"Nikt i nic nie zniszczy tej imprezy". Wielkie odliczanie do 23. Przystanku Woodstock

16.07 | "Nikt i nic nie zniszczy tej imprezy". Wielkie odliczanie do 23. Przystanku Woodstock
16.07 | "Nikt i nic nie zniszczy tej imprezy". Wielkie odliczanie do 23. Przystanku Woodstock
Jarosław Kostkowski | Fakty TVN
16.07 | "Nikt i nic nie zniszczy tej imprezy". Wielkie odliczanie do 23. Przystanku WoodstockJarosław Kostkowski | Fakty TVN

Przystanek Woodstock zbliża się wielkimi krokami. To tradycyjne podziękowanie dla wolontariuszy Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, którzy w tym roku zebrali na sprzęt medyczny rekordowe 105 milionów złotych. Festiwal rusza za ponad dwa tygodnie, ale pierwsi uczestnicy już są na miejscu.

Festiwal ma się odbyć po raz 23. Trwa już finałowe odliczanie, są już pierwsze namioty i uczestnicy. Na Woodstocku wystąpi 150 zespołów. Koncerty będą się odbywały nonstop przez niemal trzy doby - Przystanek Woodstock już jest pod parą - zagrzewa do zabawy Jurek Owsiak. - Nic, ani nikt nie zniszczy tej imprezy. Nawet jakby się nie odbyła, to i tak by przyjechali ludzie, dla których jest to coś więcej niż tylko parę dni muzyki - mówi jeden z przybyłych już do Kostrzyna nad Odrą uczestników.

Priorytet: bezpieczeństwo

Dla organizatorów to wyzwanie. Tegoroczny Woodstock będzie zabezpieczać 650 ochroniarzy zatrudnionych przez Wielką Orkiestrę, tysiąc wolontariuszy i 300 osób zabezpieczenia medycznego. Do tego co najmniej półtora tysiąca policjantów.

Duża i mała scena oraz Akademia Sztuk Przepięknych zostaną ogrodzone, ruch samochodów także zostanie ograniczony. - Generalnie będą się one musiały poddać wszelkim kontrolom, a więc będą spowalniacze, aby żaden samochód nie mógł się rozpędzić. Przy tych miejscach będziemy mieli bramki, które są tak zwanymi bramkami lekkimi, bardzo dużo wejść, gdzie nasze służby będą zaglądały do plecaków - mówi Owsiak. Dla uczestników festiwalu nie jest to nowość. Tak jest co roku.

Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta dziwi niechęć do festiwalu ministra spraw wewnętrznych, który negatywnie opiniował organizację Przystanku. Tym bardziej, że współpraca wszystkich służb, także z policją, nigdy nie była zła. Jednocześnie samorządowiec podkreśla, że na lokalne władze nikt nie naciska z powodu organizacji Przystanku.

"Tak się buduje Przystanek Woodstock"

Marian Łuczak ,który jest wolontariuszem błękitnego patrolu i od kilkunastu lat zwykle pierwszym i ostatnim uczestnikiem festiwalu zapewnia, że jest gotowy do pracy. - Trzeba będzie posprzątać, przypilnować, trzeba będzie ten pasaż doprowadzić, tam trzeba będzie wykosić. Będzie wesoło, będzie super - mówi. W 2016 roku na Przystanku Woodstock było ponad 300 tysięcy ludzi. Kolejny raz szykuje się tu sztafeta pokoleń. - Syn już teraz jedzie sam, już wyrósł, z tatą nie pojedzie - mówi Maciej Jasiński, uczestnik imprezy. - Tak się buduje Przystanek Woodstock, ludzie tam chcą być - mówi z kolei Owsiak.

Autor: Jarosław Kostkowski / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Bite, zaniedbywane emocjonalnie i pozostawione same sobie - takiej traumy doświadcza nawet co trzecie dziecko w Polsce. Z tego się nie wyrasta. To nie mija, gdy człowiek stanie się samodzielny i dorosły. Najnowsza kampania społeczna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pomaga, uświadamia i przestrzega.

