Tarczyński wezwany przed oblicze prezesa. Nerwowy dzień na Wiejskiej

Ostre polemiki, obraźliwe słowa, reprymendy i prawdopodobne kary - w atmosferze pełnej emocji Sejm decydował o dodatkowym dniu wolnym. Kamery zarejestrowały, jak poseł Dominik Tarczyński został nagle wezwany przed oblicze prezesa PiS-u. Po wystąpieniu Ryszarda Petru posłowie spierali się o różnicę między przewodem pokarmowym a łańcuchem pokarmowym.

Prezes Gersdorf informuje Komisję Europejską o stosowaniu się do postanowienia TSUE

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w celu zastosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. "Wszyscy sędziowie zostali zawezwani do podjęcia obowiązków. 22 stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części już przydzielono sprawy do rozpoznania" - informuje profesor Gersdorf.

15-letnia instagramerka pomaga innym. "Da się uwierzyć w siebie"

15-letnia Kinga patrzy w lustro bez cienia wstydu. Wie, jak podkreślić swoje atuty, wie też, że nie musi już udawać. - Da się w siebie uwierzyć mimo niedoskonałości, wad w wyglądzie czy w charakterze - mówi. Ona przekonała się o tym na własnej skórze. Ponad rok temu przeszła największą próbę charakteru, kiedy włosy, brwi i rzęsy zaczęły intensywnie wypadać. W pół roku wypadły wszystkie włosy. Rodzina znała diagnozę, zanim jeszcze ją usłyszała. Na łysienie plackowate choruje także starsza siostra Kingi. Efektów leczenia nie było widać, za to pojawiły się komentarze rówieśników: że to choroba, którą można się zarazić. Tymczasem - jak mówią lekarze - najczęstszym tłem pojawiania się objawów jest stres, mogą to też być zaburzenia hormonalne albo choroby autoimmunologiczne. U Kingi zdiagnozowano depresję. Teraz Kinga mówi o tym wszystkim, by pomóc innym. Na swoim koncie na instagramie pokazuje zdjęcia bez peruki, motywuje do walki z kompleksami i odpowiada na pytania o depresję, terapię i chorobę.

Druga tura wyborów. Do urn poszli mieszkańcy 649 gmin

II tura wyborów trwa w 649 gminach - tam gdzie dwa tygodnie temu żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta nie uzyskał więcej niż połowy ważnych głosów. Do urn po raz drugi idą mieszkańcy pięciu miast wojewódzkich.

Biblioteka uśmiechu. Oryginalny pomysł w jednym z polskich szpitali

Znani aktorzy otworzyli biblioteczkę dla małych pacjentów w szpitalu w szczecińskich Zdrojach. Regały pełne książek stanęły na oddziale okulistycznym. Wszystko po to, by dzieci na chwile mogły zapomnieć o chorobie i łatwiej mogły znieść pobyt w placówce zdrowia. Pomysłodawcą bibliotek w szpitalach, ale również w hospicjach czy domach dziecka, jest Fundacja Zaczytani. W ten sposób chce zarażać i dzieci i dorosłych czytaniem.

Eksplozja i pożar w Mieszkowicach. Osiem rodzin straciło swoje domy

8 rodzin straciło dach nad głową w wyniku wybuchu gazu w kamienicy w Mieszkowicach w Zachodniopomorskiem. Doszczętnie zniszczone zostało poddasze, częściowo pierwsze piętro, a mieszkania na parterze są zalane. Balkony grożą zawaleniem. Do eksplozji i pożaru doszło w środę po godzinie 12. Na szczęście nikt nie zginął. 3 osoby zostały ranne. Najbardziej poparzony lokator trafił do szpitala w Gryficach.

Finał poszukiwań pedofila. Na klatce schodowej zaatakował 9-latkę

Zaatakował 9-latkę na klatce schodowej i wykorzystał ją seksualnie. W środę 36-letni mieszkaniec Torunia usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło 14 października na osiedlu Młodych w Toruniu. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek późnym popołudniem, po tym, jak policja opublikowała nagranie z monitoringu.

