Prognoza pogody na środę 5 kwietnia

Przelotne opady deszczu a na wschodzie, południu i w centrum. Po południu lokalnie mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może dojść do 80 km/h.

Eksplozja w metrze w Petersburgu. Wielu zabitych i rannych

10 zabitych, kilkudziesięciu rannych i rosyjskie służby postawione na nogi - zamach w metrze w Sankt Petersburgu. Bomba eksplodowała w tunelu między stacjami i to tymi najbardziej uczęszczanymi. Kto ją zdalnie odpalił, kto za tym stoi i czy znaleziono kolejny ładunek?

Prokuratura: rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę w Smoleńsku

Nowe wnioski i nowe zarzuty polskiej prokuratury - rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę w Smoleńsku. Wyraźnie kłócą się z wersją komisji Macierewicza o eksplozjach na pokładzie. Czy po roku prac specjalny zespół prokuratorów rzeczywiście ustalił coś nowego, czy po prostu musiał ustalić - bo zbliża się smoleńska rocznica?

Jarosław Kaczyński: obecna polska konstytucja jest postkomunistyczna

- Ta konstytucja jest postkomunistyczna - mówi Jarosław Kaczyński o polskiej konstytucji. Teraz jest już jasne, czemu jej nie ceni i nie szanuje. 20-lecie konstytucji rząd zignorował, podobnie jak ignoruje część konstytucyjnych zapisów. PiS mówi jasno: chcemy konstytucję zmienić, a nie świętować. Ale wyborcy większości konstytucyjnej PiS-owi nie dali.

Prognoza pogody na wtorek 4 kwietnia

We wtorek pogodnie, tylko na południu Polski więcej chmur i miejscami opady deszczu (do 5 mm), a w Małopolsce możliwe burze (z opadami do 15 mm). Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 14 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 18 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, ale okresami - dość silny.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 kwietnia

Zachmurzenie zmienne, umiarkowane i duże, możliwy przelotny deszcz. Najintensywniejsze opady przewiduje się, że wystąpią w południowej części kraju, gdzie mogą także pojawiać się lokalne burze, sprowadzające opady deszczu do 10-15 m i wiatr wiejący w porywach z prędkością do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy. Ciśnienie rośnie - w Warszawie, w południe 1010 hPa.

Rok programu Rodzina 500 plus. "To jest tak wielki zastrzyk, tak wielka pomoc"

Rok temu ruszył program Rodzina 500 plus. 3 miliony 820 tysięcy dzieci dostaje co miesiąc po 500 złotych z budżetu państwa. Na życie, edukację, sport, zajęcia dodatkowe i wyjazdy wakacyjne. Rząd zapowiada, że będzie go kontynuował, a opozycja wytyka jego wady i chce go rozszerzyć. Proponuje między innymi, by fundusze przeznaczano również na pierwsze dziecko.

Rodziła 14 godzin, lekarz odmówił cesarki. Dziecko nie żyje

Rodziła 14 godzin i razem z mężem trzy razy prosili lekarza o cesarskie cięcie. Jednak ten upierał się na naturalny poród. W końcu dziecko urodziło się, ale nie przeżyło. Sprawę bada prokuratura, rodzina przeżywa dramat, a lekarz poprosił o zwolnienie z obowiązków ordynatora.

"Sadyzm połączony z nekrofilią". "Wampir z Bytowa" wyjdzie na wolność?

Trzydzieści lat temu okrzyknięto go "wampirem z Bytowa". Później na długo o nim zapomniano. Leszek Pękalski, który przyznał się do zabójstwa 70 kobiet, za kilka miesięcy może wyjść na wolność. Postępowanie w jego sprawie trwa, a z akt sądowych, do których dotarł reporter "Faktów" TVN, wyłania się obraz skrajnie niebezpiecznego człowieka.

Prognoza pogody na niedzielę 2 kwietnia

Przelotne opady deszczu i burze postępują od zachodu w głąb kraju. Na wschodzie i południowym wschodzie do wieczora będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć nawet 80 km/h.