Niedoszły mer Moskwy premierem Rosji?

Wybory mera Moskwy poważnym ostrzeżeniem dla Władimira Putina. Człowiek prezydenta Siergiej Sobianin co prawda wygrał, ale opozycja okazała się potężniejsza, niż na Kremlu sądzono. Jej kandydat Aleksiej Nawalny zdobył prawie 30 proc. głosów i zapowiedział, że domaga się drugiej tury, bo według jego sondaży Sobianin nie przekroczył 50-proc. progu. Rosjanie po raz pierwszy tak wyraźnie pokazali, że nie są zadowoleni z obecnych władz.

Pedofil ponownie dyrektorem szkoły?

Dyrektor szkoły skazany za pedofilskie treści w służbowym komputerze wraca do pracy. Znów pracuje z młodzieżą, bo wystartował w konkursie i go wygrał. Wyrok uległ zatarciu, mężczyzna w myśl prawa jest niekarany i niewinny. Sam mówi, że ta praca to dla niego szansa na nowe życie. Rodzice tej wiary nie podzielają i zaalarmowali kuratorium, ale przepisy są jasne.

Rowerzysta potrącony przez samochód

Groźnie wyglądający wypadek we Włocławku. Rozpędzone auto wjechało w rowerzystę na przejściu dla pieszych. Kierowca lekko zwalnia i zaraz potem ucieka. Choć to wszystko dzieje się w sobotę, kierowca zgłasza się na komendę dopiero dzień później.

Adam Hofman i "mały problem"

Adam Hofman w opałach? Prasa przynosi kolejne porcje dokumentacji zdjęciowej z wyjazdowego posiedzenia klubu PiS. Poseł Hofman ukazany jest podczas wesołej przerwy w partyjnej harówce. W scenariuszu niebanalne dialogi, a wersja oryginalna każe przypomnieć, że w serialu "polityka po godzinach" rzecznik PiS ani w tej roli pierwszy, ani najpewniej ostatni.

Ruch Palikota bez Janusza Palikota?

Janusz Palikot tworzy nową partię. Nie będzie już nazwy - Ruch Palikota. Za to będą nowe: szyld, program i ludzie. Janusz Palikot jeździ po kraju i przekonuje działaczy do zmian - wczoraj w Warszawie, dziś we Wrocławiu. Oficjalnie szczegóły nowego projektu politycznego poznamy na konwencji w październiku. Nie wiadomo tylko, dla kogo znajdzie się miejsce w nowej partii, no i kto zechce się przyłączyć.

Tokio zorganizuje igrzyska olimpijskie w 2020 roku

Tokio stanie się gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku - taka decyzja zapadła w nocy w Buenos Aires. Komitet Olimpijski postawił na Tokio, bo Japończycy mają pieniądze, bazę sportową, hotelową, infrastrukturę i doświadczenie. Co ważne, w programie igrzysk zostają zapasy, jedna z najstarszych dyscyplin w historii sportu.

Wojna w Syrii: czy senatorowie USA zgodzą się na interwencję militarną

Wciąż nie wiadomo, czy USA przeprowadzą militarną interwencję w Syrii. Gdyby jeszcze niektórzy amerykańscy senatorowie wahali się nad zielonym światłem do ataku na Syrię, to prezydencka administracja przekazała im wstrząsające nagrania z ataku bronią chemiczną w Damaszku. Materiały zostały zebrane przez CIA. Na 13 nieocenzurowanych filmach widać cierpiących i umierających ludzi.

Złapano nożownika z Krakowa

Mężczyzna, który wczoraj w Krakowie ugodził nożem w serce 24-latka, nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie pamięta chwili ataku, bo był pijany. Wytrzeźwiał dopiero dziś.

Kto zostanie merem Moskwy

Wybór nowego mera Moskwy jest ważny nawet dla Polski. Być może bowiem jeden z kandydatów będzie w przyszłości nowym premierem Rosji.

Bal charytatywny Fundacji TVN

To był już IV charytatywny bal Fundacji TVN "Nie jesteś Sam". Było elegancko, stylowo, a co najważniejsze jak zawsze w szczytnym celu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci.

Freeganie w akcji, czyli jedzenie z odzysku

Freeganie nie kupują jedzenia. Mogą je kupić, ale wolą skorzystać z tego, co wyrzucają inni. Freeganie Wyszukują je w koszach na śmieci i traktują to jako protest przeciwko marnowaniu ton żywności.

