"W Polsce najwięcej ludzi tonie w rzekach"

Ratownicy, straż miejska i policja apelują - wybierajmy strzeżone kąpieliska. Niestety, wiele osób woli dzikie plaże, bo jest mniej osób, ale co za tym idzie - nie ma ratownika. Z Wisły wyłowiono ciała 3 mężczyzn, którzy byli poszukiwani od niedzieli. Pojechali nad wodę szukając ochłody.

"Niesamowite, co ludzie o dobrych sercach potrafią zrobić"

Na koncie zbiórki ma już ponad 4 miliony 990 tysięcy złotych, ale wciąż brakuje kilkuset tysięcy. Dawidek Drapacz z Opola od urodzenia choruje na rzadką chorobę: jego tętnice są za wąskie, a tętniczki płucne - niedrożne. Do tego chore serce, o które walczą najbliżsi. Ratunkiem ma być operacja w Stanford, ale to koszt ponad 5 milionów złotych.

Dwie papugi i skunks "na gigancie"

Nie tylko mandaty za złe parkowanie czy drobne wykroczenia. Łódzka Straż Miejska zajmuje się również poszukiwaniami właścicieli bezpańskich zwierząt. A te ostatnio trafiają się w Łodzi dość egzotyczne. W ręce funkcjonariuszy wpadły właśnie dwie papugi. Na gigancie jest też skunks....

Ostry spór o postanowienie Sądu Najwyższego. "Stawiacie się ponad całym państwem"

Sędziowie Sądu Najwyższego apelują do rządzących o niepowoływanie nowych sędziów SN do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pięciu pytań dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. Rząd uważa, że Sąd Najwyższy bezprawnie zawiesił stosowanie przepisów dotyczących przechodzenia na emeryturę sędziów SN, którzy skończyli 65. rok życia. - Sąd stawia się ponad całym państwem - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Opozycja odpowiada: - To wy postawiliście się ponad całym państwem.

"Dwa Brzegi". Artyści na wyciągnięcie ręki, szczere rozmowy i dobre kino

Najwięksi artyści na wyciągniecie ręki, szczere rozmowy, ale przede wszystkim dobre kino. Wszystko to można było zobaczyć na Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu Nad Wisłą. A poza kinem właśnie szeroko pojęta sztuka bardzo wyraźnie zaznaczyła swoją obecność. Sztuka łamiąca konwenanse, nieoczywista i oryginalna w formie. O tegorocznej edycji festiwalu rozmawiamy z jej dyrektor artystyczną Grażyną Torbicką.

Dramat w Łaniętach. Kobieta raniła nastolatka i zabiła jego ciotkę

Dramatyczne sceny w Łaniętach w Łódzkiem, a w tle zazdrość i zemsta. Kobieta z nożem wtargnęła do domu, zaatakowała nastolatka i jego ciotkę. Rany zadane 28-latce były śmiertelne, chłopiec przeżył. Napastniczka wszystkim była znana. Bywała agresywna, konfliktowa, miała grozić również innym mieszkańcom małej wioski. Usłyszała już zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych. Grozi jej nawet dożywocie.

Dopalacze jak narkotyki? Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Zażycie dopalaczy to może być pewna śmierć. W najlepszym wypadku kończy się spustoszeniem w organizmie. Teraz dopalacze będą traktowane jak narkotyki. Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która zakłada surowsze kary dla ludzi, którzy sprzedają lub posiadają dopalacze. Trudniejsze będzie też wprowadzanie na rynek nowych substancji.

Burmistrz uciekał przed zastępcą. "Badanie wykazało 2,5 promila"

Burmistrz, za nim jego zastępca, próbujący zabrać mu kluczyki do auta, a potem interwencja policji - tak wyglądała akcja koło Urzędu Miasta w Golczewie (województwo zachodniopomorskie) utrwalona przez dziennikarzy. - Wypiłem flaszkę wódki, ale to ustawka przeciwko mnie - bronił się burmistrz.

