Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Odlot

Tanie latanie, czyli czym wozić noworodki na badania. Gdański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie mógł się porozumieć z jednym ze szpitali w sprawie transportu karetką, więc wpadł na pomysł, że maluchy mogą latać na badania śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym czasie ofiary wypadków i chorzy, których życie jest zagrożone, musieliby czekać. Kto i komu za te loty wystawi rachunek?

Szkoły życia

500 szkół do likwidacji i niemal wszędzie protesty, demonstracje, a nawet blokady. Niemal, bo w kilku miejscach w Polsce zamiast protestować, ludzie postanowili szkoły ratować. Pomysłów na to całe mnóstwo, bo jak się okazuje, szkoła to miejsce, które nie tylko uczy - ale także może zarabiać.

Po słowie

Polityk dowcipny, czyli hasło na dziś. Partie doszły do głębokiego wniosku, że normalna komunikacja z wyborcami już nie wystarczy i kolejny dzień politycznej walki zaczynają od haseł, żarcików, bon motów i powiedzonek. Jakość zwykle bardzo średnia - adresat jasny i ustalony; obiekt drwin także.

GRATULUJEMY

Prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam" - Bożena Walter nagrodzona tytułem Europejczyka Roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się także ksiądz Adam Boniecki, prof. Magdalena Środa, prof. Jerzy Bralczyk, Janusz Gajos i Ryszard Kalisz.

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Adam Szejnfeld z PO i Jacek Kurski z PiS, a w drugiej: Michał Listkiewicz i Jan Tomaszewski.

Fakty po Faktach

28.03 | Bieżąca polityka krajowa i światowa była tematem "Faktów po Faktach". Gościem Grzegorza Kajdanowicza był były prezydent Aleksander Kwaśniewski. (TVN24)

Fakty po Faktach

27.03 | Premier i jego potyczka z artystami i zmiany w prawie, które mają nas zachęcić do reagowania na przemoc były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Józef Oleksy, Julia Pitera, prof. Piotr Kruszyński i Jerzy Dziewulski. (TVN24)

Fakty po Faktach

O debacie premiera z muzykami w pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 rozmawiali z Beatą Tadlą specjalista ds. marketingu politycznego Eryk Mistewicz i satyryk Krzysztof Materna. W części drugiej o karierze i pożegnaniu z nartami Adama Małysza mówili dziennikarze sportowi Michał Pol i Tomasz Zimoch.

Fakty po Faktach

Debata premier - artyści była jednym z tematów "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli b. premier Leszek Miller, prof. Wojciech Sadurski i Tomasz Wołek.

Fakty po Faktach

O cenach żywności i echach zakupów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w osiedlowym sklepie rozmawiali w "Faktach po Faktach" Joachim Brudziński z PiS, Andrzej Halicki z PO i Andrzej Celiński, poseł niezrzeszony. Gośćmi drugiej części programu byli aktorka Grażyna Szapołowska i krytyk filmowy Zdzisław Pietrasik.

Fakty po Faktach

22.03 | Zakupy prezesa PiS i nadchodząca debata Tusk - artyści były m.in. tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli Roman Giertych, Józef Oleksy i gen. Waldemar Skrzypczak. (TVN24)

Fakty po Faktach

Interwencja w Libii i udział w niej Polski były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli mjr Michał Fiszer, gen. Gromosław Czempiński, gen. Roman Polko oraz Marek Ostrowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli: w pierwszej części - Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych, Jacek Mojkowski z tygodnika "Forum" i gen. dyw. prof. dr hab. Bolesław Balcerowicz, a w drugiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Fakty po Faktach

19.03 | Interwencja w Libii głównym tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Marek Ostrowski, gen. Gromosław Czempiński, prof. Aleksander Smolar i Sławomir Sierakowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

18.03 | Interwencja NATO w Libii i "biała galeria" w Sejmie były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli prof. Roman Kuźniar, gen. Marek Dukaczewski, Marek Balicki i Bolesław Piecha. (TVN24)

Fakty po Faktach

Sejmowa debata nad reformą służby zdrowia i sposób na porozumienie ws. OFE były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza były Ewa Kopacz, Dorota Gardias, Joanna Mucha i Anita Błochowiak.

Fakty po Faktach

W pierwszej części programu gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. W części drugiej z Kamilem Durczokiem rozmawiał prof. Michał Kleiber.

