Fakty po Faktach

W czwartek gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był Janusz Palikot. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z politologiem prof. Wojciech Sadurskim.

Fakty po Faktach

O raporcie komisji Jerzego Millera mówił w "Faktach po Faktach" polski akredytowany przy MAK i szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, płk Edmund Klich. W drugiej części o związkach partnerskich rozmawiali wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski i eurodeputowany Marek Siwiec.

Fakty po Faktach

Dziś w "Faktach po Faktach" Julia Pitera i Paweł Poncyljusz o politycznych transferach. Pitera sugerowała, że miejsce posła PJN jest w PO, z kolei Poncyljusz zapraszał "wszystkich "nieważnych" działaczy PO do PJN".

Fakty po Faktach

O seksskandalu z Dominique'iem Strauss-Kahnie i o polskiej polityce rozmawiali w "Faktach po Faktach" były lider LPR Roman Giertych i były premier Józef Oleksy. W drugiej części sytuację we Francji po zatrzymaniu szefa MFW analizowali Jacek Mojkowski z magazynu "Forum" i politolog, prezes Fundacji Batorego prof. Aleksander Smolar.

Fakty po Faktach

15.05 | Bieżąca polityka i trochę kultury w "Faktach po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Krzysztof Materna, Jan Krzysztof Bielecki i Andrzej Olechowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gościem Anity Werner był szef SLD Grzegorz Napieralski, a w drugiej - reżyser Agnieszka Holland.

Fakty po Faktach

Wyborcze przygotowania zdominowały "Fakty po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Elżbieta Jakubiak, Anita Błochowiak i Arkadiusz Mularczyk oraz Jacek Pałasiński.

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek komentuje walkę rządu z chuliganami na stadionach. W drugiej części Joachim Brudziński z PiS oraz Janusz Piechociński z PSL.

Fakty po Faktach

Przejście Bartosza Arłukowicza do PO to błąd. Stał się przedmiotem gry, a Donald Tusk szybko go zmarginalizuje - tak ostatni spektakularny transfer polityczny ocenia Ryszard Kalisz z SLD. Pytany w "Faktach po Faktach" w TVN24, sam nie zamierza zmienić barw politycznych odpowiada twardo: Moje miejsce jest na lewicy. A doniesienia o moim rzekomym odejściu z partii to błąd... komentatorów.

Fakty po Faktach

Marszałek Sejmu - Grzegorz Schetyna o nowym, rządowym "nabytku" i sam Bartosz Arłukowicz o swojej roli u boku premiera Donalda Tuska. Z gośćmi rozmawiał Kamil Durczok.

Fakty po Faktach

O recepcie na stadionowy bandytyzm z Kamilem Durczokiem w "Faktach po Faktach" w TVN24 rozmawiali byli szefowie MSWiA: Krzysztof Janik i Janusz Kaczmarek oraz reżyser Janusz Zaorski i sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina.

Akcja na skałach

Sytuacja była dramatyczna. Na skałach osiadła łódź wioząca na włoską Lampedusę prawie pół tysiąca nielegalnych imigrantów z północnej Afryki. Wszystkich, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie, udało się ocalić. To była wielka akcja ratunkowa włoskiej straży przybrzeżnej i policji.

Fakty po Faktach

Piłka nożna zdominowała "Fakty po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Ludwik Dorn, Ryszard Kalisz, Roman Kosecki, Paweł Zarzeczny i Cezary Kucharski.

Fakty po Faktach

05.05 | Zamieszki na stadionach i kolejny dzień matur - były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli prof. Zbigniew Ćwiąkalski i Michał Listkiewicz oraz Jan Wróbel i prof. Krzysztof Wielecki. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi Justyny Pochanke w "Faktach po Faktach" byli dziennikarz Wojciech Jagielski i amerykanista Grzegorz Kostrzewa-Zorbas oraz wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki.

Taniec w powietrzu

A teraz tańczący w powietrzu rosyjski Tupolew 154. Należy do ministerstwa obrony i wylądował tylko dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu i umiejętnościom pilotów.

Wycinka

Dąb Bartek jest bezpieczny, ale młodsze od niego, aczkolwiek też wiekowe dęby, były poważnie zagrożone. Dolnośląscy policjanci zatrzymali grupę przestępców, która zajmowała się wycinaniem ponad 300 letnich dębów - oczywiście nielegalnym. Po co? Dębowe drewno było im potrzebne do produkcji okleiny, która z kolei służyła do produkcji mebli.

