Prognoza pogody na środę 1 marca

W środę pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 10 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie. W Warszawie w południe 988 hPa.

W politycznej walce na słowa wszystkie chwyty są dozwolone

Kto ma "krew na rękach", a kto miał w rękach widelce? Kto biegał po pizzę dla Tuska, a kto przeprowadzał Macierewicza przez ulicę? Jak widać - w politycznej walce na słowa wszystkie chwyty są dozwolone. Ponieważ znikąd nie słychać "przepraszam", to może oprócz głosu rozsądku warto posłuchać głosu kardynała.

Prognoza pogody na wtorek 28 lutego

We wtorek opady deszczu postępujące od zachodu w głąb kraju. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 35-50 km/h, południowy.

Zarzut morderstwa dla mężczyzny, który zaatakował w centrum Heidelberg

Napastnik, który wjechał samochodem w ludzi w niemieckim mieście Heidelberg, został oskarżony o morderstwo. Jego czyn doprowadził do śmierci jednej z ofiar wczorajszego ataku. Dwaj pozostali poszkodowani zostali już wypuszczeni ze szpitala. Napastnikiem okazał się 35-letni Niemiec. Wciąż nie wiadomo, dlaczego to zrobił.

Nowe szczegóły w sprawie morderstwa Kim Dzong Nama. Użyto gazu bojowego

Nowe szczegóły w sprawie zabójstwa przyrodniego brata komunistycznego dyktatora Korei Północnej. Kim Dzong Nam dostał tak silną dawkę gazu bojowego, że zmarł w kwadrans - ogłosił malezyjski minister zdrowia. Został zaatakowany na lotnisku w Kuala Lumpur - kobieta, która zaaplikowała mu truciznę, myślała, że bierze udział w programie telewizyjnym.

"Marzenia? Żeby wyzdrowieć". Pomóc może kosztowna terapia eksperymentalna

Ojciec i trzyletni syn walczą o życie. Obaj chorują na to samo - rzadką i straszną chorobę genetyczną. Najpierw ojciec, a potem syn - każdy usłyszał, że jest śmiertelna i że nie ma lekarstwa. Rodzina się nie poddaje - ratunkiem może być terapia eksperymentalna. Nie za granicą - w Polsce. Ale za duże pieniądze. Materiał "Faktów" TVN.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 lutego

Pochmurno z przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, na północy kraju spodziewany słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Podlasiu do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie spada.

W kampanii PiS zapowiadał pytanie obywateli o opinie. Jak będzie z referendum edukacyjnym?

Do ulicznej akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie likwidacji gimnazjów włącza się opozycja. Podpisy zbierają nauczyciele ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, którzy boją się utraty pracy, bo z niektórych samorządów napływają już konkretne zapowiedzi zwolnień. Podpisy zbiera też opozycja, która wzywa, by w sprawie dzieci PiS dopuścił do głosu rodziców. Tym bardziej, że kiedyś sam się tego domagał.

"Były włączone tylko koguty". Jest kolejny świadek, prokuratura zaleca rezerwę

Dziennikarze TVN24 dotarli do kolejnego świadka wypadku drogowego z udziałem samochodu przewożącego premier. Ludzie, którzy byli na miejscu, mówią zgodnie, że rządowa kolumna nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych. Te relacje stanowią zaprzeczenie zeznań, na które powołuje się prokuratura. Co wynika z czarnej skrzynki? Nic, bo wciąż jej nie odczytano.

"Bardzo poważne grzechy konstytucyjne zostały popełnione"

Trybunał Konstytucyjny nie funkcjonuje tak jak powinien - mówi jego wiceprezes Stanisław Biernat. W programie "Piaskiem po oczach" powiedział, że niedawne ustawy, na których Trybunał opiera swe działanie, prawdopodobnie są niekonstytucyjne, sam wybór pani prezes budzi wątpliwości, a dotychczasowi sędziowie z Trybunału nie odchodzą, bo wciąż próbują ratować kulturę prawną.

"Tutaj jest łatwiej na ulicy pić". Bezdomni Polacy za granicą

Darmowe leki, jedzenie i wysokie zasiłki - to są powody, dla których polscy bezdomni wyjeżdżają na przykład do Berlina i Rzymu. I nie zamierzają wracać, ani wychodzić z bezdomności. To, jak im się żyje, pokażemy w reportażu Tomasza Patory w programie "Superwizjer" o 20.00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 26 lutego

W całym kraju niedziela będzie deszczowa. Na wschód od linii Wisły i Sanu może wystąpić też deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć 35-55km/h.

Pedofilski guru zatrzymany. Sądzony w Polsce mógłby usłyszeć surowszą karę

Groźny pedofil z Polski zatrzymany w Rumunii. Rozsyłał nagrania nieletnich na cały świat - nawet na Antypody. To właśnie trop z Australii pomógł polskiej policji w jego namierzeniu, a rumuńskiej - w ujęciu mężczyzny. Trafił za kraty i możliwe, że za nim ukarani zostaną inni pedofile - policja chce zdemaskować tych, z którymi współpracował.

Strzelanina w stolicy. Policja nadal szuka napastnika

Strzelanina przed blokiem na warszawskim Żoliborzu. Domniemany przestępca kontra policja. Na szczęście nikt postronny nie ucierpiał - nie licząc potłuczonych szyb. Policja nadal szuka napastnika, który zbiegł z miejsca zdarzenia.