Apelują o zawetowanie zmian w ordynacji. Prezydent "analizuje"

PSL, Kukiz‘15, Partia Razem i Prawica RP razem przed eurowyborami. Łączy ich nie wspólna lista, a wspólna sprawa. Jednym głosem apelują o prezydenckie weto pod znowelizowaną ordynacją do Parlamentu Europejskiego. W ich ocenie zmiany naruszają zasadę proporcjonalności i uderzają w małe partie. Senat przyjął nowelizację w miniony piątek, bez poprawek, bez wzięcia pod uwagę opinii ani biura legislacyjnego, ani opozycji.

Rekordowy Karaś. "Wyznaczył górną granicę wytrzymałości psychicznej i fizycznej"

Robert Karaś przesunął granicę ludzkich możliwości. Polak został mistrzem świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana. Przepłynął ponad 11 kilometrów, na rowerze pokonał 540 kilometrów i przebiegł dystans trzech maratonów. Zajęło mu to niespełna 31 godzin. Dodatkowym utrudnieniem była temperatura, która wynosiła ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Autorka napisu "PZPR+" na szybie biura PiS: zrobiłam to w geście solidarności

Napis ''PZPR+'' na szybie biura PiS w Warszawie. To kolejny akt wandalizmu i jest kolejne śledztwo. Stołeczna policja szuka sprawców, których uchwyciły kamery monitoringu. Do wykonania napisu przyznaje się działaczka Obywateli RP Ewa Błaszczyk, która podkreśla, że zrobiła to "w akcie solidarności" z działaczką Warszawskiego Strajku Kobiet, która usłyszała zarzut propagowania komunizmu za namalowanie napisu "PZPR" na biurze posła PiS Krzysztofa Czabańskiego.

Ma nowe, sztuczne serce. I czeka na szarlotkę od żony

To pierwsza taka operacja w Polsce. Lekarze wszczepili pacjentowi sztuczne serce. Pionierami w naszym kraju są specjaliści ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 66-letni pacjent - pan Mieczysław - czuje się coraz lepiej, wraca do sił i nie może się doczekać szarlotki, którą obiecała mu żona.

Nocna prohibicja w Katowicach. Nie wszyscy są zadowoleni

W Katowicach sklepy i stacje benzynowe nie będą mogły sprzedawać alkoholu od 22:00 do 6:00 rano. Jak twierdzą urzędnicy - to z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, bo w centrum było najwięcej interwencji. Sami mieszkańcy jednak nieszczególnie cieszą się z takiej troski, bo jak twierdzą - teraz będą po alkohol jeździć dalej i kupować na zapas.

Protesty w wielu miastach w Polsce. "Czas karnawału się kończy"

Senat, po wielogodzinnej dyskusji w nocy z wtorku na środę przyjął bez poprawek nowelizację ustaw między innymi o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. W trakcie obrad Senatu przed budynkiem Izby i w miastach w całej Polsce trwały protesty środowisk opozycyjnych, w tym Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji. Nie tak liczne jak przed rokiem. Ale ciągle w tej samej sprawie- praworządności.

Łódzka policja ostrzega przed tabletkami gwałtu. Ruszyła specjalna kampania

Uważaj na drinka - ostrzegają policjanci z Łodzi i rozpoczynają kampanię, która ma uświadomić potencjalne zagrożenie związane z tabletkami gwałtu. Łódzcy dzielnicowi instruują kelnerów i barmanów jak rozpoznać działanie takich środków psychoaktywnych, a w restauracjach, pubach i dyskotekach zawisną specjalne plakaty.

Żar leje się z nieba. Nad Polskę z dwóch kierunków nadciąga fala upałów

Afrykański żar w Skandynawii. Temperatura za kołem podbiegunowym wyniosła 30 stopni Celsjusza, a w okolicach Tokio 41 stopni. W całej Japonii jest co najmniej 65 ofiar śmiertelnych upałów i tysiące osób z udarami. Europa sucha jak pieprz. Płoną lasy nie tylko w Szwecji. Skwar w Polsce cieszy tylko urlopowiczów. Na dłuższą metę może być jednak nie do zniesienia. A szybko nie odpuści. Nad Polskę nadciągają upały, i to z dwóch kierunków - znad Afryki i znad Bliskiego Wschodu - ostrzegają meteorolodzy.