Fakty po Faktach

O debacie premiera z muzykami w pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 rozmawiali z Beatą Tadlą specjalista ds. marketingu politycznego Eryk Mistewicz i satyryk Krzysztof Materna. W części drugiej o karierze i pożegnaniu z nartami Adama Małysza mówili dziennikarze sportowi Michał Pol i Tomasz Zimoch.

Fakty po Faktach

Debata premier - artyści była jednym z tematów "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli b. premier Leszek Miller, prof. Wojciech Sadurski i Tomasz Wołek.

Fakty po Faktach

O cenach żywności i echach zakupów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w osiedlowym sklepie rozmawiali w "Faktach po Faktach" Joachim Brudziński z PiS, Andrzej Halicki z PO i Andrzej Celiński, poseł niezrzeszony. Gośćmi drugiej części programu byli aktorka Grażyna Szapołowska i krytyk filmowy Zdzisław Pietrasik.

Fakty po Faktach

22.03 | Zakupy prezesa PiS i nadchodząca debata Tusk - artyści były m.in. tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli Roman Giertych, Józef Oleksy i gen. Waldemar Skrzypczak. (TVN24)

Fakty po Faktach

Interwencja w Libii i udział w niej Polski były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli mjr Michał Fiszer, gen. Gromosław Czempiński, gen. Roman Polko oraz Marek Ostrowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli: w pierwszej części - Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych, Jacek Mojkowski z tygodnika "Forum" i gen. dyw. prof. dr hab. Bolesław Balcerowicz, a w drugiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Fakty po Faktach

19.03 | Interwencja w Libii głównym tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Marek Ostrowski, gen. Gromosław Czempiński, prof. Aleksander Smolar i Sławomir Sierakowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

18.03 | Interwencja NATO w Libii i "biała galeria" w Sejmie były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli prof. Roman Kuźniar, gen. Marek Dukaczewski, Marek Balicki i Bolesław Piecha. (TVN24)

Fakty po Faktach

Sejmowa debata nad reformą służby zdrowia i sposób na porozumienie ws. OFE były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza były Ewa Kopacz, Dorota Gardias, Joanna Mucha i Anita Błochowiak.

Fakty po Faktach

W pierwszej części programu gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. W części drugiej z Kamilem Durczokiem rozmawiał prof. Michał Kleiber.

Fakty po Faktach

Sytuacja w Japonii w kilka dni po trzęsieniu ziemi i artykuł premiera Donalda Tuska w "Gazecie Wyborczej" były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli prof. Jan Winiecki, Kazuko Shiraishi i Marcin Zagrajek oraz Julia Pitera i Elżbieta Jakubiak.

Fakty po Faktach

Dziś w "Faktach po Faktach" dyskusja na temat politycznych i gospodarczych skutków trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. W drugiej części programu dyskusja o bilansie trzylecia premiera Donalda Tuska.

Dramat w Japonii

W japońskiej elektrowni atomowej Fukushima 1 może dojść do kolejnego wybuchu. Władze nie wykluczają eksplozji wodoru w budynku drugiego reaktora. Japonia liczy ofiary potężnego trzęsienia ziemi i ataku tsunami. Oficjalne dane mówią o trzech tysiącach. Specjaliści ostrzegają przed silnymi wstrząsami wtórnymi. Premier Japonii mówi, że jego kraj nie był w takim kryzysie od drugiej wojny światowej.

Za i przeciw

Świat patrzy z niepokojem na elektrownie jądrowe w Japonii. Kanclerz Angela Merkel uważa, że to wielkie ostrzeżenie i zarządza kontrolę bezpieczeństwa w Niemczech. Proponuje też, by tą sprawą zajął się szczyt Unii Europejskiej. Premier Donald Tusk widzi to inaczej: japońska technologia jest widać bezpieczna, skoro nawet po trzęsieniu ziemi nie ma powtórki z Czarnobyla.

Gotowi na wszystko

Polscy ratownicy są gotowi wyjechać do Japonii. Ekipy z innych krajów już lecą. Nasza jeszcze nie i zapewne zostanie w kraju, bo Japonia nas o pomoc nie prosi.

Do raportu

Raport komisji Millera nie zostanie opublikowany w rocznicę katastrofy smoleńskiej, nie będzie traktowany instrumentalnie i nie zakłóci powagi uroczystości - zapewnia premier Donald Tusk pytany co zrobi, gdy raport trafi na jego biurko tuz przed 10 kwietnia. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy komisja zakończy prace. Na razie czeka na możliwość przeprowadzenia eksperymentów na jedynym rządowym tupolewie, który wcześniej musi przejść testy.

