Ruszył kolarski maraton Bałtyk-Bieszczady Tour

Od morza do gór, czyli ponad tysiąc kilometrów rowerowej jazdy. W Świnoujściu po raz jedenasty ruszył kolarski maraton Bałtyk-Bieszczady Tour. Na starcie - ponad 360 uczestników. Limit czasu przejazdu to 70 godzin. Najlepsi dotrą do Ustrzyk Górnych o wiele szybciej.

"Trochę ciszej" na placach zabaw w Cieszynie. "To nie zakaz"

Bawić i cieszyć w Cieszynie trzeba się ciszej, bo lokatorom przeszkadzają krzyki i hałas. "Trochę ciszej. Uszanuj innych" - takie tabliczki pojawiły się na placach zabaw. Na taki pomysł wpadła spółdzielnia mieszkaniowa "Cieszynianka". Teraz tłumaczy, że to nie zakaz, a próba utemperowania rodziców i ich dzieci.

Za bogaci, by dostać mieszkanie komunalne, za biedni na kredyt

Małżeństwu z Lublina do szczęścia brakuje jedynie 32 metrów kwadratowych. Jednak nie może być to pierwsze lepsze mieszkanie, bo pan Łukasz ma czterokończynowe spastyczne porażenie mózgowe i w komunikacji pomaga mu syntezator mowy. Para potrzebuje mieszkania, które będzie specjalnie przystosowane.

Strażnik leśny bezkarny? RPO apeluje do ministra sprawiedliwości

Sto wyroków w sprawach osób, które protestowały w Puszczy Białowieskiej, i ani jednego aktu oskarżenia przeciwko strażnikom leśnym, którzy - zdaniem aktywistów - przekroczyli uprawnienia. Śledztwa są umarzane, bo według prawa strażnicy leśni nie są funkcjonariuszami publicznymi, choć korzystają z przysługujących im ochrony i uprawnień. Rzecznik Praw Obywatelskich wnioskuje do ministra sprawiedliwości o zmianę statusu.

Złamał szczękę, niemal pozbawił ucha. Policjant zawieszony po brutalnej interwencji

Policjant uderzył zatrzymanego i teraz stanie przed sądem. W czasie interwencji w stanie Missouri, bijąc mężczyznę latarką, złamał mu szczękę i niemal pozbawił ucha. Policjant został oskarżony o napaść na podejrzanego. Na razie został zawieszony w obowiązkach. W zawodzie pracował od 14 lat. Nagranie pochodzi sprzed roku, ale dopiero niedawno zatrzymany wniósł sprawę do sądu. On sam też czeka na proces w związku z zakłócaniem spokoju. Moment policyjnej interwencji nagrał kolega zatrzymanego.

Nowa ambasador USA w Polsce nagrała powitalny film

Witaj Polsko - mówi nowa amerykańska ambasador. Desygnowana na to stanowisko Georgette Mosbacher wkrótce przyjedzie do Warszawy, ale ambasada Stanów Zjednoczonych już opublikowała powitalne nagranie. Wiadomo, że nowa ambasador chce się szczególnie zająć rozwojem polsko-amerykańskich relacji biznesowych.

Archeolodzy wyjaśnili tajemnicę kręgów w zbożu na polu w Żelichowie

Kręgi w zbożu w Żelichowie to nie ślady sił nadprzyrodzonych, a osady sprzed niemal 7 tysięcy lat. Potwierdziły to badania znalezionych podczas wykopalisk kości i innych obiektów. Kręgi na polu - w jęczmieniu i pszenicy - jako pierwsi wypatrzyli paralotniarze, którzy dali znać właścicielowi pola, a ten zawiadomił archeologów.

"Nie wycinajcie mnie!" Drzewa "zabrały głos" w dyskusji o poszerzeniu drogi

Najnowsza dyskusja toczy się w Puszczykowie, malowniczo położonym mieście pod Poznaniem. Tam drzewa drzewa zabrały głos. "Też chcę żyć, nie wycinajcie mnie!" - takie hasła na tabliczkach mogą przeczytać rowerzyści, korzystający ze ścieżki rowerowej. Za rok tych drzew ma już nie być. Droga zostanie rozszerzona o pół metra. Całkiem niepotrzebnie - twierdzą mieszkańcy Puszczykowa, ale drogowcy uważają inaczej.

Rok więzienia dla 25-latka, który w lombardzie sprzedawał dopalacze

Rok więzienia za sprzedaż jednego grama dopalaczy i próbę wprowadzenia na rynek większej ilości. To kara jaką sąd wymierzył 25-latkowi z Łodzi. Oskarżony handlował groźnymi substancjami w jednym z łódzkich lombardów. Kara byłaby dużo surowsza, gdyby sąd mógł zastosować przepisy, które obowiązują od wtorku.

"Niestety bez pożegnania". Przedwczesna emigracja bocianów

Ornitolodzy nie pamiętają, by bociany odlatywały tak wcześnie. Część ptaków już odfrunęła, część zbiera się do lotu, choć zazwyczaj gniazda opuszczały dopiero pod koniec sierpnia. Tymczasem już pod koniec lipca wiele bocianów pożegnało Polskę. Teraz odlatują już stadami. Jak mówią ornitolodzy, jedną z przyczyn wcześniejszych odlotów może być pogoda.

Remont dla przedszkolaków. Dla byłych więźniów - szansa

Malują, kładą tynk i łatają dziury - byli więźniowie remontują przedszkole w Zabrzu. Razem z Fundacją Pomost odnawiają sale i korytarze. Wszystko z myślą o najmłodszych. Dzięki takim akcjom byli osadzeni mają szansę zdobyć nowe umiejętności, na nowo funkcjonować w społeczeństwie i zrobić coś dla innych.

3 dni zabawy, ponad 60 artystów. Rusza Top Of The Top Festiwal

Przebój za przebojem i plejada muzycznych gwiazd - czyli Top Of The Top Sopot Festiwal. Zacznie się od koncertu "Forever Young". W ciągu trzech dni, na scenie Opery Leśnej pojawi się ponad 60 artystów. Będą najnowsze hity i te, które na listach przebojów królowały w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Zwłoki 77-latka wyłowiono z rzeki w walizce. Jego "opiekun" usłyszał wyrok

Miał opiekować się starszym mężczyzną, ale udusił go torebką foliową, a następnie włożył ciało do walizki i wrzucił do rzeki. Jest wyrok za te zbrodnię. 55-letni mężczyzna ma spędzić 25 lat za kratami. Skazany do winy się nie przyznawał. Twierdził, że wrzucił zwłoki do wody, bo taka była ostatnia wola zmarłego.

Apele Erodgana nie pomagają. Amerykańskie cła uderzyły w Turcję

Turecka lira leci na łeb, na szyję. Giełda nurkuje, gospodarka traci. Prezydent stara się zakneblować opozycję i media, nasyła służby, stale zwiększa swoją władzę i nasila propagandę, ale to nie pomaga - zagraniczni inwestorzy uciekają, a Waszyngton podwaja cła na turecką stal i aluminium. Apele władz do Turków, by zawierzyli Allachowi i, wyzbywając się dolarów, wsparli rodzimą walutę, przekonują niewielu.