Będzie rekord

To może być ten weekend, ten dzień i ta godzina, kiedy padnie rekord temperatury w tym roku. Już dziś w większości kraju było gorąco lub bardzo gorąco. A w weekend możemy zobaczyć na termometrach nawet 36 stopni. A to już temperatura dla wielu niebezpieczna, a najbardziej dla spragnionych ciepła urlopowiczów.

Na plaży z papieżem

Teraz msza w niecodziennej scenerii i ponad milion pielgrzymów razem z papieżem Franciszkiem na słynnej brazylijskiej plaży Copacabana. Tylko pogoda nie dopisała - wiało i padał deszcz. W tłumie głównie flagi brazylijskie i argentyńskie, ale można było też dostrzec biało-czerwone. Mamy relację polskiego księdza, który był na papieskiej mszy.

Tajemnice Wimbledonu

Teraz spotkanie na szczycie. Jerzy Janowicz kontra Jarosław Kuźniar, czyli wymiana piłek z półfinalistą i chwila szczerości przed kamerą TVN24. Polski tenisista w pierwszym wywiadzie po Wimbledonie przyznaje, że jest teraz bardziej pewny siebie i ujawnia, co powiedział na ucho Murray'owi.

Na lewo marsz

Lewicowe zamieszanie po starciu w Elblągu. W przedterminowych wyborach tryumfuje SLD, bo choć zbiera tylko 10 procent, to deklasuje głównego rywala czyli Ruch Palikota, któremu mieszkańcy Elbląga nie dali w wyborach żadnych szans. Za wygraną słychać nowy apel do Aleksandra Kwaśniewskiego - drużyna Millera kolejny raz mówi: "prezydencie, chodź z nami".

Przesyłka wagi ciężkiej

Z Portugalii do Polski dotarła przesyłka wagi ciężkiej wypełniona historią. Brytyjski czołg pościgowy Cromwell ma na imię "Hela", miał ogromną sympatię generała Maczka. Odnalazł się w Portugalii, odpocznie w Poznaniu. To był rekordowo długi wojskowy transport i do tego z przeszkodami, bo załadowany na ciężarówkę czołg w Hiszpanii i Francji nie mieścił się w autostradowych bramkach.

Zgrana para

Gwiazda polskiej kadry mówi sakramentalne "tak". Robert Lewandowski i Anna Stachurska są już małżeństwem. Ślub odbył się w Serocku, a wśród gości było widać dobrze znane z boiska twarze.

Pokaz mocy

Koncertowe życie po siedemdziesiątce. Cztery dni po swoich urodzinach 71-letni Paul McCartney daje swoim polskim fanom trzy godziny rock'n'rollowego grania i zwala ich z nóg. Sam na nogach stoi tak twardo, że wygląda jakby był na baterie, podczas koncertu nie wypija podobno nawet szklanki wody. Robi takie wrażenie, że po występie zgłaszają się do niego kandydatki na czwartą żonę.

Akcja - reanimacja

- Wiedziałem, że nie mogę spanikować - mówi 21-letni Przemek, który przez 20 minut reanimował swoją porażoną piorunem koleżankę. Nie miał szkolenia z pierwszej pomocy, ale miał zimną krew i głowę na karku, więc słuchał przez telefon dyspozytorki pogotowia. Robił co mógł, żeby uratować dziewczynie życie i ... niech świeci przykładem.

Przystanek Moskwa

Bilet w jedną stronę - Edward Snowden nieoczekiwanie wylądował w Moskwie. Były współpracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, oskarżony w USA o szpiegostwo, przez ostatnie dni ukrywał się w Hongkongu. Moskwa to tylko przystanek, Snowden ma stamtąd bilet na Kubę, później leci podobno do Wenezueli. Szef MSZ-u Ekwadoru poinformował, że dostał od Snowdena wniosek o azyl.

Turyści pod ostrzałem

Brutalny atak na zagranicznych turystów w Himalajach. 10 osób zastrzelonych w hotelu niedaleko szczytu Nanga Parbat. Zabici pochodzili z Ukrainy, Rosji i Chin, zginął też ich pakistański przewodnik. W tym czasie w drodze na Nanga Parbat było kilkadziesiąt osób, w tym około ośmiu Polaków. Grupa Aleksandry Dzik, która była w tym czasie wysoko w górach, jest bezpieczna.

Zabici na drodze

Makabra na drodze - czołowe zderzenie busów, jest czterech zabitych i dziewięciu rannych. Najprawdopodobniej wszystko przez nieostrożne wyprzedzanie jadących drogą Lublin-Warszawa rowerzystek. Jeden z busów nie był przystosowany do przewożenia większej liczby osób, pasażerowie siedzieli na zwykłych krzesełkach.