Rewolucja podczas badań technicznych. Rząd przyjął nowelizację

Przyjedzie później, zapłaci więcej. O połowę może wzrosnąć koszt badania technicznego pojazdu, jeśli jego właściciel zrobi to półtora miesiąca po terminie. To nie jedyna nowość w przyjętej przez rząd nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Zmiany dotyczą także organizacji pracy samych stacji diagnostycznych.

Premier wykonał postanowienie sądu. Sprostowania w gazetach

Premier Morawiecki znowu prostuje nieprawdziwe słowa wypowiedziane w kampanii, po drugim przegranym procesie w trybie wyborczym. W krakowskich dziennikach wycofuje się z zarzutów pod adresem władz Krakowa, jakoby nie zrobili "nic lub prawie nic" w walce ze smogiem. Prezydent Jacek Majchrowski - zadowolony. Jego kontrkandydatka Małgorzata Wassermann wyroku nie komentuje. Oboje spotkają się w niedzielę w drugiej turze walki o prezydenturę. Wyborcza dogrywka odbędzie się w ponad 600 miastach i gminach.

Nie żyje 13-latek, przygnieciony konarem na lekcji WF-u

Nie żyje chłopiec, który został przygnieciony konarem na lekcji wychowania fizycznego. 12 października trzynastolatek trafił do legnickiego szpitala z rozległymi obrażeniami głowy. Przeszedł operacje i cały czas był w stanie śpiączki farmakologicznej. Niestety, chłopca nie udało się uratować.

Marek Jakubiak zapowiada założenie partii

Coraz wyraźniejsze pęknięcia w klubie Kukiz '15. Po weekendowych wulgarnych wpisach lidera i odejściu następnego posła rozważany jest kolejny krok. - Trzeba założyć partię, reorganizacja musi nastąpić - mówi Marek Jakubiak. Jaka polityczna przyszłość czeka ruch Pawła Kukiza?

Zniknął słupek wkopany przez Jarosława Kaczyńskiego

Niespełna dwa tygodnie temu odbyło się oficjalne wkopywanie słupka w miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. Na uroczystości był sam prezes Jarosław Kaczyński. W trakcie wydarzenia prezes PiS i kandydat tej partii na prezydenta Elbląga wkopali symboliczny słupek, który miał wskazywać miejsce wykopu. Po dwóch tygodniach słupka już nie ma.

"Ojciec Paleczny przyszedł do nas i mówi: panowie, budujemy statek"

Kończy się budowa jachtu, którym bezdomni planują wyruszyć w rejs dookoła świata. Prace trwały 12 lat, teraz statek ma trafić do stoczni, gdzie zostanie wykończony. Dzięki budowie jachtu, bezdomni na nowo nauczyli się rytmu pracy, zdobyli międzynarodowe certyfikaty, pokonali depresję i zyskali życiowy cel.

"Okładał taksówkarza pięściami, szarpał, wyrwał mu portfel"

Do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zaatakował taksówkarza w Zielonej Górze. Policja zatrzymała go na gorącym uczynku. Szarpał, bił pięściami, wyrwał portfel. Był pijany. Mężczyzna, który podejrzany jest o rozbój, nie przyznaje się do winy, choć całą akcję nagrał telefonem świadek.

Pierwsza taka operacja na świecie. Polscy lekarze korzystali z hologramu

Pierwszą na świecie operację aorty brzusznej z użyciem hologramu przeprowadzili lekarze z Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Angiologii w Szczecinie. Na pomysł wprowadzenia na salę operacyjną wirtualnej rzeczywistości wpadli sami lekarze. Gogle przypominają te, których używają gracze. Ale zamiast fikcyjnego otoczenia, specjaliści widzą wnętrze pacjenta w 3D.