Udało się zebrać całą kwotę na leczenie Kai

Udało się zebrać całą kwotę na leczenie sześcioletniej Kai. Dziewczynka walczy z rakiem, nowotwór zaatakował już po raz trzeci. Szansą jest terapia w Niemczech, terapia droga, bo chodzi o prawie 4 miliony złotych. Ale dzięki ponad 130 tysiącom dobrych ludzi, także dzięki widzom TVN24, cała kwota została zebrana.

Ciała czterech osób w mieszkaniu w Pyrzycach. Przeżyła tylko 11-latka

Zabójstwo w Pyrzycach w Zachodniopomorskiem. Nie żyją 4 osoby. Ich ciała policja znalazła w mieszkaniu w bloku. Prokuratura nie chce ujawniać szczegółów, ale wiele wskazuje na to, że była to rodzinna tragedia. W domu mieszkała matka z trójką dzieci. Ich ojciec, obcokrajowiec, przyjechał z zagranicy na święta. Najstarsza ich córka, 11 latka, przeżyła.

Ciała trzech górników wydobyte z kopalni w Czechach

W hołdzie zabitym w czeskiej kopalni w całym kraju trwa żałoba narodowa. Pod ziemią, w eksplozji metanu zginęło dwunastu Polaków i jeden Czech. Ratownikom dopiero dziś udało się wydobyć trzy ciała. Przed kopalnią płoną znicze, przychodzą tam bliscy i koledzy górników.

Dzielna Kaja i walka z czasem. Zbiórka wciąż trwa

Dzielna Kaja i wyścig z czasem o jej życie. Dziewczynkę nowotwór zaatakował po raz trzeci. Musi być leczona w Niemczech. A to kosztuje. By terapia mogła być kontynuowana, potrzeba niemal 4 milionów złotych. Dla ludzi dobrej woli i z wielkimi sercami rzeczy niemożliwych jednak nie ma.

Prezydent o unijnym trybunale: posuwa się za daleko

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej posunął się za daleko, recenzuje prezydent. Andrzej Duda mówił o orzeczeniu w sprawie Sądu Najwyższego. Działania trybunału nazwał "niebezpiecznymi" i groźnymi dla suwerenności unijnych krajów.

Chciał przepłynąć Europę, utknął w Bydgoszczy. "Śluza Okole nie pracuje"

Chciał przepłynąć Europę, ale utknął w Bydgoszczy. Litewskiego podróżnika zatrzymał remont śluzy na Brdzie. Prace nie poszły zgodnie z terminem, więc Litwin znalazł się w pułapce i rejs musiał przerwać. Teraz ma czas, by uczyć się języka polskiego. W międzyczasie pomaga remontować śluzę, która w Polsce zatrzymała go co najmniej do wiosny.

Matka górnika: jak oni mogą mówić, że syn nie żyje

Syreny zawyły w całych Czechach. W całej Polsce jutro, w niedzielę, żałoba narodowa. W hołdzie i pamięci górników którzy zginęli w w kopalni niedaleko Karwiny. Nie żyje 13 osób - w tym dwunastu Polaków. Na miejscu pojawili się bliscy ofiar. - Jak oni mogą mówić, że syn nie żyje - mówi matka jednego z górników. O wybuchu w kopalni w której pracował jej syn dowiedziała się z internetu.

Mur niezgody w Kuźnicy. "Nie chcemy perełki zabetonowanej"

Mur niezgody na Półwyspie Helskim. Urząd Morski w Gdyni planuje w Kuźnicy inwestycję, która ma chronić przed sztormami. Urzędnicy myślą o postawieniu betonowego muru. Ma mieć dwa i pół metra wysokości i prawie dwa kilometry długości. Mieszkańcy protestują, bo - jak mówią - taki mur zniszczy naturalny krajobraz.

Konstruują wózki inwalidzkie dla psów i kotów. Mają dług, potrzebują pomocy

Konstruują wózki inwalidzkie dla kotów, a psom zapewniają rehabilitację. Teraz sami potrzebują pomocy. Pracownicy schroniska spędzają w nim kilkanaście godzin dziennie. Na leczenie zwierząt wydają krocie. Czworonogi, którym groziła amputacja kończyn, a nawet uśpienie, w zielonogórskim schronisku dostają szansę na drugie życie. Niestety schronisko jest zadłużone.

Kredyt rzecznika CBA. Opozycja zadaje pytania

Według portalu Onet.pl Piotr Kaczorek pożyczył w SKOK-u Wołomin 160 tysięcy złotych i przez co najmniej 4 lata pożyczki nie spłacał. Opozycja pyta - czy pracownik służby, która tropi aferę w SKOK-ach, sam wyłudzał ze SKOK-ów pieniądze? CBA Kaczorka zawiesza i sprawę wyjaśnia.

