Co z audytem w MON? Są postępowania, informacji brak

Antoni Macierewicz poza budynkiem MON-u. To późna wyprowadzka - 8 miesięcy po tym, jak stracił tekę ministra. Jego następca zapowiadał audyt w resorcie. Po pół roku wnioski z audytu nie są znane. Premier mówi, że minister Błaszczak skrupulatnie pracuje, a on sam nabiera wody w usta.

Odpowiadali z wolnej stopy, po wyroku zniknęli. Policja szuka groźnych gangsterów

Policja opublikowała list gończy za znanym bydgoskim gangsterem Tomaszem Berdychem, pseudonim "Kadafi". Po tym, jak sąd nieprawomocnie skazał mężczyznę na 15 lat więzienia, "Kadafi" zapadł się pod ziemię. Szef stuosobowego gangu zniknął, bo podczas procesu odpowiadał z wolnej stopy. Poszukiwani są także dwaj najbliżsi współpracownicy "Kadafiego", skazani na 12 i 7 lat więzienia.

Walka o Gdańsk. "Trudne" relacje między PO a Adamowiczem

Samorządowe starcie w Gdańsku. O fotel prezydenta walczy wieloletni gospodarz miasta Paweł Adamowicz, który po latach stracił poparcie Platformy. Koalicja Obywatelska postawiła na Jarosława Wałęsę, a Zjednoczona Prawica wystawiła Kacpra Płażyńskiego.

Psy powaliły kobietę na ziemię i pogryzły. Właściciel z zarzutami

Zarzuty dla właściciela psów, które w małej wiosce pod Rawą Mazowiecką powaliły kobietę na ziemię i dotkliwie ją pogryzły. Ratunkiem dla 27-latki był przejeżdżający samochód - karą dla właściciela może być więzienie. Śledczy nie mieli wątpliwości: psy biegające luzem, bez opieki i kagańca były realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Eksżołnierze pomagają weteranom. "Brakuje adrenaliny po powrocie"

Walczyli na zagranicznych misjach, teraz walczą na macie. Najlepsi żołnierze trenują mieszane sztuki walki, a wszystko w ramach projektu "Wojownik". Ma on pomóc weteranom w nawiązaniu kontaktu z kolegami z misji, wymianie doświadczeń, a także rozmowie o swoich doświadczeniach. A te często są trudne.

Dwugłos w KRS. Polska Rada opuści Europejską Sieć Rad Sądownictwa?

Zostać czy opuścić Europejską Sieć Rad Sądowniczych? Nad tym będzie się zastanawiać Krajowa Rada Sądownictwa. Jej członek - poseł Piotrowicz - podkreśla, że obowiązku członkostwa nie ma, są za to koszty. Zdaniem Piotrowicza ESRS jest "wykorzystywana politycznie". Z kolei ESRS w połowie września zdecyduje, czy zawiesić członkostwo polskiej KRS.

Tragiczna końcówka wakacji na drogach. Policja podaje statystyki

Tragiczny na drogach i czarny w policyjnych statystykach przedostatni weekend wakacji. A to nie koniec, bo wielu Polaków dopiero będzie wracało z wypoczynku. W czasie ostatnich dni w ponad 160 wypadkach zginęło dwanaście osób, a ponad dwieście zostało rannych. Na drodze zabija brawura, prędkość i alkohol. Policjanci zatrzymali ponad pół tysiąca pijanych kierowców.

"Alkohol to seksistowska świnia. Kobiety traktuje gorzej"

"Jesteś dla mnie nikim, kolejną słabą kobietą, odbiorę ci wszystko" - mocne hasła w mocnej kampanii. Akcja "10 dowodów" ma zwrócić uwagę na problem alkoholizmu wśród kobiet. A problem ten może dotyczyć nawet 600 tysięcy pań. W kampanię zaangażowali się Anna Dereszowska i Jacek Braciak.

Ruszył kolarski maraton Bałtyk-Bieszczady Tour

Od morza do gór, czyli ponad tysiąc kilometrów rowerowej jazdy. W Świnoujściu po raz jedenasty ruszył kolarski maraton Bałtyk-Bieszczady Tour. Na starcie - ponad 360 uczestników. Limit czasu przejazdu to 70 godzin. Najlepsi dotrą do Ustrzyk Górnych o wiele szybciej.

