Prognoza pogody na czwartek 12 kwietnia

W czwartek przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60km/h, zachodni.

Surowsze kary za znęcanie się nad dziećmi. Sukces prezydenta i RPD

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowe przepisy dotyczące karania osób znęcających się nad dziećmi. Kary będą surowsze, a za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozić będzie nawet dożywocie. O zmianę walczył między innymi Rzecznik Praw Dziecka. Gratulacje wysłał prezydentowi Jurek Owsiak.

Rex Tillerson w Moskwie. Jego misja: przekonać Rosję do porzucenia Asada

Szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson we wtorek po południu rozpoczął swoją wizytę w Moskwie. Oficjalnie zapowiedziano, że następnego dnia będzie prowadził rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Miał się jeszcze spotkać z Władimirem Putinem, ale nie wiadomo, czy do takiego spotkania dojdzie. USA chcą przekonać Rosję do zaprzestania wspierania Baszara al-Asada w Syrii.

"Głupota ma pewien urok, ale ignorancja nie ma żadnego uroku"

Politycy PiS nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego na tablicy w Kancelarii Premiera nie upamiętniono Izabeli Jarugi-Nowackiej, która była wicepremierem. Są tam tylko nazwiska osób związanych z PiS: prezydenta Kaczyńskiego, wicepremiera Gosiewskiego i ministra Wassermana. I nawet Brudziński mówi pojednawczo: "jestem przekonany, że pani minister Kempa na pewno rozważy jakiś element uhonorowania również pani Jarugi-Nowackiej".

Prognoza pogody na środę 12 kwietnia

W środę na południowym-wschodzie Polski pochmurno z przejaśnieniami. Poza tym zachmurzenie duże z opadami deszczu do 5-10 mm. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Podlasiu i 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny - w porywach do 60 km/h, na Wybrzeżu do 70 km/h.

Prognoza pogody na wtorek 11 kwietnia

W całym kraju pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Rano na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce możliwe zanikające burze (do 15 mm opadu i porywy wiatru do 70 km/h). Wieczorem na Mazurach i Suwalszczyźnie niewykluczony deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna do 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego siła w porywach może osiągnąć 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie. W Warszawie, w południe, 1003 hPa.

Rosjanie postawili propagandowe tablice w Katyniu. IPN: to jawna prowokacja

IPN protestuje przeciw profanacji miejsca spoczynku tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w Katyniu. Ustawiono tam tablice z nieprawdziwymi informacjami o radzieckich jeńcach, którzy zostali pojmani przez Polaków w czasie wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku. Instytut mówi o kłamstwach i prowokacji.

Druga przerwa na gimnastykę w zielonogórskim urzędzie. Pierwsza była dwa lata temu

Czas rozruszać urzędników - postanowiła marszałek województwa lubuskiego i ogłosiła przerwę na gimnastykę. Dokładnie cały kwadrans. Nie codziennie, tylko raz, ale za to już po raz drugi. Poprzednia była dwa lata temu. Dbanie o swój kręgosłup raz na dwa lata może i nie wystarczy, ale wystarczy popatrzyć na urzędników, by zobaczyć, że mają frajdę.

Prognoza pogody na poniedziałek 10 kwietnia

W poniedziałek na Pomorzu przelotne opady deszczu, a po południu - w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej - burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, południowo-zachodni.

"To jest wybieg PiS-u, że niby coś zrobili. A piły i siekiery chodzą dalej"

W piątek Sejm znowelizował ustawę, która umożliwiała ułatwioną wycinkę drzew na prywatnych działkach. Jednak mimo wprowadzenia ograniczeń pojawiają się głosy, że nowe prawo jest i tak dziurawe. Krytycy pierwotnej liberalizacji przepisów podkreślają także, że wycinki w całej Polsce już się dokonały, a straty w drzewostanie są nie do odrobienia.