Kondolencje dla rodziny Bushów płyną z całego świata

Kondolencje dla rodziny Bushów i amerykańskich obywateli płyną z całego świata. W wieku 94 lat zmarł George Bush senior. 41. prezydent Stanów Zjednoczonych. Przywódca szczególnie zasłużony dla przemian demokratycznych w Europie Wschodniej i wielki przyjaciel Polski.

Anioł z noży. Wyjątkowa inicjatywa w Wielkiej Brytanii

Niezwykła rzeźba w Anglii - anioł zbudowany ze 100 tysięcy różnych ostrzy. To protest przeciwko przemocy na ulicach. Wszystkie ostrza wykorzystane przez artystę do zbudowania tej konstrukcji pochodzą z policyjnych magazynów. Wszystkie zostały skonfiskowane podczas ulicznych interwencji. Przestępstwa związane z użyciem noży to poważny problem na Wyspach. Jest ich coraz więcej. Często kończą się śmiercią zaatakowanej ofiary.

Były drzewa, ma być hotel. Miasto chce nałożyć karę za wycinkę

Nowoczesny hotel zamiast kilkudziesięciu drzew w centrum Sopotu. Inwestor wykarczował zieleń na atrakcyjnej działce nieopodal morza. Sprawą zainteresowały się władze Sopotu, bo ich zdaniem wycinka była przedwczesna. Przedsiębiorca twierdzi, że miał zgodę na usunięcie drzew. Zdaniem miasta było inaczej.

Prokuratorskie postępowanie po artykule. "Sprawa nie ma nic wspólnego z ograniczaniem wolności słowa"

Dziennikarz "Newsweeka Polska" Wojciech Cieśla dostał w czwartek wezwanie do stawienia się na przesłuchanie na policji w sprawie jego artykułu o wiceprezesie Trybunału Konstytucyjnego Mariuszu Muszyńskim. Jak poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie, postępowanie prowadzone wobec dziennikarza dotyczy ujawnienia miejsca zamieszkania wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego Mariusza Muszyńskiego.

"To jest z Polski, to jest duch nasz". Zaprezentowano puszki 27. finału WOŚP

Najważniejszy rekwizyt już jest. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprezentowała oficjalną puszkę 27. finału. Jak zawsze kolorowa, i oby jak zawsze była pełna. Z tymi puszkami 13 stycznia będzie kwestować 120 tysięcy wolontariuszy, pod każdą szerokością geograficzną. "Dla małych dzieci i bez focha" - takie jest hasło zbiórki. Pieniądze pójdą na wyposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dziennikarze, celebryci i sportowcy wiosłowali w szczytnym celu

Wszyscy do wioseł, a właściwie to do ergometrów. Na stadionie Legii wiosłowano, by pomóc podopiecznym jednego z warszawskich hospicjów. Założeniem akcji było zrobienie dystansu tysiąca kilometrów w czasie 10 godzin. Do wioseł usiedli dziennikarze, celebryci i sportowcy.

"Świeć przykładem". Adam Małysz włączył się w policyjną akcję

"Świeć przykładem" - z tym hasłem cieszyńscy policjanci wyruszyli na ulice z odblaskowymi gadżetami. Mieli przy tym mistrzowskie wsparcie, bo po raz kolejny pomagał im Adam Małysz. Impulsem do zaangażowania się w takie profilaktyczne akcje była osobista historia byłego skoczka. Kilka lat temu, wracając z zawodów, omal nie potrącił pieszego, którego w ostatniej chwili zauważył na nieoświetlonym poboczu. Teraz Adam Małysz robi wiele, by poprawić świadomość pieszych i widoczność na drodze.

W środę wyszedł z więzienia, w czwartek zaatakował nożem

W środę wyszedł z zakładu karnego, na następny dzień zaatakował nożem. 33-latek z Tychów dźgnął pasażera na dworcu kolejowym w Tarnowie. Nie wiadomo, dlaczego zaatakował, i dlaczego wrócił do Tarnowa, w którym odsiadywał karę. Wiadomo za to, że zabrał ze sobą nóż kuchenny i po kłótni z obsługą pociągu wbił go przypadkowemu mężczyźnie w szyję. Sprawca jest w rękach policji. Jego ofiara - w szpitalu.

Dostała mandat, zareagowała krzykiem. Nagranie stało się hitem w sieci

Trudna kontrola tureckiej policji drogowej. W Stambule patrol zatrzymał kobietę, która popełniła szereg wykroczeń. Kiedy policjanci chcieli ją ukarać, Turczynka zaczęła krzyczeć i lamentować. Zdezorientowani policjanci próbowali uspokoić kobietę, która okazała się miejscową nauczycielką. Mimo jej niespodziewanej reakcji, funkcjonariusze nie zrezygnowali z wystawienia mandatu. Kobieta została zatrzymana, bo prowadziła samochód, rozmawiając przez telefon i bez zapiętych pasów. Podczas kontroli okazało się też, że nie ma ani prawa jazdy, ani karty kontroli pojazdu. Dostała za to mandat w wysokości około 420 złotych. Do zdarzenia doszło na początku miesiąca, ale dopiero teraz nagranie trafiło do sieci i błyskawicznie zyskało popularność.

Komendant proponował "konkurs na anonimy". PO chce jego odwołania

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz zaproponował w suwalskim radiu ogłoszenie "konkursu na najlepszy anonim" o posłance Platformy Obywatelskiej Bożenie Kamińskiej. Słowa komendanta wywołały oburzenie u polityków opozycji. Poseł PO Paweł Olszewski, w imieniu klubu, zażądał dymisji szefa podlaskiej policji.

Według statystyk Janek nie powinien przeżyć. "Dla nas to jest cud"

Matka chłopca mówi o cudzie, lekarze o tym, że to jeden z najbardziej skomplikowanych przypadków medycznych tego roku w Polsce. Trzynastoletni Janek odniósł poważne obrażenia w wyniku pożaru. Doznał poparzeń 90 procent ciała. Ale przeżył. Wszytstko dzięki zespołowi medycznemu Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

Były szef KNF mógł mataczyć? "Pierwsze dni były najważniejsze"

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego aresztowany na dwa miesiące. Sąd Rejonowy w Katowicach uwzględnił wniosek prokuratury, która obawiała się matactwa ze strony Marka Chrzanowskiego. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia. Opozycja pyta o tempo działań śledczych.

Kabel niezgody. Spór rolnika z energetykami

Rolnik spod Torunia wykopał przewód wysokiego napięcia. Głęboko kopać nie musiał, bo kabel leżał płytko. Płycej niż powinien - uważa rolnik. Energetycy mówią, że sprawa wymaga sprawdzenia i odpowiedzialności brać na siebie nie chcą. Pan Marcin wyorał przewód 5 listopada. Od prawie miesiąca nie chce wpuścić na swoje pole pracowników firmy z obawy przed tymczasowym wywłaszczeniem ze swojej ziemi.

Kumulacja roczników. "Reforma kosztem dziecka i na koszt samorządów"

Dwa roczniki w jednej klasie - tak będzie we wrześniu przyszłego roku. Dotyczy dzieci, które kończą stare gimnazja i nowe podstawówki. Dwa roczniki trzeba będzie zmieścić w tych samych pierwszych klasach szkół średnich. To skutek reformy Anny Zalewskiej, ale nie jej zmartwienie, tylko samorządów.

Sąd: kampania "Sprawiedliwe sądy" niezgodna ze statutem PFN

Jest orzeczenie, będzie odwołanie. Polska Fundacja Narodowa broni się i swojej pamiętnej kampanii "Sprawiedliwe sądy". Warszawski sąd orzekł właśnie, że fundacja finansować jej nie powinna, bo nie było to zgodne z jej statutem. Fundacja miała w Polsce i za granicą promować Polskę.

"Sam się wyłączył z Boga". Wierni wyszli podczas kazania o kandydacie na radnego

Proboszczowi nie spodobała się kandydatura do rady powiatu z list Koalicji Obywatelskiej sołtysa Adriana Urbańskiego. - Nie jest już katolikiem i nie może być radnym - tak powiedział do wiernych prosto z ambony w Stróżewie w Wielkopolsce. Ze strony parafian poszła skarga do Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która poprosiła proboszcza o złożenie wyjaśnień.

Ustawa o SN nie oznacza końca procedury z artykułu 7

Komisja Europejska nie ma zamiaru wycofywać się ze swojej skargi w sprawie Sądu Najwyższego. Unijna komisarz sprawiedliwości Unii Europejskiej Viera Jourova ciągle wypowiada się w tej sprawie twardo, choć dodaje, że ostatnie działania polskiego rządu to krok w dobrą stronę.

Marek Ch. nie przyznaje się do winy. Opozycja żąda komisji śledczej

Wniosek o areszt zakończył przesłuchanie. Dla Marka Ch. to były dwa dni w katowickiej prokuraturze. Były szef KNF wczoraj usłyszał zarzut korupcyjny, ale do winy się nie przyznaje. Zeznawał za to ze szczegółami. Szczegółami, które zajmują kilkadziesiąt stron. Jakie padają nazwiska? Swoje podpowiada opozycja i żąda komisji śledczej w Sejmie.

Macron: Francja nie wycofa się z podwyżek cen paliw

Prezydent Francji zabrał głos po olbrzymich protestach w Paryżu. Nie wycofa się z podwyżek cen paliw, a to z powodu podwyżek tłumy wyszły na ulice. Emmanuel Macron podtrzymuje swoją decyzje i argumentuje, że nie można decydować o podatku węglowym kilka lat wcześniej i potępiać wyższych cen paliw dzisiaj.

Kokaina w kartonach z bananami. Policja bada tropy

To nie koniec dostawy bananów, w których znaleziono kokainę. Po tym jak do sklepów w trzech polskich województwach trafił zaskakujący ładunek, we wtorek pojawiły się doniesienia o kolejnym. W sumie znaleziono 220 kilogramów narkotyków. Teraz policja pilnuje ładunku, a także ustala, kto stał za przesyłką i gdzie narkotyki miały trafić.

"Nie skupiajmy się na płotkach, żeby rekiny nie uciekły"

Były szef KNF to od wtorku Marek Ch.. Szef nadzoru bankowego usłyszał zarzuty. Z Warszawy został przewieziony do Katowic przez agentów CBA. W aferze w KNF jest główną postacią po tym, jak ujawniono jego rozmowę z biznesmenem Leszkiem Czarneckim. Główną, ale nie jedyną. O pozostałe w Sejmie pyta opozycja. I chce komisji śledczej.