Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wyprawkę dla niepełnosprawnych dzieci

Przed pierwszym dzwonkiem nie mieli szans, a teraz to już ostatni dzwonek, by złożyć wniosek o wyprawkę szkolną dla niepełnosprawnego dziecka. W wielu miejscach Polski w piątek mija ostateczny termin. Rodzice mają prawo do takiego dodatku od lat. Ale w tym roku w związku z programem 300 plus pojawiło się proceduralne i informacyjne zamieszanie. Specjalne rozporządzenie rząd przyjął dopiero 17 września.

"Mimo wszystko" wspięli się na swoje "K2" - Kopiec Kościuszki

Są niepełnosprawni, ale to nie znaczy, że obawiają się wyzwań. W środę zdobyli swoje własne "K2". Kilkunastu podopiecznych fundacji "Mimo wszystko" wspięło się na szczyt krakowskiego Kopca Kościuszki. Towarzyszyli im himalaiści. Założona przez Annę Dymną fundacja działa już 15 lat.

Sąd zakazał strajku w LOT

Strajku w Locie na razie nie będzie, bo zakazał go sąd - do czasu, aż nie stwierdzi, czy referendum strajkowe sprzed pół roku odbyło się zgodnie z prawem. Negocjacje stoją więc w martwym punkcie. Od trzech lat pracownicy LOT-u domagają się poprawy warunków pracy. Zarząd tłumaczy, że strajk oznaczałby za duże straty dla przewoźnika.

KRS przeanalizuje wypowiedź Kaczyńskiego o ojkofobii sędziów

Czy Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się słowami prezesa PiS o ojkofobii? Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w Olsztynie mówił o chorobie niechęci do własnej ojczyzny, która dotknęła części sędziów w Polsce. Przewodniczący KRS Leszek Mazur podkreśla, że sędziowie też muszą liczyć się z krytyką, a Maciej Mitera - rzecznik KRS - zapowiedział, że prezydium KRS przeanalizuje wypowiedź prezesa PiS.

Fałszywe podpisy poparcia na listach. "Prowokacja przeciwko Kornelowi Morawieckiemu"

Martwe dusze na listach wyborczych partii Kornela Morawieckiego i donos do prokuratury. Kornel Morawiecki jest za to pełen podejrzeń, że ktoś jego partii chciał zaszkodzić. Na warszawskich listach poparcia Wolnych i Solidarnych miały znaleźć się podpisy osób nieżyjących, nieprawdziwe numery PESEL i sfałszowany podpis. Osoby, które listy zanosiły, chciały je złożyć po godzinach pracy ratusza.

Szef KRS o sędziach SN: myśmy ich nie wysłali na emeryturę

W przypadku niektórych sędziów ich dalsza praca po 65. roku życia nie jest zgodna z interesem wymiaru sprawiedliwości - tak nową granicę wieku dla sędziów Sądu Najwyższego uzasadnia przewodniczący nowej KRS. Dla sędziego Mazura to nic, że stoją za starszymi sędziami lata doświadczenia, a Komisja Europejska uważa, że przymusowe przenoszenie w stan spoczynku to pogwałcenie unijnego prawa, w tym zasady nieusuwalności sędziów.

Gigantyczna kara za złe zarządzanie odpadami. Firma ma naprawić nieprawidłowości

Są nieprawidłowości, jest gigantyczna kara. Na ten moment firma zarządzająca składowiskiem i sortownią śmieci w Studziankach w województwie podlaskim zapłacić musi ponad 20 milionów złotych. A jeśli nie usunie uchybień i nie zacznie działać zgodnie z wydanym pozwoleniem - każdego dnia rachunek wzrastał będzie o niemal 90 tysięcy złotych. Kara to efekt kontroli przeprowadzonej po czerwcowym pożarze sortowni.

W "bastionie Prawa i Sprawiedliwości" bez list PiS

Jasło. Miasto nazywane bastionem Prawa i Sprawiedliwości. Ale to właśnie tu PiS ma poważny problem. Miejska Komisja Wyborcza w Jaśle odmówiła komitetowi wyborczemu PiS zarejestrowania list kandydatów do rady miasta. Liczba podpisów poparcia przekraczała wyznaczony limit, ale - jak mówi Kamil Janiec, komisarz wyborczy w Krośnie - w toku weryfikacji Miejska Komisja Wyborcza w Jaśle stwierdziła, że niektóre z tych podpisów nie mogą być uznane za niewadliwe. Błędy dotyczyły między innymi numerów PESEL, imion lub nazwisk oraz adresów. Komitet się odwołał, ale komisarz odwołania oddalił. Na złożenie odwołania do PKW Prawo i Sprawiedliwość ma dwa dni - i zapowiada, że to zrobi.

"Zawiodła rutyna". Śledztwo w sprawie działań policji z Mrągowa

Bała się i prosiła o pomoc policję. Zginęła dwa dni po tym, jak wszczęto dochodzenie. 50-latka, która w ubiegłym tygodniu została zastrzelona we własnym mieszkaniu w Mrągowie kilkukrotnie zgłaszała, że Cezary F. jej grozi. 50-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, a prokuratura dodatkowo wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policję w Mrągowie.

Cisza przed burzą. Kto zgarnie Złote Lwy?

Poziom jest wysoki i bardzo wyrównany, a jury będzie musiało podjąć trudną decyzję - komu należą się Złote Lwy? Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiega końca. W Konkursie Głównym znalazły się produkcje między innymi: Pawła Pawlikowskiego, Małgorzaty Szumowskiej, Krzysztofa Zanussiego, Wojciecha Smarzowskiego i Filipa Bajona.

