"Nie ma żadnego cofnięcia się, to oszustwo". Kluczowy tydzień dla wymiaru sprawiedliwości

Ministerstwo sprawiedliwości proponuje poprawkę do ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej, ale zdaniem środowisk prawniczych nie można ufać tej propozycji - Nie ma żadnego cofnięcia się, to jest oszustwo - mówi prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Decyzję ostatecznie podejmą politycy. Ustawa może zostać przegłosowana już za kilka dni. Druga ustawa, o sądach powszechnych, także ma trafić pod obrady Sejmu.

"Oscary biznesu". Dziś rozdanie nagród im. Jana Wejcherta

Dziś wieczorem rozdanie nagród Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Do kogo trafią "biznesowe Oscary"? Spośród rekordowych niemal 300 zgłoszeń, laureaci wybrani zostaną w trzech kategoriach. "Wierzyć. Działać. Dawać." to główna idea tych nagród. Transmisja o 20:00 w TVN24 i TVN24 BiS.

Prognoza pogody na wtorek 23 maja

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie przelotne opady deszczu i lokalne burze. W pozostałych regionach pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. W porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Służby wyciągają konsekwencje dopiero rok po śmierci Igora. PO żąda komisji śledczej i dymisji wiceministra MSWiA

Jest żądanie komisji śledczej, dymisji ministra i informacji rządu po śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie. Jeden z policjantów traci pracę, ale to na razie jedyna decyzja z samej góry. Policja się tłumaczy, prokuratura zapowiada koniec śledztwa, a ministerstwo wysyła kontrolę. Pytanie tylko, dlaczego wcześniejsze nic nie dały, skoro rok temu słyszeliśmy: "działamy od razu, wyjaśniamy natychmiast i tym się różnimy od innych"?

Nowoczesna "cała naprzód". Partia przedstawia swój pomysł na Polskę i 500 plus

Nowoczesna zorganizowała konwencję, na której przedstawiła program i pomysł jak poprawić sondaże. Wspólna lista z Platformą to jak na razie polityczna fatamorgana, więc żeby się nie rozmyć, trzeba się odróżnić. "Państwo nie może żyć na kredyt" ostrzega Ryszard Petru i wskazuje, że przez 67 lat sami musimy na to zapracować. Zamiast 500 plus ma być "Aktywna Rodzina" i nie wysoki zasiłek, tylko niski podatek.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 maja

Na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej miejscami przelotne opady deszczu. Poza tym przeważnie pogodnie. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Rok temu Igor zmarł w komisariacie. Reporter "Faktów" dotarł do nowych nagrań

Przesłuchanie w komisariacie i wyjątkowo drastyczne zdjęcia. To, co widać na filmie z kamery zamieszczonej na policyjnym paralizatorze może nie mieścić się w głowie. Rok temu 25-letni Igor został zatrzymany na wrocławskim rynku, bo przypominał poszukiwaną osobę. Komisariat policji opuścił martwy. Do wstrząsających policyjnych zdjęć i świadków przesłuchania dotarł reporter "Faktów" TVN. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze" o 20:00 na antenie TVN24.

Pierwszy Kongres Prawników Polskich. Głos środowiska przeciwko zmianom, buczenie i okrzyki "konstytucja"

Prawnicy i sędziowie zebrali się w Katowicach na pierwszym Kongresie Prawników Polskich. Minister w kancelarii prezydenta, Andrzej Dera, odczytał list Andrzeja Dudy, został on jednak wybuczany przez część zgromadzonych. Głos zabrał także wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, który przedstawił rządową poprawkę do ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Gdy krytykował środowiska sędziowskie za brak oczyszczenia po upadku PRL, część osób wyszła z sali. - Jestem zdruzgotana - powiedziała o jego wystąpieniu Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf.

