Dostała mandat, zareagowała krzykiem. Nagranie stało się hitem w sieci

Trudna kontrola tureckiej policji drogowej. W Stambule patrol zatrzymał kobietę, która popełniła szereg wykroczeń. Kiedy policjanci chcieli ją ukarać, Turczynka zaczęła krzyczeć i lamentować. Zdezorientowani policjanci próbowali uspokoić kobietę, która okazała się miejscową nauczycielką. Mimo jej niespodziewanej reakcji, funkcjonariusze nie zrezygnowali z wystawienia mandatu. Kobieta została zatrzymana, bo prowadziła samochód, rozmawiając przez telefon i bez zapiętych pasów. Podczas kontroli okazało się też, że nie ma ani prawa jazdy, ani karty kontroli pojazdu. Dostała za to mandat w wysokości około 420 złotych. Do zdarzenia doszło na początku miesiąca, ale dopiero teraz nagranie trafiło do sieci i błyskawicznie zyskało popularność.

Komendant proponował "konkurs na anonimy". PO chce jego odwołania

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz zaproponował w suwalskim radiu ogłoszenie "konkursu na najlepszy anonim" o posłance Platformy Obywatelskiej Bożenie Kamińskiej. Słowa komendanta wywołały oburzenie u polityków opozycji. Poseł PO Paweł Olszewski, w imieniu klubu, zażądał dymisji szefa podlaskiej policji.

Według statystyk Janek nie powinien przeżyć. "Dla nas to jest cud"

Matka chłopca mówi o cudzie, lekarze o tym, że to jeden z najbardziej skomplikowanych przypadków medycznych tego roku w Polsce. Trzynastoletni Janek odniósł poważne obrażenia w wyniku pożaru. Doznał poparzeń 90 procent ciała. Ale przeżył. Wszytstko dzięki zespołowi medycznemu Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

Były szef KNF mógł mataczyć? "Pierwsze dni były najważniejsze"

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego aresztowany na dwa miesiące. Sąd Rejonowy w Katowicach uwzględnił wniosek prokuratury, która obawiała się matactwa ze strony Marka Chrzanowskiego. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia. Opozycja pyta o tempo działań śledczych.

Kabel niezgody. Spór rolnika z energetykami

Rolnik spod Torunia wykopał przewód wysokiego napięcia. Głęboko kopać nie musiał, bo kabel leżał płytko. Płycej niż powinien - uważa rolnik. Energetycy mówią, że sprawa wymaga sprawdzenia i odpowiedzialności brać na siebie nie chcą. Pan Marcin wyorał przewód 5 listopada. Od prawie miesiąca nie chce wpuścić na swoje pole pracowników firmy z obawy przed tymczasowym wywłaszczeniem ze swojej ziemi.

Kumulacja roczników. "Reforma kosztem dziecka i na koszt samorządów"

Dwa roczniki w jednej klasie - tak będzie we wrześniu przyszłego roku. Dotyczy dzieci, które kończą stare gimnazja i nowe podstawówki. Dwa roczniki trzeba będzie zmieścić w tych samych pierwszych klasach szkół średnich. To skutek reformy Anny Zalewskiej, ale nie jej zmartwienie, tylko samorządów.

Sąd: kampania "Sprawiedliwe sądy" niezgodna ze statutem PFN

Jest orzeczenie, będzie odwołanie. Polska Fundacja Narodowa broni się i swojej pamiętnej kampanii "Sprawiedliwe sądy". Warszawski sąd orzekł właśnie, że fundacja finansować jej nie powinna, bo nie było to zgodne z jej statutem. Fundacja miała w Polsce i za granicą promować Polskę.

"Sam się wyłączył z Boga". Wierni wyszli podczas kazania o kandydacie na radnego

Proboszczowi nie spodobała się kandydatura do rady powiatu z list Koalicji Obywatelskiej sołtysa Adriana Urbańskiego. - Nie jest już katolikiem i nie może być radnym - tak powiedział do wiernych prosto z ambony w Stróżewie w Wielkopolsce. Ze strony parafian poszła skarga do Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która poprosiła proboszcza o złożenie wyjaśnień.

