Andrzej Rzepliński ostro punktuje Julię Przyłębską. "Brak poziomu i kultury osobistej"

Działanie niezgodne z przepisami, oszukanie Sejmu, brak wiedzy i kultury - były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński ma dużo zarzutów do swojej następczyni, Julii Przyłębskiej. Jak dodaje - to, czy jest nią rzeczywiście, rozstrzygnie Sąd Najwyższy. Profesor Andrzej Rzepliński widzi w działaniu Trybunału coraz więcej nieprawidłowości. Widzi też sędziów, którzy się nie poddają i spełniają swój obowiązek.

Portal tvn24.pl skończył 10 lat. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Portal informacyjny tvn24.pl skończył właśnie 10 lat. To jedno z podstawowych źródeł informacji dla polskich internautów - będących źródłem części tych informacji. Portal się rozwija - jest szybki, trzyma rękę na pulsie, daje różnorodne informacje, analizy i komentarze. Dlatego jest tak powszechnie czytany.

Amerykańscy żołnierze w Polsce mają odstawić burgery i przejść na ziemniaki. Taki rozkaz

Misja amerykańskiego wojska w Polsce ma stać się bardziej... ziemniaczana. Amerykańskie dowództwo zachęca żołnierzy, by integrując się z Polakami, odstawili burgery i jedli to, co my - choć wielu z nas już od dawna je to, co oni. To miły gest i trochę żart, ale dla niektórych żołnierzy to może być wyzwanie - kto wie, czy nie najtrudniejsze, jakie im przyjdzie podjąć w trakcie tej misji.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 marca

W poniedziałek na ogół pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie waha się - w Warszawie w południe 994 hPa.

Wiceminister Jaki zażądał odrzucenia projektu. Senatorowie z PiS się zbuntowali

Kilkunastu senatorów PiS zagłosowało wbrew woli rządu. Przedmiotem sporu jest ustawa o komornikach, ale też to, jak mają wyglądać relacje rządu i parlamentu. Gdy po długiej pracy nad projektem senackiej ustawy przedstawiciel rządu nagle chciał jej odrzucenia w całości, zaskoczony klub Prawa i Sprawiedliwości w Senacie w tej sprawie się podzielił. Efekt jest taki, że Senat projekt ustawy przyjął.

Onkolog chciał je wykorzystać. Opowiadają o swoim horrorze

40 kobiet zeznało, że trójmiejski onkolog, który miał im pomóc w walce z rakiem, nadużył ich zaufania i próbował wykorzystać seksualnie. Najmłodsza z poszkodowanych nie miała nawet 15 lat. Reporterce "Superwizjera" Kamili Wielogórskiej opowiedziały o swoim upokorzeniu i strachu, a także o opieszałości prokuratury. Doktor nadal przyjmuje pacjentki. Reportaż "Zły dotyk lekarza" w "Superwizjerze" dzisiaj o 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 19 marca

W niedzielę przelotne opady deszczu, a na wschód od linii Wisły i Sanu - opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70km/h, zachodni.

Opublikowała zdjęcie złodzieja, ten ją pozwał. "Złodziej z honorem"

Właścicielka sklepu pozwana za ujawnienie zdjęć tych, którzy ją okradli. Chciala ich odnaleźć i odstraszyć innych. Identyfikacja się udała, ale zaraz potem doszło do próby odwetu. Ukarany grzywną za kradzież mężczyzna pozwał ją w obronie swego wizerunku. Po czym odwaga go opuściła - w sądzie się nie pojawił.

Prognoza pogody na sobotę 18 marca

W sobotę na ogół pochmurno. Opady deszczu od 3 do 10 mm. Na Suwalszczyźnie, Mazurach i Pomorzu Gdańskim okresami także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, zachodni. W strefie brzegowej porywy ponad 60 km/h. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe 983 hPa.

"Naruszenia składu prowadzą do podważenia bezstronności tego organu"

Nowy Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok. Według zasiadającego w nim gremium, ustawa PiS o zgromadzeniach jest zgodna z konstytucją. Wątpliwości miał nawet prezydent. Nowością jest też metoda - zamiast wizji podczas transmisji była ciemność. A z ciemności wyłoniły się wątpliwości - prawnicy pytają, czy wyrok w ogóle jest wyrokiem Trybunału, skoro zamiast sędziów orzekało trzech "dublerów".

Morawiecki chce wybudować lotnisko o rozmiarach nowojorskiego portu. "To jest pomysł szalony"

Między Łodzią a Warszawą ma powstać nowe, wielkie lotnisko - zgodnie z pomysłem Mateusza Morawieckiego. Centralny Port Lotniczy wybudowany zostałby albo w Babsku, albo w Mszczonowie. To ma być realizacja marzenia ministra Morawieckiego - dość kosztownego. Budowa pochłonęłoby około 20-30 miliardów złotych. Czy taka inwestycja obok Okęcia, Modlina, Lublina, Radomia i Łodzi jest potrzebna w mającym już 16 portów lotniczych regionie?

Prognoza pogody na piątek 17 marca

Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające od zachodu do dużego z opadami deszczu przemieszczającymi się stopniowo w głąb kraju. Bez opadów do wieczora tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 14 stopni Celsjusza w centrum kraju do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany zachodni i południowo-zachodni, choć okresami dość silny (w porywach do 40-60 km/h).