Pisane wierszem

Nie trzeba być poetą, ale warto było znać się nieco na poezji zwłaszcza Mickiewicza i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Warto było też sporo wiedzieć o bohaterce "Granicy" Zofii Nałkowskiej, jeśli chciało się zdać maturę z języka polskiego. Przystąpiło dziś do niej blisko 400 tysięcy uczniów.

Rekord zimna

Były ostrzeżenia, zapowiedzi, no i stało się. Mamy majowy rekord zimna w Polsce. W nocy w Toruniu było - 7,1 stopnia Celsjusza. Przymrozki były zresztą nie tylko w tam, co oczywiście powodowało olbrzymie kłopoty na drogach. Od jutra będzie nieco cieplej. Trzeba jeszcze naprawić szkody i policzyć straty.

Rozmowy niedokończone

Nie udało się przez ponad trzy lata. Małe, by nie powiedzieć żadne, są szanse na reformę emerytur mundurowych do końca tej kadencji rządu. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie ostatniej szansy. Teoretycznie i rząd i związkowcy chcą reformy, ale oczekiwania jednych i żądania drugich w żaden sposób się nie spotykają. Dalej będziemy produkować trzydziestokilkuletnich emerytów.

W ogniu kampanii

Zaufanie do Obamy idzie w górę. I to wyraźnie - o 9 punktów. Można się tylko zastanawiać, co by było, gdyby wybory w Ameryce były w tym roku. Są w przyszłym. W tym są u nas - parlamentarne. I już widać i słychać, że udział Polski w koalicji antyterrorystycznej, a przede wszystkim misji w Afganistanie, będzie jednym z ważnych tematów.

Krajobraz po burzy

Władze i mieszkańcy amerykańskiego stanu Alabama wciąż nie otrząsnęli się po serii śmiertelnych i niszczących tornad. Zginęło łącznie 345 osób, z czego aż 236 właśnie w Alabamie. Straty mogą sięgnąć astronomicznej kwoty pięciu miliardów dolarów. Prezydent Obama odwiedził zniszczone tereny kilka dni temu. Dziś poszkodowani muszą radzić sobie sami. W kompletnie zniszczonym miasteczku Tuscalusa był Marcin Wrona.

I kto tu rządzi?

Zdemolowany stadion, bójki zamaskowanych kibiców na boisku - taki był finał meczu o Puchar Polski między Legią Warszawa a Lechem Poznań. Winnych brak. Do odpowiedzialności nie poczuwają się ani organizator, ani PZPN, ani policja. - Koniec z wyżywaniem się kiboli - natychmiast deklaruje premier. Liczy na policję, co brzmi intrygująco zważywszy na fakt, że kibol z zakazem stadionowym kupił bilet, bo poprosił o to naczelnik stołecznego wydziału policji, który miał kiboli zwalczać.

Fakty po Faktach

We wtorek gościem "Faktów po Faktach" był prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. W drugiej części programu Anita Werner rozmawiała z prof. Dariuszem Rosatim, byłym szefem MSZ i Witoldem Waszczykowskim, byłym wiceszefem MSZ i byłym ambasadorem RP w Teheranie.

Fakty po Faktach

02.05 | Osama bin Laden nie żyje. Goście "Faktów po Faktach" komentują akcję przeprowadzoną w niedzielę przez Amerykanów. Z Leszkiem Millerem, Anne Applebaum, Bogdanem Klichem, Andrzejem Kruczyńskim i Markiem Dukaczewskim będzie rozmawiać Anita Werner. (TVN24)

Fakty po Faktach

Beatyfikacja Jana Pawła II i ślub Williama i Kate były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Maja Komorowska i Mieczysław Szcześniak oraz Marek Ostrowski i dr Janusz Sibora.

Fakty po Faktach

O ślubie księcia William i Kate Middleton, którzy powiedzieli sobie sakramentalne "tak" 29 kwietnia w Opactwie Westminsterskim, rozmawiali w "Faktach po Faktach" Karolina Korwin-Piotrowska z tvn.pl i Jan Wojciech Piekarski z Europejskiej Akademii Dyplomacji. Gościem programu był także prof. Norman Davies.

Fakty po Faktach

Kiedy zobaczymy polski raport dotyczący katastrofy smoleńskiej i czy PiS z SLD złączą się w koalicji? Na te pytanie próbowali odpowiedzieć goście "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Ryszard Czarnecki, Paweł Zalewski i Paweł Graś.

Fakty po Faktach

Debata nad wotum nieufności dla ministra finansów i uniewinniający generała Kiszczaka wyrok sądu były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Władysław Frasyniuk, Marek Siwiec i Marek Borowski.

Fakty po Faktach

Gośćmi Anity Werner w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli publicyści Tomasz Wołek i Cezary Michalski oraz ks. Henryk Zieliński.