Tatry z lotu ptaka. Niezwykłe zdjęcia z pokładu szybowca

Nic nie robi takiego wrażenia jak tatrzańskie szczyty. Zwłaszcza z perspektywy nawet 2300 metrów nad poziomem morza. Takie widoki można podziwiać dzięki wielokrotnemu mistrzowi świata Sebastianowi Kawie, który na pokład swojego szybowca zabrał reportera TVN24.

Walczą z rakiem, popłynęły w rejs. Panie budują wiarę w siebie

Rejs, który ma dać wiarę w siebie. Podopieczne Akademii Walki z Rakiem popłynęły w rejs po Zatoce Gdańskiej. Panie pod okiem kapitana będą sterować, nawigować i stawiać żagle. Dla kobiet dotkniętych chorobą nowotworową ma to być okazja do sprawdzenia się na pokładzie oraz budowania wiary w swoje możliwości po przebytej chorobie lub w trakcie jej leczenia.

Morawiecki: "ani dróg, ani mostów". Sąd oddala pozew, PO składa zażalenie

Platforma Obywatelska składa zażalenie w sprawie pozwu przeciwko premierowi. Sąd odmówił rozpatrzenia ich wniosku w trybie wyborczym. Platforma zarzuciła Mateuszowi Morawieckiemu kłamstwo, gdy na jednym z wieców wyborczych stwierdził, że za czasów rządu Donalda Tuska nie budowano ani dróg, ani mostów. Platforma się na to nie godzi i zapowiada, że dalej będzie walczyć.

Obrazy warte dwa miliardy? Jest wyrok w sprawie próby wyłudzenia VAT

Pod koniec 2016 roku Damian M., właściciel sklepu mięsnego, zamówił u rzekomego artysty dwadzieścia obrazów za dwa miliardy złotych. Następnie zawnioskował do urzędu skarbowego o zwrot VAT-u w wysokości 160 milionów złotych. Sąd w Łodzi uznał mężczyzn za winnych próby wyłudzenia zwrotu podatku VAT i skazał na 5 lat więzienia mężczyznę, który miał namalować te obrazy, i na 4 lata właściciela sklepu mięsnego.

Spalił kukłę Ryszarda Petru, trafił na listę PiS

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. To Bartosz Sokołowski - znany między innymi ze spalenia kukły Ryszarda Petru - i Marcin Zabłudowski. Opozycja nazywa tę sytuację skandalem.

Użył w internecie "słowa nieprzyzwoitego". Wzywa go straż miejska

Spór o przekleństwa w Poznaniu. Straż miejska wzywa do siebie internautę, który na jednym z portali społecznościowych umieścił emocjonalny wpis okraszony niecenzuralnym słowem. Jak mówią strażnicy - nie wyłapują osób, które przeklinają w sieci. Na tego internautę ktoś złożył doniesienie.

Marszałek wyznaczył tymczasowe miejsce dla śmieci z Małkowa

Ponad sto ton śmieci niewiadomego pochodzenia miało być wyrzuconych na terenie starej żwirowni w Małkowie w woj. łódzkim, ale nie udało się - sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Marszałek właśnie wyznaczył trzy punkty - tzw. parkingi zastępcze, gdzie składowane będą śmieci z przejętych nielegalnych transportów. Trafią tam jednak dopiero wtedy, gdy będzie znany ich skład i to, jakie zagrożenie dla środowiska stanowią.

"Wstałem rano, a żona mówi: piszą, że to przez ciebie". Kot o przygodzie z Bondem

16 filmów powalczy o Złote i Srebrne Lwy. W Gdyni ruszył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W Konkursie Głównym znalazły się produkcje między innymi: Pawlikowskiego, Szumowskiej, Zanussiego, Smarzowskiego i Bajona. Jedną z gwiazd festiwalu jest też Tomasz Kot, który w rozmowie z Piotrem Jaconiem opowiada o zamieszaniu w sprawie jego potencjalnego występu w powstającym filmie o Jamesie Bondzie.

Gorąca kampanijna niedziela. Deklaracja Jakiego: biorę urlop

Kampanijna niedziela: w Warszawie piknik Koalicji Obywatelskiej, a w Zachodniopomorskiem wizyta Zjednoczonej Prawicy. Premier mówi o niestrasznych PiS pomrukach opozycji i zagranicy, Jarosław Kaczyński o patriotyzmie jako niezbędnej motywacji dla polityków. W Warszawie polityczny rodzinny piknik, czyli ramię w ramię - Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka, Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski. I również w Warszawie deklaracja Patryka Jakiego który, by mieć czas na kampanię, w ministerstwie sprawiedliwości bierze urlop.

Zajechała drogę policjantom, poprosiła o pomoc. Policja zawiozła jej synka do szpitala

Radiowozem na sygnale przez zatłoczone ulice prosto do szpitala. Policjanci z Koluszek zawieźli matkę z rannym 10-letnim chłopcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kacper w wyniku nieszczęśliwego wypadku miał zmiażdżone dwa palce, musiał błyskawicznie trafić na blok operacyjny. Najpierw wiozła go mama, ale do szpitala miała ponad 30 kilometrów. Kiedy zobaczyła na drodze policyjny radiowóz, zajechała drogę i poprosiła o pomoc. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy podróż trwała nie półtorej godziny, tylko 20 minut.