Ustawa o SN nie oznacza końca procedury z artykułu 7

Komisja Europejska nie ma zamiaru wycofywać się ze swojej skargi w sprawie Sądu Najwyższego. Unijna komisarz sprawiedliwości Unii Europejskiej Viera Jourova ciągle wypowiada się w tej sprawie twardo, choć dodaje, że ostatnie działania polskiego rządu to krok w dobrą stronę.

Marek Ch. nie przyznaje się do winy. Opozycja żąda komisji śledczej

Wniosek o areszt zakończył przesłuchanie. Dla Marka Ch. to były dwa dni w katowickiej prokuraturze. Były szef KNF wczoraj usłyszał zarzut korupcyjny, ale do winy się nie przyznaje. Zeznawał za to ze szczegółami. Szczegółami, które zajmują kilkadziesiąt stron. Jakie padają nazwiska? Swoje podpowiada opozycja i żąda komisji śledczej w Sejmie.

Macron: Francja nie wycofa się z podwyżek cen paliw

Prezydent Francji zabrał głos po olbrzymich protestach w Paryżu. Nie wycofa się z podwyżek cen paliw, a to z powodu podwyżek tłumy wyszły na ulice. Emmanuel Macron podtrzymuje swoją decyzje i argumentuje, że nie można decydować o podatku węglowym kilka lat wcześniej i potępiać wyższych cen paliw dzisiaj.

Kokaina w kartonach z bananami. Policja bada tropy

To nie koniec dostawy bananów, w których znaleziono kokainę. Po tym jak do sklepów w trzech polskich województwach trafił zaskakujący ładunek, we wtorek pojawiły się doniesienia o kolejnym. W sumie znaleziono 220 kilogramów narkotyków. Teraz policja pilnuje ładunku, a także ustala, kto stał za przesyłką i gdzie narkotyki miały trafić.

"Nie skupiajmy się na płotkach, żeby rekiny nie uciekły"

Były szef KNF to od wtorku Marek Ch.. Szef nadzoru bankowego usłyszał zarzuty. Z Warszawy został przewieziony do Katowic przez agentów CBA. W aferze w KNF jest główną postacią po tym, jak ujawniono jego rozmowę z biznesmenem Leszkiem Czarneckim. Główną, ale nie jedyną. O pozostałe w Sejmie pyta opozycja. I chce komisji śledczej.

"Chyłka - Zaginięcie". Premiera serialu już 26 grudnia w player.pl

Odważna i bezkompromisowa postać kobieca i wartka akcja, która trzyma w napięciu do samego końca - to wszystko znajdziemy w ekranizacji powieści Remigiusza Mroza . W główną rolę w serialu "Chyłka - Zaginięcie" wcieliła się Magdalena Cielecka. Pierwszy odcinek produkcji zostanie wyemitowany 26 grudnia na player.pl.

Kaszanka challenge na rzecz hospicjum. "Poznaj go, to jest Mark. Zje dla ciebie kaszankę"

Zaczęło się od niewinnego wyzwania - "jak znajdziesz obywatela Stanów Zjednoczonych, który zje kaszankę zasmażaną z jajkiem, to dam ci tysiąc dolarów" - rzucił Marcin Gortat i na odzew nie musiał długo czekać. Do zjedzenia kaszanki namówił amerykańskiego żołnierza korespondent radiowy, Paweł Żuchowski. I tak rozkręciła się wyjątkowa charytatywna akcja na rzecz szczecińskiego hospicjum.

Kurtki zamiast liści. Akcja ma wesprzeć bezdomnych

Zimowe ciepłe kurtki otulają drzewa, ale to nie drzewom w Świdnicy ma być ciepło, a potrzebującym bezdomnym. Akcja zachęca do oddawania odzieży i zawieszania na gałęziach i pniach. Ostatnie dni przyniosły spore ochłodzenie, a będzie jeszcze zimniej, więc taka kurtka może kogoś uratować.

"Nikt nie chce się do niej przyznać". Debata w Senacie nad tajemniczą poprawką

W Senacie w środę odbyła się debata na temat zmian w prawie, które mają ułatwić przejmowanie banków. Poseł, który zgłosił poprawkę, nie chciał jej uzasadniać. Tłumaczył tylko, że zgłosił, bo miał zgłosić. Opozycja łączy ją z aferą KNF i "planem Zdzisława", o którym mowa w nagranej rozmowie byłego już szefa KNF z bankierem Leszkiem Czarneckim.