pomaga niepełnosprawnym.

Warszawski Festiwal Filmowy dobiega końca. Grand Prix zdobył albański film "Delegacja"

To było wielkie święto światowego kina - w niedzielę kończy się tegoroczna edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Przez 10 dni można było zobaczyć filmy z ponad 60 krajów, w tym kilkadziesiąt polskich premier. Na gali rozdania nagród triumfował albański film "Delegacja". Podczas odbierania statuetek niektórzy artyści wyrażali wsparcie dla Ołeha Sencowa i podnosili kartki z napisem #FreeSencow.

Piłkarski memoriał Kmiecików. "Wszystko, co zlicytujemy trafi do chorych dzieci"

Grają, bo pamiętają. Mijają cztery lata od śmierci Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy i ich syna Remigiusza. Reporter "Faktów" TVN oraz jego rodzina zginęli kiedy w ich kamienicy wybuchł gaz. Darek kochał piłkę i miłość do niej zamieniał w pomoc innym. Dlatego w Katowicach - jak co roku - odbył się memoriał Kmiecików. Podczas turnieju piłkarskiego zbierane są pieniądze na pomoc chorym dzieciom. W tym roku na licytację trafiła koszulka Wojtka Szczęsnego z autografem.