"Dziecko, które doświadcza przemocy emocjonalnej, 10-krotnie częściej decyduje się na próbę samobójczą"

"Dziecko, które doświadcza przemocy emocjonalnej, 10-krotnie częściej decyduje się na próbę samobójczą"

Źródło:
Fakty TVN

Zacznijmy od sprawy kluczowej - ten raport nie powstał, by komukolwiek udowodnić, że psy są agresywne i niebezpieczne. Wręcz przeciwnie. Powstał po to, by właścicielom naszych czworonożnych przyjaciół uświadomić, że trzeba się nimi dobrze opiekować i jeszcze lepiej pilnować.

W 2024 roku psy w Polsce pogryzły ludzi niemal 27 tysięcy razy. Odpowiedzialność spada na właścicieli

W 2024 roku psy w Polsce pogryzły ludzi niemal 27 tysięcy razy. Odpowiedzialność spada na właścicieli

Źródło:
Fakty TVN

Sanepid mówi "sprawdzam" i rozpoczyna kontrole kart szczepień. Coraz częściej mówimy o kolejnych przypadkach chorób, o których zapomnieliśmy kilkadziesiąt lat temu. Wracają, bo właśnie jest problem ze szczepieniami.

35 razy więcej przypadków krztuśca w rok. O niektórych chorobach już zapomnieliśmy, a teraz wracają

35 razy więcej przypadków krztuśca w rok. O niektórych chorobach już zapomnieliśmy, a teraz wracają

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W piątek i sobotę banki żywności prowadzą wielkanocną zbiórkę dla potrzebujących. Wolontariusze czekają w ponad 1300 sklepach. Najbardziej potrzebne są oleje, mąki, makarony i konserwy. Można też pomóc za pośrednictwem strony internetowej. Dwa i pół miliona Polaków żyje w ubóstwie.

Skala biedy w Polsce rośnie. Rozpoczęła się wielkanocna zbiórka banków żywności

Skala biedy w Polsce rośnie. Rozpoczęła się wielkanocna zbiórka banków żywności

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ze strachu o siebie samego Jarosław Kaczyński poświęca dzisiaj pozycję swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Przecież to, co zrobił, ośmieszyło go, ośmieszyło cały obóz polityczny - powiedział w sobotę w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec, komentując scysję prezesa PiS z Romanem Giertychem w Sejmie.

Jarosław Kaczyński "poświęca pozycję PiS-u, żeby bronić siebie samego"

Jarosław Kaczyński "poświęca pozycję PiS-u, żeby bronić siebie samego"

Źródło:
TVN24

Jestem zażenowany językiem, którym posługują się niektórzy politycy. Obawiam się, że w tej chwili już nie ma chyba żadnych granic, że można bezkarnie mówić, co się chce - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Zbigniew Ćwiąkalski, odnosząc się do sytuacji sejmowego spięcia Jarosława Kaczyńskiego i Romana Giertycha. - Jestem przekonany, że jeszcze wiele usłyszymy przed wyborami prezydenckimi, bo hamulce puściły już całkowicie - dodał.

"Hamulce puściły już całkowicie"

"Hamulce puściły już całkowicie"

Źródło:
TVN24

Zastępuje przewodnika, lustro, nawet w pewnym zakresie narząd wzroku. Sztuczna inteligencja to pomocnik, który nie traci cierpliwości, a osobom niedowidzącym zwiększa przestrzeń samodzielności. ChatGPT jest w stanie asystować przy robieniu zakupów, orientować użytkownika w przestrzeni czy odnaleźć zgubiony przez niego przedmiot. Nie można mu ufać bezkrytycznie, ale można pozwolić sobie pomóc.

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W ciągu minionej doby Bill Ackman, jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, napisał kilka tweetów. Jeden z nich brzmiał: "Państwa, które jako pierwsze dojdą do porozumienia z Donaldem Trumpem, zawrą lepsze porozumienia. Kraje, które będą czekać lub zastosują odwet, będą żałować, że nie były w pierwszej grupie". A drugi cytat: "Czasem najlepszą strategią w negocjacji jest przekonanie drugiej strony o swoim szaleństwie". A co myślą zwykli amerykańscy przedsiębiorcy, którzy nie zarządzają miliardowymi funduszami, ale po prostu firmami?

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS