Prognoza pogody na niedzielę 12 lutego

W całym kraju niedziela będzie pochmurna, ale wystąpią też przejaśnienia. Na wschodzie, północy i w centrum będą miały miejsce niewielkie opady śniegu, poniżej 1 cm. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie, -4 stopni Celsjusza w centrum, do 1 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany.

Kolizja rządowej kolumny, w której jechała premier Szydło

Jak podaje RMF FM w Oświęcimiu doszło do kolizji rządowej kolumny, w której jechała premier Beata Szydło. Szefowa rządu jest potłuczona, a jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu został ranny. Rzecznik rządu oświadczył, że premier Beata Szydło przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali i że "nic poważnego się jej nie stało".

Premiera serialu "Belle Epoque" już w środę 15 lutego w TVN

Są tacy, którzy widzieli już dwa pierwsze odcinki serialu "Belle Epoque". Premierowy pokaz serialu kostiumowego z najwyższej światowej półki odbył się w Łazienkach Królewskich. Serial liczy 10 odcinków. Premiera pierwszego z nich już w środę 15 lutego na antenie TVN o godzinie 21.30.

Prognoza pogody na sobotę 11 lutego

W sobotę na Podlasiu, Mazurach, Dolnym Śląsku, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i Mazowszu pochmurno i słaby śnieg. Na pozostałym obszarze Polski rano pogodnie, potem szybki wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od -9 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do -2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami, w porywach 40-60 km/h, wschodni. Ciśnienie waha się. W Warszawie, w południe, 1024 hPa.

Ostra krytyka gen. Skrzypczaka pod adresem rządu

Mocne i smutne słowa byłego dowódcy wojsk lądowych. Armia stała się narzędziem w ręku polityków, oni się nią bawią - mówi generał Waldemar Skrzypczak. I pyta, czemu państwo, które wykształciło znakomitych wojskowych za ogromne pieniądze, nie korzystając z ich wiedzy.

Pacjent spadł ze stołu w czasie operacji. Kilka tygodni później zmarł

Na sali operacyjnej może dojść do błędu, ale rzadko dochodzi do wypadku. Sytuacja z Poznania jest niezwykła, trudna do zrozumienia i dramatyczna w konsekwencjach. W czasie operacji tętniaka pacjent spadł ze stołu. Zaczął mocno krwawić, kilka tygodni później umarł. Jak to możliwe, że spadł? Lekarze nie od razu wyjaśniają sprawę rodzinie.

Prognoza pogody na środę 8 lutego

W środę pochmurno. Okresami słaby śnieg. Temperatura maksymalna od -10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wschodni. Ciśnienie rośnie. W Warszawie, w południe, 1006 hPa.

Niezwykły wynalazek. Szwajcarzy stworzyli mózgowy interfejs

Kolejny medyczny wynalazek, który niesie nadzieję na ułatwienie życia chorym np. na stwardnienie zanikowe boczne, i innym, którzy utracili możliwość kontaktu z otoczeniem. Jest szansa na kontakt, dotarcie do ich myśli. To mózgowy interfejs, skonstruowany w Szwajcarii.

Prognoza pogody na poniedziałek 6 lutego

W całym kraju tydzień rozpocznie się pochmurno. Okresami możliwy słaby śnieg. Temperatura maksymalna od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie rosnąć. W południe Warszawie 1006 hPa.

Ofiarowała pierścionek na WOŚP. Wrócił do niej po trzech aukcjach

Zaskakujące i wzruszające bywają licytacje darów na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Taka jest historia pewnego pierścionka zaręczynowego. Właścicielka ofiarowała go, choć wiele dla niej znaczył. Kolejni nabywcy też go wystawiali na licytację. Pierścionek krążył, płynęły pieniądze, aż nagle ostatni nabywca zwrócił rodzinną pamiątkę ofiarodawczyni.