Prognoza pogody na wtorek 14 marca

W całym kraju wtorek będzie pochmurny, choć z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie kraju spodziewane są miejscowe słabe opady deszczu lub mżawki (do 1 mm). Temperatura maksymalna sięgnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 marca

Przeważnie pochmurno, a w pasie województw wschodnich i południowych spodziewany słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie - w Warszawie w południe 1014 hPa.

Interpretacje ważniejsze od faktów. Jak porażkę przekuć w sukces

Jest różnica między sukcesem a porażką, między kompromitacją a zwycięstwem. I nie jest to kwestia definicji, czy interpretacji. Jeśli stosunek głosów jest 27:1, to nie pomoże ani uroczyste powitanie premier z bukietami kwiatów, ani ściągnięcie na lotnisko ministrów i marszałków. Liczą się fakty.

Nowoczesna traci poparcie i wyciąga rękę do PO

Nowoczesna proponuje Platformie organizację prawyborów w dużych miastach przed wyborami samorządowymi. Nie ma jednak na razie odpowiedzi. Rada Krajowa Nowoczesnej chce też ściślejszej integracji z Unią i wejścia Polski do strefy euro.

Prognoza pogody na niedzielę 12 marca

W całym kraju niedziela będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie i południowym-wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu i śniegu z deszczem - do 2mm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Warmii, Podlasiu i Lubelszczyźnie, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany.

Opozycja chce, by prokuratura zajęła się "polowaniem" ministra Szyszki

Nic się nie stało - wynika z oświadczenia ministra środowiska, wydanego w związku z doniesieniami medialnymi o jego udziale w polowaniu na bażanty. Kilkaset ptaków wyrzucano z klatek wprost pod lufy myśliwych. Strzelać miał także sam minister. To może tłumaczyć dlaczego pisze, że polowanie to "najbardziej humanitarny sposób pozyskiwania pożywienia".

Prognoza pogody na sobotę 11 marca

We wschodniej połowie kraju prognozowane słabe opady deszczu, poza tym - pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Fenomen na skalę kontynentu. Polska zieloną wyspą euroentuzjazmu

79 procent Polaków chce głębszej integracji z Unią. Polacy nie boją się Europy, nie patrzą nań podejrzliwie. Patrzą z nadzieją. I nawet słysząc o dwóch prędkościach w UE, Polacy chcą być w grupie tych szybszych. Z Niemcami, Francją, Włochami i Hiszpanią. Czy prezes PiS tego nie widzi? I czy dzisiejszą awanturą nie zaszkodzi Polsce na dekadę?

Unijne źródła: Polska nie zaakceptuje wniosków ze szczytu UE

Polska nie zaakceptuje wniosków ze szczytu UE, na którym unijni przywódcy przy sprzeciwie naszego kraju zdecydowali o drugiej kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - podały źródła unijne. Unijni prawnicy podkreślali wcześniej, że taki krok nie ma znaczenia z punktu widzenia legalności wyboru Tuska, ponieważ decyzja w tej sprawie jest podejmowana przez przywódców większością kwalifikowaną i nie musi być ogłoszona we wnioskach ze szczytu.

Prognoza pogody na piątek 10 marca

W piątek przeważnie pochmurno. W pasie dzielnic zachodnich i centralnych słaby deszcz (1-2 mm). Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe 1004 hPa.