"Okładał taksówkarza pięściami, szarpał, wyrwał mu portfel"

Do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zaatakował taksówkarza w Zielonej Górze. Policja zatrzymała go na gorącym uczynku. Szarpał, bił pięściami, wyrwał portfel. Był pijany. Mężczyzna, który podejrzany jest o rozbój, nie przyznaje się do winy, choć całą akcję nagrał telefonem świadek.

Pierwsza taka operacja na świecie. Polscy lekarze korzystali z hologramu

Pierwszą na świecie operację aorty brzusznej z użyciem hologramu przeprowadzili lekarze z Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Angiologii w Szczecinie. Na pomysł wprowadzenia na salę operacyjną wirtualnej rzeczywistości wpadli sami lekarze. Gogle przypominają te, których używają gracze. Ale zamiast fikcyjnego otoczenia, specjaliści widzą wnętrze pacjenta w 3D.

Dwa podejścia do napadu na jubilera. Policja apeluje o pomoc

Policja poszukuje mężczyzny, który okradł jubilera w Oświęcimiu. W nocy z wtorku na środę staranował kradzionym samochodem witrynę sklepową po czym zabrał obrączki o wartości ponad 80 tysięcy złotych. Kradzież krok po kroku zarejestrowały kamery monitoringu. I najprawdopodobniej ten sam mężczyzna już dwa dni wcześniej planował skok na jubilera, ale wtedy ktoś go spłoszył.

50 lat powstała legenda Led Zeppelin. "Łączył w sobie ciężar i lekkość"

Choć wcześniej ze sobą już grali, to właśnie ten koncert był początkiem nowej muzycznej drogi. Dokładnie 50 lat temu Led Zeppelin wystąpili po raz pierwszy pod tą właśnie nazwą. Kilka miesięcy później wydali debiutancki album. Z czasem stali się jednym z najważniejszych zespołów w historii rocka. Sprzedali około trzystu milionów płyt. Do dziś są inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.

Silny wiatr i duże utrudnienia. Ostrzeżenia dla 12 województw

Mocno wieje i nie przestanie - mieszkańcy dwunastu województw walczą z silnym wiatrem i jego skutkami. Tylko w nocy z wtorku na środę w porywach wiało do 150 km/h, przez co kilkadziesiąt tysięcy odbiorców nie miało prądu. Wiatr łamał gałęzie i zrywał dachówki, a strażacy mieli ręce pełne roboty.

Sięgnęli po łopaty, obiecywali rozbudować lotnisko. Teraz już wiadomo, czy to pomogło kandydatom

Wyborcze rekordy i świetne wyniki. Prezydent Wałbrzycha może mieć aż ponad 85 procent poparcia. Podobne osiągnięcia mają także w Nowej Soli i Siemianowicach Śląskich. Za to prezydent Gliwic najwyraźniej zdobył kolejną kadencję i też będzie rekordzistą - będzie rządzić miastem w sumie przez 30 lat. Czy w wyborach pomogło sięgnięcie po łopatę ramię w ramię z Jarosławem Kaczyńskim? Jerzy Wilk, który kilka dni temu uczestniczył w symbolicznym wbiciu łopaty pod przekop Mierzei Wiślanej, zdobył niespełna 29 procent głosów i będzie musiał stanąć do walki w drugiej turze z dotychczasowym prezydentem miasta Witoldem Wróblewskim. Wiceministrowi obrony Wojciechowi Skurkiewiczowi mogła pomóc obietnica rozbudowy lotniska; zdobył 39 procent głosów i stanie do drugiej tury z urzędującym prezydentem Radosławem Witkowskim z Platformy Obywatelskiej.

"Tutaj wszystkie elementy muszą grać". Kulisy powstawania exit poll

2410 ankieterów i 1160 losowo wybranych lokali wyborczych. Od 7 do 21 ankieterzy wyposażeni w identyfikatory, urny i telefony z aplikacją będą prosić osoby biorące udział w wyborach o wypełnienie ankiety w ramach badania exit poll. W powstawaniu exit poll biorą udział jednak nie tylko ankieterzy, ale także pracownicy centrum operacji.

Niezwykła kawiarnia w Rzeszowie. "Wspieramy osoby niepełnosprawne"

Mają problemy psychiczne, są autystami, albo jeżdżą na wózku inwalidzkim, ale ich choroby nie przeszkadzają im w pracy. W Rzeszowie powstała kawiarnia, w której pracownikami są osoby niepełnosprawne. Jedni doskonale sprawdzają się jako kelnerzy, inni pieką ciasta. To nie pierwsza taka inicjatywa Zakładu Aktywności Zawodowej w Rzeszowie, który na co dzień pomaga niepełnosprawnym.

Warszawski Festiwal Filmowy dobiega końca. Grand Prix zdobył albański film "Delegacja"

To było wielkie święto światowego kina - w niedzielę kończy się tegoroczna edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Przez 10 dni można było zobaczyć filmy z ponad 60 krajów, w tym kilkadziesiąt polskich premier. Na gali rozdania nagród triumfował albański film "Delegacja". Podczas odbierania statuetek niektórzy artyści wyrażali wsparcie dla Ołeha Sencowa i podnosili kartki z napisem #FreeSencow.

