Prognoza pogody na sobotę 7 stycznia

W sobotę na zachodzie Polski, na Pomorzu i w Wielkopolsce przelotne opady śniegu. W pozostałych regionach kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu w porywach do 40 km/h, południowo-zachodni.

Czerwony alert pogodowy. Zima daje się we znaki w całym kraju

Bałtyk szaleje, zima paraliżuje. Autostrada A2 zamknięta na dwie godziny, A1 zakorkowana – kierowcy stali nawet po kilka godzin. Zima uprzykrza życie nie tylko na drogach, ale i na Pomorzu. W Międzyzdrojach fale zabrały plażę i wybiły okna w restauracji, a w Elblągu i Nowym Dworze Gdańskim – woda podpłynęła ludziom pod drzwi.

Co dalej z budżetem i protestem w Sejmie?

Co widać w Sali Kolumnowej? Co robić z budżetem? Marszałek Sejmu na razie nie szykuje obrad w innej sali – marszałek Senatu natomiast szykuje się na poprawki opozycji. Po tym, jak Ryszard Petru wyciągnął do PiS rękę, opozycja potyka się o własną nogę.

Za kolor skóry, wyznanie, pochodzenie. Coraz więcej ataków na imigrantów

Cios za wyznanie, za kolor skóry, pochodzenie. Asmat z Pakistanu dostał w Polsce w zęby. Serdar z Egiptu w prezencie dostał płonącą butelkę z benzyną, a Shully z Bangladeszu –namazane na murze jej baru przesłanie dla Państwa Islamskiego. Szef MSW niezmiennie mówi, że takie ataki to margines – tyle, że ten margines nie mieści się już w dotychczasowych statystykach.

Zwabili i zamordowali niepełnosprawnego 19-latka. „To zwyrodnialce, bestie”

Piotrek miał 19 lat, walczył z niepełnosprawnością i dopiero co wywalczył indeks na wydziale prawa. Czterej mężczyźni bestialsko to odebrali – zwabili 19-latka do mieszkania, a potem katowali i za pomocą noża zamordowali. „To nie ludzie, to bestie”, mówi ojciec Piotrka, a policja sprawdza, dlaczego taki fajny chłopak zginął.

Kary dla oficerów, którzy zlecili cięcie konfetti policjantom w Augustowie

Są kary dla oficerów – za konfetti dla wiceministra. Przed 11 listopada młodzi policjanci przez cały dzień cięli sterty papierów po to, aby w Augustowie ze śmigłowca spadło biało czerwone konfetti. Teraz ich przełożeni odpowiedzą za to polecenie. Rozmowa dyscyplinarna ma przekreślić premię i trafić do akt.

Prognoza pogody na piątek 6 stycznia

W całym kraju będzie pochmurno – z przerwami, gdyż spodziewane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami wystąpią słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr z północny będzie umiarkowanie silny. Ciśnienie rośnie – w południe w Warszawie wyniesie 1024 hPa.

Czerwony alarm. Pogoda staje się coraz bardziej niebezpieczna

Zima atakuje – śnieżyce i wichury są bezlitosne. Na Bałtyku szaleje sztorm – w nocy fale będą wysokie na 6 metrów. Prądu nie ma 18 tysięcy ludzi, a w Rybniku nie ma nawet ogrzewania. Za kilkanaście godzin może być minus 15 stopni, a za trzy dni – minus 23.

Urzędnicza znieczulica. Rodzicom sparaliżowanego chłopca odmówiono zasiłku

Historia małego Mikołaja – z dedykacją dla urzędników z Gryfic. Chłopiec z porażeniem mózgowym, prawie całkowitą niepełnosprawnością i padaczką wymaga stałej opieki. Najwyraźniej to za mało, żeby dostać zasiłek – Mikołaj ma 17 miesięcy i rodziców, którzy poruszą dla niego niebo i ziemię. Próbują ruszyć także niewzruszonych urzędników, którzy już dwa razy odmówili im zasiłku.

Co dalej z caracalami? MON w tej sprawie milczy

MON będzie milczeć – nieważne, że chodzi o śmigłowce, o miliony i o terminy. Bezpieczeństwo miało być na pierwszym miejscu – ale w ministerstwie najwyraźniej bezpiecznie jest nic nie mówić.

Prognoza pogody na czwartek 5 stycznia

W całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami możliwe opady śniegu (do 1-4 cm). Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza w rejonie Niziny Szczecińskiej, -5 stopni Celsjusza w centrum kraju do -10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 40-60 km/h, a na Wybrzeżu –do 70 km/h.

Ujazdowski odchodzi z PiS. „Nie mogę godzić się na strategię podjętą przez kierownictwo PiS”

„Wszystkie nagrania z Sali Kolumnowej powinny być ujawnione” – nie ma wątpliwości wicemarszałek Senatu i zapewnia, że nie będzie ich miał także marszałek Sejmu. Nowy Rok to także nowy punkt widzenia, a na tym nowości się nie kończą. Budżet w Senacie na razie bez PO, a PiS – bez znanego europosła, bo Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z partii. – Nie mogę autoryzować takiej polityki – wyznaje na pożegnanie polityk.

Wzrośnie cena ratujących przed bólem plastrów. „Jakby ktoś nam zabierał życie”

Bolesna podwyżka cen plastrów, które ratują przed bólem. Dla chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka plastry są jak druga skóra – od teraz także wyjątkowo cenna. Miesięcznie chorzy będą musieli wydać od tysiąca do kilku tysięcy złotych więcej. Szkoda ludzi i tego, że minister zdrowia nie reaguje nawet wtedy, gdy pisze do niego 10 tysięcy chorych ludzi.

Prognoza pogody na środę 4 stycznia

W całym kraju będzie pochmurno i spodziewane są przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna – od 0 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny – jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość 60-80 km/h. Na Wybrzeżu porywy z kierunku północnego mogą przekraczać 80 km/h i powodować zjawisko tzw. cofki. Ciśnienie będzie spadać – w południe w Warszawie barometry wskażą 977 hPa.

Bez zarzutów dla właściciela hurtowni fajerwerków

Przesłuchanie przed prokuratorem po potężnym wybuchu w Łomiankach. Dom jednorodzinny był pełen fajerwerków i po pożarze zamienił się w zgliszcza. W środku zginęła młoda kobieta. Właściciel firmy na razie nie usłyszał zarzutów.

Więcej poszlak, niż dowodów. Rusza proces w sprawie śmierci Ewy Tylman

Sądowy finał głośnej sprawy. Już w środę rusza proces w sprawie śmierci Ewy Tylman. Jej ciała w Warcie szukano 8 miesięcy. Jej kolega w celi może spędzić całe życie. Adam Z. w środę w sądzie stanie za pancerną szybą. Prokuratorzy są pewni, że zabił, choć więcej mają poszlak niż dowodów.