Prognoza pogody na wtorek 21 lutego

We wtorek na ogół pochmurno z niewielkimi opadami deszczu (do 3 mm). Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami - w porywach - 40-60 km/h, zachodni. W strefie brzegowej porywy przekraczać mogą 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe 989 hPa.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 lutego

Na Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Poza tym - zachmurzenie duże z opadami deszczu (do 5-10 mm). Temperatura maksymalna za dnia sięgnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 6 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach może wiać z prędkością do 50-70 km/h oraz do 80 km/h na Wybrzeżu.

"Bez szpitala nie ma leku". Obawy przed rewolucją Radziwiłła

Szpitale w sieci i szpitale poza siecią. Na niektóre placówki padł blady strach, bo państwowa sieć to państwowe pieniądze. A nie wszyscy je dostaną. Rząd nie może przyjąć projekty, bo nawet w rządzie są poważne wątpliwości. Dla ministra zdrowia pomysł z siecią to dobra opieka. Dla niektórych dobrych szpitali może on jednak oznaczać wyrok śmierci.

Wpłacił kaucję i zniknął. "Hoss" może być wszędzie

Arkadiusz Łakatosz, pseudonim Hoss. Wszyscy mają wiedzieć jak wygląda i jak się nazywa, bo policja szuka go teraz listem gończym. Według śledczych kierował gangiem okradającym "na wnuczka", według sądu ma iść prosto do aresztu. Na razie zapadł się pod ziemię.

Był skwer, jest pobojowisko. "To jest okaleczanie miasta"

Klepisko zamiast skweru, błoto zamiast trawy. Zielona oaza w centrum Warszawy w kilka godzin zmienia się nie do poznania. Mieszkańcy nie wierzą własnym oczom, ale nie tylko oni znów podnoszą alarm. Kiedy drzewa znikają z terenu pod ochroną - a ten teren to Natura 2000 - to warto pytać, czy właśnie tak na środowisko ma działać nowe prawo ministra.

Prognoza pogody na niedzielę 19 lutego

W całym kraju dość pogodnie, ale miejscami może być mglisto. Poza tym na północy wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Pogórzu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny. W porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. 

Macierewicz mówi o pomocy NATO ws. Smoleńska. Waszczykowski: nie mają takich instrumentów

NATO oficjalnie milczy, politycy PiS też nabierają wody w usta , bo najwyraźniej mają problem z tym, o co w Brukseli prosi szef MON. Najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - mówił w czwartek Antoni Macierewicz, ale taka perspektywa wydaje się mało realna. Bo nawet szef polskiego MSZ przyznaje, że NATO nie ma takich narzędzi.

Spotkanie Duda-McCain i kłótnia szefa MSZ z wiceszefem KE. Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium

Na 53. Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium przybyli eksperci i politycy z całego świata. Przyleciał także m.in. wiceprezydent USA Mike Pence. W stolicy Bawarii jest również prezydent Polski, który spotkał się m.in. z republikańskim senatorem Johnem McCainem. Z kolei polski minister spraw zagranicznych spotkał się podczas panelu z wiceszefem Komisji Europejskiej. I pokłócił się z nim o Trybunał Konstytucyjny.

Dzień Kobiet będzie dniem protestu. "Zabierają nam naszą wolność"

Kobiety znów ubiorą się na czarno i znów wyrażą swój sprzeciw. Dzień Kobiet będzie dniem protestu. 8 marca Kobiety opanują nie tylko Warszawę, Wrocław i Poznań, ale też Lębork, Węgorzewo i Jelenią Górę. Nie zgadzamy się na to, co funduje nam rząd - mówią. Poparcie mają także za granicą.

Zeznania partnerów Adama Z. i Ewy Tylman. Sąd może zmienić kwalifikację czynu

W poznańskim sądzie ważna sprawa i ważni świadkowie: chłopak Ewy Tylman i chłopak Adama Z.. Partner oskarżonego o zabójstwo nie wierzy w jego winę, partner dziewczyny nigdy nie widział jej tak pijanej. Zeznawali 9 godzin i po tych zeznaniach sąd ogłosił, że być może zmieni kwalifikację czynu i oskarży Adama Z. nie o zabójstwo Ewy Tylman, tylko o nieudzielenie jej pomocy.

Jest list gończy za "Hossem"

Sąd wczoraj zdecydował o jego aresztowaniu Arkadiusza Ł., który jest podejrzany o oszustwa metodą "na wnuczka". Dziś został wystosowany za nim list gończy. "Hoss" miał okraść swoje ofiary łącznie na prawie półtora miliona złotych.

Prognoza pogody na sobotę 18 lutego

W całym kraju pochmurno i mglisto. Miejscami możliwe przejaśnienia. Na północy i zachodzie kraju bez opadów. Poza tym okresami niewielkie opady deszczu ze śniegiem do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 3 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany.