Te systemy rakietowe chce kupić polska armia. Reporter "Faktów" w fabryce Patriotów

Amerykanie chwalą się najnowocześniejszym radarem. Pokazują dziennikarzom część systemu obrony rakietowej Patriot, który chcą kupić Polacy. Rząd chce zapłacić 30 mld złotych za ten sprzęt. MON liczy, że podpisze umowę jeszcze przed końcem tego roku. Polskie wyrzutnie być może będą jako pierwsze na świecie wyposażone w nowoczesne radary, wykorzystujące technologię aktywnego skanowania. Reporter "Faktów" był w fabryce Patriotów w Massachusetts.

"Puszcza Białowieska jak Wawel". Artyści chcą interwencji prezydenta i premier

Ponad 200 aktorów, muzyków, pisarzy i naukowców pisze do najwyższych instancji w państwie, żeby ratować najstarszy w Polsce las - Puszczę Białowieską. Zaczyna ona przypominać pustkowie. - To jest pomnik przyrody, który można porównać do bazyliki na Wawelu - mówi Kamil Sipowicz, muzyk, jeden z sygnatariuszy. Przedstawiciele Lasów Państwowych mówią, że drzewa są usuwane ze względów bezpieczeństwa.

Prognoza pogody na sobotę 20 maja

W sobotę postępująca na wschód linia zbieżności obejmie swoim wpływem województwa zachodnie i środkowe, przynosząc wzrost zachmurzenia do dużego, przelotne opady deszczu i burze (z sumą 10-20 mm i porywami wiatru do 80 km/h). W województwach wschodnich będzie raczej słonecznie. Temperatura maksymalna do 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 27 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora północno-zachodniego. Ciśnienie spada, w południe 1000 hPa.

Pytanie o przyjmowanie uchodźców po objęciu władzy. Schetyna nie odpowiada

Ministrowie spraw wewnętrznych w Brukseli spotkali się w ważnej sprawie: uchodźców. Mariusz Błaszczak nie chce, by Warszawa zamieniła się w Brukselę, gdzie na ulicach jest wojsko, ani w Paryż, pełen policji i strachu. Mówi jasno: polski rząd uchodźców nie przyjmie. Platforma w tej sprawie zdaje się zmieniać front - część jej polityków wstrzymała się od głosu, gdy Parlament Europejski przyjmował rezolucję w sprawie uchodźców.

Prognoza pogody na piątek 19 maja

W piątek słonecznie. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na wschodzie i 26 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 28 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Lokalnie nawet więcej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Tusk skorzysta z immunitetu? "Mogę nie mieć innego wyjścia"

Nie wiem w jakiej sprawie jestem wzywany - mówi Donald Tusk pytany przez korespondenta TVN24 i "Faktów" TVN w Brukseli o to, czy stawi się na kolejne wezwanie wystosowane przez prokuraturę. Szef Rady Europejskiej dodaje, że nie będzie się zasłaniał immunitetem. - Chyba, że przesadzą - dodaje.

Prognoza pogody na czwartek 18 maja

Czwartek będzie przeważnie słoneczny. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie spada. W południe, w Warszawie, 1006 hPa.

W Polsce zostaną przeprowadzone dodatkowe badania w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Według wstępnych wyników sekcji w Egipcie na ciele Magdaleny Żuk nie ma śladów przemocy. Ciało 27-latki ma wrócić niedługo do Polski i zostać poddane ponownej sekcji zwłok. Specjalny zespół z jeleniogórskiej prokuratury przesłuchał ponad 50 świadków - z samolotu, wycieczki, najbliższej rodziny i z grona przyjaciół. Co wiadomo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk?

Akademicki bojkot Morawskiego. "Skompromitował nasze toruńskie środowisko"

Prawnicy z Torunia - w ramach protestu - nie przyszli na obronę pracy doktorskiej, której promotorem jest profesor Lech Morawski. Profesor - już jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego - wygłaszał kontrowersyjne stwierdzenia podczas wizyty w Oksfordzie. Uniwersytet Mikołaja Kopernika uznał, że taki promotor nie zasługuje na promocję.

Prognoza pogody na środę 17 maja

W środę pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.