Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Ryszard Bugaj, Ryszard Petru i Jacek Santorski.

Fakty po Faktach

Gościem świątecznych "Faktów po Faktach" w TVN24 był prof. Leszek Balcerowicz.

Fakty po Faktach

Gościem "Faktów po Faktach" był Adam Daniel Rotfeld. W programie - rozmowa o tragicznej śmierci pięciu polskich żołnierzy w Afganistanie oraz o bieżącej sytuacji w Rosji związanej z masowymi demonstracjami przeciwko ostatnim wyborom parlamentarnym.

Fakty po Faktach

Pierwszym gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był senator PO, były minister obrony narodowej Bogdan Klich. W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z socjologiem prof. Pawłem Śpiewakiem.

Fakty po Faktach

Andrzej Olechowski był gościem wtorkowych "Faktów po Faktach". Program poprowadził Kamil Durczok.

Fakty po Faktach

19.12 | Marek Ostrowski i gen. Marek Dukaczewski oraz Zbigniew Janas i Zbigniew Gluza byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Anita Werner. (TVN24)

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 goście Piotra Marciniaka Jan Lityński i Janusz Onyszkiewicz wspominali zmarłego Vaclava Havla, a w drugiej prof. Grzegorz Kołodko mówił m.in. o finansach i gospodarczych aspektach prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chinach.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Małgorzata Kidawa-Błońska z PO, Tomasz Poręba z PiS, Janusz Zemke z SLD oraz były ambasador RP w USA w latach 2005-2007 Janusz Reiter i Roman Rewald Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

NIE dla Putina

Rosyjska opozycja znów na ulicach, ale już nie tak licznie. W Moskwie przeciw fałszerstwom wyborczym protestowało blisko dwa tysiące ludzi. A Władimir Putin mocno traci w sondażach. Poparcie spadło mu w ciągu miesiąca o 10 proc. I po raz pierwszy słychać głosy, że w marcowych wyborach prezydenckich, potrzebna będzie druga tura.

Wielkie kupowanie

Ceny rosną, a kolejki się wydłużają. Przed świętami na prezenty i jedzenie wydamy 23 miliardy złotych. To nawet 10 proc. więcej niż rok temu. Polacy kupują na potęgę i napędzają gospodarkę. Tydzień przed Bożym Narodzeniem duże centra handlowe pękają w szwach, a ci, którzy zdecydowali się na zakupy w internecie muszą się spieszyć, bo i kurierzy mają pełne ręce roboty.

W sieci sieci

Aż sześć ton zagubionych i porzuconych rybackich sieci zostało wyłowionych z Bałtyku. Polscy ekolodzy przeprowadzili akcję oczyszczania i ogłosili jej rezultat, który jest alarmujący. Zalegające w morzu sieci to tysiące sztuk. Rybacy je gubią, a one wciąż łapią ryby, których nikt nie wybiera. To zagrożenie nie tylko dla ryb - bywa, że i dla ludzi, wszelkich pływających zwierząt, a nawet ptaków.

Będzie rozwód?

Czy brytyjskie weto spowoduje szkocki rozwód ze Zjednoczonym Królestwem? Szkoci, którym do Unii zdecydowanie bliżej niż Anglikom twierdzą, że premier David Cameron osłabia ich pozycję. Emocje rosną, a rządząca tam partia narodowa zaczyna przymiarki do referendum. Dlatego nasz londyński korespondent Maciej Woroch wybrał się do Szkocji, by sprawdzić, jaki może być wynik.

Uliczny rejs

Gigant na ulicach Gdyni. 370 ton wagi i prawie 50 metrów długości. Potężny okręt podwodny klasy Kobben, wyciągnięty z wody, jest transportowany ze Stoczni na teren Akademii Marynarki Wojennej. Nieużywana przez lata jednostka przemieszcza się po specjalnie przygotowanym podłożu. Do celu dotrze jutro. Posłuży naukowcom jako laboratorium i stanie się atrakcją dla zwiedzających.

Mocne uderzenie

Kilkunastu rannych, wielu zrozpaczonych zniszczonymi domami. Wichura na południu Polski. Przewrócone drzewa spadały na samochody, zrywały linie energetyczne. Gasły światła, ale najgorzej, gdy w powietrze unosiły sie dachy. Gwałtowne uderzenie wiatru było nie tylko u nas. Przyszło z Francji, Hiszpanii - i tam bywało jeszcze gorzej. Pchany wichurą jeden ze statków wpłynął na plażę.

Zaraźliwa moda

Ospa-party, czyli celowe zarażanie dzieci. Rodzice, którzy nie wierzą w szczepionkę przyprowadzają zdrowe dzieci do chorych. Bo uważają, że tylko choroba może je skutecznie i bezpiecznie uodpornić. Tzw. ospowe przyjęcia są coraz modniejsze także w Polsce. Ale uwaga, lekarze ostrzegają: to nie chroni przed powikłaniami, a szczepionka może. Światowa Organizacja Zdrowia boi się, że przez takie działania wrócą choroby, o których - dzięki rozwojowi cywilizacji - zdążyliśmy zapomnieć.