Fakty po Faktach

Sytuacja w Japonii w kilka dni po trzęsieniu ziemi i artykuł premiera Donalda Tuska w "Gazecie Wyborczej" były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli prof. Jan Winiecki, Kazuko Shiraishi i Marcin Zagrajek oraz Julia Pitera i Elżbieta Jakubiak.

Fakty po Faktach

Dziś w "Faktach po Faktach" dyskusja na temat politycznych i gospodarczych skutków trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. W drugiej części programu dyskusja o bilansie trzylecia premiera Donalda Tuska.

Dramat w Japonii

W japońskiej elektrowni atomowej Fukushima 1 może dojść do kolejnego wybuchu. Władze nie wykluczają eksplozji wodoru w budynku drugiego reaktora. Japonia liczy ofiary potężnego trzęsienia ziemi i ataku tsunami. Oficjalne dane mówią o trzech tysiącach. Specjaliści ostrzegają przed silnymi wstrząsami wtórnymi. Premier Japonii mówi, że jego kraj nie był w takim kryzysie od drugiej wojny światowej.

Za i przeciw

Świat patrzy z niepokojem na elektrownie jądrowe w Japonii. Kanclerz Angela Merkel uważa, że to wielkie ostrzeżenie i zarządza kontrolę bezpieczeństwa w Niemczech. Proponuje też, by tą sprawą zajął się szczyt Unii Europejskiej. Premier Donald Tusk widzi to inaczej: japońska technologia jest widać bezpieczna, skoro nawet po trzęsieniu ziemi nie ma powtórki z Czarnobyla.

Gotowi na wszystko

Polscy ratownicy są gotowi wyjechać do Japonii. Ekipy z innych krajów już lecą. Nasza jeszcze nie i zapewne zostanie w kraju, bo Japonia nas o pomoc nie prosi.

Do raportu

Raport komisji Millera nie zostanie opublikowany w rocznicę katastrofy smoleńskiej, nie będzie traktowany instrumentalnie i nie zakłóci powagi uroczystości - zapewnia premier Donald Tusk pytany co zrobi, gdy raport trafi na jego biurko tuz przed 10 kwietnia. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy komisja zakończy prace. Na razie czeka na możliwość przeprowadzenia eksperymentów na jedynym rządowym tupolewie, który wcześniej musi przejść testy.

Śmierć pod śniegiem

Lawina zabiła trzy osoby. Zostały porwane przez masę śniegu pod Koszystą w Tatrach. Ratownicy dotarli do przysypanych, śmigłowiec zabrał ich do szpitala - ale nikogo z tej trójki nie udało się uratować mimo kilkugodzinnej reanimacji.

Porozumienie

Adam Małysz pożegna się z kibicami tak, jak chciał: na Wielkiej Krokwi. Jest porozumienie w sprawie pieniędzy za wynajem skoczni w Zakopanem. Właśnie z powodu kosztów pożegnanie Małysza wisiało na włosku. Organizatorzy i zarządzający Wielką Krokwią Centralny Ośrodek Sportu zarzucali sobie nawzajem nieczystą grę. To oburzało kibiców.

Kasa nie gra

Czy nasze miasta utoną w brudzie? W wielu trwa gorączkowe szukanie pieniędzy na oczyszczanie. Długa i kosztowna zima pochłonęła ogromną część przeznaczonego na to budżetu. A to dopiero początek roku, w którym kolejna zima przecież się zacznie. Wizja zasp, nieskoszonych trawników, brudnych ulic, niewywiezionych liści musi mobilizować.

Fakty po Faktach

12.03 | Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii i pomoc humanitarna dla tego kraju były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli prof. Władysław Mielczarski i Łukasz Turski oraz prof. PG Robert Jankowski i Janina Ochojska. (TVN24)

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" Japończyk mieszkający w Polsce Yoshiho Umeda, prof. Ewa Pałasz-Rutkowska, Kierownik Zakładu Japonistyki i Koreanistyki UW i prof. Wojciech Dębski, sejsmolog z Instytutu Geofizyki PAN rozmawiali o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Japonię.

Fakty po Faktach

10.03 | Przyszłość Platformy Obywatelskiej i najnowsza książka Jana Tomasza Grossa były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Andrzej Olechowski, Piotr Gontarczyk i Stanisław Krajewski.

Fakty po Faktach

09.03|Gośćmi programu Fakty po Faktach byli Adam Szejnfeld z PO, Marek Borowski z SDPL i Janusz Palikot. (TVN24)