Archiwum X w akcji. Zatrzymanie po 19 latach

Kobieta podejrzana w sprawie morderstwa sprzed 19 lat zatrzymana na lotnisku Balice. To była zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem i pełna tajemnic. Ale policyjne Archiwum X wyłapuje sprawców - jednego za drugim.

Prognoza pogody na środę 22 lutego

W środę okresami opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr dość silny i silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 9 stopni w skali Beauforta.

Prognoza pogody na wtorek 21 lutego

We wtorek na ogół pochmurno z niewielkimi opadami deszczu (do 3 mm). Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami - w porywach - 40-60 km/h, zachodni. W strefie brzegowej porywy przekraczać mogą 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe 989 hPa.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 lutego

Na Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Poza tym - zachmurzenie duże z opadami deszczu (do 5-10 mm). Temperatura maksymalna za dnia sięgnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 6 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach może wiać z prędkością do 50-70 km/h oraz do 80 km/h na Wybrzeżu.

"Bez szpitala nie ma leku". Obawy przed rewolucją Radziwiłła

Szpitale w sieci i szpitale poza siecią. Na niektóre placówki padł blady strach, bo państwowa sieć to państwowe pieniądze. A nie wszyscy je dostaną. Rząd nie może przyjąć projekty, bo nawet w rządzie są poważne wątpliwości. Dla ministra zdrowia pomysł z siecią to dobra opieka. Dla niektórych dobrych szpitali może on jednak oznaczać wyrok śmierci.

Wpłacił kaucję i zniknął. "Hoss" może być wszędzie

Arkadiusz Łakatosz, pseudonim Hoss. Wszyscy mają wiedzieć jak wygląda i jak się nazywa, bo policja szuka go teraz listem gończym. Według śledczych kierował gangiem okradającym "na wnuczka", według sądu ma iść prosto do aresztu. Na razie zapadł się pod ziemię.

Był skwer, jest pobojowisko. "To jest okaleczanie miasta"

Klepisko zamiast skweru, błoto zamiast trawy. Zielona oaza w centrum Warszawy w kilka godzin zmienia się nie do poznania. Mieszkańcy nie wierzą własnym oczom, ale nie tylko oni znów podnoszą alarm. Kiedy drzewa znikają z terenu pod ochroną - a ten teren to Natura 2000 - to warto pytać, czy właśnie tak na środowisko ma działać nowe prawo ministra.

Prognoza pogody na niedzielę 19 lutego

W całym kraju dość pogodnie, ale miejscami może być mglisto. Poza tym na północy wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Pogórzu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny. W porywach do 50 km/h, południowo-zachodni.