"Fakty po Faktach"

Gośćmi "Faktów po Faktach" był Leszek Miller z SLD oraz senator Marek Borowski i Paweł Poncyljusz z PJN.

Fakty po Faktach

Grzegorz Schetyna, Paweł Piskorski i Roman Giertych byli gośćmi czwartkowych "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Anita Werner . (TVN24)

Fakty po Faktach

Tomasz Poręba, Andrzej Halicki i Tadeusz Iwiński byli gośćmi środowych "Faktów po Faktach". Program poprowadził Piotr Marciniak.

Fakty po Faktach

13.12 | Zbigniew Boniek, Zbigniew Janas i Joanna Szczepkowska byli gośćmi wtorkowych "Faktów po Faktach". Program poprowadził Grzegorz Kajdanowicz. (TVN24)

Fakty po Faktach

Janusz Palikot był gościem poniedziałkowych "Faktów po Faktach". Z liderem Ruchu Palikota rozmawiał Grzegorz Kajdanowicz.

Fakty po Faktach

11.12 | Grzegorz Napieralski oraz prof. Tomasz Nałęcz i Witold Waszczykowski byli gośćmi programu "Fakty po Faktach". Rozmowy poprowadził Grzegorz Kajdanowicz. (TVN24)

Fakty po Faktach

Włodzimierz Czarzasty oraz Paweł Zalewski, Ryszard Czarnecki i Paweł Kowal byli w sobotę gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Anita Werner.

Przyczyny śmierci

Są wstępne, nieoficjalne przyczyny śmierci Violetty Villas. Sprawą zajęła się prokuratura po informacjach, że w ostatnich miesiącach artystka żyła w bardzo złych warunkach, a jej organizm był bardzo osłabiony.

Gra słów

Nie wszyscy, ale większość, nie zawsze, ale bardzo często - politycy dają dowody na to, że jak mówią, to mówią. I żeby nie przywiązywać się do składanych przez nich obietnic, zapewnień, czasem ostrej krytyki. Ostatnio przykład dał Leszek Miller, który bez mrugnięcia okiem wycofał się z powtarzanych wiele razy deklaracji. Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że nie jest wyjątkiem.

Bezdomny bohater

Pies bohater szuka domu. Nie miał łatwego życia, przez lata był przykuty łańcuchem do budy. Pilnował obejścia, w którym mieszkały cztery rodziny - do czasu, gdy w budynku wybuchł pożar. Pies zerwał się z łańcucha i dotąd drapał w drzwi aż obudził domowników. Ludzie uratowali się, Dragon dostał nagrodę w kategorii bohater roku, ale został sam na pogorzelisku.

Taśmy prawdy

Dominique Strauss Kahn nie wygląda na człowieka, który ucieka z hotelu, a pracownicy ochrony po rozmowie z rzekomo zgwałconą pokojówką są dziwnie zadowoleni i uradowani. Opublikowano film z monitoringu nowojorskiego hotelu - dotarła do niego jedna z francuskich stacji telewizyjnych.

Nie po drodze

Na początek nowy układ sił w Unii i Zjednoczone Królestwo, które nie chce tak do końca zjednoczonej Europy. To właśnie premier David Cameron powiedział "nie" zmianie unijnych traktatów. Powstała też grupa 17 plus 6, to kraje - w tym i Polska - które chcą mocniejszej integracji, większej dyscypliny i kontroli finansowej. W tej sprawie, w tej chwili nie po drodze z resztą krajów jest oprócz Wielkiej Brytanii także Czechom, Szwedom i Węgrom.

Mocne uderzenie

Ofiar nie było, więc bariera zdała egzamin i spełniła swoją rolę. To jedna wersja zdarzeń. Druga jest taka, że kierująca terenowym samochodem kobieta miała po prostu wiele szczęścia. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj na moście w Warszawie. Warto zapytać o stan przydrożnych barier i o to, czy ktoś je czasem kontroluje.

Powrót do przeszłości

Formalnie jutro, nieformalnie już dziś Leszek Miller może odbierać gratulacje i życzenia z okazji wyboru na szefa SLD. Bo jest zdecydowanym faworytem, bo trudno sobie wyobrazić by w ostatniej chwili do gry wszedł ktoś z szansami na sukces. Wreszcie Leszek Miller ma zwyczaj startowanie w zawodach o których wie, że je wygra. Już dziś zresztą wyraźnie zlekceważył konkurentów.

Cały ten zgiełk

Jeszcze zanim premier i ministrowie wrócili ze szczytu w Brukseli w kraju już rozpoczęła się licytacja, kto ostrzej skrytykuje stanowisko rządu i kto zażąda jakich konsekwencji i działań. Być może sprawą zajmie się nawet Rada Bezpieczeństwa Narodowego bo wraca zarzut utraty suwerenności. Spokojniej zareagowały na wyniki szczytu rynki finansowe - nie tylko w Polsce.