Policja otrzymała pierwsze elektryczne radiowozy

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku. Cztery elektryczne samochody właśnie trafiły do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. To pierwsze w Polsce oznakowane radiowozy na prąd. Na początek skorzystają z nich policjanci ze Szczecina i Szczecinka.

Rozmontowali agregaty szpitala w Bolesławcu. Mogli narazić czyjeś życie

Okradziony szpital w Bolesławcu. Zdaniem dyrekcji doszło do narażenia życia pacjentów. Złodzieje złomu rozmontowali dwa agregaty prądotwórcze, pozbawiając szpital awaryjnego zasilania, które dostarcza energię chociażby do urządzeń podtrzymujących życie. Zniszczonych agregatów nie da się już naprawić. Trzeba kupić nowe, za ponad 40 tysięcy złotych. Policja szuka sprawców.

"Był największym z wielkich". Zmarł profesor Romuald Dębski

Zmarł prof. Romuald Dębski, wybitny ginekolog, szef Kliniki Położnictwa w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Zajmował się trudnymi ciążami. Przez lata zjeżdżały do niego pacjentki z całej Polski. Ratował życie dzieci. Dzięki niemu przychodziły na świat. Jednocześnie nie odmawiał aborcji w przypadkach dopuszczanych przez prawo.

"Gazeta Wyborcza": Księgowa Kasy Krajowej SKOK chciała założyć lokaty w Getin Noble Banku

Wraca sprawa próby ulokowania pieniędzy SKOK-ów w Getin Noble Banku - sprawa, o która po praz pierwszy pojawiła się po ujawnieniu nagrania rozmowy właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego z byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" napisali w czwartek o dwóch mejlach, w których była księgowa Kasy Krajowej SKOK prosiła Getin Noble Bank o otwarcie lokat dla dwóch fundacji związanych z Grzegorzem Biereckim.

Bez dyskusji, po awanturze, ale jednogłośnie. Wraca wysoka bonifikata w Warszawie

Głośna w całej Polsce warszawska bonifikata znowu wynosi 98 procent. Radni PO po raz trzeci w tej sprawie głosowali i tym razem zdecydowali tak, jak za pierwszym razem, czyli ustanowili ją na tym wysokim poziomie. Bonifikata dotyczy przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Przed wyborami nie było o niej głośno, ale gdy po wyborach radni ją zmniejszyli na wniosek nowych władz miasta, wywołało to polityczny skandal. Czwartkowa sesja rady też była gorąca.

Rafał Trzaskowski ogłosił swój program walki ze smogiem

Przed warszawskim ratuszem protestowali w środę aktywiści, domagając się działań w walce ze smogiem. Rafał Trzaskowski oświadczył, że miasto przeznaczy 300 milionów złotych na wymianę starych pieców. Za wymianę pieca stolica ma zwrócić do 12 tysięcy złotych, niezależnie od kryterium dochodowego. Do walki ze smogiem aktywniej ma włączyć się też straż miejska - dostanie dwa nowe drony.

Wójt zadłużył gminę na blisko 40 milionów złotych. Rusza proces

Licząca dwa i pół tysiąca mieszkańców gmina Ostrowice w województwie zachodniopomorskim od nowego roku przestanie istnieć, bo ma ogromny dług. W tej chwili sięga on ponad 50 milionów złotych. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie odpowiedzialnością za zadłużenie gminy obarcza jej byłego wójta Wacława M. i byłą skarbniczkę Krystynę K. Gmina pożyczki brała między innymi w parabankach.

Podwyżki cen prądu? Rząd: nie będzie. Opozycja: to kłamstwo

- Podwyżek prądu nie będzie i kilku ministrów nad tym właśnie pracuje - tak mówi teraz premie Morawiecki. Opozycja pyta, jakim cudem wyższe ceny nagle znikną, skoro samorządy już dostały oficjalne pisma, że ceny wzrosną? Napięcie rośnie, więc są spotkania za spotkaniem - Urzędu Regulacji Energetyki, samorządów i członków rządu.

Choinkowy dylemat i ryzyko grzywny. Leśnicy namawiają na żywe drzewka

Święta tuż tuż, więc większość z nas staje przed wyborem jaką choinkę wybrać w tym roku. A że coraz częściej wybieramy te żywe, to warto znać ich pochodzenie i kupować w legalnych hodowlach. A jeśli komuś przyjdzie do głowy, by wyciąć drzewko na własną rękę, niech liczy się z napotkaniem w lesie policjantów i surową grzywną.