Śmierć pod śniegiem

Lawina zabiła trzy osoby. Zostały porwane przez masę śniegu pod Koszystą w Tatrach. Ratownicy dotarli do przysypanych, śmigłowiec zabrał ich do szpitala - ale nikogo z tej trójki nie udało się uratować mimo kilkugodzinnej reanimacji.

Porozumienie

Adam Małysz pożegna się z kibicami tak, jak chciał: na Wielkiej Krokwi. Jest porozumienie w sprawie pieniędzy za wynajem skoczni w Zakopanem. Właśnie z powodu kosztów pożegnanie Małysza wisiało na włosku. Organizatorzy i zarządzający Wielką Krokwią Centralny Ośrodek Sportu zarzucali sobie nawzajem nieczystą grę. To oburzało kibiców.

Kasa nie gra

Czy nasze miasta utoną w brudzie? W wielu trwa gorączkowe szukanie pieniędzy na oczyszczanie. Długa i kosztowna zima pochłonęła ogromną część przeznaczonego na to budżetu. A to dopiero początek roku, w którym kolejna zima przecież się zacznie. Wizja zasp, nieskoszonych trawników, brudnych ulic, niewywiezionych liści musi mobilizować.

Fakty po Faktach

12.03 | Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii i pomoc humanitarna dla tego kraju były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli prof. Władysław Mielczarski i Łukasz Turski oraz prof. PG Robert Jankowski i Janina Ochojska. (TVN24)

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" Japończyk mieszkający w Polsce Yoshiho Umeda, prof. Ewa Pałasz-Rutkowska, Kierownik Zakładu Japonistyki i Koreanistyki UW i prof. Wojciech Dębski, sejsmolog z Instytutu Geofizyki PAN rozmawiali o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Japonię.

Fakty po Faktach

10.03 | Przyszłość Platformy Obywatelskiej i najnowsza książka Jana Tomasza Grossa były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Andrzej Olechowski, Piotr Gontarczyk i Stanisław Krajewski.

Fakty po Faktach

09.03|Gośćmi programu Fakty po Faktach byli Adam Szejnfeld z PO, Marek Borowski z SDPL i Janusz Palikot. (TVN24)

Fakty po Faktach

- Same korzyści - tak minister finansów Jacek Rostowski podsumował w "Faktach po Faktach" zmiany, jakie będą miały miejsce po wejściu w życie rządowych propozycji w systemie emerytalnym. - Z naszych wyliczeń wynika, że mimo zmniejszenia składki, emerytury będą wyższe o ok. 2,3 proc., dzięki temu, iż więcej będzie inwestowane w akcje. A poza tym zmniejszy się dług publiczny - mówił.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli wicepremier Waldemar Pawlak, oraz snowboardzistka Jagna Marczuaitis.

Nic tylko beczeć

Góralska awantura o unijne pieniądze. Unia wspiera obszary górskie, a polski rząd uznaje, że należy z unijnych pieniędzy wesprzeć górali i hodowle owiec. Na liście szczęśliwców znaleźli się hodowcy z województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego, poza - świętokrzyskie, choć, o czym najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, są tam i góry i owce. Górale ze świętokrzyskiego są więc solidnie poirytowani…

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" była Barbara Nowacka - feministka, córka premier Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Natomiast w drugiej części programu, Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z Ryszardem Czarneckim i Jerzym Wenderlichem (SLD).

Dzień kobiet

Manifa przeszła przez Warszawę, Gdańsk, Kraków i Wrocław. Ósmy marca tuż tuż, więc kobiety o sobie przypominają - "dość wyzysku! Wymawiamy służbę". Manifa w tym roku była ekonomiczna - to był sprzeciw wobec nierówności płac, bezrobocia i łamania prawa pracy. Sprzeciwiały się pielęgniarki, nauczycielki, a nawet pracownice personelu pokładowego samolotów.

Sto lat

Sto lat dla geniusza filmu - Andrzej Wajda świętuje 85-urodziny. Wczoraj z aktorami i filmowcami, dziś z widzami, a wkrótce w pałacu prezydenckim odbierze Order Orła Białego - najwyższe odznaczenie państwowe. Wniosek w tej sprawie trafi do kapituły za kilka dni.

Akademia policyjna

Nikt nie chciał z nimi zadzierać, nikt nie chciał wchodzić im w drogę. Z milicjantami w Rosji łatwo nie było. Milicjantom ufała mniej niż jedna trzecia Rosjan - teraz to ma się zmienić. Milicja zmienia się w policję i nie tylko nazwa ma być inna. Decyzja zapadła na najwyższym szczeblu. A prezydent Miedwiediew wymaga i obiecuje - podwyżki.