"Trochę ciszej" na placach zabaw w Cieszynie. "To nie zakaz"

Bawić i cieszyć w Cieszynie trzeba się ciszej, bo lokatorom przeszkadzają krzyki i hałas. "Trochę ciszej. Uszanuj innych" - takie tabliczki pojawiły się na placach zabaw. Na taki pomysł wpadła spółdzielnia mieszkaniowa "Cieszynianka". Teraz tłumaczy, że to nie zakaz, a próba utemperowania rodziców i ich dzieci.

Za bogaci, by dostać mieszkanie komunalne, za biedni na kredyt

Małżeństwu z Lublina do szczęścia brakuje jedynie 32 metrów kwadratowych. Jednak nie może być to pierwsze lepsze mieszkanie, bo pan Łukasz ma czterokończynowe spastyczne porażenie mózgowe i w komunikacji pomaga mu syntezator mowy. Para potrzebuje mieszkania, które będzie specjalnie przystosowane.

Strażnik leśny bezkarny? RPO apeluje do ministra sprawiedliwości

Sto wyroków w sprawach osób, które protestowały w Puszczy Białowieskiej, i ani jednego aktu oskarżenia przeciwko strażnikom leśnym, którzy - zdaniem aktywistów - przekroczyli uprawnienia. Śledztwa są umarzane, bo według prawa strażnicy leśni nie są funkcjonariuszami publicznymi, choć korzystają z przysługujących im ochrony i uprawnień. Rzecznik Praw Obywatelskich wnioskuje do ministra sprawiedliwości o zmianę statusu.

Złamał szczękę, niemal pozbawił ucha. Policjant zawieszony po brutalnej interwencji

Policjant uderzył zatrzymanego i teraz stanie przed sądem. W czasie interwencji w stanie Missouri, bijąc mężczyznę latarką, złamał mu szczękę i niemal pozbawił ucha. Policjant został oskarżony o napaść na podejrzanego. Na razie został zawieszony w obowiązkach. W zawodzie pracował od 14 lat. Nagranie pochodzi sprzed roku, ale dopiero niedawno zatrzymany wniósł sprawę do sądu. On sam też czeka na proces w związku z zakłócaniem spokoju. Moment policyjnej interwencji nagrał kolega zatrzymanego.

Nowa ambasador USA w Polsce nagrała powitalny film

Witaj Polsko - mówi nowa amerykańska ambasador. Desygnowana na to stanowisko Georgette Mosbacher wkrótce przyjedzie do Warszawy, ale ambasada Stanów Zjednoczonych już opublikowała powitalne nagranie. Wiadomo, że nowa ambasador chce się szczególnie zająć rozwojem polsko-amerykańskich relacji biznesowych.

Archeolodzy wyjaśnili tajemnicę kręgów w zbożu na polu w Żelichowie

Kręgi w zbożu w Żelichowie to nie ślady sił nadprzyrodzonych, a osady sprzed niemal 7 tysięcy lat. Potwierdziły to badania znalezionych podczas wykopalisk kości i innych obiektów. Kręgi na polu - w jęczmieniu i pszenicy - jako pierwsi wypatrzyli paralotniarze, którzy dali znać właścicielowi pola, a ten zawiadomił archeologów.

"Nie wycinajcie mnie!" Drzewa "zabrały głos" w dyskusji o poszerzeniu drogi

Najnowsza dyskusja toczy się w Puszczykowie, malowniczo położonym mieście pod Poznaniem. Tam drzewa drzewa zabrały głos. "Też chcę żyć, nie wycinajcie mnie!" - takie hasła na tabliczkach mogą przeczytać rowerzyści, korzystający ze ścieżki rowerowej. Za rok tych drzew ma już nie być. Droga zostanie rozszerzona o pół metra. Całkiem niepotrzebnie - twierdzą mieszkańcy Puszczykowa, ale drogowcy uważają inaczej.