Piłkarski memoriał Kmiecików. "Wszystko, co zlicytujemy trafi do chorych dzieci"

Grają, bo pamiętają. Mijają cztery lata od śmierci Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy i ich syna Remigiusza. Reporter "Faktów" TVN oraz jego rodzina zginęli kiedy w ich kamienicy wybuchł gaz. Darek kochał piłkę i miłość do niej zamieniał w pomoc innym. Dlatego w Katowicach - jak co roku - odbył się memoriał Kmiecików. Podczas turnieju piłkarskiego zbierane są pieniądze na pomoc chorym dzieciom. W tym roku na licytację trafiła koszulka Wojtka Szczęsnego z autografem.

Odrzucona przez matkę, wychowana przez ludzi. Pingwinica Janush została mamą

Słynna pingwinica Janush z wrocławskiego zoo będzie miała młode. Mama celebrytka wysiaduje już jaja i broni ich nawet przed swoim opiekunem. Pingwinica od początku była wyjątkowym mieszkańcem zoo, gdyż mama odrzuciła jej jajo, więc wykluć się i rozwijać pomogli jej opiekunowie. Imię Janush dla samicy pingwina może być trochę mylące.

Front antypiracki w Warszawie

Międzynarodowy front antypiracki w Warszawie. To nie tylko kwestia walki ze zjawiskiem, ale i żmudna praca nad zmianą mentalności. Nie tylko walka z użytkownikami, ale ściganie organizatorów przestępstw. Właśnie tu potrzebna jest międzynarodowa współpraca.

W niedzielę - jeden krzyżyk, jedna kratka, jedna lista. A w sobotę - cisza

Jeden krzyżyk w jednej kratce na jednej liście - tak będziemy głosować w niedzielę. W sobotę ani słowa o polityce, bo jakakolwiek agitacja na rzecz któregokolwiek z kandydatów lub list może srogo kosztować - kara za złamanie ciszy wyborczej to nawet milion złotych. Dziś chwila oddechu dla i kandydatów i wyborców, ale by lokale wyborcze gotowe były w niedzielę punktualnie o 7:00 rano, w sobotę trwają ostatnie szlify i przygotowania.

Drogowcy blokowali DK17 w okolicach Żyrzyna. Domagali się zapłaty

Mają dosyć obietnic, chcą gwarancji - polscy podwykonawcy włoskiej firmy Astaldi wyszli na ulice, domagając się pieniędzy za wykonane prace. Kilkadziesiąt ciężarówek blokowało w czwartek drogę krajową nr 17. Pod koniec września włoski gigant budowlany zrezygnował z kontraktu na przebudowę linii kolejowych. Pracownicy walczą o zaległe wypłaty.

Trzaskowski 24, Jaki 36. Warszawska licytacja na pracowitość

Ostatnia prosta w Warszawskiej kampanii. W zeszłym tygodniu Rafał Trzaskowski ogłosił, że od czwartku po południu przez będzie pracował non-stop przez 24 godziny, Patryk Jaki postanowił przebić kontrkandydata w pracowitości i ogłosił, że będzie pracował 36 godzin bez przerwy.

Prezydent Krakowa szykuje pozew przeciw premierowi

Gęsta atmosfera w Krakowie. Prezydent miasta Jacek Majchrowski szykuje pozew przeciwko premierowi. Mateusz Morawiecki mówił o braku polityki na rzecz czystego powietrza. Zdaniem kandydata na prezydenta posunął się za daleko.

Tu żywność się nie zmarnuje. Trafi do potrzebujących

W Polsce rocznie marnuje się 9 milionów ton żywności. Ale jest takie miejsce, w którym żadna żywność się nie zostanie wyrzucona. Bank Żywności gromadzi niesprzedane przez markety jedzenie, które później trafia na stoły potrzebujących. Rocznie są to tysiące ton produktów spożywczych.

Towarzystwo Chrystusowe wypłaciło zasądzone zadośćuczynienie ofierze księdza

Towarzystwo Chrystusowe wykonało prawomocny wyrok poznańskiego sądu i wypłaciło ofierze księdza 1 milion złotych zadośćuczynienia. Poszkodowana kobieta, wówczas 13-letnia dziewczynka, była molestowana i wielokrotnie gwałcona przez księdza Romana, byłego już członka wspólnoty. Ksiądz miał ją zabrać do szkoły z internatem i przez kilkanaście miesięcy więzić i gwałcić.

Andrzej Duda nie wiedział o zabezpieczeniu NSA? Iustitia pokazuje dokument

Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" twierdzi, że nie jest prawdą to, że prezydent nie wiedział jakie zostało wydane postanowienie przez NSA. Na dowód pokazuje kopię dokumentu wysłanego do kancelarii prezydenta. Pieczątka kancelarii prezydenta świadczy o tym, że dokument wpłynął 8 października, czyli jeszcze przed powołaniem przez prezydenta nowych sędziów Sądu Najwyższego.

Wkrótce może zostać główną przyczyną zgonów, jej objawy często są mylone

Ministerstwo Zdrowia alarmuje: depresja atakuje coraz więcej, coraz młodszych pacjentów. Choroba zajmuje już czwarte miejsce na liście najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata, a za dwa lata może stać się najczęstszą przyczyną zgonów. Objawy często są mylone, a chorzy stygmatyzowani. Powstała więc kampania, która ma uświadomić czym jest depresja i jak pomóc tym, którzy na nią cierpią.