Prognoza pogody na czwartek 5 stycznia

W całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami możliwe opady śniegu (do 1-4 cm). Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza w rejonie Niziny Szczecińskiej, -5 stopni Celsjusza w centrum kraju do -10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 40-60 km/h, a na Wybrzeżu –do 70 km/h.

Ujazdowski odchodzi z PiS. „Nie mogę godzić się na strategię podjętą przez kierownictwo PiS”

„Wszystkie nagrania z Sali Kolumnowej powinny być ujawnione” – nie ma wątpliwości wicemarszałek Senatu i zapewnia, że nie będzie ich miał także marszałek Sejmu. Nowy Rok to także nowy punkt widzenia, a na tym nowości się nie kończą. Budżet w Senacie na razie bez PO, a PiS – bez znanego europosła, bo Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z partii. – Nie mogę autoryzować takiej polityki – wyznaje na pożegnanie polityk.

Wzrośnie cena ratujących przed bólem plastrów. „Jakby ktoś nam zabierał życie”

Bolesna podwyżka cen plastrów, które ratują przed bólem. Dla chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka plastry są jak druga skóra – od teraz także wyjątkowo cenna. Miesięcznie chorzy będą musieli wydać od tysiąca do kilku tysięcy złotych więcej. Szkoda ludzi i tego, że minister zdrowia nie reaguje nawet wtedy, gdy pisze do niego 10 tysięcy chorych ludzi.

Prognoza pogody na środę 4 stycznia

W całym kraju będzie pochmurno i spodziewane są przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna – od 0 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny – jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość 60-80 km/h. Na Wybrzeżu porywy z kierunku północnego mogą przekraczać 80 km/h i powodować zjawisko tzw. cofki. Ciśnienie będzie spadać – w południe w Warszawie barometry wskażą 977 hPa.

Bez zarzutów dla właściciela hurtowni fajerwerków

Przesłuchanie przed prokuratorem po potężnym wybuchu w Łomiankach. Dom jednorodzinny był pełen fajerwerków i po pożarze zamienił się w zgliszcza. W środku zginęła młoda kobieta. Właściciel firmy na razie nie usłyszał zarzutów.

Więcej poszlak, niż dowodów. Rusza proces w sprawie śmierci Ewy Tylman

Sądowy finał głośnej sprawy. Już w środę rusza proces w sprawie śmierci Ewy Tylman. Jej ciała w Warcie szukano 8 miesięcy. Jej kolega w celi może spędzić całe życie. Adam Z. w środę w sądzie stanie za pancerną szybą. Prokuratorzy są pewni, że zabił, choć więcej mają poszlak niż dowodów.

Chciały obejrzeć sztuczne ognie, potrącił je pijany kierowca

W noc sylwestrową dochodziło także do tragedii. Szokujący był wypadek w Jeleniej Górze. Tuż przed północą pijany kierowca jeepa potrącił dwie nastolatki. Rozpędzony, wypadł z zakrętu i wjechał na chodnik. Uderzył w dziewczyny, które wyszły zobaczyć sztuczne ognie.

Obcokrajowiec ranił śmiertelnie Polaka. Starcia z policją w Ełku

Ta śmierć wywołała niepokoje w Ełku. W noc sylwestrową przed lokalem sprzedającym kebab doszło do awantury, w której wzięli udział Polacy i obcokrajowcy. Zginął Polak, prawdopodobnie od rany nożem. W Nowy Rok na miejscu zdarzenia pojawiły się znicze. Zgromadził się tłum. Doszło do ataku na policjantów.

Prezydent, premier i opozycja z Sejmu składają noworoczne życzenia

Tym razem sylwester nie był w Polsce czasem wytchnienia od polityki. Wciąż niezakończony jest konflikt w Sejmie. Opozycja nie rozjechała się na święta do domów, nadal protestuje na sali plenarnej, chce pełnego wyjaśnienia przebiegu ostatniego posiedzenia i powtórzenia głosowań, które odbyły się w Sali Kolumnowej. Setki ludzi przyszły pod Sejm z życzeniami noworocznymi. A prezydent wygłosił orędzie.

Prognoza pogody na poniedziałek 2 stycznia

W poniedziałek przelotne opady śniegu, a na zachodzie Polski i Pomorzu – deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopnia Celsjusza na południowym wschodzie do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 30-50km/h, północno-zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 7 stopni w skali Beauforta.

Główny bohater był jeden. Polityczne podsumowanie 2016 roku w Polsce

Tuż przed końcem 2016 roku okazało się, że prezydent ma „wątpliwości” w sprawie sposobu uchwalania budżetu na 2017 rok. Opozycja pozostaje w sejmie i nadal domaga się głosowania, w którym byłoby dokładnie widać, czy jest kworum. Cały 2016 rok był pełen sporów w polityce.

Prognoza pogody na Nowy Rok

W pierwszy dniu nowego roku w województwach północnych na ogół pochmurno i słabe opady deszczu. W pozostałych regionach Polski zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Na Wybrzeżu porywy mogą przekraczać 50 km/h. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe – 1004 hPa.

Grzegorz Schetyna przeprasza za „niezręczność” posłów PO

Były niestosowne zachowania, nieszczęśliwe akcenty i niezręczność – mówi o sejmowym proteście opozycji Grzegorz Schetyna. To o śpiewaniu, recytowaniu i przeglądaniu rzeczy posłów PiS-u. Lider Platformy uznaje sprawę za zamkniętą i szykuje się na 11 stycznia, na wznowienie obrad Sejmu.