Będą szersze autostrady. "Dziecko urosło i potrzebuje nowego ubranka"

Dwa pasy na A2 przestały wystarczać. Korki na tej autostradzie to już norma, więc powinien powstać kolejny pas. Nie wiadomo, kiedy zostanie zbudowany, ale plan już jest. To nie jedyna droga, która ma wzbogacić się o nowe pasy. Mają być one budowane także na autostradzie A1 oraz drogach ekspresowych S8, S11 i S17.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - miliardy Euro na inwestycje w Polsce

Dzięki pieniądzom unijnym mamy inwestycje. Gdyby nie fundusze UE nie byłoby między innymi ratowniczych śmigłowców, ekspresowych dróg, boisk, basenów czy bibliotek. Dziś, w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich, można było sobie o tym przypomnieć. W latach 2004-2013, Polska otrzymała 140 miliardów euro, 120 miliardów trafi między rokiem 2014 a 2020.

Zastępczy rodzice zwierząt. Pomagają małym wiewiórkom, łosiom czy zającom

Pięć małych wiewiórek dostaje od pana Wojciecha wszystko, co mogłyby sobie wymarzyć. - Trudno nie kochać takich wiewiórek - mówi. Mały łoś bez mamy też nie może narzekać, za to jego rodzina narzeka na noce bez snu. W Polsce są domy, w których ludzie opiekują się osieroconymi zwierzętami. Wymaga to jednak wielu wyrzeczeń.

Prognoza pogodny na niedzielę 21 maja

W niedzielę na wschodzie i południowym wschodzie przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie z gradem. Na pozostałym obszarze pogodnie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr umiarkowany i dość silny. W porywach burzowych do 70 km/h. Północno-zachodni.

Nieustępliwy na torze i w powrocie do zdrowia. Gollob czuje się coraz lepiej

Tomasz Gollob czuje już położenie swoich nóg i może siedzieć, co bardzo ułatwia rehabilitację. Jego lekarze mówią, że nie ma drugiego tak zmotywowanego pacjenta. Kierowca odzyskał już czucie głębokie, czyli ma świadomość, która z jego nóg jest ruszana w czasie badań lub zabiegów. Przed Gollobem jednak jeszcze długa droga.

Te systemy rakietowe chce kupić polska armia. Reporter "Faktów" w fabryce Patriotów

Amerykanie chwalą się najnowocześniejszym radarem. Pokazują dziennikarzom część systemu obrony rakietowej Patriot, który chcą kupić Polacy. Rząd chce zapłacić 30 mld złotych za ten sprzęt. MON liczy, że podpisze umowę jeszcze przed końcem tego roku. Polskie wyrzutnie być może będą jako pierwsze na świecie wyposażone w nowoczesne radary, wykorzystujące technologię aktywnego skanowania. Reporter "Faktów" był w fabryce Patriotów w Massachusetts.

"Puszcza Białowieska jak Wawel". Artyści chcą interwencji prezydenta i premier

Ponad 200 aktorów, muzyków, pisarzy i naukowców pisze do najwyższych instancji w państwie, żeby ratować najstarszy w Polsce las - Puszczę Białowieską. Zaczyna ona przypominać pustkowie. - To jest pomnik przyrody, który można porównać do bazyliki na Wawelu - mówi Kamil Sipowicz, muzyk, jeden z sygnatariuszy. Przedstawiciele Lasów Państwowych mówią, że drzewa są usuwane ze względów bezpieczeństwa.

Prognoza pogody na sobotę 20 maja

W sobotę postępująca na wschód linia zbieżności obejmie swoim wpływem województwa zachodnie i środkowe, przynosząc wzrost zachmurzenia do dużego, przelotne opady deszczu i burze (z sumą 10-20 mm i porywami wiatru do 80 km/h). W województwach wschodnich będzie raczej słonecznie. Temperatura maksymalna do 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 27 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora północno-zachodniego. Ciśnienie spada, w południe 1000 hPa.

Pytanie o przyjmowanie uchodźców po objęciu władzy. Schetyna nie odpowiada

Ministrowie spraw wewnętrznych w Brukseli spotkali się w ważnej sprawie: uchodźców. Mariusz Błaszczak nie chce, by Warszawa zamieniła się w Brukselę, gdzie na ulicach jest wojsko, ani w Paryż, pełen policji i strachu. Mówi jasno: polski rząd uchodźców nie przyjmie. Platforma w tej sprawie zdaje się zmieniać front - część jej polityków wstrzymała się od głosu, gdy Parlament Europejski przyjmował rezolucję w sprawie uchodźców.