Fakty po Faktach

Zbliżająca się rocznica katastrofy smoleńskiej była tematem dzisiejszych "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Maciej Łopiński, Paweł Kowal i Andrzej Celiński.

"Fakty po Faktach"

W "Faktach po Faktach" o decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. afery hazardowej rozmawiali były minister sprawiedliwości prof. Zbigniew Ćwiąkalski i były prokurator krajopwy oraz były szef MSWiA Janusz Kaczmarek. W drugiej części gośćmi Piotra Marciniaka byli Andrzej Dera (PiS) i wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (SLD).

Fakty po Faktach

Zbliżająca się rocznica katastrofy smoleńskiej i raport PiS o stanie państwa były tematami "Faktów po Faktach". Gościem Justyny Pochanke był prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński.

Fakty po Faktach

O zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej rozmawiali w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz z SLD i Janusz Palikot.

Fakty po Faktach

Narodowość: Ślązak i prywatyzacja Lotosu były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli dr Tomasz Żukowski i prof. Andrzej Rychard oraz Wiesław Kaczmarek i Janusz Steinhoff.

Fakty po Faktach

Awantura o Śląsk i zachowanie polskich "kibiców" były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Paweł Zalewski, Jarosław Selin, Bartosz Arłukowicz i Zbigniew Boniek.

Fakty po Faktach

W Faktach po Faktach Anita Werner rozmawiała z Joachimem Brudzińskim (PiS) i Jerzym Fedorowiczem (PO) o "Raporcie o stanie RP". W drugiej części gośćmi byli Szymon Hołownia i o. Wiesław Dawidowski.

Fakty po Faktach

Gościem piątkowych "Faktów po Faktach" w TVN24 był były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gościem Grzegorza Kajdanowicza był minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak, a w drugiej: poseł PiS Bolesław Piecha i prawnik Krystian Legierski.

(Do)radca

Ekonomiczny bojkot Polski za brak ustawy reprywatyzacyjnej? Radca Światowego Kongresu Żydów zasugerował takie rozwiązanie w artykule w jednej z nowojorskich gazet, ale władze Kongresu natychmiast zareagowały - to prywatna opinia i nie ma mowy o żadnym bojkocie. Problem żydowskiego majątku wciąż jednak wywołuje spore emocje - i to po obu stronach oceanu.

Między słowami

Kto bezcześci pamięć Lecha Kaczyńskiego - politycy PJN zarzucają liderowi PiS brak reakcji na oburzające słowa, jakie były opozycjonista i obrońca krzyży na oświęcimskim żwirowisku - Kazimierz Świtoń wygłosił pod adresem nieżyjącego prezydenta. Słowa padły w obecności polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością - i nie doczekały się żadnej reakcji.

Jazda polska

Szokujące nagrania ze szkolenia kierowców TIRów. Co robić w razie wypadku - tu cytat: " walić po osobówce", bo jest "poniżej nóg". To nie jedyna lekcja, jaką otrzymali kursanci, a która na szczęście została nagrana i przekazana reporterowi TVN24. Instruktorzy juz zwolnieni. Ci, których uczyli, wciąż na drogach i cała nadzieja w tym, że na taką wiedzę okazali się odporni.

W sprawie Libii

W Pałacu Prezydenckim o Libii - Bronisław Komorowski i eksperci dyskutowali o natowskiej akcji i polskim stanowisku wobec wojny z dyktaturą Muammara Kaddafiego.

Pomożemy?

Polska konsekwentnie odmawia udziału w militarnej operacji w Libii - ale wciąż deklaruje pomoc humanitarną, a w jej ramach miedzy innymi plany specjalnego mostu powietrznego.

Strefa śmierci

Makabryczne doniesienia z Japonii. Jak podała agencja Kyodo, w strefie największego skażenia wokół elektrowni Fukushima leży ponad tysiąc ciał. Nikt ich stamtąd nie zabiera - tak bardzo są napromieniowane. Skażenie morza wokół elektrowni cztery tysiące razy przekracza normę, a organizacje międzynarodowe apelują o poszerzenie strefy przymusowej ewakuacji.

Powrót do przeszłości

Jeździł ratując zdrowie i życie przez wiele lat - jesienią ubiegłego roku za sprawą biurokracji i braku rozsądku został unieruchomiony. Pojazd ze specjalistyczną aparaturą pozwalająca badać i wcześnie wykrywać nowotwory na skutek absurdalnych przepisów przestał pracować w listopadzie. W grudniu pokazaliśmy Państwu tę historię w Faktach. Czy coś się zmieniło?

Tacy fajni, że aż fajni

Jesteśmy kapitalni! Ładni, tolerancyjni, sympatyczni, a jeśli komuś jeszcze mało - świetnie gotujemy. Jest jeszcze długa lista innych zalet, ale ponieważ jesteśmy także skromni, to ich nie wymieniamy. Te wszystkie znakomite cechy zauważamy w sobie - my sami. Brytyjski dziennik "The Guardian" przynosi wyniki sondażu, w którym Polacy oceniają samych siebie.

Fakty po Faktach

30.03. | Gościem "Faktów po Faktach" był Włodzimierz Cimoszewicz.

Poprawka

Niższy wyrok dla Stanisława Łyżwińskiego. Sprawa Andrzeja Leppera do ponownego rozpatrzenia - westchnienie ulgi w łódzkim sądzie apelacyjnym po wyroku w głośnej sprawie seksafery w Samoobronie. Andrzej Lepper będzie miał ponowny proces, choć przed ogłoszeniem wyroku przed wyraźnie zdenerwowanym liderem Samoobrony rysowała się perspektywa pójścia za kraty.

Pod korek

Kierowcy do ministra: "litości". Minister na to: "nie stać nas na ulgi". Ceny paliw strzeliły w górę do najwyższego w historii poziomu, ale minister finansów nie chce obniżać akcyzy. Nieugięty Jacek Rostowski odpowiada kierowcom: na obniżce zyskają producenci, a nie wy. Kto zatrzyma cenowe szaleństwo?

Teraz prezydent

55 głosów "za". Zmiany w OFE dokładnie w takim kształcie jak chcieli posłowie czekają już tylko na podpis prezydenta. Senatorowie Platformy przyjęli ustawę, przy protestach opozycji oraz jednym głosie sprzeciwu z własnych szeregów. Zresztą, zaraz potem, przez senatora Pawła Klimowicza - na znak protestu - opuszczonych.

Prognoza pogody

Czy załoga rządowego Jaka ostrzegała przed załamującą się pogodą na smoleńskim lotnisku? Portal tvn24.pl ujawnia zeznania, według których załoga pierwszego polskiego samolotu, który 10 kwietnia lądował w Smoleńsku nie dzwoniła do służb meteo w Warszawie i nie alarmowała o fatalnych warunkach na lotnisku Siewiernyj. Czy to jedna z przyczyn dla których prezydencki Tupolew tego ranka wziął kurs na Smoleńsk?

Wyspa uchodźców

Dramatyczna sytuacja na włoskiej wyspie Lampedusa - zaczyna brakować jedzenia dla tysięcy uciekinierów z Afryki Północnej, którzy tam właśnie znaleźli schronienie. A wciąż napływają setki nowych. Po skandalicznej wypowiedzi jednego z włoskich ministrów, który uchodźcom kazał się wynosić, na wyspę poleciał dziś premier Włoch Silvio Berlusconi.

Odlot

Tanie latanie, czyli czym wozić noworodki na badania. Gdański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie mógł się porozumieć z jednym ze szpitali w sprawie transportu karetką, więc wpadł na pomysł, że maluchy mogą latać na badania śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym czasie ofiary wypadków i chorzy, których życie jest zagrożone, musieliby czekać. Kto i komu za te loty wystawi rachunek?

Szkoły życia

500 szkół do likwidacji i niemal wszędzie protesty, demonstracje, a nawet blokady. Niemal, bo w kilku miejscach w Polsce zamiast protestować, ludzie postanowili szkoły ratować. Pomysłów na to całe mnóstwo, bo jak się okazuje, szkoła to miejsce, które nie tylko uczy - ale także może zarabiać.

Po słowie

Polityk dowcipny, czyli hasło na dziś. Partie doszły do głębokiego wniosku, że normalna komunikacja z wyborcami już nie wystarczy i kolejny dzień politycznej walki zaczynają od haseł, żarcików, bon motów i powiedzonek. Jakość zwykle bardzo średnia - adresat jasny i ustalony; obiekt drwin także.

GRATULUJEMY

Prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam" - Bożena Walter nagrodzona tytułem Europejczyka Roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się także ksiądz Adam Boniecki, prof. Magdalena Środa, prof. Jerzy Bralczyk, Janusz Gajos i Ryszard Kalisz.

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Adam Szejnfeld z PO i Jacek Kurski z PiS, a w drugiej: Michał Listkiewicz i Jan Tomaszewski.

Fakty po Faktach

28.03 | Bieżąca polityka krajowa i światowa była tematem "Faktów po Faktach". Gościem Grzegorza Kajdanowicza był były prezydent Aleksander Kwaśniewski. (TVN24)

Fakty po Faktach

27.03 | Premier i jego potyczka z artystami i zmiany w prawie, które mają nas zachęcić do reagowania na przemoc były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Józef Oleksy, Julia Pitera, prof. Piotr Kruszyński i Jerzy